معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی لالایی نیروانا

عکس جلد کتاب صوتی لالایی نیروانا
قیمت:
رایگان - 0€
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لالایی نیروانا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لالایی نیروانا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی لالایی نیروانا

مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاهی که به قلم آزاده جمشیدپور نوشته شده‌اند. نویسنده در داستان‌های کتاب صوتی لالایی نیروانا به سراغ برخی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی همچون فقر، طلاق و اعتیاد رفته است.

درباره‌ی کتاب صوتی لالایی نیروانا

آزاده جمشیدپور در مجموعه داستان کوتاه لالایی نیروانا از دریچه‌ی روایت زندگی شخصیت‌های داستان‌هایش به معضلات فرهنگی و اجتماعی روز می‌پردازد. فقر، اعتیاد، بزهکاری و طلاق از جمله موضوعاتی هستند که آزاده جمشیدپور در آثار خود در این مجموعه به سراغ آن‌ها رفته است. همچنین شخصیت‌هایی که روایت برهه‌ای از زندگی‌شان را در داستان‌های کتاب صوتی لالایی نیروانا می‌شنویم، با مسائل و مصائب روحی-روانی بسیاری همچون رنج، تنهایی، مالیخولیا و عصیان دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

«کاکتوس»، «قمری و قاب‌ها»، «گناهکار»، «هزارخط»، «سنگ سبز مرمری»، «کی باور می‌کنه؟»، «لالایی نیروانا»، «مرگ موش برای شرلوک هلمز»، «نیمکت»، «داغی عصر خنک» و «عروسی‌ای که نرفتیم» عناوین داستان‌های کوتاه این کتاب صوتی هستند. زنی که سرپرستی خانوار را به عهده دارد و همسرش به جرم چاقوکشی در زندان به‌سر می‌برد، سنگ‌تراشی که روزی نامی آشنا را بر سنگ مرمر قبری می‌تراشد، پزشکی که در بستر بیماری دچار نوعی وهم و جنون شده است، دختر نوجوانی که به‌سبب اعتیاد پدرش روزگار سخت و پررنجی را پشت سر می‌گذارد؛ این شخصیت‌ها چند تن از افرادی هستند که روایت زندگی‌شان را در کتاب صوتی لالایی نیروانا می‌شنوید.

لهجه‌ی منحصربه‌فرد برخی شخصیت‌ها که نویسنده به‌خوبی در گفتار متن نیز از پس آن برآمده است، شیرینی شنیدن این داستان‌ها را دوچندان کرده است. این کتاب به همت نشر صوتی کانون فرهنگی چوک منتشر شده است و آن را با صدای خود نویسنده، آزاده جمشیدپور، می‌شنوید.

کتاب صوتی لالایی نیروانا برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه ادبیات معاصر ایران را به شنیدن کتاب صوتی لالایی نیروانا دعوت می‌کنیم.

در بخشی از کتاب صوتی لالایی نیروانا می‌شنویم

حمام بخار غلیظی گرفته بود. قطره‌های آب از پشت شیشه‌ی هواکش سر می‌خوردند و می‌چکیدند روی قاب کوچک پنجره. کاتر را از جیب حوله‌ی صورتی رنگ‌ورورفته‌ای که آویزان بود به جارختی درآورد. محکم فشردش توی دستش. انگشت شست لرزانش تیغ را از غلاف بیرون کشید. صدای قرچ‌قرچ دندانه‌های کاتر پیچید توی حمام. از جا پرید و گوش تیز کرد. صدایی جز شرشر آب نشنید. چشم‌هایش را فشرد و ساعد چپش را بالا آورد. کیانا چقدر راحت انجامش می‌داد: «من از اولش هم هیچ نترسیدم. اصلاً خون که می‌آد آروم می‌شم.» گره بغض را بلعید. لب پایین را به دندان گرفت. تیغ کاتر را گذاشت روی ساعدش اما نکشید. دستش آویزان شد. از پشت پلک‌های فشرده و لب گزیده، گریه‌ی بی‌صدا همه‌ی تنش را تکان داد. ماده‌مار تتو روی مچ آن دست زل زده بود به چشم‌هاش. دستی که با انگشت کوچکش، انگشت کوچک رضا را گرفته بود. دخترک آدامس می‌جوید. با نگاه مسخره‌آمیزی سرش را تکان می‌داد تا چتری صورتی‌اش را از روی ابرو کنار بزند.

- مگه نگفتی مامانت تو آرایشگاه کار می‌کنه؟ خب بهش بگو موهاتو رنگ کنه ببینم چه‌شکلی می‌شی.

