معرفی و دانلود PDF کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!

عکس جلد کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!

کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! از نویسنده پرفروش نیویورک تایمز و برنده مدال کلدکات و جایزه گودریدز مو ویلمس، درباره دو دوست صمیمی است. فیلی داستان طولانی و جالبی درباره اینکه چه اتفاقی برای خرطومش افتاده برای فیگی تعریف می‌کند. آیا فیگی تحمل می‌کند که تا آخر به ماجرای فیلی درباره خرطوم شکسته‌اش گوش دهد؟

موضوع کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! چیست؟

فیگی، فیلی را می‌بیند که خرطومش شکسته حسابی نگران می‌شود و از او درباره خرطومش می‌پرسد. فیلی هم که مشتاق است با فیگی صحبت کند، برای فیگی تعریف می‌کند که چه داستان بامزه‌ای پیش آمده است: قبل از این که فیلی به دیدن فیگی بیاید با دوستان دیگرش، هیپو، راینو و خواهر هیپو مشغول بازی بوده که یک اتفاق خیلی جالب برای فیلی می‌افتد. او تصمیم می‌گیرد هر سه دوستش را روی خرطومش بالا نگه دارد. کاری که از انجام دادنش بسیار هیجان زده می‌شود و البته کمی هم از توانش خارج است. فیگی خیال می‌کند دلیل شکستن خرطوم فیلی را فهمیده است اما فیلی دقیقا برای او تعریف می‌کند چه اتفاقی می‌افتد که باعث می‌شود خرطومش بشکند.

کتاب چی کار کردی با خودت! (I Broke My Trunk) دوازدهمین جلد از مجموعه داستان‌های فیلی و فیگی است و کودکان را با مفهوم گوش کردن فعال و نیاز به شنیده شدن آشنا می‌کند.

افتخارات کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!

- نامزدجایزه تئودور سیوس گیزل (Theodor Seuss Geisel) در سال 2012
- نامزد جایزه بهترین کتاب تصویری گودریدز در سال 2011

درباره مجموعه‌ی داستان‌های فیلی و فیگی:

نخستین کتاب‌های این مجموعه آموزنده و هیجان انگیز در سال 2007 انتشار یافتند. شخصیت‌های اصلی آن‌ها فیلی و فیگی دو دوست صمیمی هستند: فیگی یک خوک صورتی، بازیگوش و خندان است درست بر عکس دوستش، فیلی، یک فیل خاکستری عینکی ناامید و نالان.

متن کتاب‌های مجموعه داستان‌های فیلی و فیگی (An Elephant and Piggie Book) در قالب مکالماتی نوشته شده است که بین شخصیت‌های کتاب صورت می‌گیرد. در بعضی قسمت‌های کتاب گاهی دیالوگ‌هایی خطاب به شما نوشته شده است و به این ترتیب شما را هم عضوی از داستان می‌کند و این اتفاق یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد کتاب‌های مجموعه فیلی و فیگی به شمار می‌رود. موضوع اصلی این مجموعه کتاب‌های تصویری مفاهیم و ارزش‌های زندگی چون دوستی، کمک کردن، حل مشکلات و... است. مو ویلمز خالق مجموعه داستان‌های فیلی و فیگی نویسندگی و تصویرگری این کتاب‌ها را انجام داده است.

کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! مناسب چه کسانی است؟

بخشی از داستان این کتاب به وسیله تصاویر و تغییر حالتی که در چهره و حالت بدنی شخصیت‌های کتاب ایجاد شده، روایت می‌شود و کودک با مشاهده آن‌ها ادراک احساسی و تصویری‌اش تقویت می‌شود، به همین دلیل بلندخوانی این کتاب برای کودکان 3 تا 7 سال مناسب است.

کودکانی که به تازگی خواندن و نوشتن یاد گرفته‌اند هم از خواندن جمله‌های کوتاه و روان کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! لذت خواهند برد. استفاده از جمله‌های کوتاه و کادرهایی که نوشته‌های کتاب در آن قرار دارد، این امکان را به وجود آورده تا توجه کودک را به طور ویژه به کلمات و حروف جلب کند و به ذهنشان برای سواد آموزی و آشنایی با حروف و لغات جدید تمرین دهد.

مو ویلمس را بیشتر بشناسیم:

نویسنده، تصویرگر، صداپیشه و پویا نمای آمریکایی مو ویلمس (Mo Willems) در سال 1968 در ایالت ایلینوز متولد شد. او با معدل بسار بالا از مدرسه هنر دانشگاه نیویورک فارغ التحصیل شد. ویلمس از کودکی به کشیدن کاریکاتور و خلق شخصیت‌های کارتونی و نوشتن داستان برای آن‌ها علاقه داشت. پس از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شد و یک سال به دور دنیا سفر کرد، در نیویورک کار حرفه‌ای خود را با نویسندگی و تصویرسازی برای مجموعه تلویزیونی سسمی استریت، یک مجموعه انیمیشنی و عروسکی آمریکایی شروع کرد و تا سال 2002 شش جایزه امی به خاطر نویسندگی یک سریال کودک برای فعالیت در این پروژه برنده شد.

مو ویلمز از سال 2003 بیشتر وقتش را صرف نویسندگی و تصویرگری کتاب‌های کودکان کرد. بیشتر آثار او به زبان‌های مختلف ترجمه و چاپ شده‌اند و بر اساس آن‌ها انیمیشن و تئاترهای کودک ساخته شده است. ویلمس در طول فعالیت حرفه‌ای خود جوایز و افتخارات بسیاری کسب کرده تا جایی که نیویورک تایمز او را از بزرگ‌ترین استعداد‌های قرن حاضر خوانده است. کتاب‌های به «کبوتر اجازه نده اتوبوس براند» و «نافل بانی» برنده مدال کالدکات و مدال کارنگی شده‌اند. در سال 2008 و 2009 هم به خاطر کتاب‌هایی از مجموعه فیلی و فیگی برنده جایزه تئودور سیوس گیزل (Theodor Seuss Geisel) شد. در سال 2019 در جشنواره کتاب بروکلین به عنوان بهترین و برجسته‌ترین نویسندگان این جشنواره معرفی شد.

در بخشی از کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! می‌خوانیم:

- ماجرا هنوز ادامه دارد...
بله؟!
- بعدش خواهر هیپو از راه رسید.
هیپو خواهر داشت و خبر نداشتیم؟
- یک خواهر گنده...
نکند خواهرش هم سواری خواست؟
- آره!
نه!
- تازه می‌خواست آن بالا پیانو هم بزند. خب، دو تا اسب آبی، یک کرگردن و یک پیانو برای خطرومم خیلی خیلی سنگین بودند.
خب پس حتما این طوری شد که خرطومت شکست؟!
- نه خیر!
چه داستان دراز و عجیبی شده ها!!!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!
نویسنده
مترجمآناهیتا حضرتی کیاوندانی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۵
زبانفارسی
شابک978-600-8675-27-3
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!

زهراسادات میرزایی
۱۴۰۰/۲/۴
مجموعه‌ی فیلی و فیگی بینظیر هستن... مخصوصا اینکه دخترم خودش میتونه بخونه و کلی لذت میبره...
مینا مینایی
۱۴۰۰/۸/۲۳
کتاب با مزه‌ای بود دخترم دوست داره و من براش می‌خونم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت!

برای دریافت کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 12: چی کار کردی با خودت! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.