معرفی و دانلود کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو: اتحاد درونگرایان

عکس جلد کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو: اتحاد درونگرایان
قیمت:
۳۷۵۰۰ تومان - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو: اتحاد درونگرایان

سوفیا دمبلینگ در کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو، از زاویه‌‌ای خاص و بسیار متفاوت به ویژگی‌های ذاتی درونگرایان می‌پردازد و به آنان کمک می‌کند تا با شجاعت، طبیعتشان را بپذیرند و همانطوری که هستند در اجتماع حضور پیدا کنند.

درباره‌ی کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو:

شاید درونگرایان در طی سال‌هایی که زندگی کرده‌‌اند گاهی از خود پرسیده‌اند که نکند تا حدی بی‌عاطفه و افاده‌ای باشند؟ چرا خیلی میل به گردش و مهمانی رفتن ندارند و اگر هم جایی بروند مایل به ترک آنجا هستند؟ چرا راجع به این‌که با چه کسی زمان بگذارنند اینقدر سخت‌گیرند؟ چرا اینقدر تنها بودن را دوست دارند؟ آیا افراد درونگرا خجالتی، بدجنس، قضاوت‌گر، مردم‌گریز و سرسخت هستند؟ آیا از لحاظ اجتماعی سردرگم‌اند؟ مشکل آن‌ها چیست و چطور می‌توانند تغییر کنند تا به شخصی تحسین‌آمیز و خوش مشرب تبدیل شوند؟

باید بدانید که درون‌گراها هیچ مشکلی ندارند و خیلی هم سالم هستند. سوفیا دمبلینگ (Sophia Dembling) نویسنده‌ی کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو (The introvert's way: living a quiet life in a noisy world) اظهار دارد که خودش هم یک درونگراست و با مشکلات زیادی در زندگی روبه‌رو شده است.

او می‌گوید: «هنگامی که خود را درون‌گرا می‌نامم، بعضی افراد می‌کوشند مرا متقاعد کنند که نمی‌توانم یک درون‌گرا باشم چرا که توانایی ترک خانه، معاشرت و گفت‌وگو را دارم. آن‌ها درک نمی‌کنند که تفاوت بین برون‌گرایان و درون‌گرایان در این نیست که اولی در معاشرت‌ کردن خوب است و دومی نیست، درون‌گرایان مردم را دوست ندارند و برون‌گرایان با غریبه‌ها صمیمی هستند، درون‌گرایان دوست ندارند صحبت کنند و برون‌گرایان عاشق یک گفت‌وگوی طولانی‌اند، یا این‌که درون‌گرایان کتاب و برون‌گرایان ورزش را ترجیح می‌دهند. یک چیز مسلم است: هرچه بیشتر درون‌گرایی را درک می‌کنم با خودم و این مسأله راحت‌تر می‌شوم. بنابراین، تصمیم گرفتم که این مسئله را با شما در میان بگذارم. هدف این کتاب اطلاع‌رسانی دربارۀ زندگی یک درون‌گرا است و کمک به شما برای یافتن همین آرامش خاموشی که من دارم.»

در طول زندگی مدام به درون‌گرایان گفته شده است که تنهایی زیاد ضرر دارد. هم‌چنین، آن‌ها «بسیار سخت» هستند، چرا که گفت‌وگویی عمیق و متفکرانه را به گفت‌وگویی شاد ترجیح می‌دهند. چیزهایی که برون‌گرایان فکر می‌کنند بسیار سرگرم‌کننده است ‌مهمانی‌ها، فعالیت‌های گروهی، صحبت‌کردن با غریبه‌ها‌ برای درون‌گرایان سرگرم‌کننده نیست، به همین دلیل این مسئله باعث می‌شود بسیاری از مردم آنان را عجیب بدانند.

