معرفی و دانلود کتاب تاریخ کامل ایران

عکس جلد کتاب تاریخ کامل ایران
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ کامل ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ کامل ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تاریخ کامل ایران

تاریخ کامل ایران، چکیده‌ای است ارزشمند از تاریخ سرزمین باستانی ایران که مشتمل بر دو بخش قبل از اسلام (با قلم استاد ارزشمند حسن پیرنیا) و بعد از اسلام (استاد عباس اقبال آشتیانی) می باشد.

این کتاب بسیار بر طبع کسانی خوش خواهد آمد که حوصله‌ی تفصیل تاریخ را ندارند و در عین حال از دانستن تاریخ مملکت متمدن ایران لذت می برند.

از اعتبار این کتاب همان بس که اکتفا کنیم به حسن‌شهرت نویسندگان آن. بخش اول این کتاب (تاریخ قبل از اسلام) را میرزا حسن‏خان پیرنیا (مشیرالدوله)، از مردان خوش‌نام مشروطه نگاشته که هم‏زمان با پادشاهى رضا شاه پهلوى مانند بسیارى دیگر از رجال شایسته‌ی ملى، از سیاست کناره گرفت و خانه‌نشین شد. این گوشه‌نشینى و ثبات پدیدآمده در کشور، موجب شد که او تاریخ ایران باستان را بنویسد؛ و استاد عباس اقبال آشتیانی نویسنده‌ی بخش دوم (تاریخ قبل از اسلام) از شاگردان استاد فروغی بوده که نامش همیشه در کنار ایشان به عنوان اولین ادیبان تاریخ ادبیات این سرزمین درخشیده است.

لازم به ذکر است که این کتاب تا آخر عهد قاجار به بازگویی تاریخ ایران پرداخته و برای آن ها که علاقمند هستند تاریخ ایران را عاری از غلو و زیاده‌گویی بخوانند، اظهار نظرهای درج‌شده در کتاب، بدون بزرگنمایی و قابل‌ اطمینان بیان گشته است.

فهرست مطالب کتاب

درباره‏ ى نویسندگان
بخش یکم: از آغاز تا انقراض ساسانیان
شکل جغرافیایى فلات ایران
مختصرى از تاریخ ایلام
تاریخ آریان ‏هاى ایرانى
باب اول: دوره ‏ى مادى
مقـدمه
فصل اول: شاهان ماد
فصل دوم: تمدن مادى
باب دوم: دوره ‏ى اول پارسى‏ ها
مقـدمه
فصل اول: شاهان هخامنشى
فصل دوم: قشون ‏کشى اسکندر به ایران و انقراض سلسله ‏ى هخامنشى
فصل سوم: تمدن ایران در دوره ‏ى هخامنشى
باب سوم: دوره ‏ى مقدونى و یونانى-اسکندر و سلوکى ‏ها
فصل اول: فتوحات اسکندر بعد از فوت داریوش سوم
فصل دوم: طرز رفتار اسکندر، کارهاى او
فصل سوم: جانشینان اسکندر، سلوکى ‏ها
باب چهارم: دوره‏ ى پارتى‏ ها
فصل اول: پارتى‏ ها و شاهان اشکانى
فصل دوم: اوضاع ایران در دوره پارتى‏ ها تمدن اشکانى
باب پنجم: دوره‏ ى پارسى‏ ها
فصل اول: شاهان ساسانى
نهضت عرب به طرف ایران
فصل دوم: تمدن ایران در دوره ‏ى ساسانى
فصل سوم: مذاهب در دوره ‏ى ساسانى
فصل چهارم: اخلاق ـ مجازات‏ ها
فصل پنجم: زبان ـ کتب پهلوى ـ ادبیات ـ خط ـ تاریخ
فصل ششم: صنایع معمارى و حجارى
زبان‏ ها و خطوط ایران قدیم
وقایع مهم دوره‏ ها و سلطنت ‏ها
بخش دوم: از صدر اسلام تا مغول
قسمت اول: تاریخ اسلام
فصل اول: عربستان و قوم عرب
فصل دوم: ظهور اسلام-سیرت حضرت رسول (ص)
فصل سوم: خلفاى راشدین (از 11 تا 41 هجرت)
فصل چهارم: خلفاى اموى (41ـ132)
فصل پنجم: خلافت بنى‏ عباس (132ـ656 )
قسمت دوم: تاریخ ایران بعد از اسلام
مقـدمه
فصل اول: طاهریان و علویان طبرستان
فصل دوم: دیالمه آل زیار (316ـ433)
فصل سوم: دیالمه آل بویه (320ـ447)
فصل چهارم: صفاریان (247ـ393)
فصل پنجم: سامانیان (279ـ398)
فصل ششم: غزنویان (582-351)
فصل هفتم: سلاطین غور (612-543)
فصل هشتم: سلاطین سلجوقى (590-429)
فصل نهم: اتابکان و خوارزم شاهیان
بخش سوم: از مغول تا انقراض قاجاریه
قسمت اول: تاریخ ایران قبل از صفویه
فصل اول: استیلاى مغول
فصل دوم: سیاست و آداب مغول
فصل سوم: سلطنت جانشینان چنگیز تا ایام فرماندهى هولاگو
فصل چهارم: لشکرکشى هولاگو به ایران و انقراض خلافت عباسى
فصل پنجم: سلاطین مغول ایران یا ایلخانان (663 ـ 756)
فصل ششم: سلطنت ایلخانان مسلمان
فصل هفتم: فترت بین دوره ایلخانى و دوره تیمورى
فصل هشتم: تمدن و معارف و صنایع در عصر استیلاى مغول
فصل نهم: ظهور امیر تیمور و تشکیل سلسله گورکانیان
فصل دهم: جانشینان تیمور (807 ـ 911)
فصل یازدهم: ترکمانان قراقویونلو (810 ـ 873) و آق‏قویونلو (872 ـ 920)
قسمت دوم: تاریخ ایران بعد از صفویه
فصل اول: اصل و نسب و ابتداى کار صفویه
فصل دوم: سلطنت شاه عباس بزرگ (996 ـ 1038)
فصل سوم: سلاطین آخرین صفوى
فصل چهارم: سلسله افشاریه 1148 ـ 1218
فصل پنجم: سلسله زندیه (1163 ـ 1309)
فصل ششم: سلسله قاجاریه
فصل هفتم: مشروطیت ایران

