معرفی و دانلود کتاب باورم کن بانو

عکس جلد کتاب باورم کن بانو
قیمت:
39900 تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب باورم کن بانو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب باورم کن بانو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب باورم کن بانو

کتاب باورم کن بانو، شاید اولین کتابی باشد که در آن از نگاه زنانه به بررسی زندگی مشترک پرداخته شده و با دریافت نظرات و دیدگاه‌های بانوان عزیز در ابعاد مختلف زندگی، ویژگی‌ها و انتظارات مردان را عنوان نموده است. زنانی که با اتکا به شناختی که از همسران خود داشته‌اند، نظرات خود را آزادانه و بدون دخل و تصرف در این اثر بیان کرده‌اند.

داشتن یک پیوند عاطفی پایدار، از آرزوی‌های هر دختر و پسری است که در سنین جوانی به قدرت انتخاب و تصمیم‌گیری برای این پیوند می‌رسند. آن‌ها با امید فراوان و آرزوی تجربه عشق، محبت، اعتماد، صمیمیت، دوستی و حمایت به‌ دنبال ایجاد رابطه زناشویی، که از عمیق‌ترین و لذت‌بخش‌ترین روابط انسانی است، وارد زندگی مشترک می‌شوند، اما گاهی با پدید آمدن مشکلاتی مانند عدم تأمین نیازها و خواسته‌های عاطفی مادی، قضاوت‌های ناعادلانه، خشم‌های نا به جا و بی‌جا و عدم درک متقابل، بزرگ‌ترین رنج زندگی را تجربه می‌کنند.

حال سؤالی که مطرح می‌شود این است: «چگونه می‌توانم با همسرم تفاهم و سازگاری داشته باشم؟» یا «چه عواملی موفقیت رابطه زناشویی ما را تضمین می‌کند؟» و...

هزار و یک پرسش بی‌جواب که جز سردرگمی پاسخی برایش نمی‌یابند. از آن جا که زندگی مجموعه‌ای از چالش‌هاست، نباید از آن‌ها فرار کرد، بلکه باید به‌ دنبال یافتن راهکارهای مناسب برای رویارویی با آن‌ها بود. زنان به دلیل احساسی بودن در ابتدای زندگی مشترک برای حفظ زندگی خویش از همه عواطف و امکانات وجودی خود مایه می‌گذارند. زن با عشق بی‌شائبه خود می‌کوشد مشکلات زندگی را بپذیرد و خود را با آن‌ها سازگار کند و در مقابل از مرد خود انتظار حمایت و ایجاد امنیت‌ خاطر و توجه کافی به خود و زندگی دارد و به‌ تدریج با گرفتاری‌های همسر خود مواجه می‌شود و احساس تنهایی می‌کند؛ زیرا نیازهایش برآورده نمی‌شود و این جاست که اختلافات آغاز می‌شود. شاید اگر قبل از ازدواج زنان و مردان شناخت بیشتری از جنس متفاوت خود پیدا کنند و مهارت‌های زناشویی را بیاموزند، مشکلات کمتری را تجربه کنند. مهارت‌هایی مانند همدلی، درک متقابل، اعلام نیازها و توقعات به صورت کاملا شفاف و روشن، گفتگوی سازنده و پذیرش او با همه قوت‌ها و ضعف‌ها و...

به‌ طور حتم هر بانویی با توجه به تجربه خود از زندگی مشترک و شنیدن موضوعاتی از اطرافیان خود، به یک چهارچوب فکری خاص رسیده است و در شرایط مطلوب یا نامطلوب، رضایتمندانه یا بدون رضایت، برداشت‌هایی را نسبت به رفتارها و خصوصیات مردان کسب کرده و بدون قصد و غرض آن را اعلام نموده است. باورهایی که زندگی خود را بر پایه آن بنا نهاده و طبق آن نیز ادامه می‌دهد.

خاطر نشان می‌کنم اگر اطلاعات و آگاهی هر بانو با توجه به واقعیت‌های علمی و منطقی و بر پایه شناخت صحیح مردان از ابعاد گوناگون فیزیولوژیکی، روانی و عاطفی ایجاد گردد، مسلما یک ارتباط زناشویی ماندگار و موفق را پی‌ریزی خواهد کرد.

در زندگی زناشویی متأسفانه گاهی شناخت و باورهای غلط، زنان را دچار مشکل می‌کند و باعث اختلاف بیشتر می‌شود. گاهی اصلاح و تغییر این باورها بسیار سخت و دشوار است. بنابراین ضروری است که بازنگری منطقی، اصولی و علمی نسبت به این باورها داشته باشیم تا یک زندگی رضایت‌بخش، لذت‌بخش و موفق را تجربه کنیم.

آدمی به باور زنده است و رنگ باورهای خودآگاه و ناخودآگاه انسان در تمام زندگی او سایه می‌افکند. چه بسیار کارهایی که انجام می‌دهیم و انگیزه آن، باوری است که حتی ریشه آن را نمی‌شناسیم! چه رسد به تشخیص درستی یا نادرستی‌اش از هم!

