معرفی و دانلود کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی: علم از تأثیر ذهن آگاهی بر مغز و جسم می‌گوید

عکس جلد کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی: علم از تأثیر ذهن آگاهی بر مغز و جسم می‌گوید
قیمت:
59000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی: علم از تأثیر ذهن آگاهی بر مغز و جسم می‌گوید

با توجه به گسترش روز افزون محبوبیت توجه‌آگاهی، لزوم نگرشی واقع‌بینانه و سخت‌گیرانه به این مسأله بیش از پیش احساس می‌شود. دانیل گلمن و ریچارد جی. دیویدسون در کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی به بررسی این موضوع می‌پردازند که مدیتیشن تا چه اندازه از سبقه‌ی علمی برخوردار است. به علاوه متوجه می‌شوید که برخی از ادعاهایی که امروزه در رابطه با مراقبه در بوق‌وکرنا شده‌اند، از اعتبار علمی ناچیزی برخوردارند.

درباره کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی:

دانیل گلمن و‌ ریچارد جی. دیویدسون، دو نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز در کتاب حاضر مسأله‌ی ذهن‌آگاهی (یا آنچه که مراقبه، مدیتیشن و توجه‌آگاهی می‌نامندش) را از لحاظ علمی مورد بررسی قرار داده‌ و به این موضوع پرداخته‌اند که ادعاهایی که در رابطه با تأثیرات مراقبه وجود دارد، تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است. به عبارت دقیق‌‌تر، آیا می‌توان از مراقبه دقیقاً همان ثمراتی را انتظار داشت که اغلب معلمانِ آنْ وعده می‌دهند؟ احتمالاً بتوانید پاسخ خود را در کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن‌ آگاهی (Altered traits) بیابید.

اغلب کتاب‌هایی که در زمینه‌ی ذهن‌آگاهی تألیف‌ شده‌اند، در یک فرض اولیه با یکدیگر اشتراک دارند: گنجاندن مراقبه و تمرین‌های مرتبط با آن در زندگی تحولات شگرفی ایجاد می‌کند. این کتاب‌ها به شما وعده می‌دهند با انجام تمرین‌های مدیتیشن می‌توانید کنترل ذهن خود را در دست بگیرید و به آنچه که مطلوب شماست، دست یابید؛ همه چیز، از دست‌یابی به وزن مطلوبتان گرفته تا قرار گرفتن در یک رابطه‌ی کامیاب‌کننده. شکی نیست که ما مجذوب این وعده‌ها می‌شویم. اکنون نویسندگان کتاب نگاهی علمی به ذهن آگاهی بر این موضوع متمرکز شده‌اند: این تحولات و وعده‌ها حقیقی‌اند یا افسانه؟

بنابراین اگر جزو آن گروه از افرادی هستید که به مدیتیشن علاقه دارید اما نمی‌دانید دقیقاً تا چه اندازه می‌توانید بر نتایج آن حساب باز کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی غافل نشوید. دانیل گلمن (Daniel Goleman) و‌ ریچارد جی. دیویدسون (Richard J. Davidson) دقیق‌ترین و معتبرترین منابع را در این زمینه بررسی کرده و اکنون نتایج تحقیقات خود را در اختیار شما قرار داده‌اند.

گفتنی‌ست این اثر اولین بار در سال 2017 منتشر شده و بسیاری از صاحب‌نظران در حوزه‌ی توجه‌آگاهی و عصب‌شناسی به مطالعه‌ و تحسین آن پرداخته‌اند. کتاب نگاهی علمی به ذهن آگاهی به همت کوروش اکبری به فارسی برگردانده شده و هوتن شاطری پور خوانش آن را برعهده داشته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی:

- این کتاب حقیقتاً می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد! (Arianna Huffington، نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز)
- کتابی برای نشان دادن قدرت مدیتیشن برای تغییر زندگی ما. (Joseph Goldstein)
- راهنمایی که به ما نشان می‌دهد چگونه آموزش ذهن می‌تواند مغز و احساس ما را از خود متحول کند، و به ما الهام ببخشد تا حس خوبی داشته باشیم. (aniel J. Siegel، نویسنده پرفروش)

کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی مناسب چه کسانی است؟

اگر به مراقبه و مدیتیشن علاقه‌مند هستید، کتاب نگاهی علمی به ذهن آگاهی یکی از بهترین آثاری‌ست که می‌توانید در این زمینه مطالعه کنید.

