معرفی و دانلود کتاب بازی - بازیگری: راهنمایی برای کارگاه‌های تئاتر

عکس جلد کتاب بازی - بازیگری: راهنمایی برای کارگاه‌های تئاتر
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازی - بازیگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازی - بازیگری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازی - بازیگری: راهنمایی برای کارگاه‌های تئاتر

کتاب بازی - بازیگری نوشته لوک دیکسون، با ارائه ایده‌هایی خلاقانه و با زبانی ساده و بدون تکلف به شما کمک می‌کند تا برای انجام کار حرفه‌ای در هنرهای نمایشی آماده شوید.

درباره کتاب بازی - بازیگری:

لوک دیکسون (Luke Dixon) حاصل سی سال تلاش خود را در کتاب بازی - بازیگری (Play - acting) پیش روی شما قرار داده تا بتوانید به صورت عملی با ایده‌های مختلف او در جهت گرداندن انواع کارگاه‌های بازیگری آشنا شوید.

این کارگردان مشهور که با هنرمندان بسیاری در سرتاسر دنیا کار کرده است اکنون نتیجۀ مشاهدات و تلاش‌های خود را در قالب کتابی ارزشمند در اختیارتان قرار می‌دهد تا شما به صورت ملموس و عینی تمام نکات مهم در عرصه بازیگری تئاتر را از زاوایای گوناگون مورد کند و کاو قرار دهید. او در این کتاب تا جای ممکن به تمام مسائلی می‌پردازد که می‌توانند به عنوان مرجعی عملی برای تربیت بازیگران استفاده شوند.

اغلب متخصصین کار عملی تئاتر در هر سطح و سبکی که باشند ارزش این کتاب پربار را به خوبی می‌دانند؛ چرا که ایده‌های منحصر به فردش در عین سادگی اگر با دقت و بر اساس توضیحات ذکر شده به اجرا درآیند می‌توانند تأثیر شگفت‌انگیزی به همراه داشته باشند.

در حقیقت این کتاب برنامه‌ای عملی در اختیارتان قرار می‌دهد که شما در انتهای آن یاد می‌گیرید، چطور بدنتان کار می‌کند یا اینکه چگونه باید در اجرا از آن استفاده کرد. همچنین به درک صحیحی از نحوه‌ی صحبت کردن در اجرای تئاتر دست می‌یابید و می‌فهمید چطور میان تن صدای خود و کلماتی که بیان می‌کنید ارتباط برقرار نماید.

به مفهومی کامل‌تر لوک دیکسون در هر 33 بخش این کتاب که می‌توان آن‌ها را پیوسته به هم دانست، سعی دارد نخست آناتومی بدن بازیگر را مورد بحث قرار دهد، سپس به شما می‌آموزد که به عنوان یک بازیگر، معلم یا کارگردان چطور باید از فرصت‌های غیرمنتظره خود استفاده کنید یا زمینهٔ بروز این فرصت‌ها را ایجاد نمایید.

درباره مجموعه مطالعات اجرا:

این مجموعه برای معرفی کتاب‌هایی در زمینه‌ی اجرا و مهارت‌های عملی تئاتر طراحی ‌شده و رویکردی عملی‌تر را در این زمینه نسبت به آثار مشابه در پیش گرفته است. این مجموعه مختص عرضه کتاب در زمینه بازیگری و کارگردانی نیست، بلکه به معرفی و نشر کتاب‌هایی می‌پردازد که به تخصص‌هایی نظیر طراحی صحنه، نور، گریم، و نمایش عروسکی مرتبط هستند و منبعی مفید برای آموزش عملی هنرجویان، مربیان و دانشجویان تئاتر است.

کتاب بازی - بازیگری: راهنمایی برای کارگاه‌های تئاتر مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه دوست‌داران هنر‌های نمایشی و دانشجویان رشته‌ی بازیگری و کارگردانی تنظیم شده است.

