معرفی و دانلود کتاب صوتی روانشناسی بدبینی

عکس جلد کتاب صوتی روانشناسی بدبینی
قیمت:
62000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی بدبینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روانشناسی بدبینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روانشناسی بدبینی

دنیل فریمن و جیسون فریمن در کتاب صوتی روانشناسی بدبینی، براساس آخرین تحقیقات و آمارهای علمی درباره چیستی و میزان شایع بودن بیماری پارانویا توضیح می‌دهند و از راه‌های مقابله با آن در سطح فردی و اجتماعی سخن می‌گویند.

درباره کتاب صوتی روانشناسی بدبینی:

هر روز وقتی روز کاری خود را شروع می‌کنید، حتما اخباری درباره تروریست‌ها، آدم رباها، نوجوانان بزهکار، همکاران بدخواه و... می‌شنوید. اتفاقاتی که همه را نگران می‌کند و مطمئنا این ایده را در ذهن به وجود می‌آورد که دنیا مکانی واقعا خطرناک است. اما آیا انسان‌ها توانایی تشخیص خطر را از دست داده‌اند؟ آیا ممکن است پارانویا بر همه مردم غلبه کند؟ دنیل و جیسون فریمن در کتاب صوتی روانشناسی بدبینی (Paranoia : the twenty-first century fear) براساس به روز‌ترین تحقیقات علمی میزان پارانویا را در جهان مدرن امروز بررسی کرده‌اند و بیان می‌کنند که از هر چهار نفر یکی از افراد افکار پارانوئیدی دارند.

آن‌ها در کتاب روانشناسی بدبینی با شناسایی عوامل اجتماعی و فرهنگی علل پارانویا را تحلیل می‌کنند و توضیح می‌دهند که چرا این بیماری ممکن است رو به افزایش باشد و برای مقابله با آن چه کارهایی می‌توان انجام داد.

این کتاب سرگرم کننده و علمی روایتی جذاب، شوخ طبع و روشن دارد و هر کسی می‌تواند آن را بشنود و اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرد؛ چرا که به گفته نویسندگان کتاب روانشناسی بدبینی، پارانویا می‌تواند تهدیدی واقعی برای مردمان قرن بیست و یکم باشد.

اگر دقت کنید تا همین اواخر پارانویا به این میزان شایع نبود اما امروز اثبات شده که همه افراد حتی خود شما ممکن است در برهه‌ای از زندگی‌تان به این بیماری ذهنی دچار شوید.

با این حال اگرچه پارانویا به اندازه افسردگی یا اضطراب شایع است اما اکثر مردم چیزی درباره آن نمی‌دانند. اینکه پارانویا چیست؟ چگونه به وجود می‌آید؟ آیا برخی از افراد بیشتر از دیگران مستعد پارانویا هستند؟ آیا اکنون بشر بیش از گذشته به این بیماری مبتلاست؟ چگونه باید با افکار پارانوئید کنار آمد؟ و چگونه از میزان پارانویا در جامعه کاسته می‌شود؟ کتاب صوتی روانشناسی بدبینی براساس جدیدترین پژوهش‌های علمی به تمامی این سوالات پاسخ می‌دهد.

کتاب صوتی روانشناسی بدبینی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به موضوعات روانشناسی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید درباره یکی از بیماری‌های روانی شایع در قرن 21‌ بیشتر بدانید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

با دنیل فریمن و جیسون فریمن بیشتر آشنا شویم:

نویسنده کتاب روانشناسی بدبینی، دنیل فریمن (Daniel Freeman) یکی از محققان برجسته جهان در زمینه پارانویا به حساب می‌آید. این روانشناس انگلیسی در انستیتوی روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب در کالج کینگ لندن فعالیت می‌کند و به عنوان استاد روانشناسی بالینی در گروه روانپزشکی دانشگاه آکسفورد به تدریس مشغول است. جیسون فریمن (Jason Freeman) نیز به عنوان نویسنده و ویراستار در کنار دنیل فریمن کار می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی روانشناسی بدبینی می‌شنویم:

طی چند سال گذشته اپیدمی مهلک و جدیدی بر کره خاکی ما سایه گسترده است. انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها درست مانند بقیه مردم جهان، روز به روز چاق‌تر می‌شوند. در حدود شصت درصد بزرگسالان انگلیسی سنگین وزن‌تر از آنی هستند که باید باشند. این پدیده‌ایست مشابه آنچه در ایالات متحده اتفاق افتاده است؛ جایی که بزرگسالان آن چاق شده‌اند یا بیش از حد اضافه وزن پیدا کرده‌اند.

این آمار تاحدود زیادی تکان دهنده است اما همه ما می‌دانیم که سالم بودن و خوب ماندن، آن هم زمانی که می‌کوشید میان فشارهای کاری و مسائل و مشکلات زندگی خانوادگی‌تان تعادل برقرار کنید، دشوار است.

