معرفی و دانلود کتاب صوتی سیلماریلیون

عکس جلد کتاب صوتی سیلماریلیون
قیمت:
65000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیلماریلیون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیلماریلیون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیلماریلیون

روایتی شگفت‌انگیز از نحوهٔ شکل‌گیری سرزمین میانه! جان رونالد روئل تالکین در کتاب صوتی سیلماریلیون داستان‌های مربوط به پیش از ارباب حلقه‌ها را تعریف می‌کند و به روایت آفرینش الف‌ها و انسان‌ها می‌پردازد. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز که بعد از مرگ نویسنده توسط پسرش منتشر شد، در سال 1978 جایزه گاندالف را از آن خود کرد.

درباره کتاب صوتی سیلماریلیون:

نگارش داستان‌های فانتزیِ بزرگ، مستلزم برخورداری از نبوغی فراوان است. برای خلق چنین آثاری قلم گیرا و تسلط بر تکنیک‌های داستان‌نویسی ابداً کافی نیست؛ نویسنده‌ی این دسته از آثار روایی، مهم‌تر از هر چیز، باید دارای تخیلی چنان ژرف و شگرف باشد، که بتواند جهانی به کل متفاوت با جهانِ آشنای اطراف ما خلق کند.

به واقع، اصلی‌ترین مشخصه‌ی تمام روایات فانتزی این است که رخدادهایشان همگی در دنیایی دیگر که شکل و شمایلش از اساس متفاوت با دنیای ماست، رخ می‌دهند؛ دنیایی که رمز و راز، حاکمِ مطلق آن است و هیچ چیز در آن قابل پیشبینی نیست.

پس اگر جزو طرفداران «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» باشید، حتماً جان رونالد روئل تالکین را نیز می‌شناسید. اما نکتهٔ جالبی که شاید درباره او ندانید این است که کتابی غیر از این دو کتاب مشهور وجود داشت که او سال‌های زیادی از عمرش را روی آن کار کرد. اما در نهایت از دنیا رفت و پسرش چهار سال بعد از مرگ او این کتاب را به چاپ رساند.

این کتاب سیلماریلیون (The Silmarillion) نام دارد که مربوط به وقایع تاریخی پیش از دوران خلقت انسان‌ها است. کتاب حاضر داستان اسطوره‌ای سرزمینی به اسم «ائا» را روایت می‌کند که پیش از حضور الف‌ها یا هابیت‌ها وجود داشت. این اثر شامل پنج بخش می‌شود که موضوعات آن موارد زیر را در برمی‌گیرند:

بخش اول: آینولینداله؛ نحوهٔ آفرینش ائا
بخش دوم: والاکوئنتا؛ توصیف نیروهای فوق طبیعی در ائا
بخش سوم: کوئنتا سیلماریلیون؛ روایت وقایع تاریخی قبل از دوران نخست
بخش چهارم: آکالابت؛ تاریخ سقوط نومه‌نور و مردمانش در دوران دوم
بخش پنجم: حدیث حلقه‌های قدرت و دوران سوم

جوایز و افتخارات کتاب صوتی سیلماریلیون:

- برنده جایزه لوکوس برای بهترین رمان فانتزی (1978)
- برنده جایزه دیتمار برای بهترین داستان بلند بین‌المللی (1978)
- برنده جایزه گاندالف (1978)
- قرار گرفتن در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی سیلماریلیون:

- خواندن آن برای تمام عاشقان تالکین ضروری و مهم است. (بالتیمور سان بزرگترین روزنامه با تیراژ عمومی)
- آفرینش زیبایی منحصر به فرد و بسیار باشکوه. (واشنگتن پست)
- داستانی از گذشته سرزمین میانه و پیش از آمدن انسان‌ها. سرشار از سحر و جادو و کارهای قهرمانانه! یک کتاب فوق العاده به تمام معنا. (سیاتل تایمز روزنامه‌ای محلی در سیاتل، واشینگتن)

کتاب صوتی سیلماریلیون مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های فانتزی و اسطوره‌ای علاقه دارید، شنیدن این کتاب می‌تواند برایتان جذاب باشد. همچنین علاقه‌مندان به کتاب‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت نیز از شنیدن این کتاب لذت خواهند برد.