در کتاب حاضر با روش گام به گام به کالبدشکافی باورهای خود راجع به همسرمان می‌پردازیم، مردی که روزی با باور عشقش، با او پیوند زناشویی بسته‌ایم. در باورم کن بانو می‌کوشیم باورهایی را که مانع دیدن تلاش شوهرمان برای شادی ما می‌شود کم رنگ کنیم و از بین ببریم و با جان بخشیدن به باورهای درست و نیک خود، رنگی تازه به زندگی خود ببخشیم!

در بخشی از کتاب باورم کن بانو می‌خوانید:

همه باور دارند تعهد یکی از ارکان بسیار مهم زندگی مشترک است. هنگامی که زن و مرد وارد رابطه ازدواج می‌شوند، در اصل شریک لحظه‌های زندگی یکدیگر می‌گردند و با محبت بی‌شائبه‌ خود به یکدیگر اطمینان و امنیت خاطر می‌دهند؛ امنیت خاطری که در همه‌ ابعاد زندگی به چشم می‌خورد. دوست داشتن همسر، احترام به او و وفاداری باعث می‌شود فقط مرگ، آن دو را از یکدیگر جدا سازد.

معنای لغوی تعهد بسیار گسترده‌ است، اما در زندگی مشترک به معنای پذیرش مسئولیت‌ها و وظایفی است که هر یک بر عهده می‌گیرند؛ تعهد یعنی این‌که همسرتان را دوست بدارید و با تمام قدرت و توان، بر استحکام پایه‌های زندگی خود بیفزایید.

تعهد نباید مشروط شود به این‌ که همسر شما چگونه عمل می‌کند؟ وقتی شما متعهد به همسر خود باشید، متعهدید که در طول زندگی خود وفادار باقی بمانید که این امر کاملا به چهارچوب نگرشی شما بستگی دارد. اگر روابط زناشویی زندگی مشترک با ترس و قید و شرط همراه باشد، جایی برای اعتماد و صمیمیت باقی نمی‌ماند. ازدواج رابطه‌ دو طرفه است که هر دو نفر برای خوشبختی خود و طرف مقابل می‌کوشند.

سازگاری در خانواده یعنی این‌ که هر یک از افراد خانواده و به‌ ویژه زن و شوهر، این آمادگی را داشته باشند در برخی زمینه‌ها از خود انعطاف نشان دهند و گاهی برای تأمین نیازهای طرف مقابل، از برخی خواسته‌های خود صرف‌ نظر کنند؛ زیرا وجود برخی تفاوت‌ها میان زن و شوهر، طبیعی است و این تفاوت‌ها، ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری خاصی را در پی دارد که گاهی این ویژگی‌ها، درست نقطه‌ مقابل خواسته‌ها یا حساسیت‌های طرف مقابل است. احترام به تفاوت‌ها و گاهی گذشت از خواسته‌ها در زندگی مشترک ضروری است.

فهرست مطالب کتاب

سپاس‌نامه
پیشگفتار استاد
سخن ویراستار
پیشگفتار پدید‌آورندگان
راهنمای استفاده از کتاب
فصل اول: حفظ کانون زندگی
فصل دوم: جذابیت ظاهری
فصل سوم: نقش خانه‌داری در زندگی زناشویی
فصل چهارم: انتظار مرد از همسر (در برخورد با خانواده‌اش)
فصل پنجم: ایفای نقش «مادر» در برابر همسر خود
فصل ششم: ویژگی‌های شخصیتی همسر ایده‌آل یک مرد
فصل هفتم: تفکر مردان درباره زنان
فصل هشتم: ابراز محبت
فصل نهم: احترام گذاشتن
فصل دهم: همراهی در زندگی
فصل یازدهم: شاغل بودن زن و روابط اجتماعی او
فصل دوازدهم: انتقاد کردن
فصل سیزدهم: تعریف و تمجید
فصل چهاردهم: رابطه (جنسی) زناشویی
افق‌های پیش رو

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب باورم کن بانو
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات224
زبانفارسی
شابک978-964-236-790-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
39900 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب باورم کن بانو

کمند کاوند
۱۳۹۸/۸/۳۰
توی مطب دکتر زنان منتظر بودم نوبتم بشه، بیش از نیمی از کتاب رو مطالعه کردم و قاه قاه می‌خندیدم! یکی از سخیف ترین، ضد زن‌ترین و پوسیده‌ترین کتاب‌ها در مورد زنان! عقب ماندگی به معنای واقعی.
حسین آ قا
۱۳۹۷/۶/۲۰
ترجمه خوبی داره مطالب قوی و نکته‌های نابی داره
null null
۱۳۹۹/۴/۲۸
بسیار کمک کننده هست!
محمد مسلم پور
۱۳۹۷/۱۱/۲۱
خیلی خوب بود
الهام زراعتی
۱۳۹۷/۹/۶
از کتابراه راضی، ام
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب باورم کن بانو

برای دریافت کتاب باورم کن بانو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.