همیشه در زندگی‌ به درون‌گرایان گفته شده است که راهشان درست نیست؛ بنابراین، همۀ زندگیشان را در تلاش برای «بیرون‌ آمدن از لاک خود» سپری کرده‌اند یا این‌ که زبانشان را گاز گرفته‌اند و درون‌گرایی‌شان را مخفی کرده‌اند، انگار که یک راز کثیف است. اما این کتاب می‌خواهد بگوید که درون‌گرایان یک ارتش‌اند و بسیار مشتاق اثبات آن!

نویسنده در این کتاب می‌گوید: درون‌گرایی یک بیماری نیست که محتاج آسیب‌شناسی باشد. چیز بدی نیست. فقط یک روش عملکرد در این دنیاست و هیچ اشکالی در آن نیست. زمان آن است که درون‌گرایان طبیعتشان را بپذیرند و شروع به حمایت از وضعیتشان کنند؛ بی‌سرو‌صدا.

کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای درون‌گرایان مناسب است؛ افرادی که سال‌ها ویژگی درونی خودشان را از مردم و اجتماع پنهان کرده‌اند تا طرد نشوند.

در بخشی از کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو می‌خوانیم:

خلاقیت زمانی که ذهن آرام و پذیراست اتفاق می‌افتد. این فضای خالی بارور است، یعنی جایی که به فضا اجازه نوآوری می‌دهیم و درون‌گرایان زندگی‌ای را می‌زیند که نیمی از آن همیشه آنجاست.

دربارۀ برتری خلاقیت درون‌گرایان بحث‌هایی شده است. وجودی رولو می‌، روان‌شناس و نویسندۀ کتاب شهامت آفرینش گفته است: «شدت هوشیاری -یک هوشیاری زیاد- موجب خلاقیت حقیقی می‌شود.»

با این تعریف، درون‌گرایان «با هوشیاری زیاد نسبت به دنیای اطرافشان» ممکن است بتوانند مدعی سطوح بالاتری از خلاقیت شوند. البته من دوست دارم نشان دهم که درون‌گرایان در این امر کاملاً برترند، اما نمی‌توانم. این مسئله بسیار سخت اثبات می‌شود، زیرا محتاج شواهد تجربی است.

مطمئنا برون‌گرایان هم به این آگاهی برتر دسترسی دارند. من دست‌کم یک برون‌گرا می‌شناسم که به‌شدت خلاق است و این خلاقیت را در تلاش‌های برون‌گرایانه نشان می‌دهد، مانند میهمانی‌های تم‌دار یا لباس‌های هالووین.

بنابراین، مطمئن نیستم که درون‌گرایان بتوانند ادعا کنند که خلاقیت منحصر به آن‌ها است. البته به نظر می‌رسد که ما دسترسی آسانی به این فضای آگاهی عالی داشته باشیم و نفرتمان از دنیای پرمشغلۀ جوشنده ما را در مقامی قرار می‌دهد که به راحتی به این فضای خالی بارور دسترسی داریم.

چیک‌سنت‌میهالی روان‌شناس و پدر مفهوم پراهمیت «جریان» است. این وضعیت هنگامی پیش می‌آید که با تمام وجود درگیر کاری می‌شویم. در این حالت، زمان مفهومش را از دست می‌دهد، ما خود را فراموش می‌کنیم، شفافیت درونی بسیاری داریم و کارها را به خاطر خود کار انجام می‌دهیم، نه تا به خاطر پاداش.

او دربارۀ این‌که افراد خلاق چگونه عمل می‌کنند مطالعه کرد تا نظریه‌اش را گسترش دهد. جریان، مانند درون‌گرایی، نیاز به یک کانون درونی دارد.

