معرفی و دانلود رمان تسخیر شدگان

عکس جلد رمان تسخیر شدگان
قیمت:
51000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان تسخیر شدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان تسخیر شدگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان تسخیر شدگان

کتاب تسخیرشدگان (جن زدگان) اثر نویسنده مشهور روسی، فیودور داستایفسکی با ترجمه‌ی علی‌اصغر خبره‌زاده است.

تسخیرشدگان ماجرای یک توطئه سیاسی در یکی از شهرهای ایالات و معرفی قهرمانان با تعصبی زایدالوصف همچون موجوداتی پست و بی‌خیال است که از همه خصایص بشری بی‌بهره‌اند. مسایلی که در این کتاب مطرح می‌شود، به فرد بستگی ندارد بلکه مقصود، تمام ملت است. قهرمانان کتاب واقعا جن‌زده و تسخیر شده‌اند، زیرا زندانی یک قدرت مرموزند که آن ها را به ارتکاب اعمالی وادار می‌کند که لیاقت و سزاواری انجام آن را ندارند. شیاطینی نامشخص‌اند که قهرمان واقعی‌اند و انسان‌ها به منزله عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی‌اند که به فرمان آن‌ها به جنب‌وجوش درمی‌آیند.

هیچ یک از کتاب‌های داستایفسکی پیچیده‌تر از این کتاب نیست، زیرا ابهام و آشفتگی، همه قهرمانان را در هم می‌فشرد. این داستان با یک رشته حوادث مرموز که در ظاهر با وقایع دیگر ارتباط ندارد، پایان می‌یابد.

نیچه در مورد داستایوفسکی می گوید: داستایوسکى تنها کسى است که از روانشناسى چیزى به من آموخته است.

داستایوسکى از زمره نوابغى است که از اثرى به اثر دیگر مى‌پردازد و پیش مى‌رود و این پیشرفت مداوم است تا آن هنگام که مرگ ناگهان آن را متوقف مى‌سازد.

هیچ مسأله و مشکلى وجود ندارد که در کتاب‌هاى داستایوسکى مورد بحث قرار نگرفته باشد. رمان‌هاى داستایوسکى در عین‌حال که رمان هستند، انباشته از افکار و اندیشه‌اند. اما هیچ‌گاه مجرد و مطلق نیستند و هم‌چنان رمان مى‌مانند و پرهیجان‌ترین رمان‌هاى ممکن. بنابراین قهرمانان کتاب‌هاى داستایوسکى هیچ‌گاه بشریت را ترک نمى‌کنند و مجرد نمى‌مانند. قهرمانان اصلى همواره در حال تکوین و تکامل‌اند، اما در عین‌حال هرگز از تاریکى و ابهام بیرون نمى‌آیند. اغلب اتفاق مى‌افتد که داستایوسکى، مهم‌ترین و جسورانه‌ترین اندیشه‌هاى خود را از زبان قهرمانانى که در درجه دوم اهمیت قرار دارند، بر زبان مى‌آورد.

داستایوسکى هرگز نمى‌کوشد که عقیده خود را بر ما تحمیل کند. او سعى دارد که ذهن ما را روشن کند و بعضى حقایق نهانى را که در دیدگان او اهمیتى بس بزرگ دارند و خیره‌اش کرده‌اند، براى ما بیان نماید؛ بى‌شک حقایقى بس بلندپایه هستند که اندیشه انسان یاراى درک آنان را دارد، نه حقایقى مجرد و خارج از وجود انسان.

آن‌چه که در کتاب‌هاى داستایوسکى اهمیت دارد، همان سایه است، درست مانند تابلوهاى رامبراند. داستایوسکى قهرمانان و حوادثش را یک جا گرد مى‌آورد و نورى تند و شدید بر آن‌ها مى‌تاباند، آن‌چنان که فقط یک سمت آن‌ها را روشن کند، سایه هریک از قهرمانانش را فرا مى‌گیرد. هم‌چنین داستایوسکى علاقه‌اى خاص دارد که همه‌چیز را گردآورد و یک‌جا متمرکز کند و میان عناصر گوناگون داستان ارتباط نزدیک برقرار نماید. حوادث به جاى این که آهسته جریان خود را طى کنند، به‌هم گره مى‌خورند و درهم مى‌آمیزند؛ گردبادى برمى‌خیزد و عوامل داستان عناصر اخلاقى، روحى و برونى را دربر مى‌گیرد و پنهان مى‌دارد و دوباره آشکار مى‌کند. در آثار او سهولت و روانى وجود ندارد. او تعقید و پیچیدگى را دوست دارد. هرگز احساس‌ها، افکار و عواطف، خالص و ساده بیان نمى‌شوند. او ابهام و تیرگى را دوست دارد.

