معرفی و دانلود کتاب شاهدی از بهشت

عکس جلد کتاب شاهدی از بهشت
قیمت:
۳۹۹۰۰ تومان - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شاهدی از بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شاهدی از بهشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شاهدی از بهشت

در کتاب شاهدی از بهشت نوشته‌ی ایبن الکساندر، سرگذشت دکتر جراح مغز و عصابی را خواهید خواند که بر اثر یک بیماری نادر، هفت روز متوالی در کما رفته و به ماورای این جهان سفر می‌کند.

هزاران نفر تجربه نزدیک به مرگ داشته‌اند اما دانشمندان اغلب بر این باورند که چنین امری غیرممکن است. دکتر ایبن الکساندر (Eben Alexander) هم یکی از همان دانشمندان بود که به واسطه بیماری نادری هفت روز در کما رفت اما هنگامی که پزشکان معالج امکان متوقف کردن درمان او را بررسی می‌کردند، ناگهان چشمانش باز شد و از کما بیرون آمد. او بازگشت. بهبودی دکتر الکساندر یک معجزه پزشکی بود؛ اما معجزه واقعی سرگذشت اوست که مربوط به جای دیگری است.

در مدتی که جسم الکساندر در کما بود، او به ماورای این جهان سفر کرد و موجود فرشته گونه‌ای او را به عوالم ژرف موجودیت فرامادی هدایت کرد؛ او در آن جا به مشاهده و درک حضور الهی نائل شد و توانست با مبدا ارتباط برقرار کند. قبل از این تجربه، او نمی‌توانست دانش خود را درباره مغز و عصب شناسی با اعتقاد به بهشت، خدا یا روح تطبیق دهد؛ ولی امروز دکتر الکساندر معتقد است: سلامت کامل هنگامی است که ما دریابیم خدا و روح واقعیت دارند و مرگ پایان موجودیت ما نیست، بلکه تنها یک انتقال است.

واقعیت بسیار مهم افرادی که دارای تفکر هستند، این است که بسیاری از مواقع دستورات و توصیه‌هایی که به آن‌ها می‌شود، تنها حرف‌های خوب نیست که بشنوند و ذوق زده شوند، بلکه آن‌ها دقیقا برای اجرای ضروری و برای انجام دادن است، آن هم به‌صورت فوری! از ویژگی‌های بشر است که همیشه گمان می‌کند برای انجام دادن کارها فرصت دارد! همیشه با وعده دادن‌ها اجرای هر کار مهمی را به تعویق می‌اندازیم و گاهی برای پیش پا افتاده‌ترین کارها سراسیمه‌ایم؛ ولی برای کارهای مهم به آهستگی قدم برمی‌داریم، گویا عمر نوح داریم و فرصت بسیار، چرا وقتی حقیقتی ارزش آن برای ما مسلم شده، در هنگام انجام آن را خیلی جدی نمی‌گیریم؟ گره‌ی کار کجاست؟ همیشه برای کارهای بی‌ارزشی و پیش‌پا افتاده، وقت داریم؛ ولی برای کارهای جدی و ارزشمند وقت نداریم!

داستان الهام‌بخش کتاب شاهدی از بهشت (Proof of Heaven) زندگی شما را تغییر خواهد داد و به داستان واقعی زیبایی وجود انسان پی خواهید برد.

در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید:

هوشیاری‌ام بسیار وسیع‌تر شده بود. آن‌قدر وسیع که به‌نظر می‌رسید همه‌ی جهان را فرا گرفته است. فرض کنید درحال گوش دادن به موسیقی‌ای از رادیو هستید که موج آن تنظیم نیست؛ اما پس از مدتی به آن عادت می‌کنید. سپس کسی شبکه‌ی موردنظر را تنظیم می‌کند و شما این بار همان موسیقی را با شفافیت کامل می‌شنوید. تا قبل از آن متوجه نبودید صدای موسیقی‌ای که می‌شنیدید، آن‌قدر گنگ، دور و غیرواقعی بود.

