معرفی و دانلود رایگان کتاب کشیش ویکفیلد

عکس جلد کتاب کشیش ویکفیلد
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کشیش ویکفیلد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کشیش ویکفیلد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کشیش ویکفیلد

کتاب کشیش ویکفیلد نوشته‌ی الیور گلداسمیت، درباره‌ی داستان مردی است که با از دست دادن ناگهانی ثروت، زندگی‌اش دگرگون می‌شود.

داستان درباره‌ی دکتر پریمروز، کشیش ویکفیلد (The Vicar of Wakefield) است که وضع مالی خیلی خوبی دارد. او صاحب دو دختر و چهار پسر می‌باشد. پسر بزرگش با دختری ثروتمند به نام آرابلا نامزد می‌کند ولی در شب ازدواجش، دکتر پریمروز بر حسب اتفاقی که خود او در آن بی‌تقصیر بوده است تمام ثروتش را از دست می‌دهد. عروسی پسرش به هم می‌خورد و این خانواده به اجبار از خانه‌ی بزرگ خود به روستایی دور دست می‌روند. بخت و اقبال به این خانواده پشت می‌کند و آن‌ها با مشکلات عدیده و غیر قابل پیش‌بینی روبه‌رو می‌شوند.

اعتقاد راسخ کشیش به اصول مذهبی با وجود تمام بدبختی‌ها سست نمی‌شود و او بر حسب تعلیمات مذهبی که خود مبلغ آن بوده است حتی دشمنانش را می‌بخشد و آن‌ها را نفرین هم نمی‌کند. روز به روز وضع این خانواده از هر لحاظ بدتر و وخیم‌تر می‌شود. آیا در پس ابرهای سیاه بدبختی و مذلت، خورشید درخشان منتظر نشسته است که با انوار جان بخش خود بار دیگر روح شادی و امید در آن‌ها بدمد و به آن‌ها کمک کند که ایام فقر و نابسامانی را وادی فراموشی بسپارند؟

این اثر الیور گلداسمیت (Oliver Goldsmith)، شاعر، نمایشنامه نویس و نویسنده‌‌ی انگلیسی – ایرلندی با سرعت زیادی به یکی از پرخواننده‌ترین کتب دوره‌ی ویکتوریا تبدیل شد. کشیش ویکفیلد تأثیر زیادی روی نویسندگان بعد از خودش گذاشت. جرج الیوت در کتاب میدل مارچ، جین آستن در کتاب مشهور خود "اما"، چارلز دیکنز در دو کتاب خود به نام‌های قصه‌ی دو شهر و دیوید کاپرفیلد، مری شلی در کتاب فرانکشتاین، شارلوت برونته در کتاب‌های پروفسور و ویلت، لوئیزا می آلکوت در کتاب زنان کوچک و یوهان ولفگانگ گوته در کتاب غم‌های ورتر جوان از نوشته‌های این اثر بهره گرفته‌اند.

نویسندگان معاصر هم از این قاعده مستثنی نیستند. کتاب مشهور نقاب رنگین نوشته‌ی سامرست موآم بر اساس شعری که درباره‌ی یک سگ دیوانه در این اثر سروده شده، پایه‌گذاری شده است. نکته‌ی مهم این است که این اثر بعد از تقریباً سه قرن هنوز به شکل چشمگیری با شما رابطه‌ی عاطفی برقرار می‌نماید؛ بطوریکه خودتان را در ماجرا ناظر بی‌طرف نمی‌دانید.

در بخشی از کتاب کشیش ویکفیلد می‌خوانیم:

داستان پسر من طولانی‌تر از آن بود که بتوان در یک جلسه به اتمام رساند. قسمت اول داستان شب گذشته شروع شد و قسمت پایانی آن روز بعد از صرف نهار انجام گرفت. ورود آقای تورن هیل به آن‌جا باعث ناراحتی بعضی از ما شده بود. سر مستخدم که حالا یکی از دوستان من در خانواده شده بود آهسته در گوش من گفت که آقای ملاک علاقه خود را به دوشیزه ویلموت ابراز کرده و اینطور وانمود می‌کند که قصد خواستگاری دارد.

