معرفی و دانلود کتاب بیدار خوابی

عکس جلد کتاب بیدار خوابی
قیمت:
21500 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بیدار خوابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بیدار خوابی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بیدار خوابی

کتاب بیدار خوابی نوشته‌ی سیلون نوول که در خصوص آینده‌ی نزدیک جوامع انسانی اخطار می‌دهد، به عنوان بهترین کتاب علمی - تخیلی در سایت گودریدز انتخاب شده؛ شخصیت اصلی داستان مهاجری ایرانی است که برای ماندن در انگلستان باید در آزمونی مهم شرکت کند، ولی در دام حوادثی شوم اسیر می‌شود.

معرفی کتاب بیدار خوابی:

حیدر جلیل مهاجری ایرانی است که در کشور انگلستان زندگی می‌کند و در این کشور یک مطب کوچک دندان‌پزشکی دارد. همسر او خبرنگاری به نام تیدیر است که در یک روزنامۀ آنلاین کار می‌کند. این زوج دو فرزند به نام‌های رمزی و سلما دارند که هر دو در مدرسه، دانش‌آموزان موفقی محسوب می‌شوند. همسایه‌ها هم حتی این خانواده‌ی متوسط و معمولی را دوست دارند. با وجود تمام این محاسن، آن‌ها مهاجر هستند و برای ماندن در این کشور باید به اداره‌ی مهاجرت بروند و در آزمونی شرکت کنند؛ اگر در آزمون موفق نباشند باید به سرعت کشور انگلستان را ترک کنند.

ماجرای کتاب بیدار خوابی (The Test) در همین روز سرنوشت‌ساز آغاز می‌شود. زمانی که حیدر مشغول پاسخگویی به سوالات مضحک آزمون است، اداره‌ی مهاجرت مورد حمله‌ی تروریستی قرار می‌گیرد و افراد مهاجم به یک نفر شلیک می‌کنند. حیدر که شاهد این اتفاق است نمی‌تواند در برابر آن منفعل بماند و به کمک شخص زخمی می‌شتابد و این‌گونه خود را درگیر حوادثی می‌کند که به عنوان یک مهاجر ممکن است عواقب بسیار سنگینی برایش داشته باشد.

رهبر تروریست‌ها با حیدر جلیل بازی می‌کند؛ او هر پانزده دقیقه دو گروگان را از میان جمعیت انتخاب می‌کند و از جلیل می‌خواهد که تصمیم بگیرد چه کسی کشته شود. سیلون نوول (Sylvain Neuvel) به زیبایی احساسات متناقضی را به تصویر می‌کشد که شخصیت اصلی داستان تجربه می‌کند. این مرد چگونه قرار است انتخاب کند که چه کسی به زندگی ادامه دهد و چه کسی بمیرد؟

آغاز رمان خواندنی بیدار خوابی آزمونی احمقانه است، اما به امتحانی مهم تبدیل می‌شود که اخلاقیات و انسانیت را مورد بررسی قرار می‌دهد و به شما نشان می‌دهد که انسان‌ها در شرایط خطر تا چه حد به اصول خود پایبند هستند. این کتاب آینده‌ی دنیا را برای‌تان به نمایش می‌گذارد، آینده‌ای که اصلاً دور نیست!

نکوداشت کتاب بیدار خوابی:

- تفکر برانگیز و مزاحم. داستانی اخطارآمیز که با روشنگری تلخی منور شده است. (Kirkus reviews, starred review)

مطالعه‌ی کتاب بیدار خوابی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این رمان خواندنی برای طرفداران آثار علمی - تخیلی بسیار جذاب خواهد بود اما از یاد نبرید که به سوالات مهمی در خصوص ذات بشریت پاسخ می‌دهد؛ بنابراین مطالعه‌ی این اثر به تمامی افراد و با هر سلیقه‌ای توصیه می‌شود.

سیلون نوول را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده در پانزده سالگی مدرسه را ترک کرد و برای ادامه‌ی زندگی به کارهای بسیاری روی آورد و از میان آن‌ها می‌توان به خبرنگاری، پاکسازی زمین‌های کشاورزی، بستنی‌فروشی، تدریس، زبان‌شناسی، مهندسی نرم‌افزار، مترجمی و ... اشاره کرد. با تمام این‌ها او از کودکی آرزو داشته است که روزی فضانورد شود. سیلون نوول را بیشتر به خاطر نوشتن مجموعه‌ی پرونده‌های تمیس می‌شناسند.

در بخشی از کتاب بیدار خوابی می‌خوانیم:

خدایا، چرا این اتفاقات دارد دوباره رخ می‌دهد؟ ما از آن خراب‌شده فرار کردیم که این‌طور اتفاقات برایمان تکرار نشود. تفنگ و جنون. برای فرار از این‌چیزهاست که ما آمده‌ایم اینجا. فرار از مردهای اسلحه‌به‌دستی که دل سیاه شب در خانۀ آدم را می‌زنند. فرار از زانو زدن. تمام عمر زانو زدن. دیدن رفتنش که نمی‌دانستیم که برمی‌گردد هرگز یا نه. رمزی که به‌خاطر مادرش گریه می‌کرد که نمی‌فهمید چرا جای سینۀ مادرش باید بطری پلاستیکی سق بزند. زیادی جوان بود که بخواهد متوجه اوضاع بشود. مامان زود برمی‌گردد. همیشه برمی‌گشت. هر بار با همان حالت چهرۀ همیشگی. مقاومت. هیچ‌وقت در مورد اینکه چه‌کارش می‌کردند حرفی نمی‌زد.

فایده‌ای نداشت گفتنش. ضررش هزار برابر بود. نمی‌خواست نوع نگاه من به او عوض شود. تیدیر روزنامه‌نگار بود. خیلی هم در کارش خبره بود. درد کشیدن بخشی از حوزۀ کاری‌اش بود. ولی از اینکه باعث شده بود ما هم در این درد شریک شویم، ناراحت بود. یک روزهایی از اینکه جلویش را نگرفتم، حس ناراحتی می‌کنم. حتی سعی هم نکردم جلویش را بگیرم. روزهای زیادی نیست که این حس بهم دست بدهد. ولی هستند. حالا دوباره به زانو افتاده. آرام است. می‌داند اوضاع از چه قرار است. هرکاری لازم باشد برای حفاظت از بچه‌هایمان انجام می‌دهد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بیدار خوابی
نویسنده
مترجمفرزین سوری
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات89
زبانفارسی
شابک978-622-6513-95-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
21500 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بیدار خوابی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بیدار خوابی

برای دریافت کتاب بیدار خوابی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.