معرفی و دانلود کتاب روابط موثر

عکس جلد کتاب روابط موثر
قیمت:
۱۰۹۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب روابط موثر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روابط موثر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روابط موثر

امیر خلعتبری در کتاب روابط موثر به تعدادی از پرسش‌های مهم و کلیدی درباره روابط اجتماعی پاسخ می‌دهد و به شما کمک می‌کند در این زمینه پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشید و دید جدیدی نسبت به محیط پیرامون، آدم‌های اطرافتان، جهان هستی، خداوند، اشیا، طبیعت و... به دست آورید.

درباره کتاب روابط موثر:

در جهان هستی همه چیز بر پایه روابط استوار است. شما با همه چیز رابطه دارید. روابط شما در جهان هستی به چهار دسته تقسیم اصلی تقسیم می‌شود: روابط با خداوند، روابط با دیگران، روابط با طبیعت و اشیا و از همه مهم‌تر رابطه با خودتان. اگر شما نتوانید به خوبی با خودتان رابطه برقرار کنید و این نوع رابطه را یاد بگیرید در دیگر روابطتان دچار مشکل و چالش می‌شوید. به همین دلیل است که قبل از این که برقراری ارتباط با دیگران را بیاموزید، بهتر است خود را بشناسید و بدانید که نوع رفتار خودتان با خودتان است که بر سایر روابط و جنبه‌های زندگیتان تاثیرگذار است.

امروزه سرمایه اصلی وجودی اصلی هر انسانی باورهای اوست. باور در حقیقت تفکر تکرار شونده‌ای است که شما دارید. اگر در مورد روابط خود باورهای موفقیت‌آمیزی داشته باشید، ارتعاشات باورهای شما به جهان فرستاده می‌شود و جهان همچون آینه‌ای عمل می‌کند و بازتاب این باورهای موفقیت‌آمیز را توسط آدم‌ها، اتفاقات، شرایط و نتایج خوب به شما نشان می‌دهد. برای اینکه بتوانید ظاهر خود را ببینید، همان یک آینه کوچکی که در خانه‌تان پیدا می‌شود کافی است اما به دلیل پیچیدگی‌ها و گستردگی روحیات و درونیات خود به آینه‌ای به گستردگی جهان هستی نیاز دارید. به همین دلیل است که کائنات همچون آینه‌ای برای رفتارها و باورهای شما عمل می‌کند و هر چه در فکر شما می‌گذرد را از راه‌های مختلف بازتاب می‌دهد.

برای اینکه بتوانید دریافت‌های خوبی از آینه‌های جهان هستی داشته باشید باید تمرین کنید و رفتارهایی داشته باشید که این پیام را به جهان می‌رساند: «من دوست‌داشتنی، جذاب، خواستنی و موفق هستم.» کتاب روابط موثر (Effective Communication) راهنمای خوبی است برای انجام چنین تمرین‌هایی برای برقراری ارتباط خوب با خودتان و در نتیجه آن برقراری ارتباط مفید و موثر با دیگران.

کتاب روابط موثر مناسب چه کسانی است؟

چنانچه به دنبال بهبود مهارت‌های اجتماعی و روابط خود با دیگران در همه ابعاد زندگی هستید، مطالعه این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

با امیر خلعتبری بیشتر آشنا شویم:

او در حدود شانزده سال در زمینه‌های مختلفی چون خودشناسی، شناخت قوانین هستی، مهندسی ذهن، تقویت هوش مالی و جذب ثروت به تحقیق، مطالعه و یادگیری پرداخته است.

هم‌چنین حضور گسترده و پررنگی در گروه‌های آموزشی تحلیل رفتار و قوانین خلق و آفرینش، فن بیان و سخنوری و زبان بدن داشته است. از دیگر فعالیت‌های امیر خلعتبری می‌توان به 8 سابقه در زمینه بازاریابی و مدیریت فروش نیز اشاره کرد. او در زمینه انتشار کتاب و پادکست‌های آموزشی و انگیزشی نیز فعال است.

جملات برگزیده کتاب روابط موثر:

- عشق یعنی اون چیزی که هست رو دوست داری، نه اون چیزی که می‌خوای رو.
- وقتی رابطه خودت با خودت رو هماهنگ کنی، جهان هستی دیگر روابط رو با تو هماهنگ می‌کنه.
- من در رابطه خودم با خودم باید اصیل رفتار کنم، یعنی رفتار بی‌توقع داشته باشم.
- هر کی هر رفتاری با تو انجام می‌ده، اینو بدون که تو نفر دومی، نفر اول خودشه. یعنی قبلاً با خودش، اون رفتار رو انجام داده.
- هر فلسفه‌ای که در درون قبول داری، همون رو در بیرون تجربه می‌کنی. تو نمی‌تونی بیرون از خودت چیزی رو قبول کنی که در درون قبول نداری.

