معرفی و دانلود کتاب اهداف و انتخاب‌ها

عکس جلد کتاب اهداف و انتخاب‌ها
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اهداف و انتخاب‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اهداف و انتخاب‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اهداف و انتخاب‌ها

کتاب اهداف و انتخاب‌ها به قلم رابرت کیوساکی با معرفی تدابیری کاربردی، شما را جهت دستیابی به اهداف‌تان یاری خواهد کرد. این کتاب به شما نشان می‌دهد که اشخاص موفق چطور اهداف خود را انتخاب می‌کنند و به آن می‌رسند.

آیا تا به حال شده با وجود تعیین اهداف و برنامه‌هایتان نهایتاً با شکست مواجه شوید؟ اگر رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki) به شما دلیل عدم پیروزیتان را بگوید و راه درست را نشانتان دهد، چه می‌شود؟ این حقیقتی است انکار ناپذیر که مردم به رویاهای خود نیاز دارند؛ مردم نیاز دارند تا آرزوهای خود را به سرانجام برسانند اما نمی‌دانند چگونه این کار را انجام دهند. بدتر از این، آن‌ها بر روی «چگونه» متمرکز هستند در حالیکه موفقیت را باید در «چرایی» جستجو کرد.

در کتاب اهداف و انتخاب‌ها (Goals & Resolutions) برنامه‌ای طراحی شده است تا به شما آموزش دهد که چگونه با بهره‌گیری از نیروی ذهنی و مهارت‌هایی که کیوساکی از پدر پولدار خود آموخته‌، اهداف‌‌تان را به واقعیت تبدیل کنید.

به بیان رابرت کیوساکی آن ‌چه یک شخص را موفق می‌سازد، استعداد، نفوذ کلام، جذبه و یا حتی پول نیست. موفقیت در واقع، در «چرایی» ذهن قرار دارد. اغلب اشخاص برای تغییر عادت‌ها یا اهدافشان، باید نخست «چرایی» خود را تغییر دهند. برای برخی از مردم، این کار شاید سخت باشد زیرا «چرایی» یک شخص بیشتر به منبع باورها، ارزش‌ها، دوست داشتن‌ها و تنفرها وصل شده است.

محدودیت‌های بسیاری برای نیروی ذهنی «چرایی» وجود دارند. گاهی نیروی ذهنی «چرایی» می‌تواند توسط رویکردها و باورهایی مانند: «من هرگز ثروتمند نخواهم بود»، «من علاقه‌ای به پول ندارم»، «ثروت منبع گناه است» یا «سرمایه‌گذاری ریسک دارد» محدود شود. اما باید بدانید تا زمانی که در این باورهای کهنه‌ی ذهنی تغییر جهتی صورت نگیرد، تغییرات زیادی در زندگی رخ نخواهد داد. به عنوان مثال، اگر شما باور داشته باشید «من هیچوقت ثروتمند نخواهم شد» سرعت شما در ثروتمند شدن کم می‌شود. در این حالت «چرایی» شما حتی به شما اجازه‌ی تلاش کردن را هم نمی‌دهد.

جملات برگزیده‌ی کتاب اهداف و انتخاب‌ها:

- تمام افکار خود را بر روی کار در دست خود متمرکز کنید. اشعه‌های خورشید تا زمانی که متمرکز نشوند، نمی‌سوزانند.
- اهداف باید روشن، ساده و نوشته شده باشند. اگر نوشته نشده باشند و هر روز بررسی نشوند، واقعاً اهداف نیستند. آن‌ها آرزوهایی خیالی هستند.
- ترس از دست دادن و اشتباه کردن، بلندترین صدا است ولی ترس مشکل اصلی نیست. نحوۀ برخورد مردم با ترس مهم است.
- درس گرفتن از اشتباهات و شکست‌هایمان ساده نیست. چگونه واکنش نشان دادن به آن‌ها به ما می‌گوید ما چه کسانی هستیم.

در بخشی از کتاب اهداف و انتخاب‌ها می‌خوانیم:

پدر پولدار اغلب می‌گفت: «مردم بسیاری از من می‌پرسند برای موفقیت کارها را چگونه انجام دهیم. من به آن‌ها می‌گفتم (تا زمانی که فهمیدم) حتی پس از این ‌که به آن‌ها می‌گفتم چگونه کاری را انجام می‌دهم، آن را انجام نمی‌دادند. پس از آن متوجه شدم که این چگونه نبود بلکه چرایی کاری را انجام می‌دهم مهم‌تر است. به عبارتی می‌توان گفت این چرایی است که به شما نیروی انجام چگونه را می‌دهد.»

همه‌ی این‌ها حقیقت است ولی پس از آن پدر پولدار داستانی به من گفت درباره‌ی سه پرنده که روی حصاری نشسته بودند. پرسش این است: «اگر دو پرنده تصمیم بگیرند پرواز کنند و دور شوند، چند پرنده باقی می‌ماند؟» پاسخ این است: «سه پرنده باقی می‌مانند.» درس این است: «صرف این که شما تصمیم می‌گیرید کاری انجام دهید به این معنی نیست که آنچه تصمیم گرفتید را انجام خواهید داد.»

بنابراین «چرا» و «چه کسی» هنوز برای انجام عمل مورد نیاز است. دلیلی که بیشتر مردم آنچه می‌توانند انجام دهند را انجام نمی‌دهند این است که یک چرایی به اندازۀ کافی نیرومند ندارند. همین ‌که چرایی را بیابید، چگونه‌ به انجام رساندن شما ممکن می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1: چگونه؟
فصل 2: چه کسی؟
فصل 3: چرا؟
فصل 4: سخن آخر
فصل 5: پاداش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اهداف و انتخاب‌ها
نویسنده
مترجمسیمین دخت فنائیان
ناشر چاپیانتشارات طاهریان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-622-712611-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مالی و بیمه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اهداف و انتخاب‌ها

عباس نبی
۱۳۹۹/۱۱/۳۰
ترجمه اصلا روان نیست به طوری که در حدود یک سوم از حجم مطالب این کتاب را نمیشه به راحتی فهمید، اما قطعا میشه از قسمت‌های قابل فهمش بهره برد. این کتاب حاوی نکات بسیار مفیدی است که در چگونگی و چرایی تعیین اهدافتون بهتون کمک میکنه.
ز صالحی
۱۳۹۹/۴/۱۱
سلام. متاسفانه ترجمه روان نیست و به ویرایش جدی احتیاج داره. همین باعث شد چند صفحه از نمونه بهونم و از ادامه دادنش منصرف بشم.
Zeynab Asghari
۱۴۰۰/۲/۶
به پای کتاب هدف براین تریسی نمی‌رسه. ولی بازم از خوندنش لذت بردم و استفاده کردم.
مریم ا
۱۳۹۹/۱۱/۱
به نظرم کتاب خلاصه و مفیدی بود
برای ایجاد و رسیدن به هدف ایده‌های خوبی پیشنهاد میده
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب اهداف و انتخاب‌ها

برای دریافت کتاب اهداف و انتخاب‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.