معرفی و دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

عکس جلد کتاب صوتی کیمیاگر
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

کتاب صوتی کیمیاگر نوشته‌ی پائولو کوئیلو، درباره‌ی روح سرگردان انسانی است که به دنبال هدف و سلوک می‌گردد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین و درخشان‌ترین کتاب‌های قرن بیستم به حساب می‌آید.

کیمیای هر انسانی در درون او نهفته است. آنچه که هر انسانی باید انجام دهد یافتن داشته‌ها ‌و دانسته‌های درونی و هدایت آن‌ها برای دستیابی به اهداف است.

کیمیاگر (The Alchemist) داستان زندگی پسر جوانی به نام سانتیاگو است که پدر و مادرش دوست دارند تا او کشیش شود، به همین دلیل تا دوره نوجوانی او را در یک صومعه‌، تحت آموزش قرار می‌دهند. سانتیاگو از کودکی آرزو داشت تا جهان را ببیند. یافتن کائنات و شناخت خدا آرزوی قلبی او بود. در یکی از شب‌ها او خواب کشف گنجی بزرگ در سرزمین مصر را می‌بیند.

پس از مدتی به سراغ پیرزنی می‌رود تا خوابش را تعبیر کند، پیرزن تشویقش می‌کند تا برای تحقق این رویای صادقه به مصر سفر کند. تا اینکه سانتیاگو تصمیم می‌گیرد تحصیل در صومعه را کنار بگذارد، چند گوسفند بخرد و به تمام جهان سفر کند. در این مسیر پرفراز و نشیب با یک زن کولی، مردی که ادعای پادشاهی دارد و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و دلباخته‌ی دختر صحرا به نام فاطمه می‌شود. تمام زندگی‌ سانتیاگو در سفر و در کنار گوسفندانش خلاصه می‌شود، اما پایانی شاد برای شما به همراه دارد، چرا که سانتیاگو در پایان با تمام سختی‌ها و با تلاش بسیار به هدف خود می‌رسد.

موضوع اصلی این رمان، رهایی از بند تعلقات و وابستگی‌ها و آزادی داشتن نسبت به هر چیزی است. این کتاب زندگی روزمره و تکراری انسان‌ها را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد و به شما می‌گوید که برای دستیابی به اهداف‌تان باید بجنگید و از تلاش دست نکشید.

پائولو کوئیلو کیست؟

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده‌ی برجسته و درخشان برزیلی است که در اغلب آثارش به موضوع عشق و ایمان می‌پردازد. کتاب‌های او بین عموم مردم و در کشورهای مختلف جهان محبوب است. این رمان مشهورترین کتاب اوست و یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دهه‌ی پایانی قرن بیستم محسوب می‌شود. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، جاسوس، عشق ورای ایمان، سلحشور نور، دست نوشته‌های آکرا.

در قسمتی از کتاب صوتی کیمیاگر می‌شنویم:

«سرانجام زن جوانی به آن‌ها نزدیک شد که جامه‌ی مشکی به تن نداشت. ظرفی بر دوش و دستمالی بر سر داشت اما صورتش را نپوشانده بود. پسر به او نزدیک شد تا در مورد کیمیاگر از او بپرسد. در آن لحظه زمان در نظرش از حرکت بازایستاد و جان جهان به درونش یورش برد. وقتی به چشمان تیره ی دختر نگریست و لبان آمیخته به لبخند و سکوتش را دید، به مهم ترین بخش زبان جهان پی برد، زبانی که همه ی افراد روی کره ی زمین در قلبشان آن را حس می کنند. آن چیز عشق بود.چیزی دیرینه تر از آغاز انسانیت و پیدایش صحراها. چیزی که هرگاه دو چشم با هم تلاقی می کردند، از خود نیرویی ساتع می کرد. مثل همین لحظه که چشمان او و دختر لب چشمه با هم تلاقی کرده بودند.

او لبخند زد و این یک نشانه بود. نشانه ای که منتظرش بود، بی آنکه بداند تمام زندگی اش منتظر چنین نشانه ای بود. همان نشانه ای که در گوسفندان، کتاب ها، بلورها و سکوت صحرا به دنبالش بود. خالص جهان بود. نیاز به توضیح نداشت، همان طور که دنیا ِاین زبان هم با گذر از زمان نیاز به توضیح ندارد. پسر در آن لحظه حس می کرد که در حضور تنها زن زندگی اش است و اینکه آن دختر نیز بی آنکه چیزی بگوید چنین حسی داشت. او بیش از هر چیز دیگری به این مسئله اطمینان داشت. والدین و پدربزرگ و مادربزرگش به او گفته بودند که اول باید عاشق شود و طرف را بشناسد و بعد به او متعهد شود.