با لوک دیکسون بیشتر آشنا شویم:

در تمام دنیا لوک دیکسون (Luke Dixon) را به سبب نمایش آثار شکسپیر و کارهای محیطی‌اش می‌شناسند. این معلم، کارگردان و چهره  دانشگاهی تاکنون در آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و جنوبی و نیز سراسر اروپا و انگلیس کارگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی بسیاری برگزار کرده است. او در حال حاضر ریاست جشنوارۀ جهانی کارگاه را بر عهده دارد.

در بخشی از کتاب بازی - بازیگری: راهنمایی برای کارگاه‌های تئاتر می‌خوانیم:

شخصیت ما، جنسیت ما، تاریخ، خانواده، فرهنگ و جامعۀ ما تعیین می‌کنند چطور از بدنمان استفاده کنیم و خودمان را به دنیا نشان دهیم. آن‌ها تعیین می‌کنند چطور بایستیم، چطور خودمان را نگه داریم، استخوان، مفصل و ماهیچه‌هایمان چطور به هم مربوط باشند و چطور حرکت کنند. آن‌ها تعیین می‌کنند چطور فضا را اشغال کنیم و در آن حرکت کنیم. هیچ کس از نظر شخصیت، جنسیت، تاریخ، خانواده، فرهنگ و جامعه عیناً مثل کس دیگری نیست. هر کسی با کس دیگر فرق دارد و جادوی بازیگری در همین جاست. شخصیت‌های بسیار متفاوتی را می‌توان روی صحنه اجرا کرد و هر شخصیتی را به بی شمار روش‌های مختلف می‌توان نمایش داد. به قول ادیت اوانز، در هر بازیگری «بی شمار انسان‌های مختلف وجود دارد.» هیچ دو نفری مثل هم نیستند و به همین دلیل، هیچ دو هملتی مثل هم نخواهند بود. بازیگر باید بتواند هر شخصیت قابل تصوری، هر چیزی یا هرکسی بشود.

از سوی دیگر، انسان هر کاری بخواهد می‌تواند بکند. هر بازیگری می‌تواند هر چه را می‌خواهد بازی کند. هر بازیگری می‌تواند هر چیزی بشود و کاری را که او انجام می‌دهد انجام دهد. کار بازیگر این است که وضعیت بدن خنثی‌اش را به وضعیت بدن هر موجود یا شخصیتی چه واقعی و چه تخیلی تغییر دهد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
بخش یک: بدن و صدا
مقدمه
فصل 1: پا (از مچ به پایین)
فصل 2: ارتباط بین استخوان ها
فصل 3: ستون فقرات
فصل 4: راه رفتن
فصل 5: فضای تئاتری
فصل 6: سفر زندگی
فصل 7: تئاتر خدایان
فصل 8: بازی های زندگی
فصل 9: نفس
فصل 10: یکی دو کلمه
فصل 11: بازی چشم بندی
فصل 12: تابستان شکسپیر
فصل 13: متن
فصل 14: ریتم
فصل 15: طبل
فصل 16: بازبینی
بخش دو: قلب و روح
مقدمه
فصل 17: حواس و چاکراها
فصل 18: جعبۀ احساسات
فصل 19: یک، ده و بیشتر
فصل 20: اجرا
فصل 21: هزارتوی نمکین
فصل 22: وقت خواب
فصل 23: تغییر وضعیت
فصل 24: در آینه
فصل 25: تانگو
فصل 26: حیوانات و کهن الگوها
فصل 27: انسان های داخل کارت پستال
فصل 28: بازی با جنسیت
فصل 29: لباس
فصل 30: ابریشم های جادویی
فصل 31: روزی روزگاری
فصل 32: اجرا
پایان بندی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازی - بازیگری: راهنمایی برای کارگاه‌های تئاتر
نویسنده
مترجمحمید هاشمی
ناشر چاپیانتشارات بیدگل
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۴
زبانفارسی
شابک978-600-7806-42-5
موضوع کتابکتاب‌های هنرهای نمایشی، کتاب‌های دانشگاهی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازی - بازیگری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب بازی - بازیگری

برای دریافت کتاب بازی - بازیگری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.