معرفی و دانلود کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا

عکس جلد کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا

روایتی آغشته به بوی تلخ حزن و اندوه... پیتر هانتکه، نویسنده‌ی مشهور اتریشی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات، در کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا، با صداقتی کم‌نظیر راویِ زندگی تلخ مادر خود شده است؛ زنی شگفت‌انگیز و حساس، که تاب تحمل ناملایمات زندگی را نداشت و سرانجام با خودکشی به هستیِ غمناک خود پایان داد.

درباره کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا:

پیتر هانتکه (Peter Handke) نویسنده‌ی اتریشی نام‌آشنایی است که در سال 2019، پس از عمری فعالیتِ پربار ادبی، موفق به دریافت جایزه‌ی نوبل ادبیات شد؛ البته برخی با استناد به موضع‌گیری‌های نادرست وی در حمایت از نیروهای صرب در جنگ بوسنی، درباره‌ی صلاحیت‌های اخلاقی وی شک روا داشته و اعلام نام او به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی نوبل را امری نادرست قلمداد می‌کنند. با این همه، حتی همین گروه از مخالفان نیز، هرگز در توانایی‌های ادبی او کوچک‌ترین تردیدی نداشته‌اند.

خوشبختانه تاکنون چندین اثر مهم از این نویسنده‌ی توانا به زبان فارسی ترجمه شده است. بیشتر این آثار ترجمه‌شده را داستان‌های هانتکه تشکیل می‌دهند. در کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا (A Sorrow Beyond Dreams) اما بناست با اثری تا حدودی متفاوت از این نویسنده مواجه شوید؛ زندگینامه‌ای شگفت‌انگیز و تکان‌دهنده که علی‌رغم حجم اندک خود، بی‌تردید هر مخاطبِ حساسی را درگیرِ غنای عاطفی‌اش می‌کند.

پیتر هانتکه در این اثر به بازگویی سرگذشت غم‌انگیز مادر خود پرداخته است؛ زنی که آغاز زندگی‌اش مصادف با قدرت‌گیری نازی‌ها در آلمان و جوانی‌اش همزمان با دوران پرآشوب جنگ جهانی دوم بود. او متعلق به نسلی سوخته از زنانِ اروپایی بود که زندگی‌شان در نوسانی دائمی میان دو احساس گذشت: اندوه و وحشت.

باری، هانتکه در کتاب اندوهی فراتر از رویا تلاش نکرده تا تمام جزییات زندگی پرفرازونشیب مادرش را روی کاغذ بیاورد؛ چه بسا که خود او نیز از بسیاری از وقایع بی‌اطلاع بوده است؛ آنچه او روایت کرده، فشرده‌ای از یک زندگی بدفرجام است. می‌توان چنین گفت که در کتاب او بیشتر از وقایع، بر تأثراتِ برآمده از وقایع تمرکز شده است. تأثراتی که در نهایت قهرمانِ کتاب هانتکه، یا بهتر است بگوییم قهرمان زندگیِ هانتکه را به ورطه‌ی مرگی خودخواسته سوق دادند.

کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا مناسب چه کسانی است؟

این کتاب را به تمامِ دوست‌داران آثار زندگینامه‌ای پیشنهاد می‌کنیم.

با پیتر هانتکه بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و نمایشنامه‌نویس اتریشی در 6 دسامبر سال 1942 در گریفن اتریش چشم به جهان گشود. او بخشی از دوران کودکی خود را (تقریباً حدود چهار سال) به همراه مادر و ناپدری‌ خود در آلمان شرقی گذراند و سپس به گریفن برگشت. پیتر هانتکه ابتدا در رشته حقوق به تحصیل پرداخت؛ اما پس از مدتی به سوی جهان ادبیات گرایش یافت. قلم پیتر هانتکه بیشتر یادآور آثار نویسندگان اروپای شرقی‌ست که در آن نوعی اندوه و دلزدگی از جهان واقع به چشم می‌خورد؛ دلزدگی‌ای که البته منتهی به رویگردان شدن نویسنده از واقعیت نمی‌گردد. بلکه برعکس، او را به سیری بس عمیق در آن وا می‌دارد.

از آثار مشهورِ این نویسنده برنده جایزه نوبل ادبی می‌توان به این سه عنوان اشاره داشت: «فروشنده‌ی دوره‌گرد، کاسپار، زن چپ‌دست».

در بخشی از کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا می‌شنویم:

ذکرهای غمناک؛ ذکرهای شکوهمند؛ جشن برداشت محصول؛ جشن همه‌پرسی؛ حق انتخاب زنان موقع رقص؛ نوشیدن به افتخار برادری؛ کلک‌های ماه آوریل؛ بوسیدن به افتخار فرا رسیدن سال نو... در تمام این رسم و رسوم‌ها، تمام غم‌های شخصی، آرزوها، عطش برای برقراری ارتباط، احساس خاص بودن، علاقه به سفر، حس جنسی، و به طور کلی تمام واکنش‌ها نسبت به یک دنیای نامتعادل که نقش همه در آن برعکس شده بود، نمود خارجی پیدا می‌کردند و در نتیجه، هیچ‌کس با خودش مشکلی نداشت.

تمام این عواطف کاملاً ناگهانی، پیاده‌روی در یک روز کاری وسط هفته، عاشق شدن برای بار دوم، یا اگر زن بودید، به تنهایی به میخانه رفتن، برای گیلاسی شراب هلندی، با یک اخم و چهره درهم کشیدن مواجهه می‌شدند. ممکن بود بر اثر اجبار از کسی بخواهید با او برقصید، یا با او آواز بخوانید. ولی تمام ماجرا همان بود و تمام می‌شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
28 دقیقه
بخش اول
30 دقیقه
بخش دوم
18 دقیقه
بخش سوم
29 دقیقه
بخش چهارم
21 دقیقه
بخش پنجم
21 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا
نویسنده
مترجمسونیا سینگ
گویندهمهدی صفری
ناشر چاپیانتشارات مجید
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا

Mona abad
۱۴۰۱/۱۲/۱
این کتاب یک اثر ادبی عمیق است. اگر به دنبال ماجراها و گفتگوها هستید، این اثر چنین نیست. اما احساسات ناب زندگی را به زیبایی و دردناکی بیان کرده است. اجرای گوینده و انتخاب موزیکها شنیدنی و زیباست.
Mehdi
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
بسیار شنیدنی بود. اثری زیبا و خوانشی مناسب با متن.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا

برای دریافت کتاب صوتی اندوهی فراتر از رویا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.