معرفی و دانلود کتاب چگونه کمال گرا نباشیم

عکس جلد کتاب چگونه کمال گرا نباشیم
قیمت:
12500 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چگونه کمال گرا نباشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چگونه کمال گرا نباشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه کمال گرا نباشیم

کتاب چگونه کمال گرا نباشیم نوشته‌ی استفان گایز روشی جدید را برای دستیابی به زندگی بدون ترس در اختیارتان قرار می‌دهد. این کتاب که شما را از باورهای محدودکننده آزاد می‌کند و یاری می‌رساند تا کمال‌‌گرایی را کنار بگذارید، در زمره‌ی پرفروش‌ترین آثار روانشناسی قرار دارد.

درباره کتاب چگونه کمال گرا نباشیم:

کمال‌گرایی در زندگی مانند تله‌ای عمل می‌کند که فرد را دچار توهم برتری می‌نماید و مانع پیشرفت وی می‌شود. شاید تصور کنید بهترین بودن ایده‌ای جاه‌طلبانه است و شما را به اوج می‌رساند، اما در حقیقت شرایط سقوط شما را مهیا می‌کند. اگر ذهن خود را اسیر برتری و کمال نمایید از ترس ناتوانی در اجرای ایده، حتی قدمی هم در آن مسیر بر نمی‌دارید. از طرف دیگر، کمال‌گرایی دست شما را برای پیدا کردن بهانه باز می‌گذارد، بهانه‌هایی را می‌یابید تا کاری را آغاز نکنید و شکست نخورید.

استفان گایز (Stephen Guise) نویسنده‌ی کتاب چگونه کمال گرا نباشیم (How to Be an Imperfectionist) از راهی می‌گوید که برای کنار گذاشتن کمال‌گرایی رفته است و تجربیات خود را با شما در میان می‌گذارد. ماجرا از زمانی آغاز شد که هدف بزرگی مانند 50 حرکت شنای روی زمین را کنار گذاشت و هدف خود را به بخش‌ها و لقمه‌های قابل هضم‌تری تقسیم نمود. او ایده‌آل‌ترین شرایط را رها می‌کند؛ یعنی به جای رفتن به باشگاه، ورزش خود را در خانه و روی تخت‌خوابش انجام می‌دهد.

به عبارتی می‌توان چنین برداشت کرد که گایز سطح توقع خود را از ایده‌آل به معمولی پایین آورد تا فعالیت‌های مورد نظر را هر روز ادامه دهد و آن را به عادت هر روزه‌ی خود تبدیل کند. این نویسنده خرده‌عادت‌ها را راه حل اصلی مشکل بزرگی مانند کمال‌گرایی می‌داند و با استفاده از این شیوه زندگی خود را دگرگون ساخت.

کتاب چگونه کمال گرا نباشیم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر فردی کمال‌گرا هستید و همواره تمایل دارید بهترین باشید، این کتاب را حتماً بخوانید. میلیون‌ها انسان از راهنمایی‌های گایز استفاده می‌کنند و زندگی بهتری دارند، چرا شما جزو این افراد نباشید؟!

نکوداشت‌‌های کتاب چگونه کمال گرا نباشیم:

- این کتاب سزاوار کلاسیک شدن است. (Melissa Wiederrecht)
- یک راهنمای هوشمندانه برای پیشرفت واقعی. (Jason)
- این کتاب به آزادی من کمک کرد! (Sonia Thompson)
- من کتاب را به تازگی به پایان رسانده‌ام و از قبل احساس می‌کنم که تغییر پارادایم اتفاق می‌افتد. (goodread21)
- استفان به طور ماهرانه تحقیقات علمی را با تجربیات شخصی، آزمایش و خطا و داستان‌های خواننده درهم می‌آمیزد. از همه مهم‌تر، استیفن راه حل‌های بسیار ساده‌ای را برای مبارزه با مشکل ارائه می‌دهد. اینها همه ایده‌های مفهومی تغییر نگرش شما نیستند. آن‌ها گام‌های عملی هستند که پیشرفت فوری را فراهم می‌کنند. (Douglas)

جملات برگزیده کتاب چگونه کمال گرا نباشیم:

- در دنیایی که پیوسته می‌کوشد تا تو را به چیز دیگری تبدیل کند، خود بودن مهم‌ترین دستاورد است.
- مهم نیست که چقدر آرام می‌روی، باز هم از کسانی که روی مبل لم داده‌اند، جلوتری.
- وقتی انتظارات کسی به صفر می‌رسد، به معنای واقعی شکرگزار آنچه که دارد، می‌شود.
- من همیشه زیبایی را در چیزهای عجیب و ناکامل می‌جویم. آن‌ها بسیار حیرت انگیزترند.

