معرفی و دانلود کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

عکس جلد کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
قیمت:
۵۶۰۰۰ تومان - 10.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد اثر نویسنده مشهور برزیلی پائولو کوئیلو، روایتگر زندگی دختری است که ظاهرا مشکلی در زندگی خویش ندارد، او دچار کسالت و رخوت شده و تصمیم می‌گیرد بمیرد.

ورونیکا، دختر جوانی‌ که‌ به‌ دنبال‌ مرگ‌ رفته، زندگی‌ را می‌یابد. او نزدیک‌ یک‌ هفته‌ بین‌ زندگی‌ و مرگ‌ سرگردان‌ است، ولی‌ آگاهی‌اش‌ از مرگ‌ باعث‌ می‌شود شدیدتر زندگی‌ کند و کارهایی‌ را انجام‌ دهد که‌ پیش‌ از آن‌ هرگز نکرده‌ بود. ورونیکا به‌ آن‌ چه‌ ندارد می‌اندیشد و زندگی‌ خود را دوباره‌ ارزیابی‌ می‌کند.

به نظر می‌رسد که ورونیکا هرچه می‌خواهد دارد. شب‌ها برای تفریح بیرون می‌رود، با مردهای جذاب ملاقات می‌کند، اما شاد نیست. در زندگی‌اش چیزی کم است. برای همین است که صبح روز 11 نوامبر سال 1997، تصمیم می‌گیرد بمیرد. با قرص دست به خودکشی می‌زند و خودکشی‌اش با شکست مواجه می‌شود و برای درمان به یک مرکز روان‌پزشکی منتقل می‌شود، دکتر به او می‌گوید که تا چند روز دیگر می‌میرد.

شنونده از همان آغاز درگیر داستان می‌شود، قصه با همین ریتم تند تا آخر شنونده را با خود همراه می‌کند تا از سرنوشت شخصیت محوری داستان، یعنی کسی که تصمیم گرفته خودش را بکشد، سر درآورد.

این داستان، ورونیکا را در این روزهای حساس تعقیب می‌کند، چرا که ورونیکا در کمال تعجب پی می‌برد که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط چیزهایی را کشف می‌کند که بیشتر هرگز به خودش اجازه نداده بود: نفرت، ترس، کنجکاوی، عشق… و این تجربه‌‌ها او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می‌کند که هر ثانیه از زندگی‌اش، گزینشی میان مرگ و زندگی است.

ورونیکای بیمار عاشق پسری شیزوفرنیک می‌شود و این عشق او را از پوچی خلاص می‌کند و میل به زندگی را کم‌کم در وجودش شعله‌ور می کند. تا اینکه دکترها اعلام می کنند ورونیکا بیشتر از یک ماه دیگر زنده نیست و باید به این عشق بی‌سرانجام خاتمه دهد.

ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد (Veronika Decides to Die) بیشتر درباره‌ی جنون است و نیاز به یافتن راهی متفاوت برای زندگی، برای کسانی که اغلب با پیش‌داوری‌های دیگران آزار می‌بینند، فقط به این دلیل که مثل دیگران فکر نمی‌کنند.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده معاصر برزیلی است. رمان‌های او بین مردم عامه در کشورهای مختلف دنیا پرطرفدار است. او به خاطر فعالیت‌های انسان دوستانه‌اش در سال 2007، به‌ عنوان سفیر صلح سازمان ملل انتخاب‌ شد. کتاب‌های او تا به حال به 73 زبان ترجمه ‌شده، 135 میلیون نسخه از کتاب‌هایش در سراسر جهان به چاپ رسیده و به 168 کشور راه‌ یافته‌اند. این آثار جایزه‌های ادبی بسیاری را برای نویسنده به هدیه آورده‌اند. رمان کیمیاگر معروف‌ترین کتاب پائولو کوئیلو، یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دههٔ پایانی قرن بیستم جهان است.