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تاریخ کامل ایران
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-8137-35-1
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تاریخ کامل ایران

برات کوراوند
۱۳۹۷/۴/۲۹
اولین اندرز پدران به فرزندان خواندن تاریخ میهن است. متاسفانه بیگانه‌ترین افراد به تاریخ میهن ما ایرانیان هستیم و بسیاری از مشکلات ما این است که به فرزندان خود نیاموخته ایم که پیشینه خود را بدانند و آن را چراغ راه خود قرار دهند.
بازار آذربایجان
۱۳۹۶/۹/۴
بیست سال قبل دوره چهارجلدی تاریخ مشیرالدوله پیرنیا رو خوندم. با این که منابعش قدیمی بود و هنوز مورخین بزرگی مثل ریچارد فرای و رومن گیرشمن روی تاریخ ایران زوم نکرده بودن تا منابع بیشتری جلوی آقای پیرنیا باشه و اجبار داشتن از متون یونان قدیم که با قصد و غرض نوشته شده بود استفاده کنن. اما کتاب بسیار و جامع بود برای هر واقعه تاریخی تمام روایات مختلف از نویسنده‌های قدیمی رو درج کردن تا امکان بررسی و مقایسه داشته باشیم.
bazarazerbaijaan
Morteza Torabi
۱۳۹۷/۱۰/۲۳
تاریخ ایران پر شده از وقایع دردناک و بعضاً غم انگیز که چقدر شاهان ما تو بعضی از مسائل بی‌فکر بودن و خود سر و خود رای مخصوصا خانواده منحوس قاجار با اون همه خیانت و باخت...!! این وسط هم مردم بدبخت تسمه از گرده اونا کشیده شده..!! و هرروز این تاریخ داره تکرار میشه...!! ! از بدی‌های تاریخ اینه که مثل چرخ و فلک می‌چرخه و هی تکرار میشه فقط زمان می‌بره...!!
محمد الماسی
۱۳۹۷/۱/۱۲
اگه سراغ داریدکتاب صوتی تاریخ ایران رو بیزحمت راهنماییم کنید. ممنون
مهدی ۳۱۳
۱۳۹۹/۵/۱۵
با مطالعه تاریخ یه نتیجه قطعی هست ما ایرانی‌ها همیشه افراطی عمل کردیم یه بازه تاریخی افراطی کشور گشایی کردیم مثل هخامنشیان یه بازه افراطی دنبال شعر و شاعری بودیم زمان سعدی حافظ و غیره یک بازه افراطی دنبال علم بودیم که بیشتری رشد رو داشتیم بعد از ورود اسلام بود زمان ابو علی سینا و... از زمان قاجار و هم به شکل افراطی شدیم تن پرور وارد کننده و مصرفی که تا این تفکر اصلاح نشه هر دولتی بیاد همین هستیم هی نگید انقلاب و... باید تغییر کنه اول خودمون باید تغییر کنیم
Ramin Mottaghi
۱۳۹۹/۷/۵
ملتی که تاریخ ملت و مملکت خود را نداند و نخواند محکوم به شکست و نابودی و استعمار است! تاریخ همچون پندی است که استاد به دانش اموز خود میدهد ٬ روش زندگی می‌اموزد! تاریخ ایران بخاطر قدمت و پیشینه‌ای که دارد یک ارثیه بسیار ارزشمند برای تمامی ما ایرانیان و حتی دیگر کشورها محسوب میشود باشد که بتوانیم از این ارثیه بزرگ به نحو شایسته‌ای استفاده کنیم
f auobi
۱۳۹۹/۵/۹
باسلام، اگر نوشتار ساده و نثری روان داشت خیلی بهتر می‌بود. در ضمن اگر از خیانت یهودی‌ها در زمان ساسانی و هخامنشی به این مردم با سواستفاده از این پادشاه‌های مستبد وخشن بیشتر توضیح میداد بهتر بود. همچنین خیانت این دو سلسله پادشاهی به زنان و ظلم به بانوان، در واقع ۷۰ درصد حقایق. را نگفته است.
