معرفی و دانلود کتاب صوتی دلشکستگی

عکس جلد کتاب صوتی دلشکستگی
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دلشکستگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دلشکستگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دلشکستگی

کتابی برای یافتن آرامش و راهنمایی برای کسانی که با دل‌های شکسته سروکار دارند. آلن دوباتن در کتاب صوتی دلشکستگی، راهکارهایی برای التیام بخشیدن به زخم‌های عاطفی ناشی از جدایی را به شما یاد می‌دهد و کمک می‌کند که ناامیدی را کنار بگذارید و زندگی را با عشقی نو از سر بگیرید.

درباره کتاب صوتی دلشکستگی:

شاید این تجربه را داشته‌اید که کسی که بسیار دوستش می‌داشتید و آیندهٔ درخشانی با او ترسیم کرده بودید، ناگهان رهایتان کرده و رفته است. کسی که در آغوشش آرام می‌گرفتید و ترس‌هایتان را با او به اشتراک می‌گذاشتید، حالا به غریبه‌ترین فرد در این جهان تبدیل شده و دیگر وجود ندارد. شاید فکر می‌کردید که او بهترین دوست شما بوده اما حالا به‌تمامی ویران شده‌اید و خود را تنهاترین فرد در این کره خاکی می‌دانید.

آلن دوباتن به این درد خاص اسمی پرمعنا بخشیده و آن را «دل‌شکستگی» نامیده است. چراکه افراد در این مواقع واقعاً احساس می‌کنند که چیزی شیشه‌مانند در درونشان می‌شکند و تکه‌هایش تمام وجودشان را در برمی‌گیرد. حتی شاید نتوانند ذره‌ای از چیزی را که حس می‌کنند، برای کسی توصیف کنند. گاهی احساس می‌کنند با این موضوع کنار آمده‌اند و برایشان عادی شده است. اما در مواقعی خاص، شاید با بوییدن عطری یا گذر از خیابانی به‌یک‌باره همه چیز را به یاد آورند و اندوه شدیدی تمام وجودشان را در برگیرد.

هرکسی در این دنیا روزی دلش شکسته است یا روزی خواهد شکست. گرچه حس می‌کنید که دل‌شکستگی‌تان شما را از باقی انسان‌ها جدا می‌کند، اما در نهان شما را به هم نزدیک‌تر می‌کند. تقریباً هیچ کسی نیست که زندگی را بدون تجربۀ دل‌شکستگی به پایان برساند. عموماً در این لحظات سخت کم‌کم به خودتان می‌گویید که به‌قدر کافی خوب نیستید و این جدایی نشانۀ آن است که دیگر همیشه با شما بدرفتاری خواهد شد.

کتاب دلشکستگی (Heartbreak) با این هدف نوشته شده که با طرح مسائلی در حوزه تاریخ، روان‌شناسی و کمی فلسفه به شما کمک کند، دل شکسته خود را کمی التیام ببخشید. با شنیدن این کتاب یاد می‌گیرید که واکنش شما به جدایی چگونه در شما ایجاد شده است. همچنین قادر خواهید بود در زمانی که ناامید هستید، روابط بعدی را در ذهن خود مجسم کنید. به این نتیجه خواهید رسید که هیچ‌وقت تنها نیستید و رنج شما زمانی پایان خواهد یافت.

دربارۀ مجموعۀ مدرسۀ زندگی:

مجموعۀ مدرسۀ زندگی با این هدف نوشته شده که در مواجهه با تنگناهای زندگی همچون دوستی ایدئال برای شما عمل کند. هرکدام از عناوین این مجموعه به یکی از مسائل مهمی می‌پردازد که به‌احتمال زیاد یک‌بار در زندگی با آن‌ها روبه‌رو خواهید شد؛ از قرارهای آشنایی گرفته تا دل‌شکستگی، از مسئلۀ روابط نامشروع گرفته تا دعواهای زناشویی. چیز مشترکی که در همه این عناوین به آن‌ها اشاره می‌شود، ترکیب خاصی است که در آن‌ها بین بصیرت‌های روان‌شناسانه، وجه انسانی و صمیمیت وجود دارد. این کتاب‌ها به شما مشورت و تسلایی را ارائه می‌دهند که برای یافتنِ خوشبختی به آن نیاز دارید.

