معرفی و دانلود کتاب صوتی ناعدالتی

عکس جلد کتاب صوتی ناعدالتی
قیمت:
43000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناعدالتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناعدالتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ناعدالتی

ریچارد رایت در کتاب صوتی ناعدالتی به روایت داستان زندگی پسر سیاه‌پوستی به نام بیگر می‌پردازد. او که با تهی‌دستی در زاغه‌های شیکاگو روزگار می‌گذراند، ناخواسته درگیر مرگ زنی ثروتمند می‌شود. این رمان گیرا به نوعی تصویری از دوران کودکی خود نویسنده ارائه می‌دهد و یکی از آثار کتاب‌های مجموعه‌ی «تکه‌های نیک» است. اثری گزنده و قدرتمند از بی‌عدالتی اجتماعی و رنج انسانی....

درباره کتاب صوتی ناعدالتی:

چگونه می‌توانید در دنیایی که به نظر می‌رسد همه چیز علیه شماست، ادامه دهید؟ ظلم، همراهی با فساد، بی‌عدالتی، رنجِ سرکوب و خفقان می‌تواند هر کسی را از پا درآورد. در چنین شرایطی چگونه می‌توان واقعیت را تاب آورد؟ ریچارد رایت (Richard Wright)،‌ نویسنده‌ی آمریکاییِ آفریقایی‌تبار در رمان سحرآمیز ناعدالتی (Injustice) خاطرات کودکی خود را با سرنوشت شخصیت اصلی داستان، بیگر تامس، گره زده و پرتره‌ای از ظلم و ناعدالتی را پیش روی ما می‌نهد. این کتاب شنیدنی گزیده‌ای از مجموعه داستان‌های «خانه‌زاد» و «پسرک سیاه» از همین نویسنده است و اثری‌ست تأمل‌برانگیز علیه سیستم‌های عدالت که اغلب کورکورانه تصور می‌کنیم در جامعه وجود دارد...

ماجرا از دهه‌ی سی میلادی‌ آغاز می‌شود. جوانی سیاه پوست به نام بیگر همراه با مادر، خواهر و برادر کوچک‌ترش به سختی روزگار می‌گذراند. تهی‌دستی بیگر او را وادار می‌کند که برای خانواده‌ای سفیدپوست مشغول به کار شود. گرایش دختر خانواده به حزب کمونیست آمریکا و تلاش‌های او برای آشنا کردن بیگر با آموزه‌های این حزب ماجرای زندگی هر دوی آن‌ها را کاملاً دگرگون می‌سازد. قتلی ناخواسته رقم می‌خورد و ماجراهای پیش‌ آمده در داستان همچون آیینه‌ای تفکرات نژادپرستانه‌ی جامعه‌ی آمریکا را بازتاب می‌دهد.

سال 1943 بود که ریچارد رایت شروع به نوشتن این اثر کرد و دو سال بعد،‌ در سال 1945، کتاب ناعدالتی برای اولین بار منتشر شد. این کتاب شگفت‌انگیز هنگام انتشار دنیای ادبیات را منفجر کرد و مورد ستایش و البته محکومیت گسترده قرار گرفت. شاید اگر آثار بیشتری همچون کتاب ناعدالتی تألیف شوند و انسان‌های زیادتری به مطالعه‌ی آن‌ها بپردازند، جهان به جای بهتری برای زندگی تبدیل شود!

درباره مجموعه کتاب تکه‌های نیک:

این مجموعه تلاش دارد تا اطلاعات مختصری در خصوص آثار ادبی مهم و نویسندگان بزرگ ارائه دهد و برترین آثار آنان را منتشر نماید. کتاب‌های مجموعه‌ی تکه‌های نیک منتخبی از برخی آثار نویسندگان نامدار هستند که عین جملات آن‌ها پیرامون درون‌مایه‌ی اصلی کتاب گلچین شده است. مطالعه‌ی آثار این مجموعه اشتیاق شما را به خواندن کتاب‌‌های اصلی دو چندان می‌کند.

کتاب صوتی ناعدالتی مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات آمریکا و مطالعه‌ی رمان‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی ناعدالتی شما را مجذوب خود خواهد کرد.

