معرفی و دانلود کتاب صوتی شیرفروش

عکس جلد کتاب صوتی شیرفروش
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیرفروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیرفروش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیرفروش

داستانی با فرمی نوآورانه با رگه‌هایی از سیاست! آنا برنز در کتاب صوتی شیرفروش، داستان زندگی دختری را روایت می‌کند که درگیر شایعات عجیب مردم شهرش شده است. نویسنده در این اثر به توصیف احساساتی مثل ترس، خشونت و مقاومت در جامعه به‌ویژه در زنان و دختران پرداخته است. این رمان تأثیرگذار موفق شد جایزه ادبی «من بوکر» را از آن خود کند.

درباره کتاب صوتی شیرفروش:

بسیاری از شاهکارهای ادبی جهان حرفی برای گفتن دارند و واقعیاتی را برای مخاطبان خود بازگو کرده‌اند. کتاب شیرفروش (Milkman) یکی دیگر از این آثار است که به‌خوبی توانسته از این روش با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. داستان بدون آنکه اشاره‌ای به زمان و مکان داشته باشد، مخاطب را متوجه این موضوع می‌سازد که در دهه هفتاد میلادی و در دوران تحولات سیاسی و نظامی ایرلند به وقوع پیوسته است.

راوی داستان شیرفروش دختر جوانی است که ما هیچ‌وقت اسم او را متوجه نمی‌شویم و با نام خواهر وسطی به ما معرفی می‌شود. آغاز رمان بدین‌گونه است که در بین مردم شایعه‌ای چرخیده با این موضوع که این دختر با مردی که به او «شیرفروش» می‌گویند در ارتباط است. مرد شیرفروش یک نظامی مرموزی است که سنش از خواهر وسطی خیلی بیشتر است و همین موضوع همه را متوجه آن‌ها ساخته است.

اما ما نمی‌دانیم این موضوع چقدر حقیقت دارد و رابطه‌ای که بین این دو وجود دارد به چه شکل است. تنها این موضوع مدام شنیده می‌شود که شیرفروش به دختران جوان علاقهٔ زیادی دارد. خواهر وسطی اما ادعا می‌کند که اصلاً با آن مرد حرف نزده و از تعقیب‌های مدام او هراسان شده است. اما به‌راستی حقیقت ماجرا چیست؟

آنا برنز در این رمان جذاب از تجربیات دوران کودکی خود استفاده کرده که در ایرلند شمالی زندگی می‌کرده است. او مرتب بین مرز واقعیت و خیال در گردش است و این مسئله داستان را بسیار جذاب‌تر از قبل کرده. با این همه موضوع داستان برای همه آشنا است و می‌توان گفت در هر جامعه‌ای دیده می‌شود. شما می‌توانید با شنیدن این داستان زیبا با موضوعاتی مثل فرقه‌گرایی، خشونت، جدال‌های مذهبی و تبعیض علیه زنان در آن دوران آشنا شوید.

همچنین نویسنده با طرح این مسائل سعی کرده تا ذهن مخاطب خود را وادار به تفکر کند. تفکر دربارهٔ مسائل مهم و اساسی زندگی همچون هویت، روشنفکری، عشق و شادی که همهٔ آن‌ها معنای زندگی را تشکیل می‌دهند. طبق گفتهٔ نشریهٔ معتبر «گاردین»، این رمان به شکلی کاملاً تجربی نوشته شده است. به دلیل این که هیچ یک از شخصیت‌های داستان یا حتی مکان‌های وقوع داستان اسم ندارند.

این رمان در اصل دغدغه‌های دختر جوانی را به تصویر می‌کشد که اتفاقاتی که برایش می‌افتند مناسب او نیستند. این کتاب می‌تواند درمورد تمام دخترانی باشد که در شرایط مشابه او قرار دارند و این داستان می‌تواند در همه جای این جهان اتفاق افتد. شاید به همین دلیل است که شخصیت اصلی یا شهری که در آن زندگی می‌کند اسم ندارند...

جوایز و افتخارات کتاب صوتی شیرفروش:

- برندهٔ جایزهٔ من بوکر 2018
- برندهٔ جایزهٔ حلقه منتقدان کتاب ملی 2018
- برندهٔ جایزهٔ جورج اورول 2019
- برندهٔ جایزهٔ بین‌المللی ادبیات دوبلین
- نامزد جایزهٔ ادبیات داستانی زنان
- نامزد جایزه ادبی فولیو 2019

نکوداشت‌های کتاب صوتی شیرفروش:

- اصیل، درست و اصولی، طناز و بسیار منحصربه‌فرد. (گاردین)
- رمانی دربارهٔ زندگی تحت حاکمیت نظامی توتالیتر... با سویه‌های سیاسی، جنسیتی و مذهبی قدرتمند. (نیویورکر)
- بسیار هوشمندانه است! این رمان نشان می‌دهد که ترس چگونه می‌تواند زندگی را محدود کند. (NPR)
- سرشار از تخیل، فمینیستی، و ژانرستیز. برنز دنیایی غیرعادی خلق کرده است. (The National Book Review)
- کتاب شیرفروش یک کار ماهر و پیروزمند است که از هوش و اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. این تاب همچنین یک اثر عمیقاً فمینیستی است. (لس‌آنجلس تایمز)
- یک اثر منحصربه‌فرد، مسحورکننده، شگفت‌انگیز و معمایی. (بوکلیست)

کتاب صوتی شیر فروش مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات اروپا و خوانندگان رمان‌های سیاسی - اجتماعی از مطالعهٔ این اثر شگفت‌زده خواهند شد.

با آنا برنز بیشتر آشنا شویم:

این رمان‌نویس ایرلندی در سال 1962 در بلفاست به دنیا آمد و در سال 1987 به لندن مهاجرت کرد. نخستین رمان او «بی‌استخوان» نام داشت که درمورد دختری است که در بلفاست رشد کرده و با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کند. آنا برنز (Anna Burns) تابه‌حال چهار کتاب نوشته که بابت آن‌ها جوایز زیادی کسب کرده است.

کتاب حاضر سومین اثر او به شمار می‌آید که برای او جوایز زیادی از جمله جایزهٔ مشهور من بوکر را برایش به ارمغان آورد. وی هفدهمین زنی به شمار می‌آید که در طول تاریخ چهل و نه‌سالهٔ این جایزه، برندهٔ آن شد. اثر دیگر او «ساخت‌وسازهای کوچک» نام دارد.

جوایز و افتخارات آنا برنز:

- برنده جایزه یادبود وینفرد هولتبی در سال 2001
- قرارگرفتن در لیست نهایی جایزه نارنجی 2002 (برای رمان بدون استخوان)
- برنده جایزه بوکر 2018
- نامزد جایزه ملی منتقدان کتاب 2019
- نامزد جایزه زنان داستانی 2019
- برنده جایزه ادبی بین‌المللی دوبلین 2020

در بخشی از کتاب صوتی شیر فروش می‌شنویم:

سه بار در زندگی‌ام می‌خواستم به‌صورت افرادی سیلی بزنم و یک‌بار هم دلم می‌خواست با تفنگ به‌صورت یک نفر ضربه بزنم. از تفنگ استفاده کردم، ولی هیچ‌وقت به کسی سیلی نزدم. یکی از آن سه بار می‌خواستم به‌صورت بزرگ‌ترین خواهرم سیلی بزنم که باعجله به خانه‌مان آمده بود تا به من بگوید که پلیس ملی شیرفروش را کشته است. هیجان‌زده و خوشحال بود که این مرد که فکر می‌کرد معشوق من است و برایم مهم است کشته شده بود. با خیال راحت صورتم را بررسی کرد تا نشانه‌ای از ناراحتی در صورتم پیدا کند. من باوجود سرکشی‌ام که به‌خاطر شیرفروش و شایعه‌ها بیشتر شده بود و بدتر از همیشه در مکانی منزوی در اعماق وجودم زندانی شده بودم، بازهم متوجه بودم که او چقدر نسبت به رفتارش ناآگاه است. با خودم فکر کردم او فکر می‌کند این اتفاق به من درس خوبی داده است، نه به‌خاطر مشکلات سیاسی و مسائلی که با مرگ او ایجاد می‌شدند و نه به‌خاطر چیزی که قاتلان او از خودشان نمایش می‌دادند. این‌ها همه بی‌ارزش بودند، موضوع فقط این بود که او دوست نداشت من قدم در راهی بگذارم که خودش خیلی‌وقت‌پیش آن را برای خودش ممنوع کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۱ دقیقه
بخش یک
۳۳ دقیقه
بخش دو
۳۵ دقیقه
بخش سه
۳۴ دقیقه
بخش چهار
۳۴ دقیقه
بخش پنج
۳۰ دقیقه
بخش شش
۳۰ دقیقه
بخش هفت
۴۰ دقیقه
بخش هشت
۲۶ دقیقه
بخش نه
۳۷ دقیقه
بخش ده
۴۸ دقیقه
بخش یازده
۴۵ دقیقه
بخش دوازده
۳۳ دقیقه
بخش سیزده
۵۰ دقیقه
بخش چهارده
۵۸ دقیقه
بخش پانزده
۳۷ دقیقه
بخش شانزده
۲۴ دقیقه
بخش هفده
۳۳ دقیقه
بخش هجده
۴۷ دقیقه
بخش نوزده
۲۶ دقیقه
بخش بیست
۲۷ دقیقه
بخش بیست و یک
۲۸ دقیقه
بخش بیست و دو
۲۴ دقیقه
بخش بیست و سه
۳۳ دقیقه
بخش بیست و چهار
۲۰ دقیقه
بخش بیست و پنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیرفروش
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
گویندهشیوا رفیعیان
ناشر چاپیانتشارات مجید
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیرفروش

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیرفروش

برای دریافت کتاب صوتی شیرفروش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.