کتاب صوتی دلشکستگی مناسب چه کسانی است؟

اگر به‌تازگی یک رابطۀ عاطفی را ترک کرده‌اید و دچار دل‌شکستگی شده‌اید، این کتاب به شما کمک خواهد کرد از درد و رنج ناشی از آن رها شوید.

با آلن دوباتن بیشتر آشنا شویم:

این فیلسوف، نویسنده و مجری تلویزیون در 20 دسامبر سال 1969 در سوئیس به دنیا آمد و اکنون در بریتانیا زندگی می‌کند. آلن دوباتن (Alain de Botton) در آثار خود مسائل مختلفی را به شیوۀ فلسفی و با تأکید بر رابطۀ آن با زندگی روزمره بررسی و تحلیل می‌کند. وی مقطع دکترای فلسفۀ خود را در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما برای نوشتن آثار فلسفی به زبان ساده، دانشگاه را ناتمام گذاشت.

دوباتن در سال 2008 عضو هیئت مؤسس یک سازمان جدید آموزشی به نام مدرسه زندگی شد. از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به «جستارهایی در باب عشق»، «هنر سیروسفر»، «تسلی‌بخش‌های فلسفه»، «پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند»، «هنر همچون درمان»، «خوشی‌ها و مصائب کار»، «یک هفته در فرودگاه» و «در باب مشاهده و ادراک» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی دلشکستگی می‌شنویم:

او رفته است و سخت دلتنگش هستیم. هیچ کسی نمی‌تواند جایش را پر کند: حس می‌کنیم دیگر هیچ‌گاه خوشحال نخواهیم بود. شاید یکی از دوستان خیرخواهمان توصیه کند که دیگر به او فکر نکنیم. گرچه شاید عجیب به نظر برسد، ولی شاید خردمندانه‌تر و در‌نهایت، مفیدتر این باشد که خودمان را مجبور کنیم مشروط به اینکه بتوانیم در ذهنمان دقیقاً حلاجی کنیم که برای چه چیزهای او دلمان تنگ شده است.

به‌جای اینکه صرفاً مدام تکرار کنیم که دلتنگش هستیم، می‌توانیم سعی کنیم که دقیقاً جزء‌به‌جزء تعیین کنیم رابطه‌مان چه خوبی‌هایی داشته است. شاید لبخندی بسیار دلنشین داشته است، یا شاید جذب درایت و دنیادیدگی‌اش شده بوده‌ایم؛ چقدر خوب بود که آخر یک روز کاریِ سخت می‌توانستیم با او در‌موردِ همکاران روی اعصابمان جوک بگوییم؛ یا شاید حضورش در میهمانی‌ها به ما اعتماد‌به‌نفس می‌داده است؛ شاید این را دوست داشته‌ایم که ما را به رفقای قدیمی‌اش معرفی می‌کرده یا اینکه هنگام رابطهٔ جنسی خیلی خوب ما را درک می‌کرده است.

وقتی می‌گوییم دلمان برایش تنگ شده است منظورمان در‌واقع این است که برای مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و تجربه‌های خوب دلتنگیم. بیش و پیش از هر چیز دوستدارِ لطافت، خوش‌مشربی و ذهن باز او بوده‌ایم، و نه کالبدی که این ویژگی‌ها در آن جمع آمده بود. اما چون این چیزها در ذهنمان با این فرد پیوند خورده و آن‌ها را با او تجربه کرده‌ایم، تصور می‌کنیم که وقتی او را از دست داده‌ایم، همهٔ چیزهای خوبی را هم از دست داده‌ایم که به او مرتبط بوده‌اند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
شناسنامه
۴ دقیقه
مقدمه
۲۳ دقیقه
بخش یک: چرا ترکم کرد؟
۲۲ دقیقه
بخش دو: چرا او را انتخاب کردیم؟
۲۳ دقیقه
بخش سه: چگونه جدا شویم؟
۲۷ دقیقه
بخش چهار: چرا برای بقا به حافظه‌ی ضعیف نیاز داریم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دلشکستگی
نویسنده
مترجممحمدهادی حاجی بیگلو
گویندهفریبا فصیحی تاش
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دلشکستگی