- خودمم دوست دارم ولی مامانم می‌گه بابات اجازه نمی‌ده.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
137 دقیقه
لالایی نیروانا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی لالایی نیروانا
نویسنده
گویندهآزاده جمشیدپور
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی لالایی نیروانا

مهدیه قائمی
۱۴۰۲/۲/۲۷
مجموعه داستان‌های کوتاه و بسیار دوست‌داشتنی.. همه داستانها سرگذشتی تلخ بودند. ‌
با اینکه داستان‌ها کوتاه بودندو لی خیلی خوب چهار چوب داشتند و آغاز و پایان به خوبی درک میشد اینجور نبود که داستان بدون پایان تمام بشود... خیلی داستان‌ها تلخ بودند ولی متأسفانه واقعیت‌های جامعه...
ن‌کته بسیار مهم صدای
راوی را از همان اول قضاوت نکنید چون با گذشتن چند دقیقه متوجه لهجه شیرین او در حین اجرا میشوید.. ‌تغیر لهجه‌ای که برای شخصیت‌های مختلف می‌دهد عالی و جذاب است...
نکته اصلی اینجاست که نویسنده خودش راوی داستان هست و البته مچ شدنش با شخصیت‌های داستان هم بی دلیل نبوده است.. ‌
آرزوی موفقیت برای این نویسنده دارم امیدوارم روزی مانند نویسنده‌های معروف جهان بدرخشد..
توصیه میکنم حتما بخوانید. ‌
ممنون از کتابراه🙏🙏🙏
مهدی عزتی
۱۴۰۲/۲/۱۷
مشکلات و دردهای مردم در سراسر کشور که باگوش دادن به آن قلبم داشت می‌ترکید که چه خبره تو این مملکت از مردسالاری تا عوام پرستی از جهل تا ظلم خلاصه متن جالبی داشت و داستان‌ها واقعا عالی بودن من بیشتر ازهمه داستانی که مردسالاری داشت رو پسندیدم که چه ظالمانه بود تنها ایراد این هست که خیلی با هیجان پیش و نرفته به نظرم قابل تخمین بودند داستان‌ها صدای گوینده گیرایی نداشت و حس خوبی نمیداند باگوینده همسو نشدم و این از جذابیت داستان کم کرد
A.asgari
۱۴۰۱/۱۲/۱۷
کتابی بود پر از داستان من همه‌ی داستان هارو دوست داشتم از مردی که تصادف کرده و فلج شده تا از کسیی که دختر بودا از درد زجر میکشید اما چون دختر بود و افکار پوسیده داشتن نمیبردنش دکتر تا دکتری که دستش تویه چهارشنبه سوری سوخت و قطع شد تا کسی که از عشق میگفت و سنگ قبر کسی ک دوسش داشت و غم انگیز تریتش که دختری عاشق دوست و همکار برادرش بود و قرار بود ازدواج کنن و سوخت و فوت کرد خیلی غم انگیز بود
مرسی از کتابراه عزیز
ماهور نامی
۱۴۰۲/۳/۶
این قدر صوت ضعیفی داره که پشیمون میشم بقیه شو گوش کنم ولی متن نسبتا خوبی داره. فقط نکته‌ای که داره خود خانم نویسنده کتاب رو خونده. از چوک میخوام بیشتر روی گوینده هاش کار کنه چون وقتی کتاب صوتی ارتباط شنونده اول با گوینده ایجاد میشه بعد با متن. هرکاری میکنم نمیتون بقیشو گوش کنم ارتباط نمیگیرم. چند تا اسم پشت سر هم میاد از کجا بدونم کی هستن چه ربطی به شخصیت اصلی دارن.
علیرضا رجبیان
۱۴۰۲/۱/۲۱
نویسنده مجموعه‌ای از داستانهای مختلف را از درد و رنج مردم جامعه در سطوح مختلف به رشته تحریر دراورده، و این درحالی است که عناصر اصلی داستان به ارزوهای خود نمیرسند و شاید یاس و نومیدی را در خواننده توسعه دهد، در مجموع برای کسانی که مشکلاتی دارند، توصیه نمیکنم چون در همه داستانها شکست‌ها از پی هم می‌اییند و در هیچکدام یاس‌ها به امید و شکست‌ها به پیروزی بدل نمیشوند.
لیلی ش
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
کتاب از داستان‌های کوتاهی تشکیل شدن که پایان باز دارند، با احترام، لحن راوی داستان اصلا فرود و فراز نداشت، که باعث شده بود احساس و هیجان متن داستان کلا از بین برود، و در روایت کردن متن ۹۹ درصد دستور زبان را رعایت نمیکردند؛ مثلا مکث هی بین جملات، پایان جمله‌ها و...
