معرفی و دانلود کتاب کلارا و خورشید

عکس جلد کتاب کلارا و خورشید
قیمت:
15000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کلارا و خورشید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کلارا و خورشید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کلارا و خورشید

داستانی ظریف و گیرا، سرشار از اندوه و امید! کتاب کلارا و خورشید، یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز محسوب می‌شود و به ماجرای رباتی می‌پردازد که تمایل دارد با انسان‌ها رابطه‌ای دوستانه داشته باشد. این رمان خواندنی نخستین اثر کازوئو ایشی گورو پس از دریافت نوبل به شمار می‌آید و راوی آن رباتی است که تغییرات دنیای انسان‌ها را مشاهده می‌کند و به دنبال یافتن پاسخِ سوالی اساسی‌ست: دوست داشتن به چه معناست؟

درباره‌ی کتاب کلارا و خورشید:

این رمان نخستین اثر کازوئو ایشی‌گورو (Kazuo Ishiguro) بعد از دریافت جایزه نوبل ادبی به شمار می‌آید و شخصیت اصلی آن رباتی با هوش مصنوعی‌ست که از داخل یک فروشگاه، با دقت رفتار مردمی را که برای خرید وارد مغازه می‌شوند و آن‌هایی را که از خیابان می‌گذرند زیرنظر می‌گیرد و امیدوار است به‌زودی یک مشتری او را انتخاب کند.

رمان کلارا و خورشید (Klara and the sun) مانند سایر آثار ایشی گورو عمیقا شما را به فکر فرو می‌برد و پیرامون چیستی بشر و ارتباطش با هم‌نوعان و خالقش سخن می‌گوید. این اثر شرح دوستی یک ماشین و انسان با تمام ویژگی‎‌های عاطفی‌اش است و به شما امکان سفر در کالبد یک ربات بی‌جان را می‌دهد که ناگهان تمامی قواعد خشک و آهنین را کنار می‌گذارد و به ایجاد رابطه‌ای دوستانه با انسان‌ها علاقمند می‌شود! او هفته‌ها در مغازه بود و روزهایش را در انتظار یک مشتری که خریدارش باشد می‌گذراند...

این داستان مهیج نگاهی به دنیای در حال تغییر ما از زبان یک راوی فراموش نشدنی دارد و در نهایت شما را با این پرسش اساسی که عشق به چه معناست رها می‌کند.

افتخارات کتاب کلارا و خورشید:

- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
- منتخب باشگاه کتاب‌خوانی a Good Morning America

نکوداشت‌های کتاب کلارا و خورشید:

- یکی از لذت‌بخش‌ترین ویژگی‌های داستان‌های ایشی گورو سوال‌های بنیادین و فلسفی‌ای است که ما از خود می‌پرسیم؛ انسان بودن به چه معناست؟ داشتن خود یعنی چه؟ و چقدر از آن خود را باید به دیگران بدهیم؟ (NPR)

- شما پس از خواندن این اثر خیره کننده به درجه‌ای بسیار بالا از خشنودی و رضایت درونی خواهید شد. (ناشران هفتگی)

- افسانه‌ای دلهره‌آور از دنیای تنها و آشفتۀ بشر امروزی. (بررسی‌های کرکوس)

- ایشی‌گورو رمان‌نویسِ باظرافتی است و به اعتقاد من آثار او ترکیبی از ادبیات جین آستن و کافکا است. (سارا داینوس، دبیر آکادمی سلطنتی سوئد)

- یکی از تأثیرگذارترین و عمیق‌ترین رمان‌های ایشی‌گورو... تمایل دارم کلارا و خورشید را شاهکاری بنامم که شما را وامی‌دارد به زندگی، فناپذیری، و قدرت نجات‌بخش عشق فکر کنید، به طور خلاصه، به همه این‌ها. (مائورین کوریگان، رادیوی ملی آمریکا)

- اکنون قریب به چهار دهه است که ایشی‌گورو با فصاحت تمام در مورد مسئله بغرنج خاطرات می‌نویسد، بدون اینکه تسلیم گذشته‌ی تغییرناپذیر گردد. خاطره و توصیف خاطره، تلخی‌ها و خوشی‌هایش، موضوع آثار او هستند... کلارا و خورشید تخیل درخشان ایشی‌گورو را به کمال رسانده... برای روایت قصه دیگر نه نیاز به غریزه است، نه انسان. (نیویورک تایمز)

- عاطفی و زیبا... بازگشتی صریح به فرم، تعمقی در ظریف‌ترین ابهامات و تاریکنای این سوال که آیا نوع بشر قادر است با هرآنچه که خلق کرده زندگی کند... کتابی پر تب و تاب... معدود نویسندگانی در جهان قادر بوده‌اند، فناپذیری، فقدان و عدم ایمان به‌نفسِ وجودی را به سان ایشی‌گورو خلق کنند - نه هنری در وصف احساسات، که خود احساسات است. (لس آنجلس تایمز)

کتاب کلارا و خورشید مناسب چه کسانی است؟

اگر به دنبال داستانی متفاوت و با حال و هوایی امروزی هستید که احساسات‌تان را برانگیزد، این رمان شگفت‌انگیز را از دست ندهید.