در بخشی از کتاب روابط موثر می‌خوانیم:

وقتی به خودت توجه می‌کنی، از طرف مقابل توجه رو گدایی نمی‌کنی. وقتی به خودت توجه می‌کنی، بانک نوازشی‌ت پر می‌شه، حالت خوبه و تو محکومی حال خوب رو با دیگران به اشتراک بذاری.

دیدی بعضی وقت‌ها، دلت می‌خواد به یکی از دوستات زنگ بزنی و حالشو بپرسی؟ دوست صمیمی‌ت هم نیست، ولی بهش زنگ می‌زنی طرف خوشحال می‌شه، می‌گه چی شد که به یاد من افتادی، به من زنگ زدی؟

می‌دونی چرا این کار رو کردی؟ چون حالت خوبه و تو محکومی که این حال خوب رو با دیگران به اشتراک بذاری. وقتی در رابطه با خودت، توجهت رو خود خوبته، انعکاسش رو از جهان بیرون دریافت کنی. وقتی به خود خوبت توجه می‌کنی، از دنیای بیرون اعتراض دریافت نمی‌کنی. محال ممکنه به خود خوبت عشق بورزی و از بیرون نفرت دریافت کنی.

حالا از کجا بفهمیم تمرین‌هایی که برای بهتر شدن باورهامون انجام می‌دیم درسته یا غلط؟ باید به نتایجی که تو زندگی‌مون می‌بینیم، دقت کنیم.
مثلاً ادعا می‌کنی که باورهای رابطه‌ت درست شده، ولی هر روز طرف مقابل داره بهت توهین می‌کنه. این نشون می‌ده که باورهات هنوز همون باورهای قبلیه، درسته که داری تمرین می‌کنی، ولی باورهای جدید هنوز اینقدر قوی و جون‌دار نشدن. ‌نگران نشو، ناامید نشو. به تمریناتت ادامه بده، مطمئن باش که بالاخره مسیر اصلی رو پیدا می‌کنی.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
1. چرا از هر چیزی می‌ترسم سرم میاد؟
2. چرا بعضی روزها حالم خوب و بعضی روزها حالم بده؟
3. چرا بعضی‌ها در روابط فردی و اجتماعی مدام مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند؟
4. عشق چیه؟ عاشق کیه؟ عاشقی چجوریه؟
5. چیکار کنم تا فرد دلخواهم را پیدا کنم؟ چجوری و از کجا پیداش کنم؟
6. از کجا بفهمم به چه کسی باید جواب مثبت بدم و فرد ایده‌آل زندگی کیه؟
7. یکی از ویژگی‌های آدم جذاب چیه؟
8. چه رفتارهایی انجام بدم تا برای طرف مقابلم جذاب‌تر به نظر برسم؟
9. کیفیت رابطه‌ای که در جهان بیرون تجربه می‌کنیم چه شکلیه؟
10. آیا ممکنه خاطرات بد گذشته رو فراموش کنم؟
11. توقع در رابطه یعنی چی؟
12. آیا رفتارها و گفتارها و واکنش‌های من در رابطه باید روش خاصی داشته باشد؟
13. تا چه اندازه باید به طرف مقابلم در رابطه محبت کنم؟
14. آیا من از نظر طرف مقابل در رابطه‌ام دوست‌داشتنی‌ام؟
15. از کجا بفهمم وابسته‌ام یا عاشق؟
16. وقتی برام خواستگار میاد نمی‌دونم چیکار کنم؟ چه کسی ‌رو انتخاب کنم؟
17. در رابطه چقدر باید به خودم توجه داشته باشم؟
18. آیا برای طرف مقابلم باید از خودگذشتگی کنم؟
19. از طرف مقابلم چقدر باید خواسته داشته باشم؟
20. چرا در رابطه خیانت می‌بینم؟
21. کیفیت تمام چیزهایی که تجربه می‌کنیم به چه‌چیزی بستگی داره؟
22. در رابطه، من عشقم به طرف مقابلم واقعیه، از کجا بفهمم اونم عشقش به من واقعیه؟
23. آیا درد دل کردن کار درستی است؟
24. آیا این اشتباهه، از کسی که می‌گه عاشقتم بخوایم که عادتی رو در خودش تغییر بده؟ مثلاً ترک سیگار.
25. از کجا بفهمم آدم‌هایی مثل گذشته دیگه وارد زندگیم نمی‌شن؟
26. چرا عشق یک‌طرفه اینقدر حس خوب می‌ده و فکرش آدم رو آروم می‌کنه؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روابط موثر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۸۰
زبانفارسی
شابک978-622-220-422-8
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۹۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روابط موثر

حمیدرضا قربانی
۱۴۰۰/۴/۲۷
امیر جان انتظار بیشتری از کتابت داشتم، این کتاب در قیاس با کتاب‌های دیگه خوبه اما تا زمانیکه نگیم نویسنده‌اش انسان فرهیخته‌ای مثل امیر خلعتبری است. با این حال بهترین‌ها رو برات آرزومندم 🌹
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب روابط موثر

برای دریافت کتاب روابط موثر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.