معرفی و دانلود PDF کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم!

عکس جلد کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم!
قیمت:
۱۴۰۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم!

کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! از نویسنده پرفروش نیویورک تایمز و برنده مدال کلدکات و جایزه گودریدز مو ویلمس، درباره فیگی یک خوک صورتی است که می‌خواهد برای دوستش شیپور بزند و نظر او را بداند. اما آیا فیگی فرصت می‌دهد که دوستش چیزی بگوید؟

این کتاب نامزد جایزه بهترین کتاب تصویری گودریدز در سال 2012 شده است.

موضوع کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! چیست؟

در کتاب ببین چه شیپوری می‌زنم! (Listen To My Trumpet) چهاردهمین جلد از مجموعه داستان‌های فیلی و فیگی، یک خوک صورتی کوچولو به نام فیگی، از دوستش که یک فیل بزرگ خاکستری است، می‌خواهد بنشیند تا برای او شیپور بزند. فیلی هم با خوشحالی و هیجان زیاد منتظر اجرای فیگی می‌ماند اما به محض اینکه فیگی شروع به نواختن می‌کند، از تعجب زیاد پرت می‌شود پایین! چون صداهایی که فیگی از شیپورش در می‌آورد به هر چیزی شبیه است به جز موسیقی. بعد از اینکه فیگی شیپور زدنش را تمام می‌کند، نظر فیلی را درباره اجرایش می‌خواهد. به نظر شما فیلی می‌تواند به عنوان یک دوست، احساس واقعی‌اش را درباره اجرای فیگی بیان کند؟

درباره مجموعه‌ی داستان‌های فیلی و فیگی:

نخستین کتاب‌های این مجموعه آموزنده و هیجان انگیز در سال 2007 انتشار یافتند. شخصیت‌های اصلی آن‌ها فیلی و فیگی دو دوست صمیمی هستند: فیگی یک خوک صورتی، بازیگوش و خندان است درست بر عکس دوستش، فیلی، یک فیل خاکستری عینکی ناامید و نالان.

متن کتاب‌های مجموعه داستان‌های فیلی و فیگی (An Elephant and Piggie Book) در قالب مکالماتی نوشته شده است که بین شخصیت‌های کتاب صورت می‌گیرد. در بعضی قسمت‌های کتاب گاهی دیالوگ‌هایی خطاب به شما نوشته شده است و به این ترتیب شما را هم عضوی از داستان می‌کند و این اتفاق یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد کتاب‌های مجموعه فیلی و فیگی به شمار می‌رود. موضوع اصلی این مجموعه کتاب‌های تصویری مفاهیم و ارزش‌های زندگی چون دوستی، کمک کردن، حل مشکلات و... است. مو ویلمس خالق مجموعه داستان‌های فیلی و فیگی نویسندگی و تصویرگری این کتاب‌ها را انجام داده است.

کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! مناسب چه کسانی است؟

بخشی از داستان این کتاب به وسیله تصاویر و تغییر حالتی که در چهره و حالت بدنی شخصیت‌های کتاب ایجاد شده، روایت می‌شود و کودک با مشاهده آن‌ها ادراک احساسی و تصویری‌اش تقویت می‌شود، به همین دلیل بلندخوانی این کتاب برای کودکان 3 تا 7 سال مناسب است.

کودکانی که به تازگی خواندن و نوشتن یاد گرفته‌اند هم از خواندن جمله‌های کوتاه و روان کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! لذت خواهند برد. استفاده از جمله‌های کوتاه و کادرهایی که نوشته‌های کتاب در آن قرار دارد، این امکان را به وجود آورده تا توجه کودک را به طور ویژه به کلمات و حروف جلب کند و به ذهنشان برای سواد آموزی و آشنایی با حروف و لغات جدید تمرین دهد.

مو ویلمس را بیشتر بشناسیم:

نویسنده، تصویرگر، صداپیشه و پویا نمای آمریکایی مو ویلمس (Mo Willems) در سال 1968 در ایالت ایلینوز متولد شد. او با معدل بسار بالا از مدرسه هنر دانشگاه نیویورک فارغ التحصیل شد. ویلمس از کودکی به کشیدن کاریکاتور و خلق شخصیت‌های کارتونی و نوشتن داستان برای آن‌ها علاقه داشت. پس از اینکه از دانشگاه فارغ التحصیل شد و یک سال به دور دنیا سفر کرد، در نیویورک کار حرفه‌ای خود را با نویسندگی و تصویرسازی برای مجموعه تلویزیونی سسمی استریت، یک مجموعه انیمیشنی و عروسکی آمریکایی شروع کرد و تا سال 2002 شش جایزه امی به خاطر نویسندگی یک سریال کودک برای فعالیت در این پروژه برنده شد.

مو ویلمس از سال 2003 بیشتر وقتش را صرف نویسندگی و تصویرگری کتاب‌های کودکان کرد. بیشتر آثار او به زبان‌های مختلف ترجمه و چاپ شده‌اند و بر اساس آن‌ها انیمیشن و تئاترهای کودک ساخته شده است. ویلمس در طول فعالیت حرفه‌ای خود جوایز و افتخارات بسیاری کسب کرده تا جایی که نیویورک تایمز او را از بزرگ‌ترین استعداد‌های قرن حاضر خوانده است. کتاب‌های به «کبوتر اجازه نده اتوبوس براند» و «نافل بانی» برنده مدال کالدکات و مدال کارنگی شده‌اند. در سال 2008 و 2009 هم به خاطر کتاب‌هایی از مجموعه فیلی و فیگی برنده جایزه تئودور سیوس گیزل (Theodor Seuss Geisel) شد. در سال 2019 در جشنواره کتاب بروکلین به عنوان بهترین و برجسته‌ترین نویسندگان این جشنواره معرفی شد.

در بخشی از کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! می‌خوانیم:

تمام شد! خب؟ نظرت درباره‌ی شیپورم چی بود؟
- اممم... شیپورت...
خب؟
- اممم...
ادامه بده!
- صدای شیپورت بلند است.
خب...؟
- شیپورت برق می‌زند.
خب...؟
- بعد، اممم... تو هم خیلی خوب شیپورت را دستت می‌گیری.
خب...؟
- اممم...
من منتظرم...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم!
نویسنده
مترجمآناهیتا حضرتی کیاوندانی
ناشر چاپیانتشارات پرتقال
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۵
زبانفارسی
شابک978-600-8675-35-8
موضوع کتابکتاب داستان کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۱۴۰۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم!

افسانه ناظمپور
۱۴۰۰/۴/۱۸
من سری کتاب‌های فیلی و فیگی رو برای نوه ۴/۵ ساله‌ام میخوانم هم سبک نقاشی‌ها و هم پیام‌های کتاب‌ها برای این سنین خیلی جذاب و دوست داشتنی هستند و با این کتاب خیلی خندید و لذت برد
از کتاب راه خیلی ممنون که تعداد کتابهای فیلی و فیگی رو بیشتر کرده و کار خرید جایزه نوه‌ام رو برایم راحت کرده 🙏
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم!

برای دریافت کتاب داستا‌ن‌های فیلی و فیگی 14: ببین چه شیپوری می‌زنم! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.