مغز انسان این‌طور عمل می‌کند. انسان به‌صورتی ساخته شده که خودش را با وضعیت جدید وفق می‌دهد. من بارها برای بیمارانم توضیح داده بودم که به‌مرور زمان، درد و ناراحتیشان کمتر خواهد شد یا حداقل کمتر به‌نظر خواهد رسید؛ زیرا به‌تدریج بدن و مغزشان خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد. وقتی این وضعیت طولانی شود، مغزمان آن‌را نادیده یا عادی می‌پندارد.

اما هوشیاری زمینیِ محدود ما انسان‌ها خیلی فراتر از یک چیز معمولی است. من زمانی متوجه این مطلب شدم که عمیق‌تر به قلب هسته‌ی مرکزی سفر کردم. در آن لحظه، هنوز هیچ‌چیز از گذشته‌ی زمینی‌ام را به‌خاطر نمی‌آوردم. با‌این‌وجود، در آن‌جا کمبودی حس نمی‌کردم. اگرچه زندگی دنیوی‌ام را فراموش کرده بودم، به‌خاطر می‌آوردم که در آن‌جا واقعا چه کسی بودم. من تابع جهانی بسیار پهناور و پیچیده بودم که به‌طور کامل توسط عشق اداره می‌شد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیش‌گفتار
درد
بیمارستان
فراتر از مکان
ایبان
دنیای زیرین
لنگر انداختن بر زندگی
آهنگ و روزنه
از کجا آمد
مرکز هستی
چیزهایی که به حساب می‌آیند
پایان مصیبت
هسته‌ی مرکزی
چهارشنبه
نوع خاصی از تجربه‌ی لحظه مرگ
هدیه‌ی فراموشی
چاه
تنها مورد پزشکی
فراموشی و یادآوری
هیچ‌جا برای پنهان ‌شدن
بسته ‌شدن
رنگین‌کمان
شش چهره
شب آخر، اول صبح
بازگشت
بهبودی
انتشار خبر
بازگشت به خانه
ماورای طبیعت
تجربه‌ای مشترک
بازگشت از مرگ
سه طرز تفکر
رفتن به مکانی مقدس
معمای هوشیاری
مسئله پایانی
عکس
اظهارات دکتر اسکات وید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شاهدی از بهشت
نویسنده
مترجمابراهیم باقری، سعید گل محمدی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۶
زبانفارسی
شابک978-964-236-637-8
موضوع کتابکتاب‌های ماوراء الطبیعه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۹۹۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شاهدی از بهشت

کوشا عابدینی نسب
۱۳۹۸/۷/۲۸
کتاب خوبی بود. بویژه که یک متخصص مغز و اعصاب تجربه مرگ نزدیک را از سر گذرانده بود و در خصوص آن توجیه علمی داشت. تفسیر رویدادها با توجه به اعتقادات مذهبی و دانسته‌های من در خصوص آن عالم قابل قبول بود. توصیه می‌کنم کتاب را با دقت مطالعه کنید.
فاطمه فرضی
۱۴۰۱/۸/۲
کتابی که در حال مطالعه آن هستم به قدری جذاب هست که نمیتوان در دو روز تمام کرد باید درهرصفحه اندکی تعمق کرد
حمید انواری
۱۴۰۱/۵/۲۴
کتاب خوبی است مخصوصا به افراد بالای چهل سال توصیه میکنم، همچنین به کسانی که تازه عزیزی را از دست دادهاند
انا مریوانی
۱۴۰۰/۲/۲۴
کتاب زیبا و یک ماجرای واقعی از یک فرد متخصص که حقایق زیادی را برای ما روشن میکند.
fahimeh a
۱۳۹۸/۲/۲۱
واقعا عالی هست حتما توصیه میکنم بخوانید.
مهدیه حسینی
۱۴۰۱/۱۱/۵
خوب بود. ولی خیلی توضیحات زیادی داده بود
رزیتا رنجبر
۱۳۹۹/۹/۲۷
کتاب خوب و آرامبخشی هست
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب شاهدی از بهشت

برای دریافت کتاب شاهدی از بهشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.