فهرست مطالب کتاب

یونگ چه گفت؟
هیاهوی آمریکای بزرگ
علم می‌گوید که ما لزوماً خجالتی نیستیم
متولد شده است تا مهربان باشد
آشوب بی‌صدا
به‌ حد کافی سخت
قطار آهستۀ افکار
شعلۀ درونی
آنچه سکوت می‌گوید
فضای خالی بارور
من دوست دارم تماشا کنم
انرژی به داخل، انرژی به خارج
«ما نمی‌دانستیم که تو یک درون‌گرا هستی»
کلمات جادویی برای توقف تخلیۀ انرژی
درون‌گرایان همان برون‌گرایانِ شکست‌خورده نیستند
من مردم را دوست دارم، اما نه همۀ آن‌ها را و همه وقت
ما باید برای حقوقمان بجنگیم نه این‌که میهمانی‌ بگیریم
تنهایی یک حالت ذهنی است
تمایل به خوشحالی
چه کسی خودشیفته است؟
وارونه کردن مزایای درون‌گرایان
مخمصۀ مهمانی
بهانۀ دستشویی و دیگر مهارت‌های رهایی از میهمانی‌
جهنم یک میهمانی‌ عصرانه است
بله گفتن هنگامی که می‌خواهید نه بگویید (و بالعکس)
باید پنجاه روش برای ترک یک میهمانی‌ وجود داشته باشد
زندگی از نگاه درون‌گرایان
تفریح به‌ شیوۀ درون‌گرایان
دوستان، آشنایان و دوستان مجازی
درون‌گرایِ برخط
سروصدای خوشحالی برون‌گرایی
چون آن‌ها شما را دوست دارند
درون‌گرایان ریزه‌میزه
دوستمان بدارید، اما گاه تنهایمان بگذارید
وقتی این را می‌گویند حالم به هم می‌خورد!
شاهکار جسوانۀ درون‌گرایان
توصیه‌هایی برای پیدا‌کردن دوست
اشباع ذهن برای آگاهی
اشتباهاتی که درون‌گرایان مرتکب می‌شوند
تصدیق برای درون‌گرایان
حد وسط
‌ای مردم، بجنبید و هم‌اکنون به برادرتان لبخند بزنید!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو: اتحاد درونگرایان
نویسنده
مترجمغزال شرفشاهی مبرا
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۰
زبانفارسی
شابک978-622-668388-3
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۷۵۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو

آنیتا ارزانی
۱۴۰۱/۴/۲
درود
۱. سپاس از کتابراه با یک انتخاب جالب دیگه
۲. با نگرشی از یک نویسنده روبرو هستید که باشمشیر روانشناسی غربی و بعضا آمریکایی کل بشریت رو بدون در نظر گرفتن ابعاد فرهنگی و اعتقادات ودیگر عوامل مهم ساختار شخصیتی، دقیقا به دو شقه تقسیم کرده. درون گرایآن و برون گرایان. و هیچ میانگرایی هم وجود از که
نداره
۲. طرفی معتقده درونگرا‌ها نباید به نظرات برونگرا‌ها اهمیت بدن و باید کار خودشونو بکنن، احتیاجی به زندگی با اونها و بودن در جمعشون نیست، باید بهشون آموزش بدیم که چطور با ما کنار بیان و......
از طرفی با راهکار‌هایی واقعا مضحک، یاد میده که چطور خودتونو در جمع برونگرا‌ها جا بدید و همرنگشون بشید، مثلا هر وقت تحمل شما سر اومد برید به دستشویی میزبان برای تمدد اعصاب؟! آدم حسابی این شکنجه برای چیه، یعنی راه دیگه‌ای نیست؟
۳. منهم مثل بعضی دوستان، کم کم به تله همذات پنداری افتادم، ولی خدا وکیلی متوجه شدم اگه با این گروه بازی پیش برم، نه اینوری‌ها منو میپذیرن و نه همه علائم اونوریها رو دارم. تا بحال هم از کسی نشنیدم بگن محل تولدم زمین نبوده. در حال حاضر بلاتکلیف هستم تا شاید محققان کشورم بر مبنای ریشه فرهنگی و انسانی مبتنی بر اصالت و ریشه ایرانی، نظریه‌های شناختی ارائه کنن که امثال من در جهت رشد فردی الگوی متعارف داشته باشه.
۳. شاید نویسنده اذعان کرده که با اهل فن مشاوره داشته و از نظر اساتید روانشناسی هم بهره برده، اما بیشتر بحثهای عنوان شده تجربی است و قفسی که ساخته از مصالح تفکرات خودش بوده، و اعمال او کنشهای اطرافیان را رقم زده.
۴. کتابی است که ارزش یکبار خواندن را دارد، حداقل میتواند خواننده را وادار به تفکر و نظر سنجی در مورد خودش کند هر چند نخواهد در دسته خاصی قرار گیرد.
پارسا
۱۴۰۱/۳/۲۶
سوفیا دمبلینگ
شاید درونگرایان در طی سال‌هایی که زندگی کرده‌اند گاهی از خود پرسیده‌اند که نکند تا حدی بی‌عاطفه و افاده‌ای باشند؟ چرا خیلی میل به گردش و مهمانی رفتن ندارند و اگر هم جایی بروند مایل به ترک آن جا هستند؟ چرا راجع به این‌که با چه کسی زمان بگذارنند اینقدر سخت‌گیرند؟ چرا اینقدر تنها بودن و
را دوست دارند؟ آیا افراد درونگرا خجالتی، بدجنس، قضاوت‌گر، مردم‌گریز سرسخت هستند؟ آیا از لحاظ اجتماعی سردرگم‌اند؟ مشکل آن‌ها چیست و چطور می‌توانند تغییر کنند تا به شخصی تحسین‌آمیز و خوش مشرب تبدیل شوند؟
باید بدانید که درون‌گراها هیچ مشکلی ندارند و خیلی هم سالم هستند. سوفیا دمبلینگ (Sophia Dembling) نویسنده‌ی کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو (The introvert's way: living a quiet life in a noisy world) اظهار دارد که خودش هم یک درونگراست و با مشکلات زیادی در زندگی روبه‌رو شده است.
Mehran Davary
۱۴۰۱/۳/۱۶
نمیشه گفت کتاب عالی و حرفه‌ای بود، اما در کل کتاب خوبی بود. به نظر نمی‌رسه که نویسنده، پیش از این کتابی نوشته باشه. به هرحال اگه خودتون درونگرا هستید یا دوست درونگرا دارید پیشنهاد می‌کنم حتما بخونید. یه جای کتاب نویسنده به عنوان یکی ویژگی‌های درونگرایی، آواز خوندن رو گفته و اشاره کرده بود که وقتی و تازه‌کاری آواز می‌خونه معذبه از این که مردم احمق به نظر بیاد متنفره‌. این بخش به نظر من ربطی به درونگرایی نداره و فقط احساسات سرکوب شده‌ی خود نویسنده هست که به صورت سایه فرافکنی شده. در بخش "تصدیق برای درونگرایان" صفحات ۱۵۷ و ۱۵۸، نکات زیادی در حوزه‌ی روانشناسی موفقیت وجود داره که میشه ازشون نت‌برداری کرد. در جمع‌بندی آخر میگم که بخونید، ارزش خوندن داره.
