معرفی و دانلود کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه

عکس جلد کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه
قیمت:
55900 تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه

کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه نوشته‌ی آلبرت الیس و تد کرافورد، هفت رهنمود برای ایجاد روابطی عالی و گفتگوی بهتر با دیگران و شریک زندگیتان را بیان می‌کند.

کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه (Making intimate connections) راهکارهای مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد که برای رویارویی با مشکلات و مسائل ارتباطی با دیگران و خانواده خود به آن‌ها نیاز دارید. در این اثر خواهید آموخت که چطور در مقابل موانع ارتباطی رفتار کنید و اگر این موانع بر سر راه شما قرار گرفت، چطور این موانع کنار بگذارید. نگرش آلبرت الیس (Albert Ellis) و تد کرافورد (Ted Crawford) برای ارتباط زوج‌ها براساس رفتار درمانی عقلانی هیجانی است؛ رویکردی که دکتر آلبرت الیس در دههٔ 1950 آن را معرفی کرد و اکنون یکی از برجسته‌ترین و شناخته شده‌ترین روش‌های درمانی در سراسر جهان است.

هدف رفتار درمانی عقلانی هیجانی در آغاز کمک به اشخاص بود تا بر مشکلات هیجانی‌شان غلبه کنند، و هدف بعدی این بود که به آن‌ها نشان دهد، چطور خودشان را خوشحال‌تر کنند. رفتار درمانیِ عقلانی هیجانی، در مقایسه با دیگر درمان‌ها بیشتر بر ارتباط با خود تأکید دارد. مبنای اختلال هیجانی بر آنچه دکتر الیس در اصل آن را مناظره‌ی درونی می‌نامد تمرکز دارد، که اشخاص به کار می‌برند تا خودشان را آشفته کنند.

این اصول اولیه نشان می‌دهد که چطور شما گفتگوها را در ذهنتان نگه می‌دارید، و چطور در واقع بیشتر افکار، احساسات و اعمال ویران کننده‌تان را می‌سازید و خلق می‌کنید. از این‌رو، شما همچنین می‌توانید مانع شکل‌گیری آن‌ها شوید و آن‌ها را کاهش دهید. اصول اولیه‌ی رفتار درمانیِ عقلانی هیجانی توضیح می‌دهد که چطور شما با خودتان و دیگران صحبت کنید و چطور استفاده از این اصول به شما در برقراری ارتباط کمک بیشتری می‌کند.

رویکردهای کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه به شما نشان می‌دهد که چطور به‌گونه‌ای مؤثر با اشخاص مهم زندگی‌تان، از جمله کسانی که خودشان به خوبی می‌توانند این روش را به‌کار ببرند، ارتباط برقرار کنید. با خواندن این کتاب می‌آموزید به چه صورت با خودتان و دیگران رفتار کنید و عقاید ناگفته، ضمنی و یا ناآگاهانه خود را دریابید، سازمان‌دهی کنید و به شکلی درست به دیگران منتقل کنید.

در بخشی از کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه می‌خوانیم:

بارها و بارها قدردانی‌تان را ابراز کنید. از انتقاد مداوم بپرهیزید. بیشتر اوقات بابت کارهایی پیش‌پا افتاده از همسرتان تشکر کنید. خصوصیاتی را که در همسرتان ارزشمند می‌دانید، کشف کنید یا حتی در او به وجود آورید. آن‌ها را بازگو کنید. صداقت در این‌جا مهم است. از عامل کشنده‌ی ارتباط، یعنی انتقاد مداوم از همسرتان، اجتناب کنید.

روشی به‌ویژه ساده برای تأثیرگذاری بر دیگران، بیان قدردانی صادقانه است. چه چیزی این را ساده می‌کند؟ شما به سادگی انتقاد از همسرتان را با قدردانی صادقانه جابه‌جا می‌کنید. آیا این اغلب کارایی دارد؟ در واقع، بله، دارد. بیشتر اشخاص به قدردانی صادقانه واکنش مثبت نشان می‌دهند و به انتقاد، واکنش منفی. روان‌شناس مشهور آلفرد آدلر متوجه شد که بیشتر اشخاص فقط خواهان قدردانی نیستند، بلکه در واقع آرزوی آن را دارند.

به عنوان مثال، وقتی سلینا بر سر دختر دو ساله‌اش جیغ می‌کشید، این کار شوهرش ران را خیلی عصبانی می‌کرد. در ابتدا، ران او را بابت بدرفتاری با دختر دو ساله‌شان که به سختی رفتارش دست خودش بود، مورد سرزنش قرار می‌داد. ران زمانی از جلسات رفتار درمانیِ عقلانی هیجانی سود برد که متوجه شد با این‌که «اشتباه» است، او خودش انتخاب می‌کند از دست همسرش عصبانی شود. وقتی ران از آن‌چه رخ می‌داد آگاه شد، بیشتر خشمش را کنار گذاشت و آن را با احساسات سالم ناراحتی و ناامیدی جابه‌جا کرد. وقتی سلینا به جیغ کشیدن بر سر دخترشان ادامه می‌داد، ران توانست بگوید: «من خیلی خوشحالم که تو توجه زیادی به دوریس داری و به توانایی‌اش برای تغییر احترام می‌گذاری.» سلینا با دیدن قدردانی غیرمعمول ران از رفتار او، رفتارش را تغییر داد و از جیغ کشیدن بر سر دوریس دست کشید و به این ترتیب دید که دخترش چه می‌کند - رفتار دوریس را مشاهده کرد - و برنامه‌ریزی کرد که چطور به دوریس کمک کند تا رفتار بهتری داشته باشد.

فهرست مطالب کتاب

1. شیمی، پیوندها و ارتباط
2. چالش قبول واقعیت
3. «بایدها» و «بایست‌ها» را به چالش بکشید
4. هفت رهنمود برای رابطه‌ای عالی و گفتگوی بهتر
5. رهنمود شماره‌ی یک: همسرتان را همان‌طور که هست بپذیرید
6. رهنمود شماره‌ی دو: بارها و بارها قدردانی‌تان را ابراز کنید
7. رهنمود شماره‌ی سه: از روی صداقت و درستی ارتباط برقرار کنید
8. رهنمود شماره‌ی چهار: اختلاف‌نظر بین خودتان را کشف و مطرح کنید
9. رهنمود شماره‌ی پنج: از اهداف همسرتان حمایت کنید
10. رهنمود شماره‌ی شش: به همسرتان حق بدهید اشتباه کند
11. رهنمود شماره‌ی هفت: خواسته‌هایتان را به عنوان هدف در نظر بگیرید
12. از تعهد برای دستیابی به اهدافتان استفاده کنید
13. کاری کنید هفت رهنمود برای‌تان مفید واقع شود

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه
نویسنده،
مترجمشمس الدین حسینی، الهام آرام نیا
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات272
زبانفارسی
شابک978-964-236-292-9
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
55900 ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه

رامین لطافتی
۱۳۹۹/۳/۲
منظم و مرتب است و کتابهای مفیدی دارد و‌ای کاش کتابهای درسی دانشگاهی هم را اضافه کنید اکثرا دانشجویان استقبال خواهند کرد
زهرا کردی
۱۴۰۱/۸/۱۷
مطالب کاربردی با بیان عالی، نوشته شده که باعث میشه کتاب رو راحت بخونید و مطالب کاربردی رو یاد بگیریم
sahereh sadeghi
۱۴۰۱/۵/۲۷
کتاب خوبیه، دکتر آلبرت آلیس واقع بینانه به مساله‌ها نگاه میکنه
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه

برای دریافت کتاب ایجاد رابطه‌ای صمیمانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.