معرفی و دانلود کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

عکس جلد کتاب صوتی زندانیان جغرافیا
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندانیان جغرافیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندانیان جغرافیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

تیم مارشال در کتاب صوتی زندانیان جغرافیا، از ده منطقه حیاتی در سراسر جهان نام می‌برد که هرکدام براساس ویژگی‌های جغرافیایی و ژئوپلیتیکی‌شان می‌توانند معادلات بین‌الملل را تغییر بدهند. این کتاب در سال 2015 شماره یک پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و روزنامه ساندی تایمز شد و موفق شد نامزد کتاب سال Waterstones شود.

درباره کتاب صوتی زندانیان جغرافیا:

دولت‌‌ها و جوامع مختلف از نظر جغرافیایی محدود هستند و کوه‌ها، رودخانه‌ها، بیابان‌ها و دریاها مرزبندی‌های خاصی را بر کشورهای مختلف تحمیل کرده‌اند. معمولا مردم، رسانه‌ها و مقامات نیز برای فهم جهان بر روی ایده‌ها و جنبش‌های سیاسی تمرکز می‌کنند اما به نظر تیم مارشال روزنامه‌نگار با تجربه آمریکایی، جغرافیا نقش مهمی در معادلات جهانی و استراتژی‌های کشورهای ابرقدرت دارد و می‌تواند برای آن‌ها مزایا و معایبی را به دنبال داشته باشد. کتاب صوتی زندانیان جغرافیا (Prisoners of geography) نیز موقعیت‌های ژئوپلیتیکی چندین منطقه حیاتی جهان را مورد بررسی قرار می‌دهد؛ مناطقی همچون روسیه، چین، ایالات متحده، آمریکای لاتین، خاورمیانه، آفریقا، اروپا، ژاپن و کره، گرینلند و قطب شمال.

ایده اصلی کتاب زندانیان جغرافیا تمرکز بر ویژگی‌های فیزیکی و جغرافیایی کشورهاست؛ عواملی که باعث قوت و آسیب‌پذیری این مناطق می‌شود و بر روی تصمیمات مهم رهبران این جوامع تاثیر می‌گذارد.

تیم مارشال در این کتاب سوالاتی مهم مطرح می‌کند و دانستن پاسخ آن‌ها می‌تواند بر فهم و درک شما تاثیر بسیاری بگذارد. سوالاتی نظیر: چرا هرگز به آمریکا حمله نمی‌شود؟ چگونه آینده چین از نظر جغرافیایی محدود شده است؟ چرا روسیه نیروی دریایی دارد با اینکه شش ماه در سال بنادر آن یخ زده است و این موضوع چه تاثیری بر روی رفتار پوتین با اوکراین می‌گذارد و...

کتاب صوتی زندانیان جغرافیا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به علوم سیاسی و روابط بین‌الملل علاقه دارید و می‌خواهید با نگاهی تاریخی و جغرافیایی با کشورهای مختلف دنیا آشنا شوید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

تیم مارشال را بیشتر بشناسیم:

او سردبیر بخش دیپلماتیک و خبرنگار خارجی Sky News بود که پس از سی سال تجربه گزارشگری و تهیه خبر، روزنامه‌نگاری تمام وقت را رها کرد تا به نوشتن و تحلیل بپردازد. تیم مارشال (Tim Marshall) در رشته روزنامه نگاری درس نخوانده و پیش از آنکه به این کار مشغول شود، مدتی به عنوان نقاش و طراح داخلی فعالیت می‌کرد اما سرانجام علاقه و هدف اصلی‌اش را در اتاق‌های خبر رسانه‌ها پیدا کرد.

مارشال پس از سه سال خبرنگاری در IRN پاریس و کار گسترده در رادیو و تلویزیون بی بی سی، به Sky News پیوست و برای تهیه گزارش به اروپا، آمریکا، آسیا سفر کرد و حتی خبرنگار مخصوص خاورمیانه مستقر در شهر اورشلیم شد.

این روزنامه‌نگار حرفه‌ای مدتی در بوسنی، کرواسی و صربستان حضور داشت و جنگ‌های بالکان در دهه 1990 میلادی را گزارش می‌کرد. همچنین او در سال‌های اخیر درگیری‌های عراق، افغانستان، لیبی و سوریه را نیز تحت پوشش قرار می‌داد.