عمو و زن عموی دوشیزه ویلموت با این وصلت کاملا موافقت دارند. وقتی آقای تورن هیل وارد شد از دیدن من و پسرم یکه خورد ولی من این‌طور ارزیابی کردم که این دستپاچگی بیشتر از تعجب بود تا از تنفر به ما. ما به او نزدیک شده و مراتب ادب را بجا آوردیم. او هم جواب ما را با لطف و ادب داده و طولی نکشید که حضور او محفل ما را گرم‌تر کرد.

بعد از صرف نهار او مرا به کناری کشیده و درباره دخترم از من سؤال کرد. ولی وقتی که من به او گفتم که تلاش من برای پیدا کردن دخترم به جایی نرسیده خیلی متعجب شد و به من گفت که در غیاب من چندین بار به خانه ما سر زده که خیال بقیه افراد خانواده مرا راحت کند. او از من پرسید که آیا من مشکلات و بدبختی که برایم پیش آمده برای دوشیزه ویلموت و پسرم توضیح داده‌ام یا خیر. من به او گفتم که هنوز چیزی به آن‌ها نگفته ام. او از رازداری و احتیاط من قدردانی کرده و از من خواست که این راز را همچنان مخفی نگاه دارم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کشیش ویکفیلد
نویسنده
مترجمتورج هاشمی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۰
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب کشیش ویکفیلد