با دانیل گلمن بیشتر آشنا شویم:

نویسنده و روزنامه‌نگار حوزه علم که توانست مفهوم هوش هیجانی را به خوبی در کتابش توضیح دهد، دانیل گلمن آمریکایی است. او دکترای روانشناسی‌اش را از دانشگاه هاروارد گرفته و سال‌هاست که برای مطبوعات مختلف همچون نیویورک تایمز و نشریه کسب‌وکار هاروارد می‌نویسد و مدتی نیز سردبیر مجله روان‌شناسی امروز بوده است.

او درباره مغز و علوم رفتاری تحقیقات فراوان کرده و در سال 1995 به خاطر نوشتن کتاب هوش هیجانی معروف شد و این اثر توانست به مدت یک سال و نیم در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد و به 40 زبان دنیا ترجمه شود. گلمن علاوه بر نوشتن کتاب‌های خود در زمینه هوش هیجانی و عاطفی، به موضوعاتی نظیر خود فریبی، خلاقیت، مراقبه، یادگیری اجتماعی و عاطفی و بحران زیست محیطی توجه نشان داده و درباره آن‌ها نوشته است.

برخی از آثار ترجمه شده گلمن عبارتند از: «هوش محیط زیستی، تمرکز سه گانه، کاربرد هوش هیجانی در محیط کار، هوش عاطفی، هوش اجتماعی، باتلاق فریب و...»

در بخشی از کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی می‌شنویم:

بسیاری از گزارش‌ها تأثیر مراقبه بر دگرگونی‌های بیولوژیک و زندگی عاطفی بهتر را به حدی تنزل داده‌اند که تصور می‌شود با مقدار بسیار کم روزانه از مراقبه ممکن به نظر می‌رسد. این اخبار خیلی زیاد شده‌اند و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را جذب کرده‌اند تا زمان کوتاهی از زندگی روزانه خود را به مراقبه اختصاص دهند.

اما مزایای بسیار مهم تر و البته مضراتی هم وجود دارد. زمان آن فرا رسیده است تا داستان اصلی‌ای گفته شود که در سرتیترها مغفول می‌ماند.

موضوع مورد بحث ما مولفه‌های بسیاری دارد. یکی از آن‌ها را می‌توان در داستان دوستی چند ده ساله و احساس مشترک ما درباره‌ی هدفی بزرگ‌تر دید که در ابتدا دور و دست نیافتنی به نظر می‌رسید، اما، چیزی بود که ما على رغم همه‌ی موانع بر آن پافشاری کردیم. دیگری پیدایش شواهدی توسط علوم عصبی بود مبنی بر آنکه تجربه‌ی ما مغز ما را شکل می‌دهد، پایه‌ای که پشتوانه‌ی تئوری ما مبنی بر آنکه وقتی مراقبه مغز ما را تربیت می‌کند آن را تغییر شکل می‌دهد، شد. دیگر آنکه وجود انبوهی از داده‌ها که جمع آوری کردیم سرعت این تغییر را نشان می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
18 دقیقه
بخش اول - مسیر عمیق و مسیر پهناور
13 دقیقه
مسیر گسترده
10 دقیقه
شتاب
16 دقیقه
بخش دوم - نشانه‌های کهن
15 دقیقه
طغیانگر شدن
20 دقیقه
سفری درونی
15 دقیقه
بخش سوم - در مرحله‌ی بعد
17 دقیقه
علم همراه می‌شود
13 دقیقه
شکوفایی
19 دقیقه
بخش چهارم - تمام امکاناتی که داشتیم
19 دقیقه
تنوع تجربه مراقبه
15 دقیقه
ذهن آگاهی دقیقا چیست؟
14 دقیقه
بخش پنجم - ذهن آرام
18 دقیقه
توجه ذهنی
16 دقیقه
فراتر از همبستگی
19 دقیقه
بخش ششم - آماده برای عشق
18 دقیقه
آٓمادگی برای دوست داشتن
17 دقیقه
جزء فعال چیست؟
22 دقیقه
بخش هفتم - توجه
16 دقیقه
حفظ توجه
18 دقیقه
کنترل شناختی
14 دقیقه
بخش هشتم - سبکی وجود
17 دقیقه
از میان برداشتن خود
11 دقیقه
دزدی در خانه‌‌ای خالی
20 دقیقه
بخش نهم - ذهن، بدن و ژنوم
16 دقیقه
فشار خون؟
26 دقیقه
مغز مراقبه‌گر
10 دقیقه
بخش دهم - مراقبه به عنوان روان‌درمانی
17 دقیقه
کنار گذاشتن غم و افسردگی با ذهن‌آگاهی
13 دقیقه
شب‌های تاریک
17 دقیقه
بخش یازدهم - مغز یوگی
13 دقیقه
لذت زندگی
14 دقیقه
توانایی عصبی
16 دقیقه
بخش دوازدهم - گنج پنهان
12 دقیقه
آماده‌ی عمل
17 دقیقه
بدون تلاش
21 دقیقه
بخش سیزدهم - ویژگی‌های دگرگون‌شونده
20 دقیقه
مهارت
22 دقیقه
چک لیست ویژگی‌های دگرگون‌شده
17 دقیقه
بخش چهاردهم - ذهنی سالم
14 دقیقه
ورزشگاه ذهنی
11 دقیقه
سفر ما

