معرفی و دانلود کتاب تحلیل رویا: درس گفتارهایی در تعبیر و تفسیر رویا

عکس جلد کتاب تحلیل رویا: درس گفتارهایی در تعبیر و تفسیر رویا
قیمت:
200000 تومان - 21.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل رویا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل رویا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحلیل رویا: درس گفتارهایی در تعبیر و تفسیر رویا

آیا تابه‌حال به معنای رویاهای خود فکر کرده‌اید؟ اصلا خواب‌های گاه و بی‌گاهی که می‌بینیم از کجا سرچشمه می‌گیرند؟ کتاب تحلیل رویا اثر منحصربه‌فرد کارل گوستاو یونگ یکی از منابع بسیار مهم روانشناسی تحلیلی است که به مسئله خواب، تفسیر رویاها و بیان اهمیت آن‌ها می‌پردازد.

درباره کتاب تحلیل رویا

همه آدم‌ها در هر سنی، خواب می‌بینند. اما این خواب دیدن برای هر فردی به شکلی خاص اتفاق می‌افتد و تجربه‌ای متفاوت از دیگران را به او می‌دهد. بسیاری از روانشناسان و روانکاوان،‌ مسئله خواب و رویا را برگرفته از ضمیر ناخودآگاه انسان‌ها می‌دانند و درباره این موضوع بحث‌های فراوانی را مطرح کرده‌اند.

کتاب تحلیل رویا (Dream Analysis) ترجمه درس‌گفتارهای کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) است که در ترم زمستانی 1928 و ترم تابستانی 1929 تدریس شده‌اند و به تعبیر رویاها از منظر روانشناسی می‌پردازد. یونگ در این کتاب تلاش کرده است که برای کشف جزییات وجودی انسان‌ها و دستیابی به شناخت دقیق‌تر آن‌ها،‌ از روش‌هایی مانند تداعی آزاد و تفسیر رویا استفاده کند.

این کتاب یک منبع بسیار غنی برای یادگیری تحلیل رویاها از منظر روانشناسی و روانکاوی است که شما را با مفاهیمی همچون ضمیر ناخودآگاه، ناخودآگاه جمعی، آنیما و آنیموس و دیگر مفاهیم مهم و تاثیرگذار بر روان و شیوه خواب آدم‌ها آشنا می‌‌کند. کتاب تحلیل رویا گوستاو یونگ در سه جلد نوشته شده است و کتاب پیش‌رو مجموعه کاملی از این سه جلد است که در اختیار شما قرار دارد. با خواندن این کتاب می‌توانید مهم‌ترین مفاهیم مرتبط با خواب و رویا و شیوه‌های تحلیل روانشناسانه آن‌ها را بیاموزید.

کتاب تحلیل رویا برای چه کسانی مناسب است؟

همه افرادی که به موضوعات روانشناسی و تحلیل خواب‌ها به کمک روانکاوی علاقه‌مندند، از خواندن این کتاب لذت می‌برند.

با کارل گوستاو یونگ بیشتر آشنا شویم

یکی از مشهورترین و تاثیرگذارترین روان‌پزشکان جهان که تاکنون الهام‌بخش تعداد زیادی از افراد بوده است، کارل گوستاو یونگ نام دارد. یونگ در سال 1875 در سوئیس به دنیا آمد و به عنوان روان‌پزشک،‌ فیلسوف و نویسنده شناخته می‌شود. او شهرت خود را در حوزه روانشناسی از ارائه مبحث «روانشناسی تحلیلی» به دست آورده است و به همین سبب نیز نام «پدر روانشناسی تحلیلی» را به او اختصاص داده‌اند.

کارل یونگ در دوران جوانی به یادگیری علم فلسفه روی آورد و بعدها در رشته پزشکی از سوی دانشگاه بازل بورسیه تحصیلی دریافت کرد. یونگ که تحصیلات خودش را در رشته روان‌پزشکی ادامه داده بود،‌ مبحث روانشناسی تحیلی را پایه‌گذاری کرد و دری جدید را به روی علم روانشناسی باز کرد.

از این روان‌پزشک بی‌نظیر و الهام‌بخش،‌ آثار زیادی به چاپ رسیده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کتاب «جنبه‌های زنانه»، «ضمیر پنهان» و «خود ناشناخته» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب تحلیل رویا می‌خوانیم

