معرفی و دانلود کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو

عکس جلد کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو

رمانی پرفروش درباره محاصره‌ی شهری در جریان جنگ بوسنی! کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو به قلم استیون گالووی، بر اساس داستانی واقعی از ماجرای کشته شدن 22 نفر در خیابان‌های سارایوو در سال 1992 به نگارش درآمده و درباره نوازنده‌ای‌ست که به یاد کشته‌شدگان، 22 روز می‌نوازد و نوای اندوهگین موسیقی در فضای شهری جنگ‌زده طنین‌انداز می‌شود. این رمان چندین جایزه ادبی را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو:

جنگ بوسنی یکی از تلخ‌ترین وقایع تاریخ معاصر است که بیش از سه سال طول کشید و کشور بوسنی و هرزگوین را دچار آسیب‌های جانی و مالی فراوانی کرد. جنگی خانمان‌سوز که پس از استقلال طلبی این سرزمین از یوگسلاوی سابق رخ داد و مسلمانان، صرب‌ها و سایر گروه‌های قومی و نژادی این کشور دچار اختلافات شدیدی شدند. در جریان همین نبردهای مسلحانه، شهر سارایوو پایتخت این سرزمین توسط نیروهای صرب محاصره شد. حصری طولانی که 1425 روز طول کشید و در این دوران 13 هزار و 952 نظامی و غیرنظامی کشته شدند.

کتاب ویولنسل نواز سارایوو (The Cellist of Sarajevo) نیز داستانی زیبا درباره این دوران تعریف می‌کند و روایتی تاثیرگذار از جنگ، استقامت مردم و زنده نگه داشتن امید و انسانیت ارائه می‌دهد.

ماجرا از جایی آغاز می‌شود که چهار نفر در شهری محاصره شده و وحشت‌زده می‌خواهند جان خود را حفظ کنند و یکی از آن‌ها نوازنده‌ای‌ست که با دیدن صحنه‌ای دلخراش تصمیم عجیب و مهمی را می‌‌گیرد. او شاهد کشته شدن 22 نفر از دوستان و همسایگان خود است؛ آن هم زمانیکه این افراد بی‌گناه در صف نانوایی ایستاده‌اند و بی‌خبر از همه جا با حمله خمپاره‌ای جان خود را از دست می‌دهند.

پس از این اتفاق ویولنسل نواز تصمیم می‌گیرد 22 روز به یاد آشنایان خود، در همان محلی که گلوله و خمپاره اصابت کرده بود، ساز بنوازد. از آن طرف مرد جوانی به نام «کنان» تلاش می‌کند برای تهیه آب آشامیدنی برای خانواده‌اش از خانه خارج شود و هر خطری را قبول کند. شخصیت سوم رمان نیز مردی به نام «دراگان» است که همسر و پسرش را در ابتدای ناآرامی‌ها از شهر بیرون فرستاده و در یک نانوایی کار می‌کند. چهارمین فرد نیز زنی جوان به نام «تیر» است که به عنوان یک تک تیرانداز می‌خواهد هرطور شده جان نوازنده شهر را نجات دهد.

رمان ویولنسل نواز سارایوو اثری به شدت قدرتمند است که با الهام از داستانی واقعی نشان می‌دهد که جنگ چطور می‌تواند تعریف انسان‌ها را از همدیگر تغییر دهد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو:

- نامزد جایزه گیلر در سال (2008)
- نامزد جایزه Ethel Wilson در سال (2009)
- نامزد مدال ساکورا در سال (2009)
- برنده جایزه OLA Evergreen در سال (2009)
- برنده جایزه Borders Original Voices برای بخش داستانی (2008)
- کتابی پرفروش در بیش از بیست کشور دنیا

نکوداشت‌های کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو:

- یک رمان نفیس درباره جنگ و از دست دادن... یک اثر هنری زیبا و لطیف. (مجله اپرا)
- اثری متقاعد کننده! (Entertainment Weekly)
- زیبا. (لس آنجلس تایمز)
- تصاویر و توصیفات غیرقابل حذف و شخصیت‌های تاثیرگذار. (Kirkus Reviews)
- پرتنش و پر اتفاق. (Publishers Weekly)
- این رمان جذاب از زمان و مکان فراتر می‌رود... یک داستان جهانی! (خالد حسینی، نویسنده)

کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های تاریخی علاقه دارید و می‌خواهید یکی از برجسته‌ترین آثار ادبیات کانادا را بشنوید، این رمان شنیدنی را از دست ندهید.

