معرفی و دانلود کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

عکس جلد کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

فریدا فوردهام در کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، اندیشه‌ها و روش علمی روانکاو و اندیشمند بزرگ جهانی کارل یونگ را بررسی و معرفی می‌کند و نشان می‌دهد که او چه تاثیری در عرصه‌های مختلف علمی گذاشته است.

درباره کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ:

بررسی و تحلیل اندیشه‌های دانشمندان و بزرگان عرصه علم، کاری دشوار و زمان‌بر است اما فریدا فوردهام نویسنده کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ (An Introduction to Jung's Psychology) توانسته تصویری منطقی و دقیق از روش علمی این روانکاو بزرگ جهان ارائه دهد.

این کتاب با اصلی‌ترین رئوس مطالب روانشناسی یونگ آغاز می‌شود و نظریه‌های او درباره انواع روش‌های روانشناختی، کهن الگوهای ناخودآگاه جمعی، دین، روان درمانی و رویاها را بیان می‌کند. همچنین نویسنده در انتها به زندگی‌نامه یونگ می‌پردازد.

با توجه به اینکه فوردهام همچون یونگ علاقه ویژه‌اى به ذهن ناخودآگاه ندارد و پژوهش‌هایش همواره در همین راستا بوده، پس می‌توان گفت قطعا شخص مناسبی برای بررسی عقاید این روانشناس بزرگ است. شما مى‌توانید در این کتاب مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، هم از زبان ساده و دقیق نویسنده لذت ببرید و هم در معتبر و موثق بودن مطالب آن اطمینان خاطر داشته باشید.

کارل یونگ که بود؟

بد نیست پیش از شنیدن کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ، با زندگی کارل گوستاو یونگ (Carl Jung) آشنا شوید. او یک روانپزشک و روانکاو سوئیسی بود که روانشناسی تحلیلی را بنیان نهاد. اما پیش از آنکه راه خود را جدا کند، در کنار زیگموند فروید بنیانگذار علم روانکاوی فعالیت می‌کرد.

او برخی از شناخته شده‌ترین مفاهیم روانشناختی همچون: همزمانی، پدیده‌های کهن الگویی، ناخودآگاه جمعی، عقده روانشناختی و برون‌گرایی و درون‌گرایی را ایجاد کرده است.

همچنین فعالیت‌های یونگ سبب تاثیرات فراوانی در زمینه‌های روانپزشکی، مردم شناسی، باستان شناسی، ادبیات، فلسفه و مطالعات دینی شد.

فریدا فوردهام را بیشتر بشناسیم:

فریدا فوردهام (Frieda Fordham) یک مددکار اجتماعی، روانپزشک، تحلیلگر و نویسنده‌ای است که به مکتب علمی کارل یونگ علاقه دارد و نوشته‌هایش حول محور این موضوع می‌چرخد.

کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دانشجوی رشته روانشناسی هستید و یا به این حوزه علاقه‌مندید و می‌خواهید تسلط بیشتری بر روش علمی یونگ داشته باشید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ می‌شنویم:

روان درمانی درمان ذهن یا به تعبیر بهتر روان به کمک روش‌های روانشناسی است. بسیاری از مردم روان درمانی را معادل روانکاوی، مفهومی که اولین بار فروید آن را معرفی کرد، می‌دانند. در حالی که روش‌های روان درمانی و روانکاوی باهم متفاوت است.

از نگاه فروید در روانکاوی، همه علائم روانی مربوط به تمایلات سرکوب شده جنسی در کودکی است؛ به این معنا که ریشه‌ی همه‌ی اختلافات روانی در کودکی‌ست. در روش دیگری که توسط آلفرد آدلر معرفی شد و کاربرد گسترده‌ای نیز پیدا کرد، اختلالات روانی همه محرک‌هایی برای کسب قدرت هستند تا بتوانند احساس حقارتی را که در فرد وجود دارد، جبران کنند. این روش تحت عنوان روانشناسی فردی شناخته شده است.