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی: علم از تأثیر ذهن آگاهی بر مغز و جسم می‌گوید
نویسنده،
مترجمکوروش اکبری
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی

شهرزاد منصوری
۱۴۰۱/۳/۱۳
خسته کننده بود. یه کتاب کسل کننده در مورد چند دانشمند و آزمایشاتی که در مورد مراقبه، از سالها قبل تا موقع نوشتن کتاب انجام دادن. هیچ جاذبه‌ای برام نداشت، حتی اثباتهای علمیشون. بیشتر به یک سفرنامه‌ی حوصله سر بر شبیه بود تا کتابی مفید در مورد ارتباط مراقبه با علم.
اگه علاقه مند به فهم و شناختِ با و
همبستگی مراقبه علمِ مغز اعصاب هستید، پیشنهاد میکنم کتاب
«ماوراء طبیعی شدن» از دکتر جو دیسپنزا که در کتابراه هم موجود هست رو مطالعه کنید یا بشنوید
که با بیانی ساده و جذاب، عملکرد و تاثیر مراقبه رو بر تمام جنبه‌های جسمی، ذهنی، روانی و حتی موفقیت در زندگی و کسب و کار و روابط … به صورت کاملا علمی توضیح میده.
Zahra Azarpira
۱۴۰۱/۳/۱۳
کتاب خوبی بود اما همانطور که از اسم کتاب پیداست بیشتر توصیف تحقیقات و نگاه علمی به موضوع مدیتیشن در ایجاد آرامش و آگاهی در روان و ذهن آدمی می‌باشد که میتوان گفت چون جنبه‌های تحقیقاتی را بررسی میکند این موضوع فهمیدن متن کتاب را یک مقدار دشوار می‌کند و باید خیلی عمیق و با تمرکز این کتاب صوتی را گوش و داد یک مزیت خوب کتاب اینه که شما را متوجه ادعاهای کذب کسانی که این روزها میخواهند با فقط استناد و تکیه بر مدیتیشن همه مشکلات روحی و روانی انسانها را درمان کنند بر ملا محمد با تشکر از کتابراه
مرضییه کشمیری
۱۴۰۱/۴/۲
اطلاعات جامع و کامل راجع به درون انسان که ما از آن بی خبر هستیم. بعد از شنیدن کتاب صوتی درونتون رو با آگاهی کامل می‌بینید.
azar rezaei
۱۴۰۱/۷/۲۹
من کتاب‌های گلمن رو همه رو خوندم. بسیار این نویسنده رو دوس دارم. مباحث عالی هست. با تشکر
یاس عرب
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
عالیه مدل تحقیق و آمار خوبیه
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی

برای دریافت کتاب صوتی نگاهی علمی به ذهن آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.