معرفی و دانلود کتاب شیطان و دوشیزه پریم

عکس جلد کتاب شیطان و دوشیزه پریم
قیمت:
۱۶۵۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شیطان و دوشیزه پریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شیطان و دوشیزه پریم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شیطان و دوشیزه پریم

داستان دهکده‌ای دورافتاده که محل سکنای شیطان می‌شود. کتاب شیطان و دوشیزه پریم به قلم نویسنده‌ی محبوب و نام‌آشنای برزیلی، پائولو کوئیلو به تحریر درآمده و ماجرای یک هفته از زندگی مردم دهکده‌ی ویسکوز با شیطان و سوالاتی که دست از سرشان برنمی‌دارد را به تصویر می‌کشد. داستانی هیجان‌انگیز که تمام باورهایتان را به چالش خواهد کشید.

درباره کتاب شیطان و دوشیزه پریم:

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در این کتاب متفاوت به روایت داستان روستایی کوچک با گذشته‌ای افتخارآمیز می‌پردازد که جوانانش همه به شهر نقل مکان کرده‌اند و حالا روستا در آستانه‌ی مرگ قرار گرفته است. همه‌ی ماجرای کتاب شیطان و دوشیزه پریم (The Devil and Miss Prym) از آن‌جایی آغاز شد که یک غریبه به روستا آمد و فقط یک نفر به نام برتای پیر می‌تواند چیزی را ببیند که باقی ساکنان قادر به دیدن آن نیستند:‌ این غریبه یک همراه نامرئی با خود دارد و آن همراه شیطان است!

تصور کنید شیطان کوله‌پشتی به دوش بیندازد، در حالی که در کوله‌اش یازده شمش طلا و یک دفتر ضخیم عجیب‌وغریب دارد، دوره بیفتد در شهر و از مردم سوال کند:‌ «ای انسان‌ها! شما بالاخره خوب هستید یا بد؟» آیا چنین سوالی شما را دچار چالش نمی‌کند و تا مدت‌ها درگیر آن نخواهید شد؟» به راستی پاسخ چیست؟

انسان‌ها از دیرباز دغدغه‌ی نیک و بد داشته‌اند. این مساله که خیر و شر چیست؟‌ آیا چیزی به نام خوبی و بدی وجود دارد؟‌ چه عملی را اخلاقی می‌نامیم و به چه کاری نادرست می‌گوییم؟ این‌ها فقط بخشی از سوالاتی‌ست که پائولو کوئیلو در اثر خود به جانتان می‌اندازد و شما را با آن‌ها درگیر می‌کند. شیطان و دوشیزه پریم در سال 2000 منتشر شد و تحسین بسیاری از منتقدان و مخاطبان را برانگیخت. کتاب کوئیلو مملو از عرفان و حکایات فلسفی‌ست که شیرینی خواندن آن تا مدت‌ها بر جانتان می‌نشیند. کوئیلو این رمان را در ادامه‌ی کتاب‌های ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و کنار رود پیدرا نشستم و گریستم به تحریر درآورده و این سه اثر در کنار یکدیگر سه‌گانه‌ای زیبا را تشکیل می‌دهند.

با مطالعه‌ی این کتاب به این موضوع فکر خواهید کرد که در شرایط سخت اخلاقی باید چه کاری انجام دهید. شیطان به دنبال روحی برای سرقت است، مردم ویسکوز در مقابل پیشنهادی قرار گرفته‌اند که رد کردن آن آسان نیست و آنان را در مسیر ثروت قرار می‌دهد. همه چیز به هم پیچیده است. آیا مردم ذاتا شرور هستند؟ کتابی جادویی که هرکس می‌تواند برداشت فردی خود را از آن داشته باشد. تمثیلی قابل تامل از جامعه‌ای که توسط حرص و ترس احاطه شده است.