استفن گایز را بیشتر بشناسیم:

او علاوه بر نویسنده به عنوان کارآفرینی موفق در سطح جهانی شناخته می‌شود. آثار استفن به 18 زبان دنیا ترجمه شده‌اند و معروف‌ترین کتاب وی خرده‌عادت‌ها نام دارد که برای مدت‌ها در فهرست پرفروش‌ترین آثار آمازون و نیویورک تایمز قرار داشت.

در بخشی از کتاب چگونه کمال گرا نباشیم می‌خوانیم:

قرار گرفتن در هر شرایطی، پوست بیرونی‌تان را در برابر حس درد و یا وحشت، ضخیم‌تر می‌کند. خانمی که به طور مرتب سخنرانی بدی ایراد می‌کند، هر بار که می‌گذرد، نسبت به دفعه اول، حس بد کمتری به او دست می‌دهد. آری، ذهن ما تا این حد عجیب است. طبق گفته یک روان‌شناس به نام نیکو فریجا، «با گذر زمان شیرینی لذت‌های مداوم، بی مزه می‌شود و سختی‌های مداوم نیز، تلخی‌شان را از دست می‌دهند.»

اگر اجازه بدهید که هر مشکلی شما را از کاری باز بدارد، خود را از یک زندگی پرمعنا، محروم کرده‌اید، اما اگر تا جایی که توان دارید، برای رسیدن به هر آنچه که می‌خواهید، تلاش کنید، همه مشکلات را حل خواهید کرد. آزمون و خطا، راهی ‌است به سوی پیشرفت! این روش آزمون خود را پس داده است.

اگر کسی برای انجام کارهایش، با شک و تردید خود کلنجار می‌رود، چه مهارتی را باید در خود تقویت کند که مستقیماً بتواند از آن کمک بگیرد؟ پیش‌تر، به این پرداختیم که چگونه کسانی که کارهایشان را به تأخیر می‌اندازند، به سختی می‌توانند از مرحله تأمل بیرون آیند. زیرا نه تنها در مورد ایده‌شان تردید دارند، بلکه از این جهت نیز تردید دارند که آیا ایده‌ای که در سر دارند، بهترین ایده است یا نه؟ یک درمان عمل‌گرایانه برای این مشکل وجود دارد و آن سرعت است.

بالا بردن سرعت، یکی از مهارت‌های انسانی است که آن را دست کم می‌گیریم. مانند هر مهارت دیگری، می‌توان تا نقطه‌ای آن را تمرین کرد و گسترش داد که پرونده تمام تردیدهای جزئی‌تان را در مورد کارهای مهمی که می‌توانند زندگی‌تان را بهبود ببخشند، به سرعت ببندید. بیایید ببینیم که چگونه می‌توان تصمیمات سریع‌تری گرفت.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیش گفتار
بخش 1: مقدمه
بخش 2: ذهن کمال‌گرا
بخش 3: سم کمال‌گرایی
بخش 4: آزادی معمول‌گرایی
بخش 5: انتظارات غیرواقعی
بخش 6: نشخوار ذهنی
بخش 7: نیاز به تایید شدن
بخش 8: نگرانی از ارتکاب اشتباه
بخش 9: تردید در مورد انجام کارها
بخش 10: راهنمای کاربردی
بیشتر از این کتاب!
سپاس

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چگونه کمال گرا نباشیم
نویسنده
مترجمنرگس محمدی
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات244
زبانفارسی
شابک978-600-8392-70-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
12500 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چگونه کمال گرا نباشیم

