معرفی و دانلود کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته

برای دانلود قانونی کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته

کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته: مذاکره درخشان در هفت گام ساده، تالیف پیتر رونالد فلمینگ، در عرض یک هفته‌ به ما کمک می‌کند تا با برنامه‌ریزی بتوانیم مذاکره‌کننده بهتری باشیم. 

برای انجام دادن یک مذاکره خوب، موارد زیر لازم است:
آمادگی بهتر برای جلسه‌ها؛
داشتن برنامه‌ریزی شفاف و اهداف واقعی برای یک مذاکره؛
داشتن تمرکز؛
ساختن طرح‌های پشتیبان که سبب ایجاد توافق با طرف مقابل شود. 

در گذشته‌های نه‌چندان دور، مذاکره را مسئول روابط صنعتی، و ابزاری برای دلالی‌کردن فروش ماشین می‌دانستند. در عصر حاضر، بحران‌های مالی مکرر سبب کاهش سودهای فرعی، همچنین در برخی بازارها، مانع خرید و فروش‌های جانبی یا ادامه برخی هزینه‌های خریداران می‌شود. در این میان، مدیران انتظار دارند به ارزش بیشتر پولی برسند. نقطه شروع این امر نیز خریدکردن، جست‌وجوی پیشنهاد سازندگان جدید و مذاکره بر سر معاملات بهتر با عرضه‌کنندگان حاضر است. حتی اگر کارمان شامل مذاکره نشود، برای تعویض ماشین یا خانه می‌توانیم مذاکره‌کننده خوبی باشیم.

در واقع، مذاکره‌کننده خوب بودن (داشتن مذاکره خوب) مهارتی در زندگی است. شاید مذاکره‌کنندگان خوب بتوانند پولشان را پس‌انداز کنند یا سطح لوازم‌خانگی خود مانند کامپیوتر، تلویزیون یا ماشین چمن‌زنی را ارتقا دهند بی‌آنکه هزینه زیادی صرف کرده باشند، حتی ممکن است شرایط کاری آن‌ها بهتر شود. باید توجه داشت که داشتن مذاکره کارآمد برای بیشتر افراد مهم است و در ساده‌ترین حالت، شامل تفکر روی خواسته‌ها، برنامه‌ریزی برای نتیجه‌گیری بهتر و استفاده از قدرت به‌منظور متقاعدکردن دیگران برای پذیرش خود است؛ بنابراین باید دانست که مذاکره‌کنندگان قوی چگونه به نتایج عالی دست می‌یابند؟

خب، نقطه شروع ریشه‌کن‌کردن «نه - نه»‌های مانع یک توافق است که در حال موافقت برای رفع منطقه مخالفت هستند، نه حرکت دادن آن به طرف منطقه ما (وقتی احساس راحتی کمتری وجود داشته باشد، یک عیب به‌شمار می‌آید). این تغییر ممکن است مخالفان ما را نگران کند و درعین‌حال سبب رفتار پرخاشگرانه و حتی لجبازی شود (اگر این بازی ما باشد، می‌توانیم به آن ادامه دهیم). در این میان، یک سبک برنده/‌بازنده هم وجود دارد (نوعی سبک نه- نه) که مجوز یا سودی برای طرف مقابل ندارد؛ مثل تنظیم تقاضاهای اضافی و مخالفت با دفاع از آنها. این تجربیات شاید عجیب باشد (می‌توانیم با خود بگوییم که آیا افراد واقعاً چنین رفتاری دارند؟) اما وقتی افراد تحت فشار باشند، ممکن است به شیوه‌های پیش‌بینی‌نشده رفتار کنند. 

هیچ‌یک از این‌ها به حرکت در جهت هنرهای تاریک یا استفاده از راهکارهای غیرصادقانه نیاز ندارد. در بیشتر موارد نیز بهترین مذاکره‌کننده می‌تواند شخصی بسیار معمولی و متعهد به کسب نتایج بهتر باشد. به توصیه‌های کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته در عمل هم باید توجه کنیم، تا بتوانیم یکی از بهترین مذاکره‌کنندگان باشیم. 

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
پیشگفتار
شنبه: ساختن محیطی درست
یکشنبه: پژوهش روی اهداف
دوشنبه: افراد و محل‌ها
سه‌شنبه: یخ‌شکنی
چهارشنبه: دستور جلسه
پنج‌شنبه: نتیجه‌گیری
جمعه: یادگیری از تجربه‌هایمان
پاسخ پرسش‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته
نویسنده
مترجمعلی بهرام پور، فرهاد لقایی، مریم حسین نژاد
ناشر چاپیانتشارات سخنوران
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات126
زبانفارسی
شابک978-600-455-543-2
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
11000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته

سام رضایی
۱۳۹۶/۱۰/۲۰
کتاب خوب و مفیدی هستش و خوب ترجمه شده
حامد رحمانی
۱۳۹۹/۶/۳۱
خوب بود و خوندنش رو توصیه میکنم
shahab khatami
۱۳۹۸/۸/۲۴
خیلی شباهت به کتابهای دیگتون داره
معصومه بهرام پور
۱۳۹۶/۱۰/۲۰
ممنون بابت ترجمه این کتاب
Neda Saadatirad
۱۳۹۶/۱۰/۲۰
مثل دو کتاب دیگرتون عالیه
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته

برای دریافت کتاب مهارت‌های مذاکره در یک هفته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.