Delaram .
۱۳۹۸/۳/۲
سلامی به خوش بویِ بوی باران😉
چون من اعتقاد دارم که باید همیشه احساس واقعی را از همه چیز با جزییات تشریح کرد، برای همین دوست دارم تجربه‌ای دو روز مطالعه‌ای این کتاب را تا آخر بنویسم.
اگر در جز بگویم، اول‌های رومان را که شبیه تعریف کردنِ خاطراتِ عادی بود زیاد با مزاجِ روحم خوش نیامد، اما همین نقاشی
تصاویر شده‌ای موضوعات فصل و جذابیت‌های که در ادامه پیدا شدن من رو بر این داشت که قبول کنم اول هایش حق بوده که با هیجان شروع نشود!
نکته‌ای دومی که میخواهم اشاره کنم این است که در جاهای یک کلمه دو بار تکرار میشد مثلا در این جمله «چنین بود که که پسر بزرگ من که بطور... » (که) دو بار تکرار شده است. زیباتر میشود اگر به جزییات خیلی ریز هم رسید😅
و بعد این‌ها بخواهم احساس واقعی خودم رو در موردش بنویسم باید بگوییم که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته‌ام و بی‌شک این تأثیر یک تاثیر مثبت و زیبا بود.
چقدر از حمایت مردی به نام پدر که دختر خطا کارش را بخشیده و به هر نحوی بود میخواست وی را به زندگی امید وار کندخوشحال و مسرور میشدم. کاری که خیلی از والد‌ها فراموش کرده‌اند که خطای فرزندانشان را به دیده‌ای اغماض بنگرند و برای زندگی بهتر شان در آینده حامی آن‌ها شوند.
کتاب از شادی و زندگی خیلی عالی به غم و رنج و اتفاق‌های خیلی وحشت ناک اشاره میکند که در آخر دوباره با امیدواری برمیگردد به همان زندگی خوب گذشته حتی بهتر از ان. یعنی با تجربه‌های مفید.
از جزییات‌ی که خودم حس میکنم کافی نیستن بگذریم، میرسیم به کلیات که تنها جمله‌ای که میخواهم مانند اکثر دیدگاه‌ها بنویسم این است:
«عالی بود»
شاید فقط لازم بود از اول همینو بنویسم 😁
Narges H
۱۳۹۹/۳/۱۲
من علاقه زیادی به داستانهای کلاسیک ندارم. اما در ایام قرنطینه دسترسی به کتابراه و امکان خوندن رمانهای رایگان خارجی کتابراه، خیلی برام خوشحال کننده بود. این رمان، جدا از اینکه توضیحات مفصلی از خطابه‌های مذهبی بود، اما دنیایی رو به تصویر کشید که در اون، هنوز هم پاداش خوبی و بدی در همین دنیا داده من میشوند. زیبایی داستانهای کلاسیک همینه. شخصا از اینکه میتونستم، دنیای بدون تلفن، موبایل، اینترنت رو در این داستان دوباره تصور کنم، خیلی خوشحالم. غافلگیری پایان کتاب هم خیلی جذاب بود. امیدوارم کتابهای بیشتری رو در کتابراه بذارید. من اکثر رمانهای خارجیتون رو دارم میخونم.
mohsen ebi
۱۳۹۸/۶/۲۸
عالی بود, عنوان کتاب اصلا جذابیتی نداشت ولی داستان مخصوصا در وسطهای اون فوق العاده بود. اخر کتاب به سبک هندی و ایرانی تموم شد که از یک داستان در قرن 18 باز عالی بود. بعضی جاها موعظه‌های خارج از داستانش اعصاب ادم رو خرد میکرد ولی در قسمتی که با اون هنرپیشه وارد خونه اقای ویلموت میشه و با سرپیشخدمت و اونجا بحث سیاسی میکنه فوق العاده بود دیدگاه نویسنده در زمانی که حتی انقلاب فرانسه اتفاق نیفتاده بود و حتی هیچ بحثی از طبقات کارگری و سرمایه داری نیومده بود و ایشون اینطور اینده و دیدگاه اشراف و ثروتمندان رو پیش بینی کرده بودند برام فوق العاده جذاب بود.
Najme SH
۱۴۰۰/۱/۱۹
خوب نبود ولی بد هم نبود.. نسبت به رمان‌های قوی در حوضه‌ی ادبیات کلاسیک مثل آثار خواهران برونته یا آثار جورج الیوت، خیلی خیلی متوسط بود. ترجیح میدادم متن رمان بجای اول شخص توسط سوم شخص که همون نویسنده باشه، نوشته می‌شد چون متاسفانه به نظرم نویسنده نتونسته بود احساسات دیگر شخصیت‌های داستان رو از زبان اول شخص داستان که همون کشیش داستان بود بیان کنه و در اوج بخش‌های هیجانی داستان فقط احساسات خود اول شخص داستان اونم تا حد کمی مشخص بود
اتنا سیف
۱۳۹۸/۱۲/۲۳
داستانش خیلی شبیه به داستان غرور و تعصب جین استن بود که از قبل خونده بودم ولی این زیباتر بود بیشتر داستانهای کوتاه و گفتگوهای کشیش در ارتباط با پادشاهی نظرم رو جلب کرد در پایان داستان ناباورانه یکباره ورق برگشت و در دنیای واقعی چنین چیزی تقریبا ناممکنه ولی کتاب بهمون یاد میده نمیشه قطعی در مورد کسی نظر داد بین کتابهایی که خوندم استحقاق امتیاز بالا رو داره