حسین بهاری
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
ترجمه خیلی روان نیست اما اونقدر هم ناجور نیست که متوجه اصل مطلب نشید شاید چند جمله در هر فصل بد ترجمه شده باشه اما بقیه کتاب نسبتا ترجمه خوبی داره و واقعا ارزش خوندن داره و یکی از بهترین کتاب‌ها در حوزه درمان کمالگرایی هستش.
با این کتاب خیلی خوب میتونید عادت کمالگرایی رو درک کنید و متوجه میشید و
کمال‌گرایی چطور باعث تخریب شما عزت نفستون میشه و نه پیشرفت شما.
از طرفی تمرینات بسیار خوب و عملی برای افزایش اعتماد به نفس و رفع کمالگرایی به شما میده.
دوستان معمولی بودن به معنای پیشرفت نکردن و بهتر نشدن نیست بلکه به این معناست که برای پیشرفت نیاز نیست همه چیز عالی باشه و با این کتاب اینو درک میکنید.
رها شاه مرادی
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
کتاب خوبیه (اگه کمال گرا هستی، حتما با دیدن لغت " خوبیه " کمی از خرید کتاب نا امید شدی، با خودت میگی چرا عالی نیست ولی دقیقا همین نوع تفکر، نشون دهنده‌ی نیازت به خوندن این کتابه)
اگر چه ترجمه روانی نداره، اما از نظر مفهوم، بسیار پر محتواست. اگه کمال گرایی و ته ته دلت حتی ذره‌ای به کمال گرا بودنت
افتخار می‌کنی، بهت پیشنهاد می‌کنم تا بقیه‌ی عمرت رو با کمال گرایی به خودت زهر نکردی، کتابو بخون.
بهترین هارو برات آرزو می‌کنم.
Eisa Getmiri
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
ترجمه روانی نداره و مجبور به خواندن متن انگلیسی در کنار متن فارسی شدم. بیشتر به نظر میرسه کتاب با Google Translate ترجمه شده باشه تا توسط یک انسان. ولی مطالب کتاب آبی است بر آتشِ همیشه سوزان آدمهای کمال‌گرایی مثل من. این کتاب با شناختی که از کمال‌گرایی به دست خواننده میده، زمینه رو برای تمرین، و با تغییر مبارزه کمال‌گرایی خیلی آسان‌تر میکنه. اگر ترجمه کتاب‌ هم خوب می‌بود حتما شایسته ۵ ستاره بود، ولی ۴ ستاره میدم به خاطر ترجمه غیر روان.
S T
۱۴۰۰/۶/۱۸
به نظرم جزو کتابهای خوب در این زمینه است و ترجمه خوبی هم دارد. اگر کمال گرایی و انتظار کشیدن برای مهیا شدن همه شرایط مطلوب، همواره مانع حرکت شما شده مطالعه این کتاب را پیشنهاد میکنم.
از جملات کتاب: «کمال گرایی با بیش از اندازه محافظت کردن از ما در برابر اشتباهات و شکست‌هایی که ممکن بود ناکامی‌هایی کوتاه مدت و اما کامیابی‌هایی بلندمدت به ارمغان آورند، در طولانی مدت ما را ضعیف می‌کند.»
ابوالفضل حسین زاده
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
این کتاب ترجمه بسیار خوبی داره بسیار روان و سلیس. اگر مقداری تفکر شما نزدیک به بحث کمال گرایی باشه با مطالب کتاب همذات پنداری بسیاری خواهید داشت آنقدر که از خوانش اون سیر نشده و دوست دارید فصل‌ها رو یکی پس از دیگری مطالعه کنید
اگر به دنبال مبحث کتاب گرایی هستید حتماً این کتاب رو مطالعه کنید علاوه بر شناخت جنبه‌های مختلف این موضوع راه حل‌های خوبی هم ارائه میده
Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۲/۲۵
کتابهای استفان گایز ارزش حداقل یک بار خواندن را دارد. این کتاب هم مثل خرده عادت‌ها نگاه تازه و اررشمندی ارائه می‌دهد که بهتر خودمان را بشناسیم و ارزیابی کنیم و چگونه موانعی را که از طریق ذهن خودمان برای دست به عمل زدن ایجاد کرده ایم را از سر راه برداریم. اینکه مدام در حال انتظار برای کامل شدن امکانات و پیش نیارهای غیر ضروری نباشیم و دست به عمل بزنیم خود نیمی از راه است.
Hossein M