با ریچارد رایت بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی برجسته در آثارش بیش از هر موضوع دیگری به مشکلات نژادی جامعه‌ی آمریکا می‌پرداخت و کتاب‌های او تأثیر شگرفی بر جنبش حقوق مدنی این کشور گذاشته بود. ریچارد رایت اولین اثر خود را با نام «پسرک سیاه» منتشر کرد که شرحی غم‌انگیز و ظریف از زندگی خودش بود. از دیگر آثار این نویسنده‌ی زبردست می‌توان به کتاب‌های «شکم ماهی، رانده‌شده، بچه‌های عمو توم» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی ناعدالتی می‌شنویم:

وقتی در جکسون می‌سی سی پی کودکی سربرهنه و پابرهنه بودم، پسری بود که من و تمام پسرهایی را که با آن‌ها بازی می‌کردم تهدید می‌کرد و می‌ترساند. وقتی بازی می‌کردیم اطراف ما پرسه می‌زد و توپ‌هایمان، چماق‌هایمان، فرفره‌هایمان و تیله‌هایمان را از ما کش می‌رفت. ما با لب و لوچه‌ی آویزان، فین‌فین‌کنان می‌ایستادیم و در حالی که سعی می‌کردیم جلوی گریه‌مان را بگیریم گدایی اسباب‌بازی‌مان را می‌کردیم؛ ولی بیگر قبول نمی‌کرد. هیچ وقت از او نمی‌خواستیم آن‌ها را به ما پس بدهد؛ ما می‌ترسیدیم و بیگر هم آدم بدی بود. دیده بودیم که وقتی عصبانی می‌شود، پسرها را می‌زند و ما نمی‌خواستیم چنین خطری را به جان بخریم. ما به وسایل بازی‌مان نمی‌رسیدیم، مگر این که چاپلوسی‌اش را می‌کردیم و باعث می‌شدیم حس کند بالاتر از ماست. تازه آن موقع شاید اگر دلش می‌خواست تواضع به خرج می‌داد و اسباب‌بازی ما را به سمتمان پرت می‌کرد و در ضمن نفری یک اردنگی هم به ما می‌زد تا حس تحقیر ما را به حداکثر برساند.

زندگی بیگر شماره‌ی 1 این طوری بود. زندگی‌اش چیزی نبود جز یک درگیری مداوم با دیگران. همیشه خودش راه و روشش را، درست یا غلط، انتخاب می‌کرد و فقط اختلاف نظری که با دیگران داشت او را به دعوا ترغیب می‌کرد. و هیچ وقت به اندازه‌ی زمانی که یک نفر را در گوشه‌ی رینگ گیر می‌انداخت و بعد او را می‌بخشید خوشحال نمی‌شد. ظاهرا این لحظات عمیق‌ترین معنی را در زندگی کثیفش داشت.

نمیدانم چه بلایی به سر بیگر شماره‌ی 1 آمد. شخصیت متکبر او جایی در فراموشی دوران کودکی‌ام بلعیده شده است؛ ولی گمان می‌کنم که پایان سخت و خشنی داشته است. به هر حال، او تأثیری در من گذاشته است؛ شاید این تأثیر ناشی از این بوده است که من در دل می‌خواستم شبیه به او باشم ولی می‌ترسیدم. نمی‌دانم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
شناسنامه
3 دقیقه
یادداشت‌های سرپرست مجموعه
3 دقیقه
درباره نویسنده
19 دقیقه
پسرک سیاه
10 دقیقه
ترس
26 دقیقه
بیگر چطور به دنیا آمد؟
27 دقیقه
گریز - بخش اول
18 دقیقه
گریز - بخش دوم
26 دقیقه
تقدیر - بخش اول
19 دقیقه
تقدیر - بخش دوم
27 دقیقه
تقدیر - بخش سوم
27 دقیقه
تقدیر - بخش چهارم
25 دقیقه
تقدیر - بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ناعدالتی
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ناعدالتی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ناعدالتی

برای دریافت کتاب صوتی ناعدالتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.