زینب عرب
۱۴۰۱/۳/۵
همانطور که یکی از دوستان گفتند، این نویسنده بیشتر به تجربیات شخصی خودشون ارجاع دادن و مباحث به صورت علمی و دقیق توضیح داده نشده، البته به عنوان یک درونگرای عمیق منکر نوشته‌های این نویسنده نیستم و بیشتر مطالب رو در مورد خودم تایید میکنم، اما ترجیح میدم مطالبی رو بخونم که سندیت علمی داشته باشند، کتاب سکوت، قدرت درونگراها، در دنیایی که از حرکت باز نمی‌ایستد اثر سوزان کین کتاب به مراتب قوی تری هست و شما رو بیشتر با وجه درونی خودتون به عنوان یک درونگرا آشنا میکنه، و به شما یاد میده که بدون نیاز به اثبات برتری نسبت به برونگرا‌ها، خودتون رو عاشقانه دوست داشته باشین و به عنوان یک درونگرا به خودتون افتخار کنید.
حمیرا کریمی راده
۱۴۰۱/۳/۱۳
کتاب واقعا فوق العاده‌ای بود به خصوص برای فردی مثل من که یک درون دگرا هستم بسیار مفید وتاثیرگذار بود من باخوندن این کتاب تونستم خودم رو بیشتر بشناسنم وبه این حقیقت پی ببرم که بیشتر رفتارهای من به خاطر شخصیت درون گرا بودن من هست ونه هیچ چیزی دیگه‌ای وهمینطور من باخوندن این کتاب فهمیدم افراد دیگه‌ای هم مثل من وجود دارن ومن تنها نیستم واینکه لازم نیست به خاطر اینکه ازتنهایی لذت میبرم نگران باشم چون شخصیت من همینطوره ومن ازش راضی‌ام. من این کتاب رو به افرادی که درون گرا هستند به شدت توصیه میکنم چون میتونن خودشون روبهتر بشناسن وهمینطور به افرادی که برون گرا هستند هم توصیه میکنم که حتما بخونن تا بتونن درون گرا‌ها رو بهتر درک کنن وبفهن.
Mahla Lotfi Nejad
۱۴۰۱/۳/۱۱
همانطور که یکی از دوستان گفتند، این نویسنده بیشتر به تجربیات شخصی خودشون ارجاع دادن و مباحث به صورت علمی و دقیق توضیح داده نشده، البته به عنوان یک درونگرای عمیق منکر نوشته‌های این نویسنده نیستم و بیشتر مطالب رو در مورد خودم تایید میکنم، اما ترجیح میدم مطالبی رو بخونم که سندیت علمی داشته باشند، کتاب سکوت، قدرت درونگراها، در دنیایی که از حرکت باز نمی‌ایستد اثر سوزان کین کتاب به مراتب قوی تری هست و شما رو بیشتر با وجه درونی خودتون به عنوان یک درونگرا آشنا میکنه، و به شما یاد میده که بدون نیاز به اثبات برتری نسبت به برونگرا‌ها، خودتون رو عاشقانه دوست داشته باشین و به عنوان یک درونگرا به خودتون افتخار کنید.
صغری نورعلی زاده
۱۴۰۱/۳/۵
این کتاب درباره درونگرا هاست ومشکلات انها تو جامعه پر از هیاهو امریکا خدا رو شکر دید کشور ما نسبت به ادم‌های درونگرا اینطوری نیست بلکه انها را معمولا ادم‌های مودب وبا شخصیت و متفکر میدونن که به جا حرف میزنند وخودشون هستند ودر دین واداب ما انسان رو تشویق میکنه بدون فکر وهر جا شروع به صحبت نکنند از و وهرجایی نروندو دوستی نکنند نظر من فرهنگ ما یاد میده انسان خودش باشه نقش بازی نکنه وهمون طور که هستی قبولت میکنه اگر اجازه بدهند وغربگرایی رو به هر قیمتی وارد فرهنگمون نکنن و تنها چیزهای خوب از هر کشور وفرهنگی رو استفاده کنند پذیرش بی چون وچرا جز نابودی ارزش‌ها کاری نمیکنه و این به معنای پیشرفت نیست
عیسی طاهریان
۱۴۰۱/۳/۱۰