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
این کتاب از نظر نوشتاری بسیار بد ترجمه شده است اما از نظر مفهومی، کتاب بسیار عالی‌ای است. این کتاب بر اساس منطق و آنچه که عملی است به شما راه حل پیشنهاد می‌کند. با کتاب‌های انگیزشی که صرفاً به شما یک انگیزه‌ی زودگذر می‌دهند بسیار فرق دارد و کاری می‌کند که شما با انجام دادن کار مورد نظر، انگیزه پیدا کنید و ادامه دهید.
محمد جواد امیدی
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
واقعا خیلی خیلی کمکم کرد. حالا فعلا که این طور بوده تا بعدش هم ان شاء الله بمونه همینجوری
ولی واقعا کمک کننده ست
من کلی کتاب برنامه ریزی و مدیریت زمان خوندم اما بعد یه مدت بازم بازدهیم میومد پایین
به تازگی فهمیدم مشکل من بلکه خیلی از ایرانیا ایده آل گراییه و با خوندن این کتاب قسمت بزرگی از مشکلم حل شده فعلا
مرصاد رسولی
۱۴۰۱/۲/۳۰
کتاب، جالب و کاربردی و ساده برای رفع بحران کمالگرایی به نظر من اولین قدم برای کنار گذاشتن این معضل بغرنج این که بپذیرم کمالگرایی چیز خوب و مفیدی نیست که بهش افتخار بکنیم باید با رسیدن به یک آگاهی درون فردی (خودشناسی) همراه با قدم‌های کوچک دنبال راه علاج باشیم و دست از تعلل و فکر کردن بیش از حد برداریم‌ و عمل کنیم
علیرضا کردونی
۱۴۰۰/۲/۱۵
وقتی همین الان به صفحه‌ی ۱۵۶ یعنی بخش "طرز فکر دوگانه" پاراگراف ۱۰ کتاب رسیدم، با اتفاقی بهت آور روبرو شدم!!! در این بخش از کتاب نوشته شده: "جامعه‌ی عمل پوشاند"!!! خیلی دوست دارم بدانم این اشتباه مترجم است و در نسخه‌ی چاپی نیز موجود است و یا اینکه کتابراه در هنگام تولید نسخه‌ی الکترونیکی این اشتباه مهلک را مرتکب شده.
محمد نادری زاده
۱۴۰۱/۱۲/۲۶
به نظرم کمال گرایی سمیه که ما رو از آرامش و لذت بردن از رشد محروم میکنه و ترس و اضطرابش ما رو از پا در میاره. برعکس معمول گرایی که به جای انفعال، شروع و اقدام، و لذت از رشد رو در بر داره. پیشنهاد میکنم حتما بخونید (به نظرم بهتر بود به جای کمال گرایی کمال پرستی به کار می‌رفت.)
احمد محمدی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
وقتی به گذشته خودم نگاه می‌کنم می‌بینم این کمال گرایی مث یه ویروس در تمام زندگی نفوذ کرده بوده کلی خسارت زده امروز یه تغییر بزرگ در زندگیم اتفاق افتاده اونم اینه دوربرگرونو دور بزنم برم به سمت معمول گرایی عالی بود خدا رو شکر می‌کنم بابت این تغییر
هلاله آزادمنش
۱۴۰۱/۸/۶
خیلی وقتا کتابی رو خوندم و ذوق کردم و گفتم وای این کتاب عالیه انجامش میدم بعد دیدم نکاتشون غیر قابل انجامه.
فکر نمیکنم هرگز از اینکه این کتاب رو خوندم پشیمون بشم یا اینکه نکاتش رو فراموش کنم واقعا عالی و کاربردی.
بسیار بسیار برای من مفید بود.
Shin Obi
۱۴۰۰/۱/۶
من در اواسط کتابم و تقریبا با سطور زیادی همزادپنداری کردم. من فک میکردم در زمینه‌ای کمالگرایی دارم ولی هرچقدر که جلوتر میرم متوجه میشم که خیلی گسترده تر از چیزیه که فکر میکردم کاش زودتر این کتاب و میخوندم شاید ۴سال گذشته رو تلف نمیکردم.
همتاارجمند
۱۴۰۱/۹/۲۳
برای کسانی که همیشه فکر می‌کنند از زندگی و پیشرفت عقب موندن، یا برای انجام کارهای جدید مردد هستند، یا دچار خودسرزنشی سر هر موضوع پیش پا افتاده میشن و مدام نشخوار ذهنی آزار دهنده منفی دارند، راهکارهای جالبی داشت. ساده و قابل فهم بود.
مشاهده همه نظرات 82

راهنمای مطالعه کتاب چگونه کمال گرا نباشیم

برای دریافت کتاب چگونه کمال گرا نباشیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.