جان رونالد روئل تالکین را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، شاعر، زبان‌شناس و استاد دانشگاه بریتانیایی در سال 1892 در بورنموث انگلستان متولد شد. او از سال 1915 تا 1920 با درجۀ ستوان دوم در ارتش بریتانیا به خدمت مشغول شد و پس از آن به خلق آثار برجسته خود پرداخت. جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به‌خاطر خلق آثار حماسی و تخیلی شهرت زیادی پیدا کرد.

از مشهورترین کتاب‌های وی می‌توان به «هابیت»، «ارباب حلقه‌ها»، «سیلماریلیون»، «ماجراهای تام بامبادیل»، «راه پیوسته تا آن سو می‌رود» و «فرزندان هورین» اشاره کرد.

تالکین علاوه بر خلق این کتاب‌ها به دلیل علاقه زیادی که به ابداع زبان‌های علمی یا فراساخته داشت، حدود پانزده زبان مختلف ساخت و به ثبت رساند. این نویسنده برجسته، یک سال پیش از مرگش از ملکه الیزابت دوم نشان امپراتوری دریافت کرد. آثار او به بیش از 25 زبان ترجمه شده و در بیشتر نقاط جهان شناخته شده‌اند. وی در نهایت در دوم سپتامبر سال 1973 در انگلیس از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی سیلماریلیون می‌شنویم:

آورده‌اند که تورگون اهل نِوراست چگونه به رهنمای اولمو، وادی پنهان توملادن را یافت. و آن وادی چنانکه مشهور است، در شرق آب‌های اولیای سیریون در میان حلقه‌ای از کوه‌های بلند و پرشیب واقع بود. و هیچ موجود زنده‌ای پای بدان نگذاشته بود. جز عقابان توراندور. اما راهی ژرف و آبکند از جریان‌های رودهایی که در روزگار تاریکی جهان برای پیوستن به سیریون بیرون می‌زد، از زیر کوه به آن‌جا می‌رسید.

و تورگون این راه را یافت و بدین سان به دشت خرم میان کوه‌ها رسید. و جزیرهٔ تپه را دید که از سنگ خارا و صیقلی سر برافراشته بود. زیرا آن وادی در روزگاران کهن دریاچه‌ای بزرگ بود. آنگاه تورگون دانست جایی را که در آرزویش بود، یافته است. و عزم کرد آن‌جا شهری زیبا به یادبود تیریون بر فراز تونا بنا کند. اما به نِوراست بازگشت و در صلح و آرامش آن‌جا مسکن گزید. و مدام در دل می‌اندیشید که چگونه طرحش را به انجام برساند.

اینک پس از داگور آگلارب تشویشی که اولمو در دلش افکنده بود، بازگشت و او بسیاری از بی‌باک‌ترین و کارآزموده‌ترین مردمانش را فراخواند. و نهانی به وادی پنهان برد. و آنان در آنجا ساختن شهری را که توربون طرح ریخته بود، آغاز کردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
37 دقیقه
آهنگ آینور
35 دقیقه
والاکوئنتا
37 دقیقه
کوئنتا سیلماریلیون: تاریخچه سیلماریلیون‌ها / فصل یک: حدیث آغاز روزگاران
19 دقیقه
فصل دو: حدیث آئوله و یاوانا
37 دقیقه
فصل سه: حدیث آمدن الف‌ها و بندى شدن ملکور
6 دقیقه
فصل چهار: حدیث تین‌گول و ملیان
25 دقیقه
فصل پنج: حدیث الدامار و شاهزادگان الدالیه
17 دقیقه
فصل شش: حدیث فئانور و رهایى ملکور از بند
26 دقیقه
فصل هفت: حدیث سیلماریل‌ها و ناآرامى نولدور
20 دقیقه
فصل هشت: حدیث تاریک شدن والینور
59 دقیقه
فصل نه: حدیث گریختن نولدور
29 دقیقه
فصل ده: حدیث سیندار
22 دقیقه
فصل یازده: حدیث آفتاب و مهتاب و پنهان گشتن والینور
11 دقیقه
فصل دوازده: حدیث آدمیان
51 دقیقه
فصل سیزده: حدیث بازگشت نولدور
32 دقیقه
فصل چهارده: حدیث بلریاند و قلمروهاى آن
24 دقیقه
فصل پانزده: حدیث نولدور در بلریاند
38 دقیقه
فصل شانزده: حدیث مایگلین
42 دقیقه
فصل هفده: حدیث آمدن آدمیان به غرب
50 دقیقه
فصل هجده: حدیث ویرانى بلریاند و سرنگونى فین‌گولفین
44 دقیقه
فصل نوزده / بخش یک: حدیث برن و لوتین
35 دقیقه
فصل نوزده / بخش دو
37 دقیقه
فصل نوزده / بخش سه
43 دقیقه
فصل بیست: حدیث نبرد پنجم:نیرنایت آرنویدیاد
54 دقیقه
فصل بیست ویک / بخش یک: حدیث تورین تورامبار
34 دقیقه
فصل بیست و یک / بخش دو
42 دقیقه
فصل بیست و یک / بخش سه
45 دقیقه
فصل بیست و دو: حدیث ویرانى دوریات
31 دقیقه
فصل بیست و سه: حدیث تور و سقوط گوندولین
41 دقیقه
فصل بیست و چهار: حدیث سفر ائارندیل و جنگ خشم
37 دقیقه
آکالابت / بخش یک
70 دقیقه
آکالابت / بخش دو
58 دقیقه
حدیث حلقه‌هاى قدرت و دوران سوم / بخش یک
36 دقیقه
حدیث حلقه‌هاى قدرت و دوران سوم / بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیلماریلیون
نویسنده
مترجمرضا علیزاده
گویندهمحمود هادی زاده
ناشر چاپیانتشارات روزنه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
65000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیلماریلیون

Reza Jalali
۱۴۰۱/۵/۸
فارسی گراف
این کتاب را بهتر هست اگر کتاب باز هستید نسخه چاپی را بهرید اما لذت گوش دادن به فوق العاده‌ترین نثر که کامل تخیلی هم نیست برگرفته شده از تاریخ و روایات تاریخی پادشاهان کشورهای مختلف هست و تالکین به راستی از کتب آسمانی تا تاریخ تمام امپراتوری‌ها را خوانده بود و برای شناساندن ۱۵ زبان خود
چنین فلوچارت سازی و در نهایت چندین اثر یکتا آفرید، لذا خصوصا برای دوست داران ارباب حلقه‌ها و هابیتز حتما از این کتاب شروع و مجدد پس از دیدن و علاقه مند شدن به فیلم‌ها و سریال ارباب حلقه‌ها از این کتاب صوتی شروع کرده و کتاب‌های بعدی را یا بخوانید با باز بشنوبد، بنده که همراه با گوش دادن اولین کلمات هستم و لذت میبرم از تک تک کلمات انتخابی. پاینده باشید همگی و به این امید کتابراه همیشه پابرجا باشد تا مخاطبانش همیشه دسترسی به کتابهایشان و نویسندگان و مترجمان بهترین راه برای انتشار کتابهایشان داشته باشند.
M.A.D م.ع.د
۱۴۰۰/۱۱/۱۹
شاهکاری بی نظیر...
انقد قواعد و ساختار ادبی قوی و بسیار کارشده‌ای داره که هیچ نقدی نمیشه کرد ازین کتاب.
واقعا تالکین همه کتاباش شاهکاره...
تنها انتقادی که دارم اینه که ماه آوا باید سعی میکرد دوتا گوینده یک خانم و یک آقا برای گویش کتاب استفاده میکرد چون با اینکه خیلی گوینده حرفه‌ای و بی نقصه
به دلیل خط داستانی تک صدا یکم زود آدم رو خسته میکنه.
ولی درکل عالیه خود من شخصاً سال‌ها منتظر بودم این کتاب صوتی بشه...
واقعا ممنون از تمام افرادی که زحمت کشیدن که این کتاب رو بتونیم گوش بدیم... 💙💙💙
Thorin
۱۴۰۲/۳/۱
دنیای تالکین به قدری پر نکته، بزرگ، بی نقص، و شگفت انگیزه که شمارو واقعا مجذوب خودش میکنه، طوری که بنظر من و هرکسی که وارد این دنیا شده مقایسه هر نویسنده‌ای با تالکین توهین به تالکین محسوب میشه (با شناختش دلیل این تعصب رو متوجه میشید)
این کتاب بسیار سنگینه
هرآنچه آغاز روایت ارباب حلقه‌ها و ولی و
هابیته، به نظر من اول به کتاب هابیت ارباب حلقه‌ها بپردازید تا بیشتر با این دنیا آشنا شید، اونها بسیار روون ترن، اگر بخواید از این شروع کنید خیلی گیج میشین و مطالب رو اصلا نمیتونید درک کنید و مطمئنا به همین دلیل ادامش نمیدین.
محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۸/۲
کتاب خوبیست....!!!
اما بنظر من اینگونه سرایش که طبعابدلیل ترجمه کتاب میباشد ازلطف خالی نیست؟؟؟؟
هرچند که این رمان به ذائقه ادبی همه مطمئنا خوش نمیآید....
با تمام این تفاصیل این کتاب برای من زیبائی خودش رو داره. فقط اینکه فکر کنم اگر نسخه چاپی رمان رو میخوندم جذابیت داستان بیشتر میشد.....
در هرحال این سبک برای منکه غافلگیری %100 داشت.
