معرفی و دانلود کتاب دوران سخت

عکس جلد کتاب دوران سخت
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دوران سخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دوران سخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دوران سخت

تاجری متمول در انگلستان و فرزندانش که آن‌ها را به‌شیوه‌ای خاص تربیت می‌کند. کتاب دوران سخت نوشته‌ی چارلز دیکنز رمانی‌ست درباره‌ی تضاد طبقاتی و زیاده‌خواهی قشر ثروتمند در جامعه‌ی انگلستان در اواسط قرن نوزدهم. این رمان واقع‌گرایانه از آثار برجستۀ سبک ویکتوریایی محسوب می‌شود.

درباره‌ی کتاب دوران سخت:

توماس گردگریند، تاجر ثروتمند و بازنشسته در شهر صنعتی کوک‌تاونِ انگلستان، زندگی خود را وقف فلسفه‌ی عقل‌گرایی، منفعت شخصی و واقعیت کرده است. او فرزندانش، لوئیزا و تام را بر اساس این فلسفه بزرگ می‌کند و هرگز اجازه‌ی تخیل به آن‌ها نمی‌دهد. گردگریند مدرسه‌ای تأسیس می‌کند و دانش‌آموزی به نام سیسی جوپه را می‌پذیرد. کتاب دوران سخت (Hard Times) درباره‌ی این خانواده و از آن مهم‌تر، شرایط حاکم بر جامعه‌ی انگلستان آن زمان است.

چارلز دیکنز (Charles Dickens) داستان را با بزرگ‌تر شدن بچه‌های گردگریند دنبال می‌کند؛ تام فردی لذت‌گرا و منفعت‌طلب می‌شود و لوئیزا با سردرگمی عمیق درونی دست‌وپنجه نرم می‌کند و احساس می‌کند چیز مهمی را در زندگی خود از دست داده است. سرانجام، لوئیزا با باندربی، بانک‌دار و کارخانه‌داری ثروتمند، که دو برابر سن او را دارد ازدواج می‌کند. اما لوئیزا از ازدواج با باندربی هدفی دارد.

رمان دوران سخت تضاد میان دو گروه از افراد را نشان می‌دهد: شخصیت‌هایی که از موهبت عاطفه و احساس برخوردارند و افرادی که همه‌چیز را از دریچه‌ی اهداف خود می‌بینند و فقط به منفعت شخصی خود اهمیت می‌دهند. این رمان که در نیمه‌ی قرن نوزدهم رخ می‌دهد، طنز سیاهی است از شرایط حاکم بر جامعه و اخلاقیات آن که به‌سرعت رو به افول است.

چارلز دیکنز که خود کودکی دشواری داشته، در این کتاب، همانند دیگر آثار خود، با نثری زیبا بر روی تضادهای جامعه انگشت می‌گذارد و با برجسته کردن آن‌ها خوانندگان را نسبت به این معضلات حساس می‌کند. در این رمان که به سبک ویکتوریایی نوشته شده، ماشینی شدن انسان‌ها، تقابل واقعیت و خیال، و اهمیت خصلت‌های زنانه به‌خوبی نمایان است.

اقتباس‌های فرهنگی از کتاب دوران سخت:

از این کتاب تاکنون چندین اقتباس سینمایی، تلویزیونی، نمایشی و رادیویی شده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به فیلم صامتی اشاره کرد که در سال 1915 به کارگردانی توماس بنتلی ساخته شده است. علاوه‌بر این، رادیو بی‌بی‌سی دو بار در سال‌های 1998 و 2007 بر اساس این کتاب برنامه ساخته است.

در سال 2000 و 2018 نیز نمایش‌هایی با اقتباس از کتاب دوران سخت روی صحنه رفته‌اند.

کتاب دوران سخت برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب را به کلیه‌ی علاقه‌مندان رمان‌های اجتماعی و تاریخ ادبیات پیشنهاد می‌کنیم.

با چارلز دیکنز بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی انگلیسی برجسته‌ترین نویسنده‌ی دوران ویکتوریایی بوده است. چارلز دیکنز که در سال 1817 به دنیا آمده، به گفته‌ی بسیاری، تأثیرگذارترین نویسنده‌ی انگلیسی بعد از شکسپیر است.

