معرفی و دانلود کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده

عکس جلد کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده
قیمت:
27000 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده

کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده، مجموعه‌ای از 9 روایت، با محوریت شخصیتی به نام ماری‌یتا است. بهاءالدین مرشدی در این اثر با زبانی خاص و روایتی غریب، از خلال تعریف ماجراهایی ظاهراً ازهم‌گسیخته، پازلی کامل را پیش چشم مخاطبین اثر خود مجسم می‌سازد.

درباره کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده:

بهاءالدین مرشدی را با زبان خاص و جهان غریب داستان‌هایش می‌شناسیم. او در آثاری چون آدم فکرهای ناجور و رویای این پاریسی دیوانه، توانایی‌های خود در شگفت‌زده کردن مخاطبینش را به خوبی نشان داده است؛ کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده اما در میان آثار خود او نیز متفاوت با سایر کارهاست.

این کتاب از 9 قصه، یا به عبارت بهتر 9 روایت مختلف از زندگی کاراکتری به نام ماری‌یتا تشکیل شده است؛ زنی که راوی داستان، تصوراتی گوناگون از او در ذهن خود می‌سازد. گاهی او را معشوقی خیانتکار می‌بیند، گاه طفلی خردسال و بی‌پناه. گاه خود را دلبخاته‌ی وی می‌داند، گاه بی‌اعتنا به او... هر چه هست، در تمام تصورات راوی، ماری‌یتا در نهایت به مرگ محکوم می‌شود!

در نگاه اول این روایت‌های گوناگون از ماری‌یتا نامنسجم و بی‌ارتباط با یکدیگر به نظر می‌رسند. با این حال، هنر نویسنده‌ی کتاب این است که از دل همین روایت‌های متفاوت، وحدت ساختاری و موضوعی‌ای آفریده که کشف آن نیازمند دقت و هوشمندی شنونده‌ یا خواننده‌ی اثر است.

غرابت و جنون‌آمیز بودن، احتمالا بهترین عبارت‌ها برای توصیف کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده هستند. در این اثر نه تها هیچ مرزی میان رویا و واقعیت وجود ندارد، بلکه حتی می‌توان گفت که وهم و رویا به مراتب واقعی‌تر از هر چیز دیگر به نظر می‌رسند.

کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان فارسی از گوش سپردن به کتاب مراثی یک روایت ساده لذت خواهند برد.

با بهاءالدین مرشدی بیشتر آشنا شویم:

وی متولد سال 1359 است و فعالیت‌های هنری‌اش عمدتا مربوط حیطه‌ی تئاتر و نمایش می‌شود. «جان و جو، همین امروز و وقتی قرار است دزدی اتفاق بیفتد» از جمله‌ی آثار نمایشی‌‌ای هستند که با کارگردانی مرشدی به روی صحنه رفته‌اند. او در زمینه‌ی داستان‌نویسی نیز دستی بر آتش داشته و آثار قابل توجهی به چاپ رسانده است؛ که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان این موارد را برشمرد: «خرشیفتگی‌ها، پنج داستان از کتاب معجزه، آدم فکرهای ناجور.»

در بخشی از کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده می‌شنویم:

سرت را کنار باغچه گذاشتم و بیخ تا بیخ بریدم. هیچ پنجشنبه‌ای منتظر سر بریده‌ی تو نبود. سرت را به سمت آینه چرخاندی، و صورت خونی‌ات را نشانم دادی. باران گرفت و صورتت را شست. به من سلام کردی. جواب نشنیدی. با چشم‌های برافروخته به من نگاه کردی. انتظار سلام داشتی و من نمی‌توانستم به تو سلام کنم. نه می‌خواستم و نه می‌توانستم به چشم‌های تو نگاه کنم، و جواب بدهم، و جواب هم که از پسش آشتی می‌آورد. من با تو آشتی نداشتم. میان ما هر چه بود، جنگ بود. سرت را محکم به دیوار لبه باغچه کوبیدم که باران گرفت و مرا خیس کرد. نمی‌توانم به چشم‌هایت نگاه کنم. چشم‌هایت که کاسه‌ی خون است. خونم را مکیده و در کاسه‌ی چشم تو کرده. صبح بود که از خواب بیدار شدی و دیدی من کنارت را خوابیده‌ام. مرا به کنار تخت هول دادی و سرم داد کشیدی که "تنت را جمع کن." مرا به تخت بسیت و شکنجه کردی. رفتی، نبودی، روزها و ماه‌ها... رفتی، نیامدی... تا تو را کنار خیابان دیدم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
8 دقیقه
ما تأسف‌آوریم ماری‌یتا
9 دقیقه
کابوس‌های مرد چاق با سس قرمز فراوان
10 دقیقه
تمام استکان‌های به‌هم‌ریخته از جنگ بعد از ظهر
9 دقیقه
به من سلام نکردی
14 دقیقه
مرده‌ها بعد از زنده‌ها می‌میرند
5 دقیقه
لعنت از دهان سگ
9 دقیقه
مراثی یک روایت ساده
15 دقیقه
ماری‌یتای کوچک مرده
10 دقیقه
کدام دختر است که به باد شو می‌کند

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مراثی یک روایت ساده
نویسنده
گویندهعلی لرستانی
ناشر چاپینشر افکار
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
27000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده

برای دریافت کتاب صوتی مراثی یک روایت ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.