یونگ از عبارت روانشناسی تحلیلی برای توصیف دیدگاه خود استفاده کرد. روش او صرفا درمانی نیست بلکه در طی فرایند فردیت سبب رشد شخصیت می‌شود؛ هرچند هدف کسانی که به دنبال روان درمانی هستند، رسیدن به فردیت نیست و در اکثر موارد هدف‌‌های کوچک‌تر و محدودتری دارند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
معرفی / پیشگفتار یونگ
۳۳ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
فصل اول: انواع تیپ‌های روانشناسی - بخش یک
۱۴ دقیقه
فصل اول: بخش دو
۱۷ دقیقه
فصل اول: بخش سه
۱۳ دقیقه
فصل دوم: کهن الگوهای ناخودآگاه جمعی - بخش یک
۱۴ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۱۵ دقیقه
فصل دوم: بخش سه
۲۰ دقیقه
فصل دوم: بخش چهار
۲۲ دقیقه
فصل سوم: دین و فرآیند فردیت - بخش یک
۱۷ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۱۳ دقیقه
فصل چهارم: روان درمانی - بخش یک
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: بخش دو
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: رویاها - بخش یک
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل ششم: آموزش - بخش یک
۱۷ دقیقه
فصل ششم: بخش دو
۲۱ دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش یک
۲۱ دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش دو
۲۲ دقیقه
زندگی نامه یونگ - بخش سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ
نویسنده
مترجمنجمه زینلی
گویندهسبحان اکرامی
ناشر چاپینشر ورجاوند وابسته به شرکت ورجاوند
ناشر صوتیانتشارات موج کتاب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

میترا برتون
۱۴۰۰/۲/۷
کتاب خوبیه، بیان دکتر یونگ درباره مفهوم سایه و تاثیرات اون در زندگی آدم‌ها بسیار قابل تامله، خانم دبی فورد هم در کتاب نیمه تاریک وجود این مفهوم رو به نقد کشیدند. کتاب آموزنده‌اییه به خصوص اون رو به داشتن خلاصه‌ایی از زندگی نامه پروفسور دوست داشتم👍اجرای راوی هم بی‌نقص، روان و شمرده است.
زهرا ایوبی
۱۴۰۰/۱۲/۹
من مدتی دورهای خودشناسی زندگی سالم با روانشناسی یونگ (خانم سوده هروی) رو شروع کردم علاقمند به روانشناسی عمقی یونگ شدم نسخه صوتی این کتاب رو دانلود کردم اگه زمینه شروع خودشناسی رو دارین این کتاب جهت شناخت عمیق خودتون و جهان هستی فوق العاده تاثیرگذاره
adel cheravi
۱۴۰۰/۳/۲۳
این کتاب خیلی عالیه و به شدت علمی. کارکرد ذهن رو واضح توضیح میده. ولی همونقدر ک خوبه همونقدر سخت و نیاز به تمرکز و نت برداری
Ghasem Miri
۱۴۰۰/۱/۲۰
کتاب عالی بود و تأثیر رفتار والدین بر روان کدوم در بزرگ سالی و همچنین معنایی خواب‌ها در زندگی از بین مباحث بسیار مفید برایم جذابتر بود
Hamid Mahdian
۱۴۰۰/۷/۸
موارد جدید و نکات جدیدی بود برای من به شخصه اما کاشکی کتاب مفصل‌تری بود. گوینده رو دوست داشتم. ممنون
Yalda B
۱۴۰۰/۱/۱۰
عالیه، کتاب درمورد دیدگاهها و کتابهای پروفسور یونگ هست که به طور مختصر ما رو با اون مطالب آشنا میکنهآشنا میکنه
اتنا شیخ
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
عالی من خودم روانشناسی میخونم و عاشق شخصیت و گرایش یونگ هستم
の apollo
۱۴۰۰/۹/۱۶
فوق العاده بود فوق العاده تو شناخت خودتون و ادمای اطراف کمک شایانی میکنه
علیرضا قاضی
۱۴۰۰/۱/۱۰
عالی بود برای شروع آشنایی با اندیشه‌های یونگ توصیه میشه
ستاره هدایتی
۱۴۰۱/۳/۴
برای دوست داران روانشناسی یونگ فوق ابعادس
H Sadat
۱۴۰۰/۶/۲۴
عقاید یونگ کاملا درست نیست ولی بعضی از بخش هاش به درد میخورن.
امید افشار
۱۴۰۰/۱/۱۶
واقعا بینظیره فقط باید گوش کنید تا لذتشو ببرید ممنون
ند خس
۱۴۰۰/۸/۷
این کتاب بسیار آموزنده بود
Mina Karimi
۱۴۰۰/۵/۳۱
کتاب خوبی هست ولی من روانشناسی خواب فروید رو ترجیح میدم
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ

برای دریافت کتاب صوتی مقدمه‌ای بر روانشناسی یونگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.