قهرمانان داستایوسکى، نمى‌خواهند براى خویشتن عاقل و منطقى باشند، آن‌ها خود را به دامان تناقضات و پیچیدگى‌ها رها مى‌کنند. چنین به‌نظر مى‌رسد که داستایوسکى به پوچى و بیهودگى علاقمند است.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول
فصل اول: مختصرى در شرح احوال و زندگانى استپان تروفى‌موویچ ورخوونسکى، بزرگوار
فصل دوم: شاهزاده هارى، درخواست ازدواج
فصل سوم: گناهان یک نفر دیگر
فصل چهارم: زن لنگ
فصل پنجم: زیرک، هم‌چون مار
بخش دوم
فصل اول: شب
فصل دوم: شب (قسمت دوم)
فصل سوم: دوئل
فصل چهارم: همه مردم به انتظار
فصل پنجم: پیش از جشن
فصل ششم: اندیشه‌ها و نگرانى‌هاى پتر استپانوویچ
فصل هفتم: در جمع «افراد ما»
فصل هشتم: سزارویچ ایوان
فصل نهم: در محضر تیخون، «اعتراف استاوروگین»
فصل دهم: تفتیش خانه استپان تروفى موویچ
فصل یازدهم: طراران صبح شوم
بخش سوم
فصل اول: جشن
فصل دوم: پایان جشن
فصل سوم: پایان یک داستان
فصل چهارم: یک تصمیم بزرگ
فصل پنجم: یک زن مسافر
فصل ششم: یک شب پرحادثه
فصل هفتم: آخرین سفر استپان تروفى‌موویچ
فصل هشتم: پایان
نگاهى و اشاره‌اى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان تسخیر شدگان
نویسنده
مترجمعلی اصغر خبره زاده
ناشر چاپیانتشارات نگاه
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات997
زبانفارسی
شابک978-964-351-321-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
51000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات رمان تسخیر شدگان

PAZZO IL SOGNATORE
۱۳۹۷/۹/۱
اگر جناب خبره‌زاده کتاب‌های داستایِفسکی را از زبان فرانسه ترجمه می‌کرده‌اند و نه روسی، لیکن به دلیل تسلطِ فوق‌العاده‌یشان بر زبان و ادبیات فرانسه و فارسی (ایشان از تحصیل‌کردگان و پژوهشگرانِ زبان و ادبیات فارسی نیز بوده‌اند و آثاری گران‌بها در این زمینه نوشته‌اند)، ترجمه‌های بسیار خوبی هستند. آثارِ داستایِفسکی فی‌ذاتهم طولانی‌نوشته و پر از توصیفات و به زعم برخی روده‌درازی هستند، و این ارتباطی با مترجم - که متعهد عمل کرده‌اند- نیست. و به هر روی، حتی این مسئله نیز از اهمیت و زیبایی آثار وی نمی‌کاهد.
سینا خدابخشیان
۱۳۹۹/۱/۲۳
این کتاب ۲جلدی روخریدم یکم غیرمنسجم هستش میشه گفت ضعیف‌ترین اثرداستایوفسکی هستش به زورخودموبه جلددوم رسوندم شایدقشنگ بشه امابدترشدجلددومش خیلی بیسروته شدرهاش کردم فکرکنم خودنویسنده جن زده شده بوده این کتاب رونوشته کتاب به درداجنه میخوره😂
a.r j.f
۱۳۹۶/۲/۱۰
کتاب کاملا گیج کننده است از دید من بیشتر به دلیل ترجمه است. به شخصه ادامه ندادم و این اثر زیبا با این ترجمه داغون شده. ضمنا حیف پولی که دادم
Pouya Mana
۱۳۹۶/۲/۷
تازه این کتاب رو شروع کردم باید بگم اوایلش که خیلی مبهم و گیج کننده بوده برام. امیدوارم که در ادامه بتونم باهاش ارتباط برقرار کنم...
behnam pasbani
۱۴۰۲/۴/۲۵
کتاب خوب ترجمه نشده کاملا گیج کننده هستش
Nazanin Sarkhani
۱۳۹۹/۱۱/۳
خوبه ولی باید بهتر از این ترجمه میشد
Pouya Mana
۱۳۹۶/۴/۶
جذب نکرد منو
برای دوستانی که دنبال یه کتاب خواب آور میگردن بهتری انتخاب میتونه باشه
علی نیکبخت
۱۳۹۶/۲/۲۳
من این کتاب رو خوندم. ترجمه‌ش هم مشکلی نداره.
مهسا منقبتی
۱۴۰۰/۳/۲۲
ترجمه خوبی بود و داستان جذاب
حامد محمدی
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
کتاب فوق العاده‌ای هست حتما دانلود کنید
علیرضا شفیعی
۱۳۹۷/۵/۱۹
واقعا زیبا و عالی بود
سعید آقاجانی
۱۳۹۵/۱۲/۲۶
توصیه می‌کنم حتما بخونید
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه رمان تسخیر شدگان

برای دریافت رمان تسخیر شدگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.