استیون گالووی را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ای کانادایی‌ست که در شهر ونکوور به دنیا آمد و در دانشگاه بریتیش کلمبیا به تحصیل پرداخت. اولین رمان استیون گالووی (Steven Galloway) نامزد دریافت جایزه Canada Book Awards و دومین رمانش نیز نامزد جایزه داستانی Ethel Wilson شد.

اما گالووی با نوشتن کتاب ویولن‌سل نواز سارایوو به شهرت فراوانی رسید و رمانش به فروشی بین‌المللی دست پیدا کرد. این نویسنده هم‌اکنون در دانشگاهی که خودش درس خوانده بود، رشته نویسندگی خلاق را تدریس می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو می‌شنویم:

صفیر‌کشان پایین آمد و هوا و آسمان را به راحتی شکافت. هدف، بزرگ شد و زمان و سرعت، آن را در کانون قرار داد. لحظه‌ی پیش از اصابت، آخرین لحظه‌ای بود که همه‌چیز شکل نخستین خود را داشت. آن‌گاه دنیای مرئی منفجر شد.

در سال 1945، موسیقی‌شناسی ایتالیایی، بقایای دستنویس سوناتی را در خرابه‌های کتابخانه‌ی موسیقی درسدِن که هدف بمب آتش‌زا قرار گرفته بود، پیدا کرد. به اعتقاد او، این نت‌ها کار توماسو آلبینونی، آهنگساز ونیزی قرن هفدهم بود و دوازده سال بعدی را برای بازسازی قطعه‌ای بزرگ‌تر، از روی تکه دستنویس سوخته صرف کرد. اثر پدید آمده، معروف به آداجیوِ آلبینونی، چندان شباهتی به بیشتر کارهای او ندارد و به نظر بیشتر پژوهش‌گران، جعلی است اما حتی کسانی که به اصالت آن شک دارند به سختی از عهده‌ی انکار زیبایی‌اش برمی‌آیند.

تقریباً نیم قرن بعد، همین تضاد به نظر ویلون‌سل‌نواز جذاب می‌آید. اینکه چیزی در چشم‌انداز شهری ویران‌ شده، از صفحه‌ی روزگار محو و آن‌گاه بازآفرینی شود تا اثری بدیع و باارزش گردد، مایه‌ی امید اوست. امیدی که اکنون یکی از معدود چیزهای باقیمانده برای شهروندان محاصره‌شده‌ی سارایوو است و برای عده‌ی زیادی، هر روز تحلیل می‌رود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۱۱ دقیقه
برای لارا
۲۱ دقیقه
بخش یک: تیر
۲۰ دقیقه
کنان
۱۲ دقیقه
دراگان - قسمت اول
۱۱ دقیقه
دراگان - قسمت دوم
۱۵ دقیقه
بخش دو: کنان - قسمت اول
۱۶ دقیقه
کنان - قسمت دوم
۷ دقیقه
کنان - قسمت سوم
۱۹ دقیقه
تیر
۲۱ دقیقه
دراگان - قسمت اول
۸ دقیقه
دراگان - قسمت دوم
۱۶ دقیقه
تیر - قسمت اول
۲۱ دقیقه
تیر - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
کنان
۱۲ دقیقه
دراگان - قسمت اول
۱۴ دقیقه
دراگان - قسمت دوم
۱۴ دقیقه
تیر - قسمت اول
۱۲ دقیقه
تیر - قسمت دوم
۱۱ دقیقه
تیر - قسمت سوم
۲۰ دقیقه
کنان - قسمت اول
۱۵ دقیقه
کنان - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
بخش سه: دراگان
۱۴ دقیقه
تیر - قسمت اول
۱۷ دقیقه
تیر - قسمت دوم
۱۸ دقیقه
کنان - قسمت اول
۹ دقیقه
کنان - قسمت دوم
۲۰ دقیقه
تیر
۱۹ دقیقه
دراگان
۱۰ دقیقه
بخش چهار: کنان
۹ دقیقه
درگان
۱۲ دقیقه
تیر
۶ دقیقه
پی‌گفتار
۵ دقیقه
انسان ماندن بر لبه‌ی تیغ

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو
نویسنده
مترجمبابک مظلومی
گویندههوتن شاطری پور، فرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب نشر نیکا
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو

برای دریافت کتاب صوتی ویولنسل نواز سارایوو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.