نکوداشت‌های کتاب شیطان و دوشیزه پریم:

- افسانه ای پر از تعلیق و راضی‌کننده. (Milwaukee Journal Sentinel)
- فقط کسی که تحت تعلیمات یسوعی بوده می‌تواند چنین تخیلات پرشور و جالبی را که در جدیدترین رمان کوئیلو نمایان شده، به رشته‌ی تحریر درآورد. (Philadelphia Inquirer)

کتاب شیطان و دوشیزه پریم مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه‌ی رمان‌های فلسفی علاقه دارید و می‌خواهید کتابی خوش‌خوان و عمیق بخوانید، از مطالعه‌ی این اثر غافل نشوید.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم:

زندگی پائولو کوئیلو، منبع اصلی الهام‌بخشی در آثار اوست. او با مرگ نرد عشق باخت، از جنون گریخت، با افیون وقت‌ گذراند، در برابر رنج‌ها ایستادگی کرد، افسون و کیمیاگری را آزمود، فلسفه و مذهب را مطالعه کرد، ایمانش را از دست داد و دوباره به دستش آورد و درد و لذت عشق را به‌جان تجربه کرد. او در مسیر یافتن جایگاه خویش در جهان، برای چالش‌هایی که همگان با آن‌ها مواجهند به پاسخ‌هایی دست یافت و همواره باور دارد که ما در درون خود قدرت لازم را برای یافتن تقدیر خویش دارا هستیم. جدیدترین رمان او خیانت پرفروش‌ترین رمان در سراسر جهان است؛ همچنان که رمان کیمیاگر در سال 1988، در بیش از 65 میلیون نسخه به فروش رسید و به‌عنوان عاملی الهام‌بخش از سوی افراد مختلف جهان ازجمله ملاله یوسف زی و فارل ویلیامز ذکر شده است. بیش از 200 میلیون نسخه از کتاب‌های پائولو کوئلیو در سراسر جهان به فروش رفته‌ و آثارش به 81 زبان انتشار یافته‌اند و زندگی‌نامه‌اش بیشتر از هر کتاب دیگری در جهان ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب شیطان و دوشیزه پریم می‌خوانیم:

برتا با خودش گفت: «حق با شوهرم بود. اگر من امروز اینجا نبودم، کسی متوجه ورود او به دهکده نمی‌شد.»
اگرچه برتا توان تشخیص سن‌وسال او را نداشت، اما حدس می‌زد که مرد حدود چهل تا پنجاه سال داشته باشد. او هم همانند افراد سالخورده‌ی دیگر، با معیارهای خودش او را جوان انگاشت. با خود فکر کرد، یعنی چه مدت در دهکده خواهد ماند؟ و چون دید فقط کوله‌بار کوچکی دارد، احتمال داد تنها ممکن است چند روز بماند و بعد هم به‌دنبال سرنوشتش برود؛ سرنوشتی که برتا از آن بی‌خبر بود و نمی‌خواست هم درباره‌اش بداند.
باوجوداین، با خودش فکر کرد ارزشش را داشته که این‌همه سال در آستانه‌ی درِ خانه‌اش بنشیند و منتظر آمدنش باشد. چراکه دست‌کم نگریستن به زیبایی‌های کوهستان را در همه‌ی این سال‌ها فراگرفته بود؛ کاری که تمام عمر درکش نکرده بود، تنها به این دلیل که در آن دهکده به دنیا آمده بود و به مناظرش عادت داشت.

همان‌طور که برتا می‌پنداشت، مرد غریبه وارد مهمان‌سرا شد و پیرزن با خود فکر کرد بهتر است آمدن مهمان ناخوانده را به کشیش ده اطلاع دهد، اما باز با خودش فکر کرد کشیش ده به حرف‌های او گوش نخواهد داد و خواهد گفت این حرف‌ها فقط توهّم‌های افراد پیر و سالخورده است.
پس حالا فقط باید انتظار می‌کشید که چه پیش خواهد آمد. شیطان که برای ضربه‌زدن به زمان نیازی ندارد؛ درست مثل طوفان، گردباد و بهمن که تنها در عرض چند ساعت درختان دویست‌ساله را از ریشه بیرون می‌کشند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شیطان و دوشیزه پریم
نویسنده
مترجمبهناز سلطانیه
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-964-4531-39-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۵۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شیطان و دوشیزه پریم