به راستی چه کسی فرصت رفتن به باشگاه ورزشی را دارد؟ آیا پس از ده ساعت کار در اداره کسی حال و حوصله انجام کاری بیش از گرم کردن غذای پخته و آماده‌اش را دارد؟ علاوه بر این هر چه سن و سال‌مان بالاتر می‌رود، چاق‌تر می‌شویم؛ اینطور نیست؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
1 دقیقه
متن پشت جلد
5 دقیقه
سخن مترجم
17 دقیقه
یک: مقدمه - آیا چاقی معضلی است پارانویایی؟ - بخش اول
17 دقیقه
یک: مقدمه - آیا چاقی معضلی است پارانویایی؟ - بخش دوم
18 دقیقه
دو: لانه‌ی خائنان! پارانویا چیست؟ - بخش اول
20 دقیقه
دو: لانه‌ی خائنان! پارانویا چیست؟ - بخش دوم
16 دقیقه
دو: لانه‌ی خائنان! پارانویا چیست؟ - بخش سوم
23 دقیقه
سه: آنها به شما دروغ می‌گویند - بخش اول
19 دقیقه
سه: آنها به شما دروغ می‌گویند - بخش دوم
21 دقیقه
سه: آنها به شما دروغ می‌گویند - بخش سوم
20 دقیقه
چهار: اضطراب، آواتارها و لکه‌های جوهر - بخش اول
19 دقیقه
چهار: اضطراب، آواتارها و لکه‌های جوهر - بخش دوم
18 دقیقه
پنج: نمی‌خواهم اینجا را به تنهایی مرتب کنم - بخش اول
17 دقیقه
پنج: نمی‌خواهم اینجا را به تنهایی مرتب کنم - بخش دوم
18 دقیقه
پنج: نمی‌خواهم اینجا را به تنهایی مرتب کنم - بخش سوم
17 دقیقه
شش: گشت و گذاری در کمبرول - بخش اول
19 دقیقه
شش: گشت و گذاری در کمبرول - بخش دوم
21 دقیقه
هفت: سیر نزولی؟ - بخش اول
17 دقیقه
هفت: سیر نزولی؟ - بخش دوم
22 دقیقه
هفت: سیر نزولی؟ - بخش سوم
10 دقیقه
نتیجه یا بهره‌مندی از دستاوردها - بخش اول
15 دقیقه
نتیجه یا بهره‌مندی از دستاوردها - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روانشناسی بدبینی
نویسنده،
مترجمملک دخت قاسمی نیک منش
گویندهنسترن حسنی، شهره روحی
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
62000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روانشناسی بدبینی

مهدی
۱۴۰۲/۴/۱۳
من این کتاب مفید نمیدونم ۹۰درصد کتاب در مورد آمار حوادث و اتفاقات مخالف این نیستم که چرا آمار ارایه کرده ولی دیگه در این حد گفتن آمار کتاب آبکی میکنه و از هدفش دور میکنه، مابقیش هم داستان‌هایی از بیماران، کلا یک درصد کتاب در مورد راهکار هاست
یک مطلب دیگه اینکه چون یه نفر به من گفته بود من نسبت بهش
بدبینم و پارانویا دارم، ولی با گوش دادن به این کتاب فهمیدم بد بینی من اصلا از این گونه که اینجا گفته شده نیست، اصلا بد بینی من از جنس ترس نیست که بلایی سرم بیاد و...
خلاصه برا من مفید نبود
علیرضا باقری
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
من راستش این کتابو نخوندم و چون بعد از خوندن یک کتاب دیگه از همین کتابراه طرز تفکر تغییر کرد دیگه نخوندم چون نیازی بهش نداشتم
حسین گردی
۱۴۰۰/۱۱/۱
بیشتر راجع به آمار و ارقام صحبت کرده تا اینکه راه حل ارائه بده. به صورت کلی بد نیست
Brß
۱۴۰۱/۶/۲۶
فوقالعاد کتابی پر از مطالبات با ارزشی داره پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنید
علی مرادی
۱۴۰۱/۸/۲
کتاب بدی بود راهکاری برای بدبینی نشون نمیداد
h st
۱۴۰۰/۹/۴
عالی
و باعث تفکر در رفتار شخص می‌شود
پیشنهاد میکنم
Elahe Alihosyni
۱۴۰۲/۳/۱۳
نیازه همه یکبار این کتاب رو گوش کنند
بهرام طاهری
۱۴۰۰/۶/۴
من مطالب نکردم ولی بنظر می‌رسد خوب باشد
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روانشناسی بدبینی

برای دریافت کتاب صوتی روانشناسی بدبینی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.