معرفی و دانلود کتاب صوتی اتوبوس شمیران: از مجموعه در آستانه فصلی سرد

عکس جلد کتاب صوتی اتوبوس شمیران: از مجموعه در آستانه فصلی سرد
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتوبوس شمیران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتوبوس شمیران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اتوبوس شمیران: از مجموعه در آستانه فصلی سرد

کتاب صوتی اتوبوس شمیران، داستانی کوتاه از گلی ترقی‌، نویسنده‌ی معاصر است. این اثر جذاب، درباره ارتباط عاطفی زیبایی‌ست که میان دختربچه‌ای کوچک و راننده اتوبوسی در ظاهر خشن و عبوس، اما باطناً مهربان و دوست داشتنی شکل می‌گیرد و منجر به وقوع کشمکش‌هایی می‌گردد... این اثر برجسته یکی از داستان‌های مجموعه در آستانه فصلی سرد به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی اتوبوس شمیران:

گلی ترقی از قابل توجه‌ترین نویسندگان دهه‌های اخیر در ایران است. داستان‌های کوتاه و بلند او، همگی بیانگر نگاه منحصربه‌فرد نویسنده به زندگی، و ارائه‌دهنده‌ی سبکی خاص و دل‌نشین‌اند. ترقی (خصوصاً در داستان‌های کوتاهش) زیباییِ ظهورِ عواطف زیبا و ارزشمند انسانی‌ در موقعیت‌های سخت و پیچیده را به تصویر می‌کشد. تکیه‌ی او بیش از هر چیز بر ریسمان‌های نادیدنی‌ای است که انسان‌ها را به یکدیگر پیوند داده و شکل‌گیری ارتباط میان آن‌ها را میسر می‌گرداند؛ این ریسمان‌ گاه می‌تواند یک نسبتِ خونی و خانوادگی باشد، و یا آنچنان که در کتاب صوتی اتوبوس شمیران می‌شنوید، یک محبت بی‌شائبه و پاک، که دختری کم‌سن‌و‌سال را دلبسته‌ی مردی با ظاهری نه‌چندان گیرا و زیبا می‌کند.

این داستان کوتاه، که به درستی آن را یکی از بهترین آثار گلی ترقی می‌دانند، از زبان زنی میانسال روایت می‌شود که تماشای یک منظره‌ی برفی، خاطرات کودکی را در ذهنش زنده می‌کند؛ راوی با نقب زدن به گذشته‌های دور، زمانی را به یاد می‌آورد که با خانواده‌ی مرفه خود، در خانه‌ای بزرگ زندگی می‌کرد؛ روزهایی که هر چه می‌خواست برایش مهیا بود. از محبت و توجه تا خوراک و پوشاک خوب. با این همه، او بیشتر از هر چیز خواستار تداوم دوستی با عزیزآقا، راننده‌ی مهربان اتوبوس شمیران بود که همیشه او را از مدرسه به خانه می‌آورد، اما با توجه به اختلاف ظاهری و تفاوت‌های طبقاتی میان عزیز آقا و خانواده‌ی دخترک، به نظر نمی‌رسید که این دوستی پاک کودکانه، امکان ادامه یافتن داشته باشد...

کتاب صوتی اتوبوس شمیران مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان فارسی، از گوش سپردن به این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

با گلی ترقی بیشتر آشنا شویم:

وی زاده‌ی سال 1318، و متولد شهر تهران است. اولین مجموعه داستانش، با عنوان من هم چه‌گوارا هستم، در سال 1348 منتشر شد، و توجه هوشنگ گلشیری، نویسنده‌ی نامی وقت را نیز به خود جلب کرد. ترقی بعد از انقلاب به فرانسه مهاجرت کرد و داستان‌نویسی را همانجا به طور جدی ادامه داد. از مهم‌ترین آثار گلی ترقی، می‌توان بدین عناوین اشاره کرد: خواب زمستانی، خاطره‌های پراکنده، دو دنیا، درخت گلابی، بازگشت.

در بخشی از کتاب صوتی اتوبوس شمیران می‌شنویم:

امروز عزیزآقا برایم آلبالو خشکه خریده است. حسن آقا از ته اتوبوس صدایم می‌زند و می‌پرسد چه کار می‌کنم؟ جوابش را نمی‌دهم. آلبالوهایم را تندتند می‌شمارم. مسافرها ایستاده چای می‌خورند. عزیزآقا چند قلپ از بطری عرق سر می‌کشد. بعد می‌رود پشت درخت‌ها... من نگاه نمی‌کنم. سرم را زیر می‌اندازم و آلبالوهایم را تندتند می‌جوم. اما توی سرم او را می‌بینم، و گوش‌هایم داغ می‌شود. راه می‌افتیم و تا میدان ونک آهسته مثل مورچه می‌رویم. گاهی وقت‌ها رو به عقب سر می‌خوریم. ماشین‌های دیگر لیز می‌خورند و درست وسط خیابان جلو ما می‌ایستند. هوا تاریک شده و تمام دنیا سفید است. حسن آقا می‌ترسد و هی مرا از ته اتوبوس صدا می‌زند. می‌دانم که تا چند دقیقه‌ی دیگر اشک‌هایش سرازیر خواهد شد. گریه توی آستینش است، و روزی دو سه بار، سر هیچ و پوچ اشک‌هایش راه می‌افتد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۷ دقیقه
قسمت اول
۱۵ دقیقه
قسمت دوم
۸ دقیقه
قسمت سوم
۸ دقیقه
قسمت چهارم
۹ دقیقه
قسمت پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اتوبوس شمیران: از مجموعه در آستانه فصلی سرد
نویسنده
گویندهغزاله صداقت
ناشر چاپیانتشارات روشنگران و مطالعات زنان
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اتوبوس شمیران

marjan eslami
۱۴۰۰/۴/۲۶
قسمت سوم هستم و میتونم بگم داستان جالبی هست مخصوصا برای من که بچه شمیران هستم
Azadeh Akbari
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
از نظر من داستان کوتاه شیرین و جذابی بود
فاطمه مرادی
۱۴۰۰/۶/۲۴
بنظر من بیشتر مناسب نوجوونا ست
زینب جلیلی
۱۴۰۰/۴/۲۹
شیرین و جذاب دوست داشتنی
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اتوبوس شمیران

برای دریافت کتاب صوتی اتوبوس شمیران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.