اما شاید کسانی که چنین دیدگاهی داشتند از زبان جهان چیزی نمی دانستند. چون وقتی آن زبان را بدانی، به آسانی می فهمی که شخصی در این دنیا به انتظار توست، چه وسط یک صحرای بی آب و علف باشی و چه یک شهر بزرگ. وقتی دو نفر با هم رو در رو می شوند و چشمانشان با هم تلاقی می کنند، گذشته و آینده بیاهمیت می شود. فقط آن لحظه می ماند و قطعیتی باورنکردنی که همه چیز زیر آسمان کبود با دستی واحد نوشته شده.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
معرفی
۱۴ دقیقه
بخش اول
۳ دقیقه
بخش دوم
۷ دقیقه
بخش سوم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم
۷ دقیقه
بخش پنجم
۸ دقیقه
بخش ششم
۳۲ دقیقه
بخش هفتم
۹ دقیقه
بخش هشتم
۶ دقیقه
بخش نهم
۴ دقیقه
بخش دهم
۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۱ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۴ دقیقه
بخش سیزدهم
۷ دقیقه
بخش چهاردهم
۳۴ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۵ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۷ دقیقه
بخش هفدهم
۵ دقیقه
بخش هجدهم
۱۷ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۰ دقیقه
بخش بیستم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و یکم
۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۹ دقیقه
بخش بیست و سوم
۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کیمیاگر
نویسنده
مترجمساره خسروی
گویندهسامان قلیچ خانی
ناشر صوتیانتشارات رمانو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

کاربر احمدزاده
۱۳۹۹/۹/۱
به لحاط محتوا لذت بردن از این کتاب بسته به دیدگاه و سلیقه هر فرد داره. با احترام به سلیقه دوستان من اصلا باهاش ارتباط برقرار نکردم. چون کلا رئالیسم جادویی و همچنین این نوع عرفان رو دنبال نمیکنم.
از لحاظ فنی دو نکته هست: اول این که گوینده خودش صدای خوبی داره ولی صدای شخصیت اصلی اصلا و ابدا متناسب
نیست و حتی باعث دور شدن شنونده از شخصیت اصلی میشه (شاید بهتر باشه یه نسخه دیگه رو گوش کنید). دوم تو این نسخه صوتی از موسیقی استفاده نشده و فاصله بین فصل‌ها در حد یکی دو ثانیه هست که به کیفیت و لذت بردن از کار لطمه زده.
Saeed Abbasi
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
عاالیی‌ترین کتابی که تو عمرم خوندم تنها کتابی که هیچوقت دوس نداشتم تمومش کنم
همه چیو یجوری وصف میکنه که با تمام وجود درک کنیم
خیلی شوق معرفی کردنشو به همه دوستام دارم
فاطمه میم
۱۳۹۸/۹/۳۰
فوق العاااده ست واقعا. ارزش چندبار خوندن رو داره. اگر روح ماجراجو و نا آرامی دارید، اگر دنباله رو آرزوهاو رویا هاتون هستید، پیشنهاد میشه حتما مطالعه کنید.
میترا شاهین
۱۳۹۹/۶/۱۷
من این کتاب را قبلا خوانده بودم و دوست داشتم یک‌بار هم کتاب صوتی را گوش بدهم. متاسفانه هربار که چوپان با آن صدای خنده دار حرف می‌زد کاملا حواسم از جریان داستان پرت میشد تا جایی که اصلا نتوانستم بقیه داستان راگوش بدهم. خیلی خیلی متاسفم که راوی تصمیم گرفته چنین صدای مسخره‌ای را برای قهرمان داستان اجرا کند و ما را از گوش دادن این داستان محروم کرد. این یک داستان کمدی نیست.
soraya Lotfian
۱۳۹۹/۶/۵
من کتابشو بصورت چاپ شده دارم و امروز تمومش کردم
تا صفحه ۵۰ خسته کننده شده بود برام حس کردم دارم یه کتاب بچگانه و تخیلی میخونم، اما وقتی ادامشو خوندم و الان که تمومش کردم حس عجیبی دارم دیدم نسبت به همه چی عوض شد راستش منو خیلی عجیب تحت تاثیر قرار داد،،، فکرمو مشغول کرد و خوشحالم که ادامه دادم... و به بقیه دوستانم توصیه میکنم حتما مطالعه
کنند
Silver Habibi
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
اساسا پائولو کوئیلو از اون نویسنده‌هایی ایست که انسان رو به فکر فرو میبره و در قسمت‌های مختلف داستان هاش آدم رو وادار به سنجیدن موقعیت حقیقی خودش میکنه طوری که آدم خودش رو جای شخصیت‌های داستان قرار میده و این یعنی گاها انسان رو به خودشناسی عمیق تری از خودش هدایت میکنه... جدا توصیه میشه خوندنش...
عرفانه رستگار
۱۳۹۹/۱/۴
چقدر زیبا که این کتاب بهمون یادآور میشه چه نیرو عظیمی مارو برا رسیدن به آرمان هامون یاری میکنه و در نهایت تاریکی نور و در نهایت نور تاریکیه فقط به خودمون بستگی داره چه چیزی رو تمنا کنیم و چقدر صبر داریم و چقدر ایمان داریم به انچه که کتاب به عنوان جان جهان ازش یاد میکنه
Moon Na
۱۳۹۹/۸/۲۰
این کتاب بهت بنظرم راه و رسم موفقیت رو معرفی میکنه اینکه موفق تصمیم گیری باید به خواسته هات توجه کنی و به سمت چیزی که علاقه داری بری اینکه جوهر کیمیاگری صرفا تبدیل به طلا نیست بلکه زندگیت رو طوری بچینی که آخر به خدا برسی و با تمام وجود حسش کنی💛
مشاهده همه نظرات ۱۵۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کیمیاگر

برای دریافت کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.