معرفی و دانلود کتاب پسران

عکس جلد کتاب پسران
قیمت:
۷۵۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پسران

کتاب پسران اثر ماندگار فرانتس کافکا، سه داستان را از سه پسر جوان روایت می‌کند که در گذار از سنت به مدرنیسم، محکوم به تبعید یا خودکشی می‌شوند. آن‌ها در خانواده از جایگاه خوبی برخوردار نبودند و به نوعی همگی‌شان از سوی اعضای خانواده طرد شده‌اند.

درباره کتاب پسران:

فرانتس کافکا (Franz Kafka) علی‌رغم وصیتش به نزدیک‌ترین دوستش که سوزاندن آثارش پس از مرگ وی بود، تأکید خاصی بر منتشر شدن سه داستان «قضاوت»،«مسخ» و «مأمور سوخت کشتی» به صورت یک‌جا و در یک مجموعه داشت؛ دوست او به این وصیت عمل نمی‌کند و تصمیم به انتشار آثار او و این سه داستان به صورت مستقل می‌گیرد. کافکا معتقد بود این سه داستان کوتاه پیوندی بنیادین و عمیق دارند و حتی رازی مشترک میان آن‌ها نهفته است که کشف آن بر اساس تأویلاتی که مخاطب می‌تواند از آن‌ها داشته باشد، لذت خواندن این شاهکار ادبی را دو چندان می‌سازد. سال‌ها بعد این سه اثر جاویدان در قالب یک جلد جمع‌آوری و منتشر شد.

کتاب پسران (The sons) شاهکار به یادماندنی کافکا، روایت زندگی پسرانی ا‌ست که با بی‌عدالتی‌ جامعه و خانواده‌، مسیر زندگی‌شان تغییر می‌کند. تقابل پسر و پدر که نماد نبرد میان دو نسل و جنگ بین سنت و تجددگرایی‌ست، یکی از کهن‌ترین درونمایه‌های ادبی به شمار می‌آید که به یک فرهنگ تعلق ندارد، بلکه در ادبیات تطبیقی یک موتیف جهانی و دیرینه تلقی می‌شود. کافکا با بهره‌گیری از این کهن‌الگو داستانی را به زیبایی هر چه تمام‌تر روایت می‌کند.

در نخستین داستان کوتاه این مجموعه که «قضاوت» نام دارد زندگی پسری به نام جورج به تصویر کشیده می‌شود که با خودکامگی و دیوانگی پدرش، آینده‌اش تباه می‌شود و دست به خودکشی می‌زند. داستان سورئال دوم «مسخ»، زندگی پسری به نام گره گوار را روایت می‌کند که خانواده‌اش او را به فروشنده‌ای دوره‌گرد تبدیل کرده بودند. گره‌گوار یک روز صبح هنگامی که از خواب برمی‌خیزد، متوجه می‌شود که به یک حشره تبدیل شده است! داستان آخر این مجموعه با نام «مأمور سوخت کشتی» زندگی کارول شانزده ساله را روایت می‌کند که یک خدمتکار او را اغفال کرده است و اکنون از وی فرزندی دارد. خانواده کارول او را مجبور به مهاجرت به آمریکا برای کار کردن می‌کنند.

احساسات و عواطف کافکا را می‌توان در سه شخصیت گره‌گوار، جورج و کارول راسمن جست. این شخصیت‌ها اگرچه به ظاهر داستانی و خیالی هستند، بیانگر وضعیت نابسامان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هستند. تضاد میان پدران و فرزندان ضربه‌های روحی جبران‌ناپذیری به رشد احساسات پسران در آن دوران وارد کرده بود. هر سه پسر داستان که سرشار از خلأهای عاطفی و درونی هستند، سرنوشتی را که به آن محکوم شده‌اند، مأیوسانه می‌پذیرند.

خواندن کتاب پسران به چه افرادی توصیه می‌شود؟

مطالعه اثر برتر کافکا به تمامی علاقمندان ادبیات کلاسیک قرن بیستم و دوست‌داران داستان‌های سورئال پیشنهاد می‌شود.

با فرانتس کافکا بیشتر آشنا شویم:

خالق آثار گران‌سنگی همچون جزیره محکومین، دیوار چین و محاکمه، در زمان حیاتش از شهرت چندانی برخوردار نبود و شاید دلیل این امر را بتوان در شرایط سیاسی - اجتماعی حاکم بر آن دوران و خصوصیات اخلاقی کافکا جست. او سال 1883 در پراگ متولد شد و با زبان محلی آنجا به خوبی آشنا بود؛ اما آثار به جا مانده از وی همگی به زبان آلمانی‌ست. این نویسنده یهودی در سال 1924 چشم از جهان فرو بست. آثار این نویسنده خلاق و صاحب‌سبک، تاثیرات شگرفی بر ادبیات معاصر گذاشته است.

در بخشی از کتاب پسران می‌خوانیم:

یک روز صبح گروگر سامسا از خوابی آشفته بیدار شد. او خواب دیده بود که در رختخوابش به یک حشره غول‌آسا تبدیل شده است. روی دستش دراز کشیده و احساس می‌کرد روی برآمدگی گنبدی شکل پشت سوسکی‌اش افتاده ‌است. سرش را کمی بلند کرد. شکم سوسکی‌اش را که دو قسمت کمانی ‌شکل بود را می‌دید. به سختی در رختخوابش مانده‌ بود و غلت‌ می‌خورد. پاهای زیاد سوسکی‌اش را که بطرز رقت‌باری نازک بودند را می‌دید که در جلوی چشمانش تکان‌ می‌خوردند.

او فکر کرد: «چه اتفاقی برایم افتاده؟»

این یک خواب عادی نبود. اتاق شخصی‌اش که مرتب‌ و منظم با چهار دیواری آشنا بود بیش ازحد کوچک بود. روی میز تعدادی تمبر پارچه‌ای پخش‌شده بود.

سامسا یک فروشنده دوره‌گرد بود. به سمت پنجره نگاه‌کرد. آسمان ابری را دید و صدای ریختن آب را که به شیار پنجره می‌خورد شنید که باعث‌شد کاملاً مالیخولیایی بشود.

عادت داشت به سمت راستش بخوابد اما بدن سوسکی‌اش نمی‌گذاشت و او به پشت غلتید. بارها تلاش کرد چشم‌هایش را ببندد. نمی‌خواست پاهای سوسکی‌اش را ببیند. کمرش دردگرفت. دیگر سعی نکرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
قضاوت
مسخ
مأمور سوخت کشتی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پسران
نویسنده
مترجمفروغ انصاری
ناشر چاپیانتشارات زرین اندیشمند
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۹
زبانفارسی
شابک978-622-704636-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پسران

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب پسران

برای دریافت کتاب پسران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.