معرفی و دانلود کتاب دختری که رهایش کردی

عکس جلد کتاب دختری که رهایش کردی
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

کتاب دختری که رهایش کردی، رمان عاشقانه و پرفروش جوجو مویز، داستان تأثیرگذار یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است که زندگی و سرنوشت، دو انسان و کشور را به هم ربط می‌دهد.

دختری که رهایش کردی (The Girl You left Behind)، نامزد بهترین رمان سال 2012 شده و کتابی است که نمی‌توانید آن را زمین بگذارید. این شاهکار ادبی به اعتقاد برخی منتقدان از دیگر آثار جوجو مویز (Jojo Moyes) زیباتر و غنی‌تر است. این اثر درواقع ادامه‌ی داستان ماه عسل در پاریس را روایت می‌کند.

داستان درباره‌ی زندگی دو زن با برخی ویژگی‌های مشابه است که یکی از آن‌ها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه مجبور می‌شود از خانواده‌اش در فراق شوهر در مقابل نازی‌ها مراقبت نماید و زن دیگر به نام لیو در لندن روزگار می‌گذراند. سوفی در جریان جنگ جهانی اول با همسرش که هنرمند بوده است، خداحافظی می‌کند و او به میدان جنگ می‌رود.

هنگامی که فرانسه به دست آلمان‌ها اشغال می‌شود، تصویر چهره‌ی سوفی که توسط همسرش ادوارد نقاشی شده بود به دست یکی از سربازان آلمانی می‌افتد و توجه او را جلب می‌کند. در جریان این اتفاقات، سوفی تمام سعی خود را می‌کند تا بتواند بار دیگر همسرش را ببیند.

بعد از گذشت یک قرن حالا نوبت به تصویر کشیدن زندگی لیو می‌رسد. همسر او روزهای آخر عمرش را می‌گذراند و در این دوران نقاشی تصویر سوفی را به لیو می‌سپارد. در این میان ارزش واقعی نقاشی برملا می‌شود و بر سر اینکه متعلق به چه فردی است اختلافاتی به وجود می‌آید. در نهایت به چالش کشیده شدن اعتقادات لیو مسئله‌ی اصلی این کتاب است که در انتهای تمامی این وقایع به شما نشان داده می‌شود.

اتفاقات در جنگ جهانی اول و حوادثی که بر سر خانواده‌ها و سرپرست آن‌ها پیش می‌آید در کنار عشقی که بین آن‌ها وجود داشته، همچنین به چالش کشیدن اعتقادات شخصی افراد از نکاتی محسوب می‌شود که نویسنده به زیبایی آن‌ها را در هم آمیخته است. اینکه یک تابلوی نقاشی از آن دوران به زمان حال منتقل شود داستانی معمولی و بدون هیجان به نظر می‌رسد؛ اما با خواندن این اثر متوجه خواهید شد که همین اتفاقات معمولی با هنر نویسنده چقدر می‌تواند جذاب شود.

نویسنده در این رمان با بهره‌گیری از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی ‌اول به غارتگری در فرانسه توسط سربازان آلمانی می‌پردازد. او در این اثر حال و هوای خاصی به شما می‌بخشد و فضاسازی بسیار زیبایی را به وجود می‌آورد. همچنین به گونه‌ای زیبا و نوآورانه، داستان خود را به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه‌ی زمانی یک قرن به تصویر می‌کشد.

در بخشی از کتاب دختری که رهایش کردی می‌خوانیم:

آدرسی که به من داده بود، دو خیابان آن‌طرف‌تر از پانتئون بود. از کوچه سنگفرش عبور کردم و جلوی در متوقف شدم، پلاک خانه را بررسی کردم و در زدم. کسی جواب نداد. از طبقۀ بالا می‌توانستم صدای موسیقی بشنوم. در نیمه باز بود، بنابراین آن را هل دادم و وارد شدم. به آرامی از راه پلۀ باریک بالا رفتم و به یک در رسیدم. از پشت در می‌توانستم صدای خوانندۀ زنی را بشنوم که در مورد عشق و ناامیدی می‌خواند و صدای مردی که مافوق صدای او به گوش می‌رسید. آن صدای با شکوه و بم، بی‌تردید از آن خودش بود. لحظه‌ای ایستادم، برخلاف همیشه، گوش دادم و لبخندی زدم، در را هل دادم و باز کردم.

مقابلم، یک اتاق بزرگ پر از نور بود. یک دیوار آجری بود. دیوار دیگری تقریباً به طور کامل از جنس شیشه بود و پنجره‌هایش درست هم ارتفاع خود دیوار بودند. نخستین چیزی که به چشمم آمد، آن آشفتگی و بی‌نظمی عجیب بود. بوم‌های نقاشی جلوی هر دیوار انباشته شده بودند؛ شیشه‌های قلم‌موی سفت شده با حباب‌های ماسیده و رنگ‌های درخشان همه جای زمین پخش شده بودند و برای داشتن فضای بیشتر، با جعبه‌های زغال و سه پایه‌های نقاشی در جنگ بودند. ورقه‌های بوم، مداد، یک نردبام و بشقاب‌های غذای نیم خورده هم بود.

