معرفی و دانلود کتاب پژواک روح

عکس جلد کتاب پژواک روح
قیمت:
10000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پژواک روح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پژواک روح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پژواک روح

کتاب پژواک روح اثر حیدر شجاعی، دربردارنده پنج داستان کوتاه با موضوع ارواح است.

حیدر شجاعی محلاتی در بغداد متولّد شده است. در اوایل جنگ عراق بر علیه ایران از سوی رژیم بعث به همراه تعدادی از ساکنان ایرانی‌الاصل از زادگاه خود به سرزمین پدری رانده شد. به زودی برای اقامت در اروپا به همراه اعضای خانواده به ترکیه و سپس به یونان هجرت کرد، اما پس از گذشت حدود یک سال، طاقت نیاورد و به ایران بازگشت. در بدو ورود دوباره به ایران با مطالعه‌ی آثار صادق هدایت، بزرگ علوی، صمد بهرنگی، همچنین اشعار احمد شاملو، سهراب سپهری و اخوان ثالث و... زبان فارسی را آموخت و از همان زمان نیز شروع به سرودن اشعار و نگارش داستان‌های کوتاه به دو زبان عربی و فارسی نمود.

در بخشی از کتاب پژواک روح می‌خوانیم:

کسی نمی‌داند، راه کجاست؟ کسی نمی‌پرسد، راه کجاست؟ زمانِ کهنه به پایان رسید، سکوت شکست، من آوای سکوت تو را در قلبم شنیدم، این پژواک توست که در زمانِ تاریکِ دل‌ها، روشنی می‌بخشد؛ آواز تو، صدای من و پژواک پیشینیان توست. من به تو آموختم، تو به من آموختی، همچنان که هر دو از دیگران آموختیم. انسان دارد دوباره متولد می‌شود. این بار تولد او محدود نیست و به کشف چیزهای تازه‌تری می‌انجامد. باروریِ ارواح را باور کن! هیچ‌چیز فاقد روح نیست. طبیعت و جهان مادی نیز از عالم روح بهره می‌برد. روح بر طبیعت نیز حاکم است و آن را اداره می‌کند. قانون جاذبه‌ی عمومی نیوتن را عمومی‌تر کنیم و آن را به ارواح هم ربط دهیم. این پدیده قابل بررسی است. برگ تازه‌ای در کتاب سیاحت خود باز کن. من در شدّت و ضعف اندیشه با تو سهیم خواهم بود. قلم به دست بگیر و نوک آن را بر روی برگی سفید قرار ده. چشم‌هایت را ببند و منتظر فرمانم باش. من برای تو می‌نویسم، پس تو هم برای من بیاندیش. برای تو هستم، پس تو هم برای من باش.

فهرست مطالب کتاب

غول
پژواکِ روح
شورِ فرا رفتن
هذیان یک شبح
شبی با ارواح

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پژواک روح
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات شهر پدرام
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات61
زبانفارسی
شابک978-600-7811-19-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب پژواک روح

برای دریافت کتاب پژواک روح و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.