سلام، واقیعتش پنج امتیاز دادم به این کتاب چون، به یکی از مباحث کلیدی و حساس روانشناسی دست گذاشته و چون خود نویسنده یه فرد درونگراست و بیشتر از هر چیز خودش با یک درک عمیق مساله درون گرایی رو درک کرده. و بدون هیچ تعارفی به موضوع پرداخته، به نظر من خیلی از ما آدمها با شخصیت واقعی خودمون رو راست نیستیم بخصوص در بحثهایی مثل درونگرایی. و این کتاب میتونه شناخت خوبی رو تو زمینه درونگرایی بده، و البته تا جایی که من شناخت از مساله درونگرایی و برونگرایی دارم، هیچ انسانی درونگرا و برونگرای کامل نیست و بین این دو هست، که شاید نسبت یکی از دیگری در هر انسانی زیادتر باشد.
سعید سعیدی
۱۴۰۱/۳/۶
من حقیقتا از کتاب استفاده کردم. مهمترین فایده‌اش برای من این بود که فهمیدم من غیرنرمال نیستم بلکه سایرینی هم هستند که شخصیتی شبیه من دارند. در جای جای کتاب با خودم می‌گفتم دقیقا مثل من. و نکاتی هم که برای کاهش برخی اثرات درون گرایی پیشنهاد شده بود به نظر من خیلی منطقی و درست بود.
*فقط پیشنهاد یک
می‌کنم دوباره ویراستاری روی متن کتاب انجام بشه. چندین جا، اشتباه تایپی وجود داشت که ممکنه فهم مطلب رو سخت کنه.
saghar mohamadi
۱۴۰۰/۴/۱۹
کتاب خیلی خوبیه و کمک زیادی به افراد درونگرا میکنه که خودشون رو باور داشته باشن و بدونن که درون گرا بدونشون نقص یا کاستی نیست بلکه یک‌نوع شخصیت هست که مثل هر شخصیت دیگه ایی خوبی‌های زیاد و منحصر به فرد خودش رو داره
Onism
۱۴۰۱/۳/۵
به نظرم کتاب "قدرت سکوت" از سوزان کین، خیلی بهتر و جامع‌تره.
کاملا علمی و منطبق بر پژوهش‌ها نوشته شده، بسیار الهام‌بخشه و اعتماد به‌ نفسی که جامعه با تحمیل خواسته‌هاش، از درون‌گراها گرفته رو برمی‌گردونه! از همه مهم‌تر هیچ گاردی نسبت به برون‌گرا‌ها نداره و دنبال اثبات برتری درون‌گراها هم نیست. و
هدفش فقط درون‌گرا شناسیه اما مطالب این کتاب "اکثرا" تجربیات تفکرات نویسنده‌ست و چیز جدیدی بهتون اضافه نمی‌کنه.
Deniz Jonz
۱۴۰۱/۳/۸
حتی ثبت نظر برام کمی ترسناک بود چون درونگرا بودن باعث نیشه ادما از بیان حرف‌ها و احساساتشون اون هم چه در مجازی چه در واقعیت حراص داشته باشن
و من واقعا با نوینسده کتاب ارتباط گرفتم چون اون هم به مشکلات درونگراها اعمال کرده بود گفته هاشو
و هر چند زیاد علمی نبودن حرفاش ولی به عنوان یک درونگرا کاملا این کتاب بهم حس همون فضای امن رو داد
Mahi Yellow
۱۴۰۱/۳/۳۱
این کتاب به خوبی درونگراهارو تعریف میکنه و به نظرم علاوه بر خود درونگراها افراد برونگرا هم باید این کتاب رو بخونن، تا بتونن بهتر با درونگراهای اطرافشون ارتباط بگیرن و اونارو درک کنن.
من خودم یک درونگرام و با خوندن این کتاب تونستم بیشتر با این بُعد شخصیتیم ارتباط بر قرار کنم.
ممنون از کتابراه
fateme ramezani
۱۴۰۱/۳/۲۳
کتابی مفید بود.
هر فرد درون گرایی باید این کتاب رو مطالعه کن به علاوه افرادی که برون گرا هستند و با افراد درون‌گرا زندگی میکنن کمک میکنه درک بهتری از اونها داشته باشن.
من خودم برون گرا هستم و این کتاب مطالعه کردم پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.
تا راحت تر اطرافیانتون رو درک کنید.
mehdi saraei
۱۴۰۱/۳/۹
به نظرم کتاب خوبی هست. نویسنده‌ی این کتاب که خودش ادم درون گرایی هست به خوبی روحیات و شخصیت افراد درونگرا را توصیف کرده. با خوندن این کتاب متوجه شدم که من آدم سرد و افسرده و تنهایی نیستم ودارای شخصیت درون گرا هستم و دیگر سعی نمیکنم که خودم را تغییر دهم چون واقعا همچین کاری نیاز به زدن نقاب داره
مشاهده همه نظرات ۶۹

راهنمای مطالعه کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو

برای دریافت کتاب زندگی آرام در دنیای پر هیاهو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.