در امور فنى، مردم باستان نمى‌‏توانستند مدت درازى یک فکر انتزاعى را حفظ کنند. همیشه غریزۀ بازیگوش مداخله مى‏‌کرد. این را در ماشین‌‏ها یا موتورهاى قدیمى سال 1820 مى‌‏توان تشخیص داد. مثلاً در تلمبه‏‌هاى قدیمى محورها را روى دو ستون دوریایى قرار مى‌‏دادند. بعضى از ماشین‌‏ها را به سبک روکوکو مى‏‌ساختند بسیار خنده‏‌آور بود. این بازى و تفنن است؛ و البته هر چه بیشتر به بازى و تفنن میدان مى‏‌دادند، امکان کارایى ماشین کمتر مى‌‏شد. کنجکاوى‏‌هایى که خوشایند حواسشان بود کارشان را متوقف مى‌‏کرد و در نتیجه به تفکر جدى نمى‌‏پرداختند. دریانوردى در باد ناموافق، تغییر جهت دادن بادبان‏‌ها، در عهد باستان ناشناخته بود. این تکنیک را نورمان‏‌ها در قرن دوازدهم ابداع کردند. پیش از آن، دریانوردان یا منتظر مى‌ماندند تا باد موافق بوزد یا با کمک پارو پیش مى‌‏رفتند. کف قایق‌‏ها و کشتى‌‏هایشان صاف بود و حتى از تیرهاى سنگین در ته کشتى استفاده نمى‌‏کردند. با وجود این، قایق‏‌هاى 1500 تنى داشتند. کشتى‏‌هاى مصرى که غله به روم مى‌‏بردند حدود 1800 تن بودند. ما کشتى‏‌هایى با این تُناژ را در قرن نوزدهم، در حوالى 1840، ساختیم.

این‌ها شیوه‏‌هاى تاریخى تکامل ذهن ماست و باید حتماً به حسابشان آورد. در توضیح رویاها لازم است که معناى تاریخى را در نظر گرفت. بر مبناى شخصىِ صِرف نمى‌توانیم رویاها را بفهمیم. اما در تحلیل عملى نمى‌توان زیاد در گذرگاه‌‏هاى تاریخى جلو رفت. سعى مى‌کنم مختصر و عملى و ملموس سخن بگویم. در این نخستین رویایى که با بیمار تحلیل کردم، توجه او را به کیش میترا، ژودوپوم، و امثال آن، جلب نکردم. دلیلى نداشت. همین که ایدۀ دور از ذهنى دربارۀ معنى رویایش دادم کاملاً راضى‌‏ام کرد. اما این‌جا در جلسه‏‌هایمان باید وارد جزئیات بشویم تا ببینیم رویا از چه ساخته شده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تحلیل رویا: درس گفتارهایی در تعبیر و تفسیر رویا
نویسنده
مترجمرضا رضایی، آزاده شکوهی
ناشر چاپینشر افکار
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات950
زبانفارسی
شابک978-622-6374-46-0
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
200000 ت - 21.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تحلیل رویا

پارسا
۱۴۰۱/۷/۱۷
از اونجایی که خودم شخصا خیلی به عالم خواب و رویا اهمیت میدم و تمام سعیم رو میکنم تا معانی و کدهایی ک در خواب بهم داده میشه رو دریافت کنم و تفهیم بشم بشدت به خوندن این کتاب نیاز داشتم. البته ۵۰ صفحه اول بیشتر توضیح و این چیزاس و از۵۰ به بعد تعابیر خواب و واشکافی ذهن شروع میشه و بسیار جذاب هم هست. و
بسیار عمیق دقیق و موشکافانه هر سنبلی در خواب رو مورد برسی قرار میده و من خودم حتی بعضی از خواب هام رو همزمان با او مورد تحلیل قرار میدادم.
کتاب بسیار عمیق و دقیق و پر جزییات هست که بنظرم بهتره بین خوندن صفحات خیلی فاصله پیش نیاد و برای درک بیستر بهتره لااقل یک خواب رو بطور کامل مطالعه کنیم تا تفهیم بشه برامون وگرنه یجورایی رشته کلام از دستمون در میره مخصوصا که کتاب بصورت یه نوع گزارش داره پیش میره و اگه عقب بیفتی مثل اینه که ساعاتی رو در اون جلسه نبودی و شاید لازم باشه نوار رو به عقب برگردونی. بعضی جاها هم کمی سنگین و روانشناسانه میشه که برای کسانی که پیش زمینه روانشناسی دارن احتمالن راحتر باشه البته اون هم بشرطی که نیمکره چپ ذهنشون فعالتر از راست نباشه و یجورایی بیش از حد منطقی نباشن. در کل کتاب خیلی مفیدی بود و دوسش داشتم. البته از یونگ چیز کمتری هم انتظار نمیرفت.
بسیار عالی و روان و پرمغز و مفید بود و این روهم بگم حوصله و صبوری زیاد میخاد خوندن یه کتاب ۹۵۰ صفحه ای. ممنون که همچین کتاب مفیدی رو در کتابراه گذاشتید.
Arash Afshari Rad
۱۴۰۱/۱۰/۲
برای من این کتاب بسیار مفید بود.
ترجمه خوبی هم داشت. در یک جمله: کتابی کارگشا برای یونگ پژوهان، دانشجویان و محقیقن این حوزه.
مطالعه این کتاب را به مثابه یک پژوهش ژرف نگاه کنید و از کنار این کتاب ارزشمند ساده نگذرید.
مریم معرف
۱۴۰۲/۷/۵
این کتاب خیلی دنیای عجیبی داره. دیگه حتی جرات نمیکنم به تعبیر خوابهام طبق کتاب تعبیر خواب و این روشهای پیش پا افتاده فکر هم کنم. واقعا وارد مطالعه هر حوزه‌ای میشی میفهمی که هیچی نمیدونی
Mma Mma
۱۴۰۲/۲/۲۱
این کتاب شاهکار قرن
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب تحلیل رویا

برای دریافت کتاب تحلیل رویا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.