معرفی و دانلود کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند

عکس جلد کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند
قیمت:
۵۲۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند

آناتول فرانس برنده جایزه نوبل ادبیات 1921، ماجرای کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند را در یک بستر تاریخی به تصویر می‌کشد؛ زمانی که انقلاب کبیر فرانسه در حال وقوع است و مردی نقاش با پیوستن به نیروهای انقلابی به یک ژاکوبن متعصب تبدیل می‌شود و به نام عدالت خواهی بسیاری از مردم را به تیغ گیوتین می‌سپارد.

درباره کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند:

آناتول فرانس نویسنده مشهور فرانسوی در سال 1912 کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند (The Gods Are Athirst) را نوشت. رمانی که داستان زندگی نقاشی پاریسی به نام اواریست گاملن را روایت می‌کند که در بحبوحه انقلاب کبیر فرانسه یعنی آغاز دهه 90 قرن هجدهم به نیروهای انقلابی موسوم به ژاکوبن‌ها می‌پیوندد.

اواریست گاملن که همواره به عدالت خواهی و برابری اعتقاد داشته و می‌خواسته آن را در جامعه خود پیاده کند، با پیروی از افکار «ماکسیمیلین روبسپیر و ژان پل مارا» از رهبران تندرو و سرشناس انقلاب فرانسه و پس از آن عضو شدن در هیئت منصفه دادگاه انقلاب، به یک قاضی خونخوار تبدیل می‌شود و صدها نفر از جمله افراد بی‌گناه و حتی نزدیک‌ترین دوستان و اعضای خانواده‌اش را رهسپار مرگ می‌کند. حتی تا جایی پیش می‌رود که از تیغ گیوتین برای انتقام جویی‌های شخصی نیز استفاده می‌کند.

کتاب خدایان تشنه‌اند به خوبی توانسته تحولات تاریخی و پرآشوب آن روزهای شهر پاریس را شرح دهد و به جنون کشیده شدن جوانی نقاش را به تصویر بکشد که دیگر تنها به وحشت و خون تشنه است.

کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادبیات فرانسه و تاریخ این کشور علاقه‌مند هستید، کتاب خدایان تشنه‌اند به شما پیشنهاد می‌شود.

آناتول فرانس را بیشتر بشناسیم:

او شاعر، منتقد و روزنامه‌نگاری فرانسوی بود که کار خود را از سال 1869 آغاز کرد و با نوشتن رمان «جنایت سیلوستر بونارد» در سال 1881 به شهرت رسید و بابت نگارش این کتاب از آکادمی فرانسه جایزه گرفت. آناتول فرانس (Anatole France) سه سال پیش از مرگش در سال 1921 توانست برنده جایزه نوبل ادبیات شود؛ همچنین در سال 1896 نیز به عضویت آکادمی فرانسه درآمد.

فرانس در سال 1922 تمامی آثارش در فهرست کتاب‌های ممنوعه کلیسای کاتولیک روم قرار گرفت اما سرانجام این محدودیت در سال 1966 لغو شد.

برخی از مهم‌ترین آثار آناتول فرانس عبارتند از:

- سپاه واروس (مجموعه شعر - 1867)
- اشعار طلایی (مجموعه شعر – 1873)
- ازدواج کرنتین (مجموعه شعر – 1876)
- زندگی نامه ژاندارک (دو جلدی – 1908)
- باغ اپیکور (کتاب نقد ادبی و اجتماعی – 1895)
- عصیان فرشتگان (داستان و رمان – 1914)
- بالتازار (داستان و رمان – 1889)
- جزیره پنگوئن‌ها (داستان و رمان – 1908)

در بخشی از کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند می‌شنویم:

اواریست گاملن برای دومین بار در دادگاه انقلابی در مسند قضاوت نشست. پیش از افتتاح جلسه با همکاران خود درباره اخبار واصله صبح به گفت‌وگو پرداخت. اخبار مشکوک و مجعول زیاد بود اما آنچه که درخور ضبط بود، وحشت آور بود. ارتش‌های متحدین در تمامی جاده‌ها تسلط یافته و باهم پیشرفت می‌کنند. وانده پیروز شده، لیون سر به شورش برداشته، تولوز به انگلیسی‌ها تسلیم گردیده و در آنجا چهارده هزار سرباز پیاده کرده‌اند.

این قضات که مطمئن بودند، چنانچه میهن از دست برود، خود نیز از دست خواهد رفت امنیت عامه را کار شخصی خود قرار داده بودند و مصالح ملت را که با مصالح خودشان آمیخته بود، احساسات، عواطف و اعمال آن‌ها را رهبری می‌کرد.

گاملن از کرسی خود نامه‌ای از تروبر منشی کمیته دفاع دریافت کرد. وی در آن نامه انتصاب او را به کمیسری باروت خبر می‌داد. «تو باید تمامی سرداب‌های محله را تفتیش کنی تا موارد لازم برای ساخت باروت را به دست آوری. دشمن شاید فردا جلوی پاریس برسد. باید خاک میهن برای ما صاعقه‌ای فراهم کند تا به سمت مهاجمین پرتاب کنیم. من دستور کنوانسیون را راجع به باروت برای تو ارسال می‌دارم. سلامتی و برادری.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۳ دقیقه
فصل اول
۳۲ دقیقه
فصل دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم
۱۷ دقیقه
فصل چهارم
۱۶ دقیقه
فصل پنجم
۲۹ دقیقه
فصل ششم
۲