معرفی و دانلود کتاب صوتی ناتمامی

عکس جلد کتاب صوتی ناتمامی
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناتمامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ناتمامی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ناتمامی

کتاب صوتی ناتمامی رمانی دیگر به قلم زهرا عبدی، نویسنده‌ی جوان و خوش‌قلم نسل تازه‌ی داستان‌نویسی فارسی است. وی در این اثر که موفق به دریافت تندیس بهترین کتاب جایزه ادبی هفت اقلیم در سال 1395 شده، زندگی دانشجوی جوانی به نام لیان را به تصویر کشیده است که از بوشهر به پایتخت آمده، اما طی اتفاقاتی مرموز گم می‌شود و دوستانش را به جستجوی خود وامی‌دارد.

درباره کتاب صوتی ناتمامی:

نام زهرا عبدی نخستین بار با رمان روز حلزون بر سر زبان‌ها افتاد؛ اثری با روایتی متفاوت، که در آن بدون توجه چندان به قیدهای بعضاً دست‌وپاگیر ادبی، با صراحت از معضلات بخش عمده‌ای از جوانان جامعه سخن رفته است. پس از روز حلزون، عبدی کتاب حاضر، یعنی ناتمامی را نوشت. این رمان نیز در مسیر همان کتاب روز حلزون قرار دارد. به این معنی که دغدغه‌های فکری نویسنده کم‌وبیش همان است که در رمان نخستش دیده می‌شود. با این تفاوت که در ناتمامی، زهرا عبدی به لحاظ فرمی و تکنیکی گامی بلند به جلو برداشته است.

شخصیت اصلی رمان ناتمامی دختر جوانی به نام لیان است، که برای تحصیل در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی، از جنوب کشور به پایتخت می‌آید. بخش عمده‌ای از داستان به شرح زندگی پر فراز و نشیب لیان و فعالیت‌های دانشجویی‌اش اختصاص یافته است. موضوع اصلی کتاب اما حول امر دیگری شکل می‌گیرد: لیان روزی از روزها مفقود می‌شود، بی‌آنکه ظاهراً اثری از او باقی مانده باشد. پس از این واقعه، دوستان و هم‌دانشکده‌ای‌های او، از جمله دختری به نام سولماز، عزم خود را برای یافتن دوست گمشده‌شان جزم می‌کنند. بیشتر حوادث محوری داستان در جریان تلاش آنان برای پیدا کردن لیان به وقوع می‌پیوندد.

توضیحات فوق به ما می‌گوید که با اثری معمایی مواجه‌ایم؛ با این حال از آنجا که بار اجتماعی - سیاسی حاکم بر کتاب، خصوصاً آنجا که مستقیماً به زندگی و طرز فکر دانشجویان کشور می‌پردازد و فضای شهر تهران را با تمام اختلافات فرهنگی و طبقاتی‌اش توصیف می‌کند، پررنگ‌تر از سویه‌‌های معماییِ حاضر در پیرنگ است، بهتر آن است که در تحلیل نهایی، ناتمامی را رمانی اجتماعی بدانیم.

کتاب صوتی ناتمامی مناسب چه کسانی است؟

دنبال‌کنندگان ادبیات امروز ایران، بی‌تردید از گوش سپردن به رمان صوتی ناتمامی لذت خواهند برد.

با زهرا عبدی بیشتر آشنا شویم:

وی یکی از نویسندگان شناخته‌شده‌ی نسل جدید است که در آثاری که تاکنون نوشته، توانسته خود را به عنوان راوی برخی از مشکلات اجتماعیِ کمتر پرداخته‌شده‌ی نسل جوان معرفی کند. عبدی دانش‌آموخته‌ی دانشگاه علامه طباطبایی است. نخستین رمان به انتشار رسیده از وی «روز حلزون» نام دارد. از دیگر آثار وی می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «تو با خرس سنگین‌تر از کوه رقصیده‌ای (مجموعه شعر)، ناتمامی، تاریکی معلق روز.»

در بخشی از کتاب صوتی ناتمامی می‌شنویم:

برایم اس ام اس می‌آید. با هر اس ام اس دلم می‌ریزد که شاید از طرف لیان باشد. تبلیغاتی است: اخذ ویزای دانشجویی از کانادا، انگلیس، استرالیا و مالزی در یک ماه. یاد دوستم پناه صادقی می‌افتم و جنون آنی رفتنش، و باورم نمی‌شود تا یک ماه قبل از رفتن، آنقدر برای من نفر اول بود که روزی صد بار به خاطرش موبایلم را نگاه می‌کردم، ایمیل چک می‌کردم، پی‌ام‌هایم را رفرش می‌کردم، چراغ‌خاموش می‌رفتم سراغ صفحه‌اش و عصبانی که صاحب فلان‌فلان‌شده‌ی این لایک چه کسی است و نویسنده‌ی وقیح آن کامنت کدام یکی.

اینقدر حسودش بودم! باور کردن احساس حالایم برای خودم سخت است. گاهی فکر می‌کنم همه چیز یک ملغمه‌ی مقدر است. تغییری رخ نداده و نخواهد داد. ملغمه‌ای که فقط گاهی از چپ به راست هم می‌زنندش، گاهی از راست به چپ و گاهی هم نمی‌شود جلو سر رفتنش را گرفت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۱۲ دقیقه
قسمت یک
۳۱ دقیقه
قسمت دو
۲۲ دقیقه
قسمت سه
۱۳ دقیقه
قسمت چهار
۳۶ دقیقه
قسمت پنج
۱۵ دقیقه
قسمت شش
۲۱ دقیقه
قسمت هفت
۲۰ دقیقه
قسمت هشت
۲۴ دقیقه
قسمت نه
۱۳ دقیقه
قسمت ده
۳۵ دقیقه
قسمت یازده
۲۳ دقیقه
قسمت دوازده
۲۵ دقیقه
قسمت سیزده
۱۹ دقیقه
قسمت چهارده
۲۲ دقیقه
قسمت پانزده
۲۲ دقیقه
قسمت شانزده
۲۵ دقیقه
قسمت هفده
۱۶ دقیقه
قسمت هجده
۲۵ دقیقه
قسمت نوزده
۱۶ دقیقه
قسمت بیست
۲۴ دقیقه
قسمت بیست و یک
۱۴ دقیقه
قسمت بیست و دو
۱۸ دقیقه
قسمت بیست و سه
۱۵ دقیقه
قسمت بیست و چهار
۳۱ دقیقه
قسمت بیست و پنج
۱۹ دقیقه
قسمت بیست و شش
۲۴ دقیقه
قسمت بیست و هفت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ناتمامی
نویسنده
گویندهآزاده مویدی فرد
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ناتمامی

Faeghe Aghili
۱۴۰۰/۸/۸
توصیه نمیکنم چون بسیار کش دار و بدون هیچ پایانی برای شخصیتهای داستانی ست
m salimi
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
کتاب جالبی بود تونستید گوش کنید
ع معینی
۱۴۰۰/۸/۱۷
توصیه نمی‌شود اصلا خوب نبود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ناتمامی

برای دریافت کتاب صوتی ناتمامی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.