معرفی و دانلود کتاب صوتی عزاداران بیل

عکس جلد کتاب صوتی عزاداران بیل
قیمت:
52000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عزاداران بیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عزاداران بیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عزاداران بیل

کتاب صوتی عزاداران بیل اثر غلامحسین ساعدی، مجموعه هشت داستان پیوسته درباره فلاکت‌های مدام مردمان روستایی به نام بَیَل است. این مجموعه از داستان‌های روستایی غلامحسین ساعدی محسوب می‌شود.

در ظاهر هرچند اتفاق‌های داستان‌ها ربطی به هم ندارد ولی شخصیت‌های داستان‌ها در این هشت قصه تکرار می‌شوند. (کدخدا، مش اسلام، مو سرخه، پسرمش صفر و ...) مش اسلام داناترین فرد روستاست و کدخدا با این که بزرگ روستاست ولی در همه مسائل و مشکلات چه کوچک چه بزرگ از او کمک می‌گیرد.

آثار غلامحسین ساعدی دستمایه‌ی برخی از بهترین فیلم‌های بلند سینمای ایران قرار گرفته است، که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان فیلم‌های "گاو" (ساخته‌ی داریوش مهرجویی، 1348)، "آرامش در حضور دیگران" (ساخته‌ی ناصر تقوایی، 1349) و "دایره‌ی مینا" (ساخته‌ی داریوش مهرجویی، 1353) را نام برد.

عنصر اصلی داستان‌نویسی ساعدی تخیل است. او آغازگر داستان‌نویسی درباره‌ی دنیای ارواح و اشباح بوده و در آثارش این اوهام‌نویسی و شبح‌نگاری به‌خوبی مشهود است. آثاری چون «عزاداران بیل» و «واهمه‌های بی‌نام‌و‌نشان» و «ترس‌ولرز» ازجمله آثار او با این سبک است.

به نظر جمال میرصادقی دیگر نویسنده ایرانی و منتقد ادبی، منبع الهام ساعدی در کتاب عزادارن بیل، نقاب مرگ سرخ اثر ادگار آلن پو بوده است. از روی داستان چهارم این مجموعه فیلمنامه گاو نوشته و فیلم گاو ساخته شد.

در کتاب عزاداران بیل، بار تجربه‌های تلخ و بغرنج مردمان یک روستای دور افتاده رواست شده، روستایی که انگار سایه‌ی شومی در زیرش پهن شده و هر از چند‌گاهی روستاییان رو به نیستی و طرد فرو میبرد. جو داستان‌ها تاریک و غم‌زده است و بعضا ترس از فلاکت را در چهره و حرف‌های مردمانش می‌توان حس کرد، آن هم از نزدیک. مردمانی که گمان می‌کنند تمام مشکلاتشان از سر این قضیه است که به میزان کافی عزاداری نکرده‌اند و علت تمام بلاهای وارده بر روستا را کوتاهی در عزاداری می‌دانند که باعث شده که امامان و معصومین از دست آن‌ها ناراحت شوند و همین نکته‌ای است برای انتخاب عنوان این اثر. این در حالی است که در یکی از داستان‌ها علاقه به این عمل حتی باعث پایان ناخوشایند دیگری هم شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
23 دقیقه
قصه اول - بخش اول
20 دقیقه
قصه اول - بخش دوم
24 دقیقه
قصه دوم - بخش اول
27 دقیقه
قصه دوم - بخش دوم
23 دقیقه
قصه سوم - بخش اول
21 دقیقه
قصه سوم - بخش دوم
24 دقیقه
قصه سوم - بخش سوم
28 دقیقه
قصه چهارم (گاو) - بخش اول
27 دقیقه
قصه چهارم (گاو) - بخش دوم
22 دقیقه
قصه پنجم - بخش اول
23 دقیقه
قصه پنجم - بخش دوم
17 دقیقه
قصه ششم - بخش اول
25 دقیقه
قصه ششم - بخش دوم
17 دقیقه
قصه هفتم - بخش اول
22 دقیقه
قصه هفتم - بخش دوم
27 دقیقه
قصه هشتم - بخش اول
34 دقیقه
قصه هشتم - بخش دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عزاداران بیل
نویسنده
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
52000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عزاداران بیل