در کل به نظر من نسخه صوتی این کتاب به داستانهای کتاب آسیب زده بود.
هدیه نازنین
۱۴۰۲/۲/۲۷
یک سری انسان دردمند یا در بستر یا احتضار. و واگویه‌های درونی این افراد و درخواست هایشان. کاش سندی پیدا میشد و حتی چند درصدی از این قصه‌ها را تایید میکرد. مثلاً دغدغه شخصی راهی جهانی دیگر است واقعا چیست فقط میخواهد با دیگر نوه‌اش را ببینید یا در فکر رستگاری است؟ یا شخصی که زخم بستر گرفته آیا از زخم خود اذیت میشود یا مثل این قصه برایش فرقی ندارد؟
کتابخانه
۱۴۰۲/۲/۲۱
ممنون از کتابراه... اکثر داستانهای کوتاه کتاب که بنده شنیدم رنگی از غم داشتند ومن نپسندیدم اینهمه تیره وتار دیدن دنیای اطراف... با مطالب وداستانهایی که عشق، محبت، وشادی، رو ارائه میدهند موافقترم... علاوه بر این گویندگی کتاب هم می‌توانست خیلی بهتر ودلنشین تر باشد. در هرحال ممنون و سپاسگزارم از سایت کتابراه.. نویسنده وگوینده محترم
آ.روح نبا
۱۴۰۲/۲/۱
دید افرادی که رنگ خاکستری دنیا رو بیشتر میبینن
راحت بگم رنگهای مکمل و زیاد از حد با هم قاطی کرده و خاکستری داستان بد جوری زیاد شده! (این به افتخار بچه‌های هنر)
رنگ و لعاب دادن به مشکلات مثل این میمونه که دور خودت حصار بکشی و داستان‌های این کتاب همچین حسی رو به من داد که راوی رنگ خاکستری رو زیبا به تصویر می‌کشه 🌾
F.javan
۱۴۰۲/۱/۸
داستان‌های واقعی که اتفاق می‌افتند شاید همیشه نه! ولی می‌افتد. تلخ بوود برای منی که تازگی عزیزی از دست داده برخی قسمتهای داستان انگار تازه کردن داغ بود.
همه داستان‌ها پایانی تلخ داشت برعکس فیلمهای هندی! البته که زندگی واقعی شبیه فیلم‌های هندی نیست پایان داستان را خودمان رقم میزنیم
خانوم راد
۱۴۰۱/۱۲/۲
نتونستم کتاب رو کامل گوش کنم.. گوینده بسیار ضعیف و غیرحرفه‌ای روایت میکنه داستانو.. واقعا چرا رسیدگی درست نمیشه به نحوه‌ی بیان گویندگان.. صدای نفس نفس زدناش و آب دهان قورت دادناش.. من‌ رو یاد دوران مدرسه و روخوانی بچه‌ها ازروی درس جدید می انداخت
zahra fathepoor
۱۴۰۲/۱/۲۴
داستان‌های جالبی داشت می‌توانستی با قهرمان داستان ارتباط بر قرار کنی آن جا که مرد فلج روی تخت با نگاه و چشمک با پسر بچه پرستارش انگار نکته‌های نگفته‌اش را بیان می‌کرد و شرمی که خالی کردن کیسه ادرار به جان قهرمان داستان می‌ریخت.
کتاب زیبایی بود
امتیاز من ۱۵۰۰
فتحی‌پور
زهرا رفیعی
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
این کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه است.
نویسنده در داستان‌های کتاب صوتی لالایی نیروانا به سراغ برخی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی همچون فقر، طلاق و اعتیاد رفته است.
و چقدر همه قصه‌ها تلخ ولی قشنگ بودند. از آن‌ها لذت بردم و بخصوص با صدای شنیدنی خانم نویسنده.
سروش رضوی
۱۴۰۲/۲/۵
روخوانی بسیار ضعیف و پر اشتباه و بدون احساس که اصلا نمیتونه داستان رو برسونه. شنیدن این مجموعه با این سبک خوانش اصل کتاب رو هم زیر سوال برده، شاید کتاب بسیار قویتر از خوانش اون باشه. به امید کارهای بهتر از سرکار خانم جمشیدپور.
اعظم بیگلو
۱۴۰۲/۳/۱۵
از هر لحاظ ضعیف متن و گویندگی، بیشتر وقایع روزانه بود مملو از فقر و بدبختی و کلماتی که کنار هم قرار گرفته‌اند تا کتابی نوشته شود، آیا در فقر و بدبختی کمی دلخوشی وجود ندارد؟ دراین روخوانی هیچ امیدی برای زندگی وجود ندارد، ناامیدی محض،
مشاهده همه نظرات 95

راهنمای مطالعه کتاب صوتی لالایی نیروانا

برای دریافت کتاب صوتی لالایی نیروانا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.