معرفی و دانلود کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا

عکس جلد کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا
قیمت:
35000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا

کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا نوشته‌ی مارک تواین، طنزی روان و زیباست که عاشقانه‌ای دل‌نشین و خاص از نخستین زوج آفرینش را روایت می‌کند.

مارک تواین (Mark Twain) در کتاب خاطرات روزانه حوا (The Diaries of Adam and Eve)، زندگی نخستین زنی که خدا آفرید را از زاویه‌­ و نگاهی خاص، جذاب و منحصر به­ فرد، بیان می‌کند. این کتاب صوتی مطالب مفیدی درباره‌ی چگونگی برقراری ارتباط زن و مرد به شما ارائه می‌کند و روانشناسی رفتاری زن و مرد را هوشمندانه به صورت داستان طنز بیان می‌کند.

رمان خاطرات روزانه حوا، درباره‌ی روزهایی است که حوا آن‌ها را سپری کرده و از زمان تولد حوا آغاز می‌­شود به طوری‌ که در ابتدای رمان می‌گوید: «اکنون حدودا یک روز سن دارم، گویا دیروز به دنیا آمدم.»، اما باارزش‌ترین قسمت این کتاب لحظه‌ی ملاقات آدم و حوا در باغ عدن است که بسیار شنیدنی و گیراست. باید این موضوع را بدانید که رویدادهای موجود در این کتاب صوتی با رویدادهای واقعی که برای آدم و حوا رخ داده، متفاوت هستند.

البته در این خاطره‌گویی ما مسائل را تنها از زبان حوا نمی‌شنویم؛ چرا که آدم نیز به عنوان راوی دیگر داستان از منظر خود مسائل را نگاه می‌کند و با ما در میان می‌گذارد. وجود روایت هر دو شخصیت اصلی داستان به ما کمک می‌کند تا با احساسات حقیقی قهرمان‌های این داستان کهن بیشتر آشنا شویم.

مارک تواین را بیشتر بشناسیم:

سمیوئل لنگهورن کلمنز با نام هنری مارک تواین در سال 1835 در فلوریدای آمریکا متولد شد. او مانند بسیاری از شخصیت‌های اصلی داستان‌هایش در کودکی پدر خود را از دست داد. بعد از مرگ پدر برای ادامه‌ی زندگی به روستای هانیبال نقل مکان کرد در رودخانه‌ی می‌سی‌سی‌پی به قایقرانی مشغول شد. این منطقه بعدها در بسیاری از رمان‌های او حضور پررنگی پیدا کرد. از میان دیگر آثار او می‌توان به «ماجراهای تام سایر»، «ماجراهای هاکلبری فین»، «خاطرات شخصی ژان‌دارک» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا می‌شنویم:

«در حال گشت و گذار بودم که ناگهان چیزی شبیه به غبار قرمز رنگی دیدم. دستم را داخل گذاشتم و حسش کردم... آخ! سریع دستم را کشیدم، درد شدیدی احساس کردم و انگشتم را درون دهانم گذاشتم. سوزشِ انگشتم آنقدر زیاد بود که سر از پا نمی‌شناختم و به بالا می‌پریدم. سعی کردم درد را تحمل کنم و این‌بار با کنجکاوی بیشتری به آن چیز قرمزرنگ نگریستم. خیلی دلم می‌خواست از آن سر در بیاورم. ناگهان اسمی از آن در ذهنم خطور کرد، لغتی که تا آن لحظه اصلا نشنیده بودم، آری نام آن آتش بود. اطمینان کامل داشتم که آتش بهترین کلمه‌ است.

من توانستم چیزی را خلق کنم که تا آن لحظه وجود نداشت. من چیزی جدید به جزئیات این دنیا اضافه کردم. خیلی مسرور بودم و دلم می‌خواست در مورد آتش به او بگویم، برایش تعریف‌ کنم که چگونه توانستم نامی جدید در این دنیا بوجود بیاورم. نه! نمی‌خواهم، کار درستی نیست، مطمئنم اگر به اون بگویم، هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد و سر سوزنی توجه نمی‌کند. اگر درجواب جملاتم بگوید که آتش به چه کارمان می‌آید؟ چه چیزی می‌توانستم بگویم. این‌که بگویم حتما روزی به‌کار می‌آید یا زیباست قطعا روی او تاثیری نمی‌گذاشت.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
مقدمه
36 دقیقه
آغاز دفتر
18 دقیقه
یادداشت‌های روزانه آدم
8 دقیقه
بعد از هبوط
3 دقیقه
چهل سال بعد
3 دقیقه
در اندوه از دست دادن حوا

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خاطرات روزانه حوا
نویسنده
مترجممحمد طالشیان
گویندهپرستو دهقان، سامان قلیچ خانی
ناشر صوتیانتشارات رمانو
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
35000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا

علیمحمد فخریاسری
۱۳۹۹/۶/۷
در دل زندگی حضرت آدم و‌ حوا به بررسی و مقایسه ویژگی‌های شخصیت مرد و زن میپردازد. اگر چه روایت این زندگی از انجیل است ولی ایده این داستان جالب بود. بخشی از کتاب:
آدم: بعد از اینهمه سال فهمیدم اون اوایل در مورد حوا اشتباه میکردم، زندگی کردن بیرون از بهشت، اما با اون، خیلی بهتر از زندگی کردن تو اما
بهشت، بدون اونه! اولش فکر میکردم خیلی حرف میزنه، اما الان اگه اون صدا ساکت بشه و از زندگیم بره حسابی غمگین میشم. چقدر شیرین بود اون اندوهی که ما رو بهم نزدیک کرد و پاکی قلب و لطافت روح حوا رو بمن نشون داد. ⁦♥️⁩
Mosi Phonix
۱۴۰۰/۹/۱۵
این کتاب رو قبلا خونده بودم، دوست داشتم صوتیش رو هم بشنوم. از شنیدنش خیلی راضیم، خوانش کتاب عالی بود و موزیک مناسبی داشت. کتاب به ظاهر ساده و کوتاه هست، اما اگر داستان آفرینش در کتاب مقدس رو خوانده باشی و اگر به تفاوتها و خصایص جنس مرد و زن، آشنا باشی، عمق و معنای کتاب رو بهتر میفهمی. حوا در پایان کتاب گفت: من اولین همسر در دنیا هستم و در آخرین همسر نیز تکرار خواهم شد...
حامد صمدی
۱۳۹۸/۹/۲۰
عین کتاب یرای خردسال میمونه... بنظر من کتاب‌های بسیار بسیار عمیق تر از این تو همین کتابراه شامل حالمون هست بهتر است انتخاب بهتری داشته باشید... زمان خرج کردن واسه این خزولات اشتباهه... بهتره گیم و بازی وقتتون رو بگیره تا این کتاب ولی کتاب‌های عمیق تر از نون شب واجب تر است برای اگاهیتون.. برید سراغ نیچه.. سراغ هرمان هسه و... که تو زمینه الهیات و... زیاد کتاب داریم که ارزش تفکر دارند
Arian Haji Ali Akbari
۱۳۹۸/۹/۲۵
برام جالب بود یجورایی انگار برام اتفاق افتاده بود
مجبورم کرد به تصمیمایی که گرفتم فکر کنم و اشتباهات خودم و تو زندگی کسه دیگه ببینم و قضاوت کنم!!! آدما معمولا خودشون و کارهاشون و درست نمیبینن!
Mehdi Tehrani
۱۳۹۸/۹/۱۹
ادم در تاریکی‌و جهل نبود تا خوردن‌سیب به‌اگاهی برسد و بهشت جایی در ظلمت نبود این انتقاد برای طراحی روی جلد کتاب هست سیب میوه درخت ممنوعه‌بود و...
natasha bayati
۱۳۹۸/۹/۲۶
این کتاب حتی به درد بچه دبستانیها هم نمیخوره. البته منظورم به راوی نیست بلکه خود کتاب رو خوندم. با اینکه حجم کتاب کمه ولی بازم حیف وقت که براش تلف کنی 😣😣😣
بهناز جعفری
۱۴۰۱/۶/۹
ماجرای کتاب خیلی جالب است اما نمیشود اسم کتاب بر ان گذاشت! خیلی کوتاه و یا شاید قسمت‌هایی حذف شده اند
Kazhal Baghali
۱۴۰۰/۵/۱۹
قلم مارک تواین حرف ندارن. بسیار زیبا و ظریف به شیوه‌ای طنز گونه زندگی و تفاوت‌های زن و مرد را بیان کرده
Parinaz Ghasemi
۱۳۹۹/۴/۱
کسی که عشق رو تجربه کرده باشه جمله جمله‌ی این کتابو میفهمه و به دلش میشینه. من دوسش داشتم
هستی یکتا
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
کتاب خیلی قشنگی بود فقط زود تموم شد. شاید این هم یکی از جذابیت هاش باشه!
حامد حکیمیان
۱۴۰۱/۲/۷
میتونست خیلی بهتر باشه ولی خب نویسنده معروفه و حتما این طور صلاح میدونسته
سیما ابوالفتحی
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
فوق العاده بود، مارک تواین علاوه بر نویسنده بودن، یک روانشناس قدرتمند است
مرضیه شمسی شمسی
۱۳۹۹/۹/۲۴
داستان خوبی بود بنظرم و بسیار قشنگ تشبیه‌ها را بکاربرده بود
mahdie sa
۱۳۹۹/۶/۱۳
کتاب جذابی بود ولی واقعا واقعا واقعا کاش راوی زن کس دیگه‌ای بود
Mahdyeh Raadi
۱۴۰۱/۵/۱۷
سلام کتاب با موضوع جدیدی بود برای مطالعه من، منشمرم
مشاهده همه نظرات 24

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا

برای دریافت کتاب صوتی خاطرات روزانه حوا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.