R R
۱۴۰۱/۱۰/۲
عزاداران بَیَل مجموعه هشت داستان پیوسته دربارهٔ فلاکت‌های مدام مردمان روستایی به نام بَیَل است. غلامحسین ساعدی این کتاب را در سال ۱۳۴۳ چاپ کرده است. این مجموعه از داستان‌های روستایی غلامحسین ساعدی محسوب می‌شه توی مدرسه هم داستان گاو جزو دروس فارسیمون بود هرچند من فکر میکنم نسبت با اثار این نویسنده بی انصافی شده ولی این این کتاب سطحش از چوببدستان ورزیل پایین تر بود
شنیدنش خالی از لطف نیست
فاطمه ولیان
۱۳۹۸/۱۲/۲۴
متأسفم که تا به حال اثری از غلامحسین ساعدی نخوانده بودم. از نبوغ ساعدی واقعاً متحیر شدم. این کتاب عالی است. فضاسازی‌ها عالی، شخصیت پردازی عالی، داستان‌ها عالی. نویسنده مدام به شما تصویر ارایه می‌کند و کل کتاب مثل یک فیلم، مثل خود زندگی، جلوی چشم مجسم می‌شود.
محمود اژدری
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
با سلام و احترام
به نظر من کتاب خوبی بود. ولی مد نظر داشته باشید اکثر کتاب‌های غلامحسین ساعدی از داستان‌های تکه تکه و کوتاه تشکیل شده برای همین شاید قدری متن سختی داشته باشه ولی اگر کلید واژه‌ها را پیدا کنید بسیار پر معنی و شامل بهترین مفاهیم هستش. امیدوارم لذت ببرید.
somayeh tohidlou
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
قدیم‌ها نشسته بودم به خواندنش. کششی نداشت برایم. قدیم یعنی خیلی قدیم. اما اینبار مقابله خیر و شر را، سنت را و جهل را و همه را ردش را می‌گرفتم و پیش می‌رفتم. با موسیقی جذاب و صدای خوب. درخشان اجرا شده و شنیدنی
Saye Gh
۱۴۰۰/۱۲/۱۶
تصویرسازی فوق العاده
صدای گوینده مناسب فضای وهم آلود داستان
شخصیت پردازی و توصیفات به قدری قوی که تصور حضور خودت رو در اون فضا داری
جناب آقای ساعدی، میشه بگی چرا قلمت انقدر خوب و بی نظیره و ذهنی خلاق در این حد؟؟؟؟
sohrab heydary
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
عالی با صدای زیبا و جادویی آقای دنیوی به همراه موسیقی مرتبط فضای عالی درست کرده ولی دوست دارم شخصیت مشتی صفر برام مشخص بشه هیچوقت صحبت نمیکنه... در ضمن نمیدونم از داستان چیزی حذف شده یا نه
Maedeh Syd
۱۴۰۱/۸/۱۱
این اولین کتابی بود که از ساعدی میخوندم و بشدت برام جذاب بود
تم سیاه و غم آلود داستان حالت ترسناک به ماجرا میده و بیان جذاب راوی تشویقم کرد که کتاب رو برای بار دوم گوش بدم
Saeer Noorani
۱۳۹۹/۸/۲۲
نویسنده البته بسیار توانا خواننده رو به محیط داستان و فضا پیوند می‌دهد. گوینده هم هنرمندانه و بدون اغراق و با سرعت خیلی مطلوب داستان رو ارائه می‌کند. ممنون.
Mahsjan
۱۴۰۱/۶/۲۹
با اینکه داستان کوتاه دوست دارم اما داستان‌های این کتاب سرشار تفکر و حرف است از جمله داستان معروف گاو که یکی از مجموعه داستان‌های این کتاب است
فائز ابراهیم زاده
۱۳۹۸/۸/۱۶
فضاسازی عالی داستان‌های کوتاه و جالب
من خیلی خوشم اومد
البته تم مرگ داره در کل
Ali Najmi
۱۴۰۲/۱/۴
عالی بود و توصیه میکنم به شنیدنش، غلامحسین ساعدی بی نظیره
امید ترکمندی
۱۴۰۱/۷/۵
اثری بسیار زیبا همراه با خوانشی فوق العاده... لذت بردم...
محمد زواره
۱۴۰۰/۱۰/۵
از بهترین رمان‌های فارسی
یاسین فرهادی
۱۴۰۱/۶/۱۲
خوانش جذاب و گیرا
abolfazl khamsieh
۱۴۰۰/۸/۲۱
خیلی کتاب خوبی بود
مشاهده همه نظرات 15

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عزاداران بیل

برای دریافت کتاب صوتی عزاداران بیل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.