Mina Alibazi
۱۴۰۱/۳/۱۳
مسائل فلسفی، اعتقاد راسخ به خدا به شدت در جای جای این کتاب دیده میشد، صبوری آدم‌ها و اینکه تو هر شرایطی باز هم رنجش از خدا نباشه و خیلی جاها یاد میداد، قلم ظریف و گیرای نویسنده به شدت مخاطب رو جذب میکنه و جوری داستان بیان میشه که انگار در حال دیدن فیلم هستی و حضورت رو در اون لحظه و در اون مکان احساس میکنی، به نظر بنده که خیلی خوب بود👏👏
مریم جاور
۱۴۰۰/۹/۹
داستان خوبی مرد درباره این که دنیا پر از مکر و حیله ست و ما باید چشمامون و خوب باز کنیم. فقط اونجا ک دختر بزرگش گول خورده بود چطور شد که موقع بازگشت این همه غصه دار شد عجیب بود برام درک نکردم. و زیاد حرف میزد کشیک و. اخرش و شخصیت‌ها رو جاهایی قاتی میکردم و اخر نفهمیدم دختر بزرگ ازدواج کرد یا ن. در کل قصه جالبی بود. ممنون بخاطر رایگان بودنش
فرشته رزاقی
۱۴۰۰/۴/۷
داستان قشنگی دارد، هرچند برخی جاها شرح سخنرانی‌ها و خطابه‌ها زیاد به نظر میرسد که این هم شاید بابت عجله خواننده‌ای مثل من در تعقیب ماجرای اصلی داستان یک ایراد باشد، برخی وقایع به خصوص در زندان عجیب به نظر می‌رسد مثلا سرعت و شرایط دسترسی به افراد و مسائل دیگه سینمای هند رو تداعی میکرد، در کل سرگرم کننده بود
Zahra Babanezhad
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
متن کتاب روان و گیرا بود و از اینکه نویسنده به نکات مثبت اشاره میکرد لذت بردم از اینکه به جای گله و شکایت کردن از چیزهای با ارزشی که داریم همیشه قدردان و سپاسگزار باشیم و خیلی آموزنده بود هرچند شاید حل شدن تمام مشکلات در یک روز خیلی عجیب و غریب بود ولی زندگی پراز غافلگیری است
zare zare
۱۴۰۱/۱/۸
کتاب خوبی بود، وتوکل و بخشیدن و زود قضاوت نکردن از پندهای عالی حاصل از مطالب کتاب رو در پی داشت، با اینکه تفاوت‌ها فرهنگی و زبانی و اقلیمی رو با کتاب داریم ولی بیانگر این مطلب هست که آسمان همه جا یکرنگ است و خوبی همیشه در همه جا به یک شکل هست. کافیه که نگاهمون رو به دنیا و اتفاقات تغییر بدیم.
Farnoosha Alipour
۱۳۹۸/۶/۳۰
من خیلی رمان کلاسیک میخونم و تقریبا اکثر اونا رو خوندم ولی در کمال تعجب با این که این کتاب کتاب معروف و ماندگاری هستش اصلا برام کشش نداشت و داستان خیلی یکنواخت پیش میرفت.... با وجود تمام تلاشی که کردم نتونستم تمومش کنم
nahid bozorgvar
۱۴۰۰/۲/۲
باتشکر از آقای تورج هاشمی وکتابراه که درایام کرونا باعث شدند من به این کتاب دسترسی پیداکنم. بایدبگم کتاب خوب وآموزنده‌ای بود ولی داستان ضعیفی داشت به نسبت آثارکلاسیک قوی دنیاودربعضی جاها متن موعظه‌ها و خطابه‌ها خسته کننده میشد. اما من دوستش داشتم وتا آخربالذت خوندم.
Maryam Kazemi
۱۴۰۱/۵/۱۵
کتاب بدی نبود اگر چه اسم کتاب برام زیاد جذاب نبود ولی عکسش و همینطور کم بودن تعداد صفحاتش ترغیبم کرد که بخونمش. تاکید بر ارزش خانواده و بودن کنار هم در روزهای سختی، جز نکات مثبت این کتاب بود که دوست داشتم، کتاب طی چند صفحه آخر خوب تموم شد.
س نعمتی
۱۳۹۹/۴/۳
رمان خوبی بود، نکته‌های اخلاقی خوبی داشت هرچند به نظرم گاهی این خوبی از حد منطق عبور و به بلاهت نزدیک میشد. رفتار پدر با دختر خطاکار بسیار عالی و آموزنده بود، پایانش شتابزده و عجیب بود، مثل ازدواج الیویا با هیل تورن عیاش و بدذات.
مریم رضایی
۱۴۰۰/۹/۱
اوایل کتاب طوری بود انگار تو کلیسا پای موعظه خسته کننده کشیش نشستی. یه جورایی خسته کننده بود. و در آخر داستان بطور ناگهانی همه چی گل و بلبل شد. آخر داستان خیلی سطحی تموم شد. نسبت به داستان‌های کلاسیکی که قبلاً خونده بودم سطح پایین بود.
مشاهده همه نظرات ۱۱۱

راهنمای مطالعه کتاب کشیش ویکفیلد

برای دریافت کتاب کشیش ویکفیلد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.