Afsane Varzeshi
۱۴۰۱/۳/۱۲
چقدر زیبا بود، دلشکستگی بهترین و عالی‌ترین کتابی بود که در اوج شکسته شدن دل باعث آرامشی عمیق در من گردید، حسی که در این وضعیت به من القا کرد بی‌نظیر بود.. 🥺🥺🥺
Laadan Jam
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
کتاب خوبی بود تا حدی نکات مفیدی داشت اما در خصوص مطالب ارتباط و دلشکستن و عشق کتاب جستارهایی در باب عشق رو از همین نویسنده بخونید یا بشنوید بسیار کتاب کاملتری‌ست
سپیده جدلی
۱۴۰۱/۷/۹
من نظرات رو خوندم بعد کتاب رو خریدم ولی برای منی که سالهاست کتاب خون هستم کتاب بسیار معمولی‌ای بود و در حدی که ازش تعریف کرده بودن کاربرها مطلب مفید نداشت متاسفانه.
Tina Pr
۱۴۰۱/۴/۳۰
کتابی کوتاه و کار امد که گریزی به تله‌های زندگی هم دارد. اما فقط در حد اشاره. اما به نظرم نصبت به زمان کمی که گذاشتم احساس میکنم تاثیر عالی داشت
ayna keshavarz
۱۴۰۱/۲/۱۰
به خود شناسی و دیگر شناسی کمک می‌کنه و موجب میشه عمیق‌تر به نوع رابطه فکر کرد و در رابطه‌ی بعدی خیلی بهتر بدونی چی هستی و چی میخوای
من لذت بردم و بهم کمک کرد
پریسا جلیلیان
۱۴۰۰/۱۰/۲۹
کتاب مختصر و مفیدی بود. برای کسانی که تازه از رابطه ایی خارج شدن و پذیرفتن براشون سخته. حتما گوش کنید واقعا ارزش زمان گذاشتن داره وقت زیادی هم نمی‌گیره
تینامون
۱۴۰۰/۸/۱۰
کناب خوبی بود اما صدای گوینده سلیقه من نبود. گوینده درجه یک یعنی اقای میلاد فتوحی هرچی ببینم ایشون گویندگی کرده گوشش میدم.
مریم کریمی
۱۴۰۱/۶/۱۴
واقعیت‌هایی را بیان میکند که در زمان شکست احساسی نمی‌خواهیم به آن‌ها فکر کنیم برای من دوست داشتنی و آرام بخش بود
احمد راستگار
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
اگر عزیزی رو از دست دادین و یا دوستی ترکتون کرده، این کتاب سبکتون میکنه. حتما گوش بدین
رستم صالح پور
۱۴۰۱/۱/۲۵
برخی خیانت‌ها و مشکلات عاطفی زمینه در دوران کودکی افراد دارد.
رامین
۱۴۰۱/۸/۷
کتاب جالبی بود تقریباً سوالاتی رو میشه ازش جواب گرفت
صوفیا صوفی
۱۴۰۱/۶/۲۶
خیلی کامل و علمی بود.
گوینده هم صدای دلنشینی داره.
پارمیدا فتحی
۱۴۰۰/۷/۳
کتاب خوبی نبود انرژی منفی داشت
گوش نکردم
رضی پاشایی
۱۴۰۱/۵/۱۹
بسیار ارامش بخش و مفید بود
مشاهده همه نظرات ۱۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دلشکستگی

برای دریافت کتاب صوتی دلشکستگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.