با کازوئو ایشی گورو بیشتر آشنا شویم:

داستان‌نویس، ترانه‌سرا و فیلمنامه‌نویس موفق و محبوب ژاپنی تبار، کازوئو ایشی گورو، سال 1954 در ناگاساکی متولد شد. او 5 ساله بود که به همراه خانواده‌اش به انگلستان مهاجرت کردند. کازوئو خلاق و خوش‌استعداد، تحصیلاتش را در رشته زبان انگلیسی و فلسفه ادامه داد و توانست سال 1978 از دانشگاه کنت فارغ‌التحصیل شود. وی که در همان سال‌های جوانی علاقه و مهارتش در زمینه نویسندگی را کشف کرده بود، برای دوره کارشناسی ارشد، رشته نویسندگی خلاق را برگزید و در سال 1980 از دانشگاه از دانشگاه انگلیای شرقی فارغ‌التحصیل شد.

این نویسنده پرافتخار در سبک‌های گوناگون ادبی و در ژانرهای مختلف داستان همچون تخیلی، درام، تاریخی و... طبع‌آزمایی کرده است. از جمله آثار ماندگار و پرطرفدار کازوئو ایشی گورو می‌توان به هرگز رهایم نکن و بازماندۀ روز، هنرمندی در جهان شناور اشاره کرد. وی در سال 2017 افتخار دریافت جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کرد. افتخاری بزرگ که هر نویسندۀ مطرحی آن را در سر می‌پروراند. از دیگر افتخارات او به صورت خلاصه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

- دریافت جایزه وایت‌برِد
- دریافت جایزه ادبی من بوکر
- دریافت نشان امپراتوری بریتانیا
- دریافت لقب شوالیه ادب و هنر فرانسه
- دریافت نشان خورشید فروزان

در بخشی از کتاب کلارا و خورشید می‌خوانیم:

امیدوار بودم صبح روز بعد عواقب سفر به آبشار مورگان از بین برود، اما ناامید شدم، و رفتار سرد جوزی تا مدت‌ها بعد از آن ادامه یافت.

و از آن گیج کننده‌تر تغییری بود که آبشار مورگان در رفتار مادر ایجاد کرده بود. معتقد بودم این سفر خوب پیش رفته و باید جَوی گرم‌تر بین ما ایجاد شود. اما مادر هم مانند جوزی سردتر شد، و اگر در سالن یا پاگرد با من روبرو می‌شد، دیگر مانند قبل سلام و احوال‌پرسی نمی‌کرد.

طبعاً روزهای بعد، اغلب به این فکر می‌کردم که چرا دورهمی چنین تأثیری نداشت، در حالی که علی‌رغم کوتاه آمدنم در برابر جوزی و خواسته‌های مادر، آبشار مورگان چنین عواقبی در بر داشت. دوباره این احتمال که محدودیت‌هایی که در مقایسه با بی‌ها داشتم برایشان مسلّم گشته و باعث شده هر دو، هم جوزی هم مادر از انتخابشان پشیمان شده باشند، ذهنم را مشغول کرد. می‌دانستم اگر درست باشد بهترین گزینه برای من این است که سخت‌تر کار کنم تا برای جوزی ای‌اف خوبی باشم تا این اندوه فرونشیند. در عین حال چیزی که برایم محرز شد میزان اشتیاق انسان‌ها به فرار از تنهائیست، که سبب انجام کارهایی می‌شود که درک شان بسیار پیچیده و سخت است، و متوجه شدم عواقب آبشار مورگان در هیچ مقطعی تحت کنترل من نیست.

گرچه بعد از این که در نهایت همه چیز معلوم شد، زمان کمی برای فکر کردن به آبشار و عواقبش داشتم، چرا که چند روز بعد از آن سفر، سلامتی جوزی فروپاشید.

ضعیف‌تر از آن بود که صبح‌ها بتواند هنگام صرف قهوه مادر پائین برود. بنابراین در عوض، مادر به طبقه بالا و به اتاق خواب او آمد و کنار جوزی که دراز کشیده بود ایستاد، با وجود اینکه قهوه می‌نوشید و به پائین و تخت نگاه می‌کرد، کمرش خیلی صاف می‌نمود.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کلارا و خورشید
نویسنده
مترجمسمانه تیموریان
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات342
زبانفارسی
شابک978-622-233-154-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کلارا و خورشید

حانیه اسکویی
۱۴۰۱/۹/۴
یه داستان فوق العاده اینکه از دید یک ربات به احساسات آدمی نگاهی بندازی و ببینی چقدر پیچدگی و در هم تنیدگی داره واقعا جذابه... اینکه یه رباتی توی آینده ساخته بشه که انقدر احساسات لطیف انسانی داشته باشه واقعا جالبهو البته داستان جوری جلو میره که اصلا حس نمیکنی تو زمونه ما همچین‌ای اف‌ها و ربات‌هایی وجود ندارن هنوز..
pegah noohiazar
۱۴۰۰/۱۲/۲۳
این کتاب به طور زیبا و صادقانه‌ای پیچیدگی احساسات انسان را نمایش میدهد و در ضمن مباحثی مثل ایمان و باور و حتی قابل اطمینان بودن انسان را به چالش میکشد.
زهرا یاوری
۱۴۰۱/۱/۱۱
هیچ پیغام واقعی به خواننده نداد
بیشتر شرح رویا و تخیل از دید یک رباط بود تا شرح واقعی یک زندگی
پرستو جاهد
۱۴۰۰/۵/۹
کتاب خوبیه اگر تحلیل بشه قشنگ تر ب نظر میاد
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب کلارا و خورشید

برای دریافت کتاب کلارا و خورشید و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.