معرفی و دانلود کتاب صوتی ابوریحان بیرونی

عکس جلد کتاب صوتی ابوریحان بیرونی
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابوریحان بیرونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ابوریحان بیرونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ابوریحان بیرونی

کتاب صوتی ابوریحان بیرونی نوشته‌ی محمود برآبادی، به روایت زندگی یکی از برجسته‌ترین و درخشان‌ترین دانشمندان و ریاضی‌دانان قرن چهارم و پنجم هجری می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و فراز و نشیب‌هایی که در طول زندگی‌اش پشت سر گذاشته، آشنا می‌کند.

زندگینامه‌ی ابوریحان بیرونی:

ابوریحان محمد بن احمد بیرونی، در سال 352 خورشیدی در شهر خوارزم چشم به جهان گشود. او دانشمند، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس، تقویم‌شناس، تاریخ‌نگار و همه‌چیزدان بود. هم‌چنین به فلسفه علاقه‌ی بسیاری داشت. او بیشتر زندگی خود را در حال تحقیق، مطالعه و کشف جهان پیرامون خود بود. ابوریحان بیرونی از درخشان‌ترین دانشمندان مسلمان و یکی از برجسته‌ترین دانشمندان فارسی‌زبان در همه‌ی اعصار به شمار می‌آید. برخی دانشمندان به او لقب پدر انسان‌شناسی و هندشناسی داده‌اند. او به زبان‌های گوناگونی هم‌چون یونانی، باستانی، سربانی مسلط بود.

ابوریحان بیرونی، فیلسوف نامدار ایرانی است که آثار درخشانی برای تمام جهان از خود به یادگار گذاشته است، او در سال 427 خورشیدی در غزنه در اوان انقلاب سلجوقیان و در زمان پادشاهی مسعود بن محمود غزنوی، دار فانی را وداع گفت.

حکومت‌های هم دوره ابوریحان بیرونی:

ابوریحان بیرونی همزمان با حکومت‌های سامانیان، غزنویان و صفاریان زندگی کرد که تمام آن‌ها پیرو علم و دانش بودند و از آن استقبال می‌کردند. ابوریحان دانش و مهارت‌ بسیاری داشت که بسیاری از آن‌ها امروزه در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند، این دانش‌ها در زمینه‌های مختلفی از قبیل تاریخ، ادبیات، فلسفه، طبیعیات، ریاضیات، هندسه و ستاره شناسی هستند.

اروپایی‌ها نیز به ابوریحان بیرونی احترام بسیاری گذاشته و می‌گذارند. ادوارد زاخو درمورد این دانشمند درخشان می‌گوید: «ابوریحان بیرونی، بزرگ‌ترین نابغه‌ای است که تاریخ به خود دیده است».

آثار ابوریحان بیرونی:

در سال 427 هجری قمری هنگامی که ابوریحان بیرونی بیش از 60 سال سن داشت، لیستی از کتاب‌های خود تهیه کرد و در آن فهرست 113 اثر را ذکر کرد، اما او سال‌ها پس از آن نیز زندگی کرد و توانست به یاری دوستداران و شاگردان خود این آثار را افزایش دهد و بیش از 152 اثر را به نگارش درآورد. متاسفانه با گذشت سال‌ها، تنها 35 کتاب از ابوریحان بیرونی باقی مانده است.

در قسمتی از کتاب صوتی ابوریحان بیرونی می‌شنویم:

شاگردان گرد استاد حلقه زده و سراپاگوش بودند و روی بیاض‌ها یادداشت می‌کردند. ناگهان صدای شیهه‌ی اسبی از بیرون شنیده شد و توجه همه را جلب کرد. ابوریحان همچنان به گفتار خود مشغول بود که یکی از خدمتکاران خاص خوارزمشاه وارد شد و گفت: «استاد الرئیس! شاه به دیدار ابوریحان آمده است.» ابوریحان با سر اشاره کرد که شنیده است، اما به گفته‌ی خود ادامه داد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
7 دقیقه
قسمت اول
8 دقیقه
قسمت دوم
5 دقیقه
قسمت سوم
7 دقیقه
قسمت چهارم
6 دقیقه
قسمت پنجم
4 دقیقه
قسمت ششم
5 دقیقه
قسمت هفتم
4 دقیقه
قسمت هشتم
5 دقیقه
قسمت نهم
5 دقیقه
قسمت دهم
5 دقیقه
قسمت یازدهم
7 دقیقه
قسمت دوازدهم
7 دقیقه
قسمت سیزدهم
6 دقیقه
قسمت چهاردهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ابوریحان بیرونی
نویسنده
گویندهحامد حشمتی
ناشر چاپیانتشارات مدرسه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ابوریحان بیرونی

Farshid Baksshi
۱۴۰۱/۱/۱
یه ساله شروع به خواندن کتاب کردم کتاب‌های غیر درسی هر جور کتابی رو دیونه وار می‌خونم چه سر در بیارم چه درنیارم هیچ یک از اینا مثل این به من نچسبیده بود ‌ای کاش بعضی از کتاب‌های ریاضی هندثه در آخر این کتاب صوتی معرفی می‌کردید
مریم پرتوی
۱۴۰۰/۳/۲۳
کتاب خوبی بود و اطلاعات تاریخی درمورد ابوریحان در بر داشت ولی بنظرم درمورد این دانشمند بزرگ خیلی بیشتر ازین میشد مطلب گفت خیلی کوتاه و مختصر بود ولی بازهم اطلاعات خوبی رو به من داد.
سپاس
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۱۰/۶
یک کتابی که زندگینامه ابوریحان بیرونی رو بصورت داستان وار بهتون نمایش و نشون میده، پیشنهاد من اینه که زندگینامه بزرگ مردان کشور عزیزمون ایران مثل ابوریحان بیرونی و... رو بخونید.
Hamed Rasouli
۱۴۰۱/۲/۲۹
بسیار عالی دست مریزاد
واقعا درود بر شما که با داستانی دلنشین بزرگان ایران زمین را معرفی میکنید
علیرضا رضائیان
۱۴۰۱/۸/۲۶
زیبا بود ولی خیلی خلاصه و ناقص و اصلا جزئیات نداشت
مصطفی سالاری
۱۴۰۱/۸/۱۱
مختصر و مفید. خوب بود ولی میتونست بهتر باشه
فاطمه نجار
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
جالب وشنیدنی بود وهین طور صدای دلنشین گوینده 🌸🌸
مهدی عراقی
۱۴۰۱/۳/۱
کتاب خوبیه خلاصه ومفید
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ابوریحان بیرونی

برای دریافت کتاب صوتی ابوریحان بیرونی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.