تیم مارشال هم‌اکنون در روزنامه‌های ملی از جمله تایمز، گاردین، ​​دیلی تلگراف و ساندی تایمز می‌نویسد.

در بخشی از کتاب صوتی زندانیان جغرافیا می‌شنویم:

آمریکای لاتین به ویژه جنوب آن ثابت کرده است که می‌توانید دانش و فناوری دنیای قدیم را به عصر جدید بیاورید اما اگر جغرافیا علیه شما باشد، موفقیت بسیار کمی خواهید داشت؛ به ویژه اگر سیاست‌های اشتباه اتخاذ کرده باشید.

جغرافیای ایالات متحده کمک کرد تا اینکه این کشور به قدرتی بزرگ تبدیل شود به گونه‌ای که هیچ‌کدام از بیست کشور جنوب آمریکا نمی‌توانند در این قرن چالشی جدی برای این غول آمریکای شمالی باشند؛ حتی اگر با هم متحد شده و بخواهند آن را دسته جمعی انجام دهند.

محدودیت‌های جغرافیایی کشورهای آمریکای لاتین به شکل پیچیده‌ای درست از ابتدای شکل گیری این دولت-ملت‌ها ایجاد شد. در ایالات متحده آمریکا زمانی که زمین‌های ساکنین بومی این سرزمین را غصب می‌کردند، بیشتر آن‌ها به زارعان خرده پا فروخته یا داده می‌شد اما برعکس در آمریکای لاتین فرهنگ قدرتمند جهان قدیم ملاکان و رعیت تحمیل شد که نابرابری را به همراه آورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۹ دقیقه
پیشگفتار
۳۹ دقیقه
فصل اول: روسیه - بخش یک
۴۱ دقیقه
فصل اول: روسیه - بخش دو
۳۷ دقیقه
فصل دوم: چین - بخش یک
۳۷ دقیقه
فصل دوم: چین - بخش دو
۳۱ دقیقه
فصل سوم: آمریکا - بخش یک
۳۵ دقیقه
فصل سوم: آمریکا - بخش دو
۳۰ دقیقه
فصل چهارم: اروپای غربی - بخش یک
۳۱ دقیقه
فصل چهارم: اروپای غربی - بخش دو
۳۷ دقیقه
فصل پنجم: آفریقا - بخش یک
۳۳ دقیقه
فصل پنجم: آفریقا - بخش دو
۳۲ دقیقه
فصل ششم: خاورمیانه - بخش یک
۳۵ دقیقه
فصل ششم: خاورمیانه - بخش دو
۳۳ دقیقه
فصل ششم: خاورمیانه - بخش سه
۳۲ دقیقه
فصل هفتم: هند و پاکستان - بخش یک
۳۱ دقیقه
فصل هفتم: هند و پاکستان - بخش دو
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: کره و ژاپن - بخش یک
۳۰ دقیقه
فصل هشتم: کره و ژاپن - بخش دو
۳۲ دقیقه
فصل نهم: آمریکای لاتین - بخش یک
۳۶ دقیقه
فصل نهم: آمریکای لاتین - بخش دو
۳۰ دقیقه
فصل دهم: شمالگان - بخش یک
۳۰ دقیقه
فصل دهم: شمالگان - بخش دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندانیان جغرافیا
نویسنده
مترجمهوشنگ جیرانی، هستی صیادی
گویندهبهرام ابراهیمی
ناشر چاپیبنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۲ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

سعید -
۱۴۰۰/۱/۱۳
کتاب یک نگاهِ استعماری به جهان داره، از دیدگاهِ از-خودسپاسگزارِ باختری به جهان می‌نگره و به ویژه در بخشی که درباره یِ منطقه یِ ما ست، سرشار از چِرتگوییه.
davood Saberi
۱۳۹۹/۱۲/۸
کتابی با دیدگاه سیاسی جغرافیایی شامل اطلاعات خوب
آوات محمدنژاد
۱۴۰۰/۱/۲۷
حتما به نقشه نگاهی داشته باشید تا بهتر بفهمید. 👍
امیرصدرا عابدینی
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
کتابی عالی برای فهم ژئوپولتیک.
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندانیان جغرافیا

برای دریافت کتاب صوتی زندانیان جغرافیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.