ژامک فائقی
۱۴۰۱/۸/۱۳
نثر تالکین که جایی برای صحبت نمی‌گذاره. ترجمه جناب علیزاده مثل همیشه کلاسیک بودن این اثر رو کاملا نشون میده و صدا و گویش آقای هادی زاده با تلفظ‌های صحیح فهم کتاب رو آسونتر می‌کنه. برای اینکه بهتر محتوا رو متوجه بشید بهتره یه نقشه از آردا کنارتون داشته باشید تا بتونید راحتتر تصویرسازی کنید.
ali.b
۱۴۰۱/۹/۲۵
سلام
دوستان واقعا خوندن کتاب یک چیزه و خوندن و گوش دادن همزمان یک چیز دیگه.... توصیه میکنم تجربش کنید باعث میشه تمرکز شما بالا بره و با دقت بیشتری کتاب رو بخونید و درک کنید... صدای خواننده خوب و گیرا هستش و با سرعت مناسبی کتاب رو میخونه و من از این خرید واقعا راضیم😊
حسین لندی
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
بسیار عالی و با گویش ظریف.
از انجا که اثر سیلماریلیون از نظر نثر ادبی و تلفظ برخی از کلمات و اسم‌ها بسیار سخت است و در اوردن ان بصورت صوتی کاری بس سنگین و ارزشمند میباشد.
با سپاس از مجموعه کتابراه و جناب هادی زاده
Mohammad Hosein Zarnegar
۱۴۰۱/۱/۱
من عاشق کارهای تالکین هستم که واقعا ادم رو میبره یه دنیای دیگه. راوی هم خوب هستتد هرچند نه به خوبی ارمان سلطان زاده در روایت ارباب حلقه‌ها 😍
امیرصالح حیاطشاهی
۱۴۰۱/۹/۱۵
اوایل کتاب خیلی اسم‌ها گیج میکنه دوبار گوش دادم ۵ قسمت اول رو اما در انتها میتونم بگم بی نظیر بود و قابل ستایش و تقدیر هست
مرتضی مازار
۱۴۰۱/۸/۱۶
بی نظیر. هر کی بخواد از ارباب حلقه‌ها سر در بیاره باید سیلماریلیون رو بخونه.. مخصوصا الان که فیلم حلقه‌های قدرت فیلمش‌ساخته شده
Elaheh Ebrahimian
۱۴۰۱/۲/۳۱
کتاب که چیزی شبیه به انجیل هست و ذهن نویسنده ستودنی هست اجرا هم زیبا بود ولی کاش دقت و وقت بیشتری صرف اجرای این شاهکار میشد
Sadr Deputy
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
اون روز بالاخره فرا رسید. هرگز فکر نمی‌کردم این اتفاق بیوفته و روزی سیلماریلیون شگفت انگیز هم صاحب کتاب صوتی فارسی بشه. فوق العاده است. ممنون
بشیر فرهمند آریا
۱۴۰۲/۱/۴
همه چیز عالیه، فقط راوی چندین اشتباه داشتن، مثلا فصل اول دقیقه 15. 52... درختان به گُل میشینن نه به گِل
هماپور
۱۴۰۱/۷/۲۲
فکر کنم هیچکس هیچوقت این کتابو کامل متوجه نشه
نثر بسیار سنگین
اسامی بسیار زیاد
اقوام بسیار
گستردگی جغرافیایی
رضا بخشی
۱۴۰۱/۶/۳۰
صدا بسیار خوب و خواندن درست بود چون سیلماریلیون کتاب سختیه خواندن به همراه صدا بسیار به درک بهتر کمک میکنه
مشاهده همه نظرات 34

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیلماریلیون

برای دریافت کتاب صوتی سیلماریلیون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.