از دیکنز آثار متعددی به جا مانده که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به الیور توئیست، دیوید کاپرفیلد، آرزوهای بزرگ و... اشاره کرد. کتاب‌های دیکنز به بسیاری از زبان‌های دنیا از جمله فارسی ترجمه شده‌اند و از آثار ماندگار تاریخ ادبیات به شمار می‌روند. از این کتاب‌ها اقتباس‌های فرهنگی بی‌شماری نیز شده است.

این نویسنده‌ی صاحب‌نام در سال 1870 درگذشته است.

در بخشی از کتاب دوران سخت می‌خوانیم:

اوّلین بار بود که لوئیزا در طول عمر خود به محلّ‌ِ زندگی یکی از «دست» های کوک‌تاون می‌آمد، و در وضعیتی این‌چنین با آن‌ها رودررو قرار می‌گرفت. او از وجود صدها و هزارها تن از آن‌ها باخبر بود؛ می‌دانست کارکردن تعدادی از آن‌ها در یک فاصلۀ زمانی معین چه نتایجی به‌بار می‌آورد. او آن‌ها را در شکل جماعتی می‌شناخت که همانند مورچه‌ها و سوسک‌ها در سوراخ‌های خود در رفت و آمدند. اما در مطالعات خود، از نحوۀ زندگی حشرات زحمتکش، به‌مراتب بیشتر از طریق‌ِ زندگی این مردان و زنان زحمتکش می‌دانست.

آن‌ها چیزی بودند که باید بسیار زیاد کار می‌کردند تا پول بیشتری می‌گرفتند، همین و بس؛ چیزی که قوانین عرضه و تقاضا صددرصد بر آن‌ها حاکم بود: با این قوانین به‌هم می‌ریختند، و به دشواری برمی‌خوردند؛ وقتی گندم گران می‌شد، درتنگنا قرار می‌گرفتند، و وقتی ارزان می‌شد، روزگار خوشی داشتند؛ با درصد معینی افزایش می‌یافتند، با درصدی دیگر به خلاف می‌افتادند، و با درصدی دیگر تکدّی می‌کردند؛ مجموعه‌ای که موجد ثروتی هنگفت بودند، هر از گاه چون دریا می‌خروشیدند، و ضرر و خسران وارد می‌کردند (عمدتاً به خودشان)، و سپس دوباره از خروش می‌افتادند. او درخصوص «دست» های کوک‌تاون چنین برداشتی داشت؛ اما کم پیش می‌آمد که آن‌ها را به شکل واحدهای مجزّا درنظر آورد، به شکل قطره‌هایی که با گردآمدن تک‌تک آن‌ها دریا شکل می‌گیرد.

لحظاتی ایستاد و به دوروبر اتاق نگریست؛ نگاهش را از تعداد اندک صندلی‌ها، کتاب‌ها، روزنامه‌ها، و تخت‌ها، به آن دو زن و استفن انداخت، و گفت: من اومدم تا راجع به اونچه اتّفاق افتاد، باهات حرف بزنم. من می‌خوام بهت کمک کنم، البته اگه اجازه بدی. این، همسرته؟

راشل چشم‌هایش را بالا آورد؛ و همین کافی بود تا پاسخ «نه» را منتقل کند؛ و سپس دوباره آن‌ها را پایین انداخت.

لوئیزا که براثر این اشتباه سرخ شده بود، گفت: یادم اومد، حالا یادم اومد که راجع به گرفتاری‌های خانوادگی‌ات چیزهایی شنیده بودم، اگرچه اون موقع به جزئیات توجّه نکرده بودم. هدفم این نبود که سؤالی بکنم باعث ناراحتی کسی در اینجا بشه؛ و اگه هر سؤال دیگه‌ای کردم که چنین نتیجه‌ای داشت، خواهش می‌کنم منو ببخشین، و به این حساب بذارین که نمی‌دونم چه‌جوری باید با شما حرف بزنم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
دفتر اول: کاشت
دفتر دوم: داشت
دفتر سوم: برداشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دوران سخت
نویسنده
مترجمسید جلیل شاهری لنگرودی
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۱۶
زبانفارسی
شابک978-600-94126-9-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دوران سخت

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دوران سخت

برای دریافت کتاب دوران سخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.