معرفی و دانلود کتاب فراتر از نظم: 12 قانون دیگر برای زندگی

عکس جلد کتاب فراتر از نظم: 12 قانون دیگر برای زندگی
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فراتر از نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فراتر از نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فراتر از نظم: 12 قانون دیگر برای زندگی

آیا همیشه در تلاش هستید تا موقعیت‌های زندگی را پیش‌‌بینی کنید و به‌عنوان فردی قوی در آن ظاهر شوید؟ جردن پیترسون در کتاب فراتر از نظم درباره تله‌هایی صحبت می‌کند که از میل ناتمام بشر به نظم‌بخشیدن درباره‌ی هر موقعیتی سرچشمه می‌گیرد! این اثر ادامه کتاب 12 قانون برای زندگیست و با بیان دوازده اصل جدید شما را برای مواجهه با جهان‌های تازه رهنمون می‌کند.

درباره‌ی کتاب فراتر از نظم

تابه‌حال در برابر اراده غیرقابل‌کنترل خود برای نظم دادن به دنیای اطرافتان قرار گرفته‌اید؟ اصلا تا حالا به این مسئله فکر کرده‌اید که اجرای دقیق نظم و قدم گذاشتن در سرزمینی که تلاش می‌کنید هر چیزی را در آن پیش‌بینی کنید چه پیامدهایی به دنبال دارد؟

کتاب فراتر از نظم (Beyond order: 12 more rules for life) نوشته جردن پیترسون (Jordan Peterson) یک راهنمای عملی بی‌نظیر است که مسیر زندگی شما به سمت ناشناخته‌ها پیش می‌برد و همین ناشناخته بودن کمک می‌کند که در برابر بسیاری از مشکلات و سختی‌هایی که با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، پیروزمندانه بیرون بیایید. پیترسون در این کتاب بیان می‌کند که بشر به طور طبیعی ترجیح می‌دهد آینده هر فعالیتی را برای خود ترسیم کند و با این کار از فکر کردن به ناشناخته‌ها و ترسیدن از آن دور شود. همین کار باعث می‌شود که نظمی خشک و غیرقابل انعطاف به جهان تحمیل شود. این شیوه زندگی در بسیاری از موارد به یک نوع استبداد و تمامیت‌خواهی منتهی می‌شود که در نهایت افراد را در مواجهه با دشواری‌ها و شرایط سخت زندگی از پای می‌اندازد!

جالب است بدانید که این اثر درواقع ادامه کتاب «12 قانون زندگی» است. جردن بی. پیترسون در کتاب پیشین خود،‌ دوازده قانون بسیار مفید و کاربردی را بیان می‌کند که در ایجاد نظم در مقابل بی‌نظمی‌های زندگی انسان کمک‌کننده است. کتاب فراتر از نظم 12 اصل و قانون نجات‌بخش دیگر را بیان می‌کند که آمادگی روحی شما را برای رویایی با اتفاقات ناشناخته،‌ ترس‌ها و نگرانی‌هایی که قادر به پیش‌بینی آن‌ها نیستید،‌ بالا می‌برد!

جردن بی. پیترسون درباره علت نام‌گذاری کتاب خود اینگونه بیان می‌کند که نظم همیشه سرزمینی کشف‌شده و قابل پیش‌بینی است که به کمک آن می‌توان مجموعه‌ای از اقدامات را انجام داد و در نهایت به نتایج مطلوب دست یافت. اما باید به این موضوع نیز توجه کرد که همه سرزمین‌های نظم در جای خود دچار نواقص و کمبودهایی هستد. بنابراین بهترین راه مقاومت در برابر عوارض نظم دادن به جهان،‌ نقطه مقابل آن، یعنی آشوب است!

در این اثر خواندنی شما با دوازده قانون جدید، عملی و بسیار مفید روبه‌روخواهید که شبیه به یک نقشه راه عملکرد شما را در زندگی‌تان به سمت مثبتی پیش می‌برد. با خواندن این کتاب دروازه‌های جدیدی از سبک و شیوه زیست به رویتان باز می‌شود که شما را به فردی قوی‌تر برای مواجهه با شرایط دشوار و ناشناخته روبه‌رو می‌کند.

نکوداشت‌های کتاب فراتر از نظم

- آقای پیترسون در کتاب خود مورد نگرش‌هایی حرف می‌زند که به یافتن مسیر زندگی کمک می‌کند. مسیری که می‌توانید آن را عملی کنید و به سعادت دست یابید. (PEGGY NOONAN, Wall Street Journal)
- جردن پترسون به دلیل هوش باورنکردنی و بینش عاطفی‌اش، همه جا مورد احترام است. (DAVE RUBIN, host of The Rubin Report and author of Don’t Burn This Book)
- جهان به وجود افرادی مانند جردن پیترسون نیازمند است! (DOUGLAS MURRAY, author of The Madness of Crowds)

کتاب فراتر از نظم برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب پیشنهاد بسیار خوبی برای همه کسانی است که می‌خواهند آرامش را در زندگی خود جاری کنند و به کمک شیوه‌های جدید، تغییرات مثبتی را در شیوه زیست و روابطشان به‌وجود آورند.