جملات برگزیده کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد:

- آگاهی از مرگ. ما را تشویق می‌کند تا شدیدتر زندگی کنیم.
- مردم هیچ گاه با شنیدن چیزی نمی‌آموزند. باید خودشان به آن پی ببرند.
- مردم فقط وقتی دیوانه می‌شوند که می‌خواهند از زندگی روزمره‌ی خود بگریزند.
- زندان هرگز زندانی را تربیت نمی‌کند فقط به او می‌آموزد که جنایت‌های بیشتری انجام دهد.
- من واقعی چیست؟ همان چیزی است که تو هستی، نه آن چیزی که دیگران از تو می‌سازند…
- به زودی آخرین تجربه‌ی زندگی‌اش را پشت سر می‌گذاشت و این تجربه کاملا متفاوت بود، مرگ.
- به ما اجازه داده می‌شود در زندگی اشتباه‌های زیادی انجام دهیم به جز اشتباهی که ما رانابود کند.
- حقیقت این است که انسان‌ها از شنیدن بدبختی دیگران خوش‌حال می‌شوند. چون باعث می‌شود باور کنند که خوشبختند!
- در میان همه جانوران جهان. فقط انسان‌ها اعدام می‌شوند به وسیله انسان‌ها. دیگر هیچ جانوری اعدام نمی‌شود و نمی‌کند.
- هیچ تصوری نداشت اما این فکر را مزه مزه کرد که به زودی پاسخ سوالی را درمی‌یابد که همه از خود می‌پرسند. "آیا خدا وجود دارد؟؟؟"
- در دنیایی که هر کسی به هر بهایی برای بقایش می‌جنگد، در مورد کسانی که تصمیم خودکشی می‌گیرند تا بمیرند چه قضاوتی می‌شود کرد؟
- اگر خدا وجود داشته باشد بدون شک در مورد موجوداتی که تصمیم می‌گیرند این زمین را زودتر ترک کنند بخشنده خواهد بود و شاید حتی از این که ما را وادار کرده وقت‌مان را آن‌جا بگذرانیم معذرت بخواهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲۱ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۸ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۸ دقیقه
بخش پنجم
۱۵ دقیقه
بخش ششم
۱۹ دقیقه
بخش هفتم
۱۹ دقیقه
بخش هشتم
۱۷ دقیقه
بخش نهم
۶ دقیقه
بخش دهم
۱۴ دقیقه
بخش یازدهم
۱۸ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۸ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۰ دقیقه
بخش هفدهم
۲۰ دقیقه
بخش هجدهم
۳ دقیقه
بخش نوزدهم
۳۳ دقیقه
بخش بیستم
۱۲ دقیقه
بخش بیست و یکم
۱۷ دقیقه
بخش بیست و دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد
نویسنده
مترجمآرش حجازی
گویندهنیکی کریمی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۶۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