مهدی محمدی
۱۳۹۸/۶/۲۱
نیاز به بازنگری داره برا اینکه متنی امروزی تر میتونه برای فهم و درک بهتر وقایع و همینطور اشتیاق بیشتر به مطالعه کمک کنه بخاطر متن کتاب من از خواندن کتاب اشباع شدم و یک سوم کتاب را بیشتر نتونستم مطالعه کنم.... کسایی که مثل من سن و سالی ندارن بهتر سراغ تواریخی برن که امروزی تر و عامیانه تر بیانگر وقایع هست
عباس رحمتی
۱۴۰۰/۱/۲۰
عالی و جامع است، هر ایرانی فهیم و دانایی باید از تاریخ وطنش آگاه باشه، و در هم زمان در هرقسمتی از زمان، کتاب فراماسون صهونیست رو هم بخونه، چون هشتاد درصد از بین رفتن و سرکوب شدن هر سلسله‌ای دست‌های پنهان فراماسون‌ها درکار بوده، و در همین زمان حال هم نفوذیا علل ضعف اقتصادی و ناراضیتی مردم هستن
مهران خیری
۱۴۰۰/۱/۱۳
به نظر من یکی از مشکلات کتاب‌های تاریخی اینه که نویسنده، علاوه بر توصیف وقایع تاریخی سعی میکنه یه جوری اون وقایع رو قضاوت هم کنه در حالی که هر رویداد رو باید با توجه به رابطه عمل با زمان وقوع، جهان خارج و علت‌های وقوع آن رویداد در همان برهه از تاریخ بسنجیم نه با اطلاعات و دانش و تجربه زمان خودمون.
Rasool Ghanbari
۱۴۰۰/۱/۱۲
با توجه به تحقیقاتی که بنده کردم این کتاب از نظر مورخان و اهل فن مطمئن‌ترین کتاب برای استناد به صحت تاریخ ثبت شده ایران از ابتدا تا تاریخ معاصر میباشد. نویسنده کتاب از سابقه درخشان علمی و جایگاه اجتماعی بالایی برخوردار بوده است و می‌توان گفت خود جزئی تأثیرگذار از تاریخ معاصر ایران میباشد.
چنگیز طهماسبی
۱۳۹۸/۸/۲۸
بنظرم اگه کتابهای تاریخی در قابل رمان و به زبان امروزی نوشته بشه باعلاقه تر بشه خونه و خواننده رو خسته نمیکنه و در ذهن باقی میمونه ولی در کل کتاب خوبیه و اطلاعات مفیدی میده.
Zahra Faraj
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
واقعا کتاب خیلی کاملی بود و من باوجود اینکه به تاریخ علاقمند نیستم ولی این کتاب جذاب بود اما‌ای کاش دوباره همین اطلاعات رو به زبان ساده تر و امروزی تری مینوشتند بالاخره کتاب در تقریبا 1 قرن پیش نوشته شده؛ معنی بعضی لغات رو مجبور شدم بزنم گوگل
میثم جهانگیری
۱۳۹۸/۱۱/۸
کتاب خوبی است. وقتی به وقایع تاریخی می‌نگریم هر زمانی حاکم خوب داشتیم پیشرفتهائی حاصل شد ولی فرزند همان حاکم که فاسد بود اوضاع را دگرگون و پریشان و ستم می‌کرد. بنظرم این ضعف همیشه موجب آسیب به ایران عزیز شد.‌ای کاش نظام و قانون حاکم می‌شد نه سلطان.
Mohammad Kayedi
۱۳۹۷/۱/۱۲
سلام با تقدیرو تشکراز تمامى عوامل ودوستان هرانسان هرچه قدرمیتوان باید از تاریخ وتمدن کشورش بداند این دنیا مسافرتى تفریخى بیش نیست حداه اقل از پیدایش این جاواین چه هستى هرچه قدر میتوانى تحقیق کن وبدان به گفته بزرگان زگهواره تاگور دانش بجوى
مشاهده همه نظرات ۱۲۸

راهنمای مطالعه کتاب تاریخ کامل ایران

برای دریافت کتاب تاریخ کامل ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.