با جردن پیترسون بیشتر آشنا شویم

یکی از نویسندگان برجسته جهان که آثار او بسیار مورد توجه قرار دارد، جردن پیترسون است. او که نویسنده‌ای کانادایی‌الاصل است، به‌عنوان استاد بی‌نظیر روانشناسی بالینی در دانشگاه تورنتو معرفی می‌شود و جالب است بدانید که مقطع کارشناسی خود را در رشته علوم سیاسی تحصیل کرده است. به‌همین‌دلیل هم گاهی در جایگاه منتقد فرهنگی ظاهر می‌شود و دیدگاه‌های قابل تاملی را مطرح می‌کند. پیترسون یکی از چهره‌های مطرح و جنجالی در شبکه اجتماعی یوتیوب است و تاکنون بیش از صد مقاله علمی را در نشریات دانشگاهی گوناگون به چاپ رسانده است.

ازجمله آثار پرفروش این نویسنده می‌توان به کتاب «12 قانون زندگی»، «اسم این سخنرانی چه بود» و «طرح‌واره‌های معنا» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب فراتر از نظم می‌خوانیم

مقتدر بودن خوب است. آدم‌ها شکننده‌اند. به‌ همین دلیل است که زندگی سخت و رنج همیشگی است. کاستن از آن رنج (اطمینان یافتن از اینکه همه حداقل از غذا، آب، سرپناه و امکانات بهداشتی بهره‌مند هستند) مستلزم داشتن قریحه، تلاش و قدرت است. وقتی مشکلی وجود دارد که باید برطرف شود و افراد زیادی خود را درگیر یافتن راه‌حل می‌کنند، قطعاً سلسله‌مراتبی شکل خواهد گرفت: آن‌هایی که می‌توانند کاری انجام دهند آن را انجام می‌دهند و آن‌هایی که نمی‌توانند گروه اول را دنبال می‌کنند و گاهی طی فرایند کار، آن را می‌آموزند. اگر مشکل واقعی باشد، افرادی که در حل مشکل موجود بهترین‌اند باید در رأس قرار بگیرند. این نشان‌دهندۀ قدرت آن افراد نیست. این اقتداری است که به‌‌شایستگی با توانایی همراه می‌شود.

به‌وضوح خوب است که اگر افرادی وجود دارند که قادر به حل مشکلات اساسی هستند، قدرتی که شایستگی آن را دارند به دست آن‌ها بس‍‍‍‍‍‍‍پاریم. همچنین خوب است که در صورت امکان در مواجهه با مشکلات پیچیده، یکی از این افراد شایستۀ قدرت باشیم. فلسفۀ داشتن مسئولیت همین امر است. فردی که احساس مسئولیت می‌کند مشکل را از آن خود می‌داند و برای حل آن با پشتکار -حتی با جاه‌طلبی- و به همراه افراد دیگر، به کارآمدترین شکل ممکن تلاش می‌کند (زیرا مشکلات دیگری هم برای حل کردن وجود دارند و کارایی بالا حفاظت از منابع را ممکن می‌کند تا بتوان آن‌ها را در مسائل مهم دیگر به کار برد).

جاه‌طلبی اغلب و گاهی عامدانه میل به قدرت‌طلبی تعبیر شده و تقبیح شده است. گاهی هم جاه‌طلبی همان میل به سلطۀ بی‌دلیل بر دیگران است. اما میان دو واژۀ گاهی و همیشه تفاوتی اساسی وجود دارد. اقتدار قدرت محض نیست و عدم تمایز این دو بی‌فایده و بسیار خطرناک است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
قانون اول: نهادهای اجتماعی یا دستاوردهای نوآورانه را سهل‌انگارانه تحقیر نکنید
قانون دوم: تصور کنید که می‌توانید به چه کسی تبدیل شوید...
قانون سوم: مسائل ناخوشایند را در ابهام پنهان نکنید
قانون چهارم: فرصت‌ها در جایی پنهان می‌شوند که مسئولیت‌پذیری نادیده گرفته شده
قانون پنجم: کاری را انجام ندهید که از آن متنفرید
قانون ششم: ایدئولوژی را رها کنید
قانون هفتم: برای حداقل یک هدف تا جایی که در توانتان است، به‌سختی کار کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد
قانون هشتم: سعی کنید در منزل خود، یکی از اتاق‌ها را به زیباترین شکل ممکن بیارایید
قانون نهم: اگر خاطرات گذشته هنوز شما را آشفته می‌کنند، آن‌ها را با دقت و به‌طور کامل بنویسید
قانون دهم: برنامه‌ریزی کنید و با جدیت تلاش کنید تا بتوانید روابط عاشقانه‌تان را حفظ کنید
قانون یازدهم: به خودتان اجازه رنجش، فریبکاری یا خودپسندی ندهید
قانون دوازدهم: حتی با وجود رنج‌هایتان سپاسگزار باشید
کلام آخر
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فراتر از نظم: 12 قانون دیگر برای زندگی
نویسنده
مترجمزهرا فروزش
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۲۸
زبانفارسی
شابک978-622-5213-01-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فراتر از نظم

محمد
۱۴۰۱/۷/۲۲
مثل کتاب قبلی عالی عالی باعث میشه بدونی با زندگیت چیکار می‌کنی
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب فراتر از نظم

برای دریافت کتاب فراتر از نظم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.