همه جا پر بود از بوی سقز، همراه با بوی رنگ روغن؛ پژواک بوی توتون و تنباکو و بوی ترش آبجوی مانده؛ در هر گوشۀ اتاق بطری‌هایی به رنگ سبز تیره وجود داشت، که برخی از آن‌ها با شمع پر شده بودند و برخی دیگر باقیماندۀ جشن‌ها بودند. روی یک عسلی چوبی، مقدار زیادی پول گذاشته شده بود به طوری که سکه‌ها و اسکناس‌ها با بی‌نظمی روی هم انباشته شده بودند. و آنجا، در مرکز تمام آن وسایل، ادوارد که یک شلوار دهاتی چین‌دار به پا داشت، با یک شیشه قلم‌مو به آهستگی عقب و جلو می‌رفت و در افکارش غرق بود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری که رهایش کردی
نویسنده
مترجمطاهره کریمی
ناشر چاپیانتشارات آئینه بهار
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۰۴
زبانفارسی
شابک978-600-6477-61-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری که رهایش کردی

سارا سوری
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
ترجمه‌ی کتاب به خصوص در بخش‌های پایانی ایراد داشت اما...
داستان کتاب فوق العاده بود. شب‌ها تا دیروقت بیدار میموندم و می‌خوندم.
به همه‌ی کسانی که اهل رمان هستند به شدت پیشنهادش میکنم
فیروزه ابراهیمیان
۱۴۰۰/۸/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود، روایت دو زن قوی در دو عصر جدا، تلاش پشتکار برای حفظ چیزی ک بهش اعتقاد دارن و امیدی که ناامید نمیشه. سوفی لیو در جایگاه یک زن به ما نشون میدن که با تمام حرفا باید محکم بود و مستقل.
Ret L
۱۴۰۰/۷/۲۲
سلام و تشکر کتاب جالبی بود فقط جمله بندیش در بعضی موارد ناقص و غلط بود غلط تایپی هم زیاد داشت در کل کتابهای دانلود شده انگار نظارتی روشون نیست و ویراستاریشون ایراد داره
Nastaran Baharloo
۱۳۹۸/۱۲/۹
ترجمه‌ی افتضاح... همه مترجم شدن... لطفا در حق نویسنده خیانت نکن خانم کریمی
نیلو ن
۱۳۹۸/۱۰/۱۹
این‌کتاب نشان دهنده روحیات جامعه‌ای است که درگیر جنگه آدما گاهی تو گذشته گیر میکنند و آینده‌ها نابود میشه دختر رها شده با قلمی شیوا و با‌معمایی چالش بر انگیز نوشته شد
lilifar lili
۱۳۹۸/۹/۱۲
من أین کتاب رو چند سال پیش خوندن، جوری بود که تا دو سوم کتاب رو که می‌خوندم دوست نداشتم کتاب رو زمین بذارم، ولی آخر کتاب نامیدم کرد، جوری که کتاب‌های دیگه. این نویسنده رو نخواندم
Eti Atshani
۱۳۹۹/۶/۱۶
خود کتاب قشنگه اما ترجمه به قدر بد بود که از اوایط کتاب تصمیم گرفتم ترجمه دیگری از این کتابو بخرم و بقیشو بخونم
حدیثه هویدا
۱۳۹۹/۱/۱۵
کتاب بسیار عالی هست برای کسانی مثل من که خیلی سخت تاریخ رو بخاطر میسپارند، چون تاریخ رو به تصویر کشیده. بیشتر کتابهای جوجومویز رو خوندم عالی هستند.
Mah Aeen
۱۴۰۱/۳/۲۵
موضوع خوب، ترجمه نسبتا قابل قبول ولی ویراستاری پر از اشکال هست. واقعا
باور کردنی نیست که پیش از چاپ حتی یک بار هم روخوانی و اصلاح نشده!
محسن شاندیز
۱۴۰۰/۷/۲۱
سبک این کتاب شبیه کتابهای دیگرجوجومویزنبوددردوزمان مختلف روایت می‌شد. رمان زیبایی بودالبته اگراین سبک روایتگری رادوست داشته باشید.
الهام کوت زاده
۱۳۹۹/۴/۱۸
از بهترین رمانایی که خوندم. وتا نصف شب بیدارمیموندم تا بفهمم چی میشه.... فقط نویسنده توی بخش دوم کتاب کمی ضعیف عمل کرده
Haniyeh Siavash
۱۴۰۰/۶/۸
اوایل داستان خوب پیش رفت. وسطاش کشدار شد انقد که حوصله آدم سر میرفت. آخرش اما خوب تموم شد
Mobina Bakhshy
۱۴۰۰/۴/۱۴
تا اینجا واقعا عالی بود کتاب شور برانگیز است و اینکه مقاومت یه زن برای داشته هایش را به خوبی به تحریر دراورده اند
Sara As
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
کتاب خیلی خوبیه، داستان عالی داره.
من با ترجمه خانم کتایون اسماعیلی مطالعه کردم که خوب بود.
s akbari
۱۳۹۹/۱/۱۴
ترجمه خیلی ضعیف بود خیلی
ولی موضوع کتاب عالی بود
مشاهده همه نظرات ۴۵

راهنمای مطالعه کتاب دختری که رهایش کردی

برای دریافت کتاب دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.