معرفی و دانلود کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر

عکس جلد کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر

کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر مجموعه‌ای از دو داستان با همین عناوین است که به قلم پائولو کوئیلو تالیف شده. اصلی‌ترین مضامینی که در داستان‌های کتاب حاضر می‌توان جست، عشق و عرفان می‌باشد. این نویسنده مشهور و نامدار ادیبات آمریکای لاتین که آشکارا تحت تاثیر قلم بزرگان ادبیات فارسی است، به نحوی دلپذیر داستان‌های عاشقانه این مجموعه را روایت می‌کند.

درباره کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر:

کتاب پیش رو شامل دو داستان کلی است: نخست، مکتوب (Maktub) که خود مجموعه داستانی حاوی چندین داستان کوتاه با مضامین پند و اندرز است و دوم، رمان کوتاه عطیه برتر (The Supreme Gift) که می‌توان آن را شالودۀ مفاهیم ژرف عرفانی تلقی کرد. پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) که با ظرافت و هنرمندی از درونمایه‌های عرفانی بهره می‌جوید توانسته بسیاری از نکات عرفان شرقی را در آثارش بازنمایی کند و این امر حاصل تاثیر او با فرهنگی شرقی‌ست.

نخستین بخش کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر را می‌توان نتیجۀ تجربیات زیسته پائولو کوئیلو قلمداد کرد. او صراحتا در مقدمۀ کتاب می‌گوید: «بخش اعظمی از محتوای آنچه در کتاب مکتوب نوشته‌ام، حاصل سال‌هایی است که نزد استادم شاگردی می‌کردم.» بخش‌های دیگر داستان مکتوب نیز وامدار تماس‌ها و برخوردهای کوئیلو با دوستان و نزدیکان بوده است.

بخش دیگر کتاب حاضر که به داستان عطیه برتر اختصاص دارد، موضوع عشق را به زیبایی هرچه تمام‌تر با معنویات می‌آمیزد. بن‌مایه‌ی فکری اغلب آثار این نویسنده نامدار برزیلی را می‌توان وحدت وجود دانست. عطیه برتر نیز از این امر مستثنی نیست و روح نظریه وحدت وجودی در سراسر آن به چشم می‌خورد. آنچه کتاب حاضر به ما می‌گوید این است که عشق عنصر بنیادین جهان هستی محسوب می‌شود و تمامی قوانین از آن سرچشمه می‌گیرند.

خواندن کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به خواندن داستان‌های عاشقانه با رنگ و بوی عرفان و فلسفه علاقمندید، قطعا کتاب پیش رو یکی از بهترین گزینه‌ها برای مطالعه است. همچنین تمامی دوستداران قلم و آثار پائولو کوئیلو را به مطالعه این کتاب دعوت می‌کنیم.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم:

این رمان‌نویس و ترانه‌سرای مشهور برزیلی که نام و آوازه‌ای گسترده در جهان ادبیات دارد، زندگی بسیار پرفراز و نشیبی را از سر گذرانده است. پائولو کوئیلو سال 1947 دیده به جهان گشود و در طول حیاتش افتخارات بی‌شماری را از آن خود نموده؛ از جمله رمان معروفش، «کیمیاگر» که تاکنون پرفروش‌ترین رمان به زبان پرتغالی بوده و به 80 زبان در سراسر دنیا ترجمه شده است. آماری تقریبی از میزان فروش کتاب‌های کوئیلو که نزدیک به 190 میلیون نسخه است، گواهی بر محبوبیت آثار او در سراسر جهان می‌باشد.

زندگی شخصی بسیار مخاطره‌آمیز او در اکثر کتاب‌هایش منعکس شده است. وی که اکنون یکی از اعضای آکادمی ادبیات برزیل می‌باشد، سال 2007 به عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب شد و نشان ملی لیاقت شوالیه را دریافت کرد. از جمله آثار به یاد ماندنی کوئیلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- خاطرات یک مغ (زیارت)
- کیمیاگر
- بریدا
- والکیری‌ها
- مکتوب
- ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
- اعترافات یک سالک
- شیطان و دوشیزه پریم

جملات برتر کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر:

- پل‌های رسیدن به خداوند، ایمان، عشق، شادمانی و دعا هستند.
- فرصت‌ها را از دست ندادن، بخشی از هنر زندگی کردن است.
- تصمیمات و تقدیرات الهی اسرارآمیزند، اما همیشه به صلاح ما هستند.
- در هر روز، معجزه مخصوص به خودش. پس این نعمات را پذیرا بوده، به کار و فعالیت خود ادامه داده و آثار کوچک هنری خود را خلق کنید. فردا مسلماً مواهب بیشتری را دریافت خواهید کرد.

در بخشی از کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر می‌خوانیم:

در پایان قرن گذشته و در یک بعدازظهر سرد بهاری، جمعی از مردان و زنان گرد هم آمده بودند تا به سخنان مشهورترین واعظ آن دوران گوش فرا دهند. ایشان از مکان‌های مختلفی از انگلستان آمده و مشتاق شنیدن مطالبی بودند که آن مرد قصد گفتنشان را داشت.

اما مرد واعظ که هشت ماه تمام را در کشورهای مختلف به انجام کار پرمشقت و خسته کننده تبلیغ کلام عیسی مسیح گذرانده بود و احساس پوچی و تُهی بودن می‌کرد، به جایگاه ویژه کوچک نگاهی انداخت، چند جمله را با خود تمرین کرده و سرانجام از انجام سخنرانی صرف نظر کرد. روح مقدس الهی در آن روز عصر او را همراهی نمی‌کرد.

غمگین و بدون آنکه بداند قصد انجام چه کاری را دارد، ناگهان چشمانش به یک میسیونر و یا مبلّغ مذهبی جوان در میان حاضران افتاد. آن جوان مدت زمان کمی بود که از سفر آفریقا برگشته و شاید چیزهای جالبی برای گفتن داشت.

در اینجا بود که از آن شخص خواست که به جای او پشت بلندگو برود. افرادِ گرد آمده در آن باغ در کِنت کمی مأیوس و ناامید شدند. هیچ کس نمی‌دانست که آن مبلّغ جوان کیست. در حقیقت او یک مبلّغ نبود، بنابراین اجازه نداده بود که او را همچون یک کشیش مورد تقدیس قرار دهند. چون مطمئن نبود که آن منصب، حرفه و پیشة واقعی او باشد. جوانک که به دنبال دلیلی برای زندگی کردن بود، و به دنبال وجود خود می‌گشت، مدت دو سال را در قارّه‌ی آفریقا گذرانده و مشتاقانه دنباله‌روی کسانی شده بود که به دنبال یک ایده‌آل حرکت می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی نویسنده
مکتوب
عطیّه برتر
مقدمه نویسنده
عشق صبور است
مهربانی، عشق فعال و با تحرّک
سخاوتمندی
تسلیم
به هر چیزی به همان اندازه که میارزد بها بدهید
عشق زندگی است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر
نویسنده
مترجممهدی صائمی
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۰
زبانفارسی
شابک978-622-6041-45-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر

المیرا رمضان نیا
۱۴۰۰/۹/۱۰
شست‌وشوی فکری و تصمیم گیری به جای خداوند مثل احادیث من دراری و بی پایه و اساس ادیان که خود بزرگترین دروغ هستن.
Mohtaram hajipour
۱۴۰۱/۷/۲۵
مثل بقیه آثارش نبود و برای من زیاد جذاب نبود.
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر

برای دریافت کتاب مکتوب به انضمام عطیه برتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.