به تو چه
۱۴۰۱/۷/۲۰
یک روزه تمومش کردم داستان جالبی داشت.
تنها عیبش اشاره فوق العاده کلیشه‌ای به شیطان و فرشته درون هر فرد بود که خب انتظار خلاقیت بیشتری از نویسنده داشتم ولی مثل هر متن دیگه ای؛ شیطان کاملا شر و فرشته کاملا خیر بود و مدام باهم توی جنگ بودن
غیر از این، داستان خلاقانه و جالبی بود
ارزش یکبار خوندن رو داشت.
امیراخوان
۱۴۰۱/۵/۲۱
تقابل بین شر و خیر هستش که میخواد بگه همیشه در همه‌ی موارد زندگی شر. خیر همواره همراه انسان وجود داره و دائم انسان رو در مقابل تصمیمات سخت و دشواری قرار میده. نویسندشم که دیگه در نوشتار خداست. کتاب کیمیاگرش الفبای عرفان و درس‌های مهم زندگی هستش. اگه نخوندین کتاب کیمیاگر رو حتمابخونینش
اکرم السادات حسینی زری
۱۴۰۱/۴/۲۰
آثار پابلو کویلو بسیار محشرن، به نظر من، کُلِّ این کتابش رو میشه در یک جمله خلاصه کرد: «هیچ شری به خیر منتهی نمیشود» اما به زیبایی هرچه تمام‌تر این جمله رو به یک کتاب تبدیل کرده تا این جمله فلسفی هر چه بیشتر و بهتر در ذهن آدمی بشینه.
Aynaz
۱۴۰۱/۶/۲
کتاب جالب و خوبی بود که به مقابله‌ی خیر و شر پرداخته بود و به نظرم یکی از بهترین داستان‌هایی بود که میتونست درگیری و تقابل بین خیرو شر و نشون بده، کتاب‌های دیگه‌ی ایشون هم عالی هستن که حتما پیشنهاد میکنم.
محمد جمالی
۱۴۰۰/۱۰/۱۷
داستان تقابل خیر و شر.
واقعا کتاب جالبی بود و خوندنش رو پیشنهاد میکنم، فقط به نظرم پایان بندی خوبی نداشت و نویسنده خیلی خیلی بهتر میتونست دو فصل آخر کتاب رو جمع کنه.
M hsyny
۱۴۰۱/۸/۲۹
به نام خدای رنگین کمان🌈
مثل همیشه عالی، کوئیلو همیشه وادارت میکنه که در مورد نوشتهاش فکر کنی
🖤🖤🖤
حمیدرضا رئوفی
۱۴۰۰/۷/۲۵
با احترام به نویسنده، عقاید خرافی که کشیشان وارد مسیحیت کرده‌اند بسیار مشهود بود. من که خیلی لذت نبردم.
Sharareh Rahkhoda
۱۴۰۰/۷/۲۸
جنگ نفس اماره و لوامه را خوب ترسیم کرده بود و اینکه انسانهای ساده با فطرت پاکشان چقدر زود باورند
بیتا جوان
۱۴۰۱/۶/۴
داستان قشنگیه و در عین حال مثل سایر آثار کوئیلو نیاز به تامل داره.
سید باقر عسکری
۱۴۰۱/۴/۲۶
کتاب جالبی بود. فقط انتهای داستان به خوبی جمع نشده بود. نکات ریز و جالبی داشت
Fatemeh Mokhtari
۱۴۰۱/۷/۲۷
انتظار پایان قوی تری داشتم ولی در کل کتاب خیلی خوبی بود ♥️
وحیده خسروجردی
۱۴۰۱/۷/۷
توصیفات زیبا و روایت روان مانند سایر آثار کوئیلو
مستانه بهمنی
۱۴۰۰/۷/۷
جالب بود و پایانش را نمی‌توان پیش بینی کرد
رقیه اشتری
۱۴۰۱/۴/۱۶
عاشق این نویسندم خیلی عالی مینویسه
Fateme
۱۴۰۰/۸/۹
کتاب تامل برانگیزی بود.... ممنون
مشاهده همه نظرات ۱۶

راهنمای مطالعه کتاب شیطان و دوشیزه پریم

برای دریافت کتاب شیطان و دوشیزه پریم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.