Amirsam Moghani
۱۳۹۸/۲/۱۵
نوشته‌های پائلو واقعا تعصیر زیادی روی من میزاره مخصوصا کمیاگر. و یه انتقادم داشتم ما تو کشوری هستیم که مطالعه خیلی سحط پایینی داره و اقتصاد هم افتضاح قیمت کتاب هارو بیارید پایین چیزی رو از دست نمیدید به جای مثلا ده نفر بیست نفر خرید میکنن واقعا برای مردم سخته تازه کتاب صوتی خیلی زودتر از نوشته به و پایان میرسه چون رابی میخونه با سرعت میخونه و شنونده خسته نمیشه و یه رمان رو تو یک روز تموم میکنه ولی کتاب رمعمولی رو تا چند مدت داره تا تمومش کنه و فکر کنید اگه هروز بخواد یه کتاب رو بخونه در ماه باید نصف درامدش رو برای کتاب صرف کنه که خیلی سخته به نظر من قیمت هارو بیارید پایین مخاطب بیشتری جذب میشه و شما هم چیزی از دست نمیدید خود من هر دفعه رمان صوتی میگیرم تا تمومش نکنم بخیالش نمیشم
arsalan jalali
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
هر زمان که مشغول به خوندن کتابی هستم ناخودآگاه و در درونم میگم که کاش کتاب زودتر تموم بشه تا افتخار خوندن یه کتاب دیگه هم به کارنامه‌ام اضافه بشه!...
و شاید این اولین بار بود که این حس بهم دست میده به خودم گفتم "کاش این کتاب هیچ وقت تموم نشه!"
همونطور که بقیه دوستان هم گفتن، این کتاب هم مثل بقیه کتابای کوئیلو یه گرای خاص رو دنبال میکنه. و خوندنش رو شدیداً توصیه میکنم. با تشکر🌸🌸
Mohadese Ahmadi
۱۳۹۸/۴/۶
هم موضوع و هم نگارش عالی و خاصی داره. پائولو کوئیلو مثل همیشه با احساسات درونی و عمیق خواننده ارتباط خوبی برقرار کرده و برای من که خیلی دلنشین بود به خصوص که روند داستان به شکل جالبی از حالت پر از افسردگی و دیوونه بازی به حالت شیفتگی و لذتبخش بودن زندگی تغییر میکنه. فقط صدای خانوم کریمی کمی برای که این نوع داستان هم با احساس و هم با تفکر خواننده در ارتباطه زیادی سرد و بی‌ملاحظه بود. ولی بازم چیزی از ارزش کتاب کم نمیکنه. به نظرم کتاب قشنگیه و ممکن نیس کسی از خوندنش پشیمون شه. ولی بازم این نظر منه و قطعا سلیقه شخصی هم مهمه. با این حال بازم خوندشو توصیه میکنم!: )
somayeh tohidlou
۱۴۰۱/۳/۲۷
مثل اغلب هم‌نسلیهایم یک دوره‌ای پائولوکوئیلو با کیمیاگر و بعد کتاب‌های دیگرش به مطالعاتم وارد شد. اما اینبار با فاصله زیاد و از سرنبودن کتاب صوتی دردسترس کتاب را شنیدم. اما این باور که آگاهی از مرگ ما را تشویق به زندگی بهتر می‌کند، جذبم کرد
«ورونیکا تصمیم می‌گیرد»، هرچند به جنبه شخصی زیست ما اما
تاکید می‌کند، یاداوری کرد که ما برای لحظاتی زندگی می‌کنیم که حتی خارج از عرف و هنجارها می‌تواند باشد. جسارت زندگی کردن، هرچند برای نسل جدید و امروزی پذیرفته شده، اما برای نسل ما با انواع تعالیم فشرده گاهی دوراز دسترس است.
علی عاملی
۱۳۹۹/۵/۵
درود بردوستان گرامی
مطمینن دوستانی که کتاب‌های پائلو کوئلو رو خونده باشن میدونن که سبک نوشتاری این نویسنده
همواره مثبت و سرشار از پند و اندرز برای بهتر زندگی کردن، هست
این کتاب هم خارج از این عادت نیست
کتاب خوبیه و توصیه میشه برای کسایی که دچار روزمرگی و تکرار هستن
در ضمن کسایی که کتاب کیمیاگر رو نخوندن حتمن بهشون پیشنهاد میکنن بعد از این کتاب حتمن برن سراغ این کتاب
باسپاس فراوان از کتابراه
taa majidi
۱۳۹۹/۱/۸
سلام. دوست داشتم نظرمو بگم شاید برای کسی مفید باشه این کتاب خیلی واضح در چارچوب داستان بیان میکنه که ادمهای دنبال علاقیشون برن و همچنین خانواده‌ها فرزندان رو از علایق نهی نکنن مثل هنر یا نویسندگی و... همچنین از انسانها میخواد ک هر روز از عمرشون رو جوری زندگی کنن ک انگار اخرین روز زندگیشونه و همچنین با هدف باشند و در راستای اون مبارزه و تلاش کنن ک انسانهای بی‌هدف و ترسو ک از جنگیدن میترسن با مرده مساوی هستن
رابعه نظرپور همدانی
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
دلسرد شدن از زندگی چیز عجیبیه اینکه انگیزه‌ای برای ادامه دادن نداشته باشیم و در کلاف روزمرگی گم بشیم حسی هست که اکثر آدمها تجربه میکنن و حذف کردن خود را انتخاب میکنند. اما چرا باید دنبال معجزه‌های بزرگ بود؟ مگر هرروز تازه یک معجزه و یک فرصت و یک نعمت نیست؟ این برداشت من از پیام این کتاب بود. لحن سرد نیکی کریمی عزیز را چون سرد شدن قهرمان قصه از زندگی را میرساند دوست داشتم.
hossein sharif
۱۳۹۷/۸/۱۵
بسیار کتاب خوبی هست و من حتما توصیه میکنم. البته فکر میکنم افرادی که از خوندن یک رمان خیلی شاد و یا خیلی عمگین میشن بنظر من از لحاظ احساسی خیلس به یکی از شخصیتها نزدیک میشن تا جایی که جای اون شخصیت و تو داستان میگیرن و این یه مشکل دیگه به دنبال داره یعنی نمیتونن پیام کامل نویسنده و دریافت کنن و فقط از یک پنجره به منظره نگاه میکنن.
سارا گرمنجانی
۱۳۹۸/۲/۲
به نظرم کتاب خوبی بود ولی صدای خانم نیکی کریمی خیلی سرد و یکنواخت بود، بنظرم اصلا راوی خوبی نیستن!
mahsa gh
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
این کتاب یکی از قشنگترین کتابایی بود که خوندم، ما فک میکنیم حقیقت زندگی خیلی عجیب و پیچیدست درحالی که همون لحظه هاییه که خیلی معمولین اما ما زندگیشون نمیکنیم!
قسمتی از این کتاب:اما مردم اعتقاد داشتند همچنان باید بگردند چون پذیرفتن این که زندگی فقط یک ایمان است بسیار ساده به نظر می‌رسید!!!
Nasim Fatahi
۱۳۹۷/۹/۱۵
خانم نیکی کریمی بازیگر خاص و فوق العاده‌ای هستن ولی اصلاااااااااااا نمیتونن راوی خوبی باشن! به نظرم ‌همه‌ی کتاب و نویسنده و قلم نگارش نویسنده عالی هستن اما صدای خانم کریمی اصلا روی داستان ننشسته و دلنشین نیست
پریا قلی زاده
۱۳۹۷/۸/۲
موضوع کتاب جالبه ولی خانم نیکی کریمی بهتر میتوانست بخواند به نظرم هنوز به همچین حدی نرسیده است ک با گوینده‌های بقیه کتاب‌های صوتی مقایسه شود...
Nazanin Rad
۱۳۹۸/۵/۱۸
خیلی کتابه جالبه، ولی راوی خانم نیکی کریمی اصلا به نظرم به اون مرحله نرسیدن که بتونن داستانی رو روایت کنن خیلی جاها حس رو نمیتونستن منتقل کنن، اب دهانشون انگار غلیظ بوود واسه یه ادم حساس به صدا، اون صداهای ریزی که موقع صحبت کردن به وجود میاد واقعا عصبی میکنه.
سارا ریاحی
۱۴۰۰/۴/۴
فصل‌های اول کتاب حوصله سر بر بودن اما هر چی جلو رفت برای من جذاب تر شد،
صدای خانم کریمی شاید خیلی یکنواخت بود و تغییری نداشت
اما من در مل فصل‌های آخر کتاب رو به شدت دوست داشتم و به نظرم به آدم یاداوری میکرد که باید تو این فرصت کوتاه زندگی کنی و لذت ببری
Mahya Zare
۱۳۹۸/۱/۲۶
کتاب قشنگی بود و اخرش هم عالی تموم شد. اولای داستان زیاد ارتباط برقرار نکردم باهاش ولی رفته رفته قشنگ تر شد. و مهمتر از همه یاد گرفتم که یاداوری مرگ باعث میشه ما بهتر زندگی کنیم و دیونگی کنیم.
مشاهده همه نظرات ۱۴۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد

برای دریافت کتاب صوتی ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.