معرفی و دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

عکس جلد کتاب صوتی کیمیاگر
قیمت:
39000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کیمیاگر

پائولو کوئیلو در کتاب صوتی کیمیاگر به روایت داستانی بی‌نظیر از خرد، بیداری و رسیدن به آرزوها می‌پردازد و قصه جوانی به نام سانتیاگو را به تصویر می‌کشد که دو مرتبه گنجی نهفته در اهرام مصر را خواب می‌بیند. کتاب پیش‌رو، داستان جست‌وجوی او برای یافتن گنج و سفری دورودراز برای دست‌یابی به رویای شخصی‌اش است. گفتنی‌ست این کتاب پرفروش جوایز ادبی متعددی را برای نگارنده‌ی خود به ارمغان آورده است.

درباره کتاب صوتی کیمیاگر:

کتاب‌های زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند با مطالعه‌ی آن‌ها زندگی‌تان تا ابد دگرگون خواهد شد؛ چنین ادعایی بس سنگین و در اغلب موارد گزافه است. بااین وجود، پائولو کوئیلو در کتاب صوتی کیمیاگر همراه شماست تا خود مشاهده کنید که چگونه یک رمان می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho) در کتاب کیمیاگر (The Alchemist) به زندگی پسر چوپانی به نام سانتیاگو می‌پردازد. خوابی عجیب مسیر زندگی سانتیاگو را تا ابد دگرگون می‌سازد؛ او دو بار در خواب می‌بیند که در اهرام مصر گنجی پنهان است. او برای یافتن این گنج، گوسفندان خود را می‌فروشد و راهی دیاری دور می‌شود. در این میان آشنایی با یک کیمیاگر او را به مسیر تازه‌ای هدایت می‌کند؛ کیمیاگری که ادعا می‌کند روح جهان را می‌شناسد و زبان آن را می‌داند.

داستان شیرین، نثر پرکشش و زبان ساده‌ی این کتاب باعث می‌شود که مشتاقانه به دنبال کردن ماجرا بپردازید. پائولو کوئیلو ضمن این داستان اندیشه‌های فلسفی و معنوی خود را نیز مطرح می‌کند. روح جهان، افسانه‌ی شخصی و تفکر وحدت وجودی از جمله مواردی‌ست که در اثر حاضر به آن‌ها پرداخته می‌شود. به عقیده‌ی برخی از صاحب‌نظران کوئیلو کتاب کیمیاگر را با اقتباس از داستانی در هزارویک‌ شب به رشته‌ی تحریر درآورده؛ برخی دیگر نیز معتقدند که او هنگام نگارش رمان، به دفتر ششم مثنوی نظر داشته است.

نویسنده در این کتاب پرفروش از رفتن به راهِ دل و دنبال‌ کردن آرزوها سخن می‌گوید؛ گویی اگر آنچه را که دل در طلب آن است دنبال کنیم، هستی نیز ما را در مسیر دنبال کردن رویاهامان یاری‌رسان خواهد بود. بد نیست اشاره کنیم که رمان کیمیاگر یکی از پرترجمه‌ترین کتاب‌های جهان است و بسیاری از مخاطبان آن را الهام‌بخش زندگی خود می‌نامند. اثر حاضر اولین بار در سال 1988 و به زبان پرتغالی منتشر شده است.

اقتباس‌های فرهنگی از کتاب کیمیاگر:

از رمان کیمیاگر اقتباس‌های فرهنگی متعددی در قالب موسیقی، نمایش، فیلم سینمایی و کمیک صورت گرفته که در ادامه برخی از آن‌ها را مطالعه می‌کنید:
- در سال 2002 نمایشی بر اساس کتاب کیمیاگر در لندن روی صحنه رفته است.
- فیلمی به همین نام به کارگردانی کوین اسکات فریکز ساخته شده است.
- در سال 1994، الکساندر جبران کمیکی با الهام از این اثر منتشر کرد. علاوه‌براین، نسخ تصویرسازی‌شده‌ای از کتاب حاضر موجود است.
- ویل اسمیت در مصاحبه‌ای در سال 2021 اعلام کرده که فیلمی بر مبنای رمان کیمیاگر به در دست ساخت است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی کیمیاگر:

- یکی از پرترجمه‌ترین کتاب‌های جهان
- برنده‌ی جایزه‌ی بین‌المللی کورین در سال 2002 در آلمان
- برنده‌ی جایزه‌ی ادبی نیلسن در سال 2004 در بریتانیا
- برنده‌ی جایزه‌ی Grand prix des lectrices de Elle در سال 1995 در فرانسه

نکوداشت‌های کتاب صوتی کیمیاگر:

- کتاب‌های پائولو کوئیلو تأثیر شگرفی بر زندگی میلیون‌ها خواننده داشته‌اند. (لندن تایمز)
- به‌اندازه‌ی شازده کوچولو، به‌یادماندنی و معنادار است. (آستین امریکن استیسمن)
- داستانی عجیب‌وغریب و شیرین برای پیر و جوان. (پابلیشرز ویکلی)
- افسانه‌ای تأثیرگذار و الهام‌بخش. (ایندیاناپلیس استار)
- کتابی کوچک و جادویی. (سان‌فرانسیسکو کرونیکال)
- افسانه‌ای حکیمانه و الهام‌بخش درباره‌ی شکل زیارت‌گونه‌ای که زندگی باید داشته باشد. (ام. اسکات پک)
- داستانی ماجراجویانه که پر از جادو و خرد است. (رودولفو آنایا)

کتاب صوتی کیمیاگر مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های فلسفی و معنوی علاقه‌مند هستید، از کتاب صوتی کیمیاگر غافل نشوید.

با پائولو کوئیلو بیشتر آشنا شویم:

نیویورک تایمز درباره‌ی این نویسنده‌ی برزیلی می‌گوید «این جادوگر برزیلی باعث می‌شود کتاب‌ها به‌سرعت از کتاب‌فروشی‌ها ناپدید شوند.» پائولو کوئیلو که یکی از محبوب‌ترین نویسندگان جهان است از سال 1982 نویسندگی را آغاز کرد. هرچند در ابتدای کار شکست خورد، به نوشتن ادامه داد و موفق شد یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان جهان شود. آثار این نویسنده که بیشتر در زمینه‌ی خودیاری، فلسفه و روان‌شناسی قرار می‌گیرند به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه و بارها تجدید چاپ شده‌اند.

بیشتر کتاب‌های کوئیلو به زبان فارسی نیز برگردان شده است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد»، «هیپی»، «کوه پنجم» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کیمیاگر می‌شنویم:

مردی با ریش بلند و چشمان تیره گفت: «من رئیس کاروان هستم. من مسئول مرگ و زندگی هر کسی هستم که در این کاروان با من است. صحرا یک زن دمدمی مزاج است و گاهی مردها را دیوانه می‌کند.»

تقریبا دویست نفر آن جا جمع شده بودند و چهارصد حیوان از جمله شتر، اسب، قاطر و مرغ همراهشان بود. زنان و کودکان هم در جمع به چشم می‌خوردند. همچنین مردانی که شمشیرهایی به کمر و سلاح‌هایی بر دوششان آویخته بودند. مرد انگلیسی چندین چمدان پر از کتاب داشت. صدای همهمه‌ی جمعیت زیاد بود و رئیس مجبور شد چندین بار جملاتش را تکرار کند تا همه بفهمند چه می‌گوید. او گفت: «افراد زیادی اینجا هستند و هر کدام خدای خودشان را دارند، ولی خدای من الله است و من هر کاری بتوانم انجام می‌دهم تا یک بار دیگر بر صحرا پیروز شوم. از تک تک شما می‌خواهم به خدایی که می‌پرستید قسم بخورید که تحت هر شرایطی از دستورات من پیروی خواهید کرد. نافرمانی در صحرا یعنی مرگ.»

صدای زمزمه از جمع بلند شد. هرکس به آرامی به خدایش قسم می‌خورد. پسر هم قسم خورد. مرد انگلیسی هیچ چیزی نگفت. صدای زمزمه برای مدت کمی بیش از یک قسم ساده طول کشید. مردم همین طور برای سلامتی‌شان هم دعا می‌کردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی کتاب صوتی
4 دقیقه
مقدمه مترجم
9 دقیقه
ده سال بعد
3 دقیقه
پیشگفتار
51 دقیقه
بخش اول - قسمت اول
52 دقیقه
بخش اول - قسمت دوم
64 دقیقه
بخش دوم - قسمت اول
55 دقیقه
بخش دوم - قسمت دوم
62 دقیقه
بخش دوم - قسمت سوم
64 دقیقه
بخش دوم - قسمت جهارم
7 دقیقه
خاتمه
2 دقیقه
معرفی نهایی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کیمیاگر
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
گویندهتایماز رضوانی
ناشر صوتیانتشارات مجید
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
39000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کیمیاگر

Leyla Kh
۱۴۰۱/۶/۹
کتابی بی‌نظیر و وحشتناک عالی بود هم ترجمه هم صدای گوینده هم موسیقی متن همگی محشر بودن، من نسخه‌ی چاپی کتاب ورداشتم چند بار خونده بودم، ولی الان به خاطر مشغله‌ی کاری کتاب صوتی رو تهیه کردم تا از جملات زیبایی که داره لذت ببرم، آنقدر داستان جذاب وشنیدنی هست که نمیشه به یک بار گوش دادن وخوندن اکتفا این کرد، کتاب ممکن است خواننده‌اش را که روحی آماده برای سفر به خویشتن خویش را دارد برانگیزاند، زیرا تمامی انسان‌ها در زندگی حدیث خویشتن دارند و می‌توانند از راه‌های مختلفی به آن پی ببرند و به آن گنج درون خود که مایه آرامش روح و روان انسان در زندگی است برسند و همچنین در این کتاب امید و داشتن پشتکار در جهت رسیدن به رویاها و آرزوهای انسان تاکید فراوان دارد و اینکه بعد از هر تاریکی طلوعی وجود دارد و پس از هر سختی آسانی... و هر کتابی که به دست شما میرسد یک نشانه است، نشانه‌ای برای تغییر و تصمیمات جدید برای پیدا کردن مسیر درست در زندگی... پس نشانه‌های زندگیتان را جدی بگیرید. سپاس فراوان از کتابراه عزیز 😘😘😘😘😘
M R
۱۴۰۱/۱۱/۵
کتاب کیمیاگر کتاب معروف و شناخته شده‌ای هست و احتمالا اکثر ما اون رو سالها قبل وقتی برای اولین بار به فارسی ترجمه شد خوندیم. داستان چوپان جوانی که خوابهای تکراری میبینه که به اون مژده پیدا کردن گنجی رو میدن و تشویقش میکنن دنبال پیدا کردن گنج بره. داستان البته، بر خلاف ظاهرش تنها یه قصه قدیمی و از و تکراری یه چوپان تصمیمش نیست بلکه نویسنده در خلال داستان مفاهیم بزرگ و البته کمی متفاوت وجدید رو از قبیل افسانه شخصی شرح میده که در زمان خودش بسیار مورد توجه قرار گرفت. من کتاب رو سالها پیش خونده بودم اما نسخه صوتی اون با صدای آقای رضوانی توجه‌ام رو جلب کرد و تصمیم گرفتم اون رو مجدد مرور کنم و باز هم از داستان و بخصوص نسخه صوتی ش لذت بردم. اگر کتاب رو نخوندید که قطعا باید بخونید چون به عقیده من یکی از کتابهای تاثیر گذار هست. و اگر مثل من سالها قبل خوندید خوندن مجدد و بخصوص شنیدن نسخه صوتی ش خالی از لطف نیست.
Sevda Abdi
۱۴۰۱/۱۱/۱۶
در ابتدا از دوستانی که با صداقت نظراتشان را درمورد این کتاب درج کرده بودند بسیار سپاسگزارم
و در واقع یکی از مهمترین دلایلم برای خواندن این کتاب ذوق و هیجان خوانندگان این کتاب درمورد موضوع آن بود
و بعد از مهارت گویندگی جناب تایماز رضوانی
و صدای اثربخش او قدردانی میکنم صدا گذاری‌های به جا ومرتبط
باموضوع فوق العاده بود، طوری که گاهی فکر میکردم فیلم تماشا میکنم و از نزدیک شاهد تمام اتفاقات عنوان شده درکتاب هستم
کتاب با محتوایی عمیق و روان
درمورد قوانین "ساده اما حیاتی"نوشته شده است
واشاره به نشانه‌ها، وجدی گرفتن نداهای قلبی، سرنوشت و شجاعت حرکت درمسیر آن، اشاره به روح دنیا ومسیر تکامل ورسالت منحصربه فرد تمام موجودات دارد
کتاب فوق العاده‌ای هست که نگاهمان به زندگی وخودمان و جهان را از حالت ابتدایی خارج میکند و به آن عمق و معنا میبخشد.
خداروشکر میکنم که این نگاه جدید و آگاهی را توسط قلم این نویسنده و مجموعه توانمند کتابراه به من بخشید
سپاسگزارم❤❤
فاطمه
۱۴۰۱/۱۱/۱۸
خوانش عالی بود. من کتابهای از این دست زیاد خوندم و برای همین درک این کتاب برام ساده بود نکات کلیدی مثل تکنیک شکرگزاری، رها سازی، در احساسات گذشته نموندن، قدرت عشق و... رو در قالب داستان بیان میکرد جالب بود ولی در کل با توجه به کامنت‌های اغراق امیز خوانندگاه انتظار خیلی بیشتری داشتم از این کتاب. یه چیزی هم برام سؤال شد چرا نویسنده انقد اصرار داشت که تمام افرادی که با خداوند رابطه نزدیکی دارند و به درک معنای زندگی رسیدند شراب مینوشند، مثل پسرک یا پادشاه پیر یا کیمیاگر، حتی در جایی که این کار خلاف قوانین و رسومات و مذهبشون بود؟ احساس کردم فکر نویسنده با تعدادی از اموزه‌های قرآن در تضاد هست و سعی میکنه این ذهنیتش رو به خوانندگان کتاب هم القا کنه. تشکر از کتابراه
سمیه عزیزی
۱۴۰۱/۱۱/۱۳
سلام وخداقوت به تیم کتابراه.
وای چقدر کتاب صوتی کیمیاگر عالیه واقعا فوق العاده صدای گوینده وصداهای متن بسیار عالی ومنظم ودقیق هستن مجذوب این کتاب شدم دوس دارم چند بار بشنوم خیلی نکته‌های ریزو جالب بصورت خیلی ساده بیان شده بسیار جالب وجذاب اصلا از گوش دادن به این کتاب خسته نمیشی به همه عزیزان حتما
توصیه میکنم این کتاب فوق العاده رو مطالعه کنن
خیلی زیبا در مورد زندگی وجا نزدن وبالا وپایینی صحبت میکنه خواننده مجذوب خودش میکنه
فرید رحمتی
۱۴۰۲/۱/۱۱
کیمیاگر رو فکر کنم همه اسمشو شنیدید
پائولو کوئیلو قلمش روی هر کاغذی بیاد حتما یک اثر هنری عالی خلق میکنه
این داستان به غیر موضوع اصلیش تمایل به فلسفی و تشویق به تفکر راجب خویشتن هم داره
تناقضاتی رو من دیدم
نمیدونم شاید من اشتباه کنم که به تناقض اشاره میکنم
چون مولف صاحب اثر هر جور تمایل داشته باشه ذهن شما رو مسیر میده
در کل کیمیاگر رو از دست ندید.
Sobhandoost
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
(عشق = امید و جریان زندگی.:)
(نابرده رنج گنج میسر نمیشود..:)
برای هدفت بجنگ و نا امید نشو. همه چیز به خواستن تو بستگی دارد اگر تو بخواهی انگار همه دنیا هم بهت کمک میکند تا به هدفت برسی البته راز اصلی رسیدن به موفقیت گذشتن و از دست دادن است.. باید بگذری تا به چیز بهتری برسی.
و چه بسا گنجی که در سفر رسیدن به گنج پیدا میکنی با ارزش تر از گنج مادیست.)
عبداله شمسی
۱۴۰۱/۶/۶
بله همینطوره است. این توانای که بتوانیم با روح دنیا در ارتباط باشیم در وجود همه انسانها هستش فقط باید آن را بیدار کرد. و از طرف خودم تشکر می‌کنم از آقای تایماز رضوانی و همچنین تیم موفق کتابرا بابت نیت خیر که در پشت این مجموعه می‌باشد می‌توان آن را احساس کرد. خداوند یاور شما باشد.
خانوم راد
۱۴۰۱/۱۰/۱۷
اول ازهمه ممنونم ازتیم کتابراه.. شنیدن فایل صوتی کتابها خیلی بیشتر منوبه سمت مطالعه کشونده.. ومفهوم وقلم کتاب هم عالی.. مخصوصا این نسخه بهترین صدای گوینده روداشت. ‌. فقط ازکسانی که بیشترکتاب میخونند. ‌ونظرمنو میبینند میخوام چندتاکتاب مفیدواسه تغییر روحیه وشادباانگیزه زیستن بهم معرفی کنند. ‌ممنونم❤🙏
رقیه طالبی
۱۴۰۱/۳/۱۰
خوندنش رو حتما پیشنهاد می‌کنم به تمام علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی. نمره من از 20، 20 هست. منم کتابش رو ب صورت چاپ شده دارم، ولی تا همون صفحات اول خیلی به نظرم کسل کننده بود، ولی نسخه صوتی با وجود آوای رسای گوینده و صدا گذاری‌های بجا واقعا شیرین و جذاب بود.
الهام قوسیان
۱۴۰۱/۶/۳۱
فوق العاده کتابی عالی و با صدای عالی گوینده که اثری ماندگار رو روی ذهن میذاره این اثر زیبا از کوئیلو درس‌های مهمی از زندگیو اموزش میده که بنظرم هر ادمی باید اینا رو تو هر سنی پی ببره
فوق العاده عالی پشنهاد میکنم یک بار هم که شده حتما این کتابو گوش بدین
لیلا تفرقه
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
واقعا کتاب جذاب و شنیدنی است انسان را به تفکر وا می‌دارد نگاهت رو نسبت به دنیا عوض می‌کند ناخوداگاه به گذشته ات بر میگردی ودنبال اتفاقاتی در زندگی ات میگردی که سرنوشت تو را رقم زده صدای گوینده وموسیقی متن هم خیلی دلنشین است
نیوشا مهدی زاده
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
خود کتاب که دیگه نیازی به تعریف نداره، معروف‌ترین کتاب نویسنده اس، من چندین سال پیش نسخه چاپی کتاب خونده بودم که اصلا به اندازه کتاب صوتی جذابیت نداشت، صدای عالی اقای رضوانی جذابیت و گیرایی کتاب افزایش داده، ممنون از گویندگی عالیشون
میثم شریف پور
۱۴۰۱/۸/۲۳
چندسال پیش به من پیشنهاد شد که این کتاب رو بخونم اما خیلی اهمیت ندادمالان که کتاب صوتی رو با اون صدای زیبا و موسیقی متن عالی گوش دادم خداروشکر میکنم که بالاخره از این کتاب بهره بردمبهترین نکته کتاب این بود که به نشانه‌ها دقت کنیم
مصطفی لواسانی
۱۴۰۱/۱۱/۹
سلام، توصیه من به جوانها ودوستان اینکه به جای پرسه زدن تو فضای مجازی خصوصأاینستاگرام ودیدن اخبارفیک ودروغ ویه مشت مسخره بازی کتابهایی مانند کیمیاگررابخونید ویا گوش کنید (مصطفی محسنیان)
مشاهده همه نظرات 95

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کیمیاگر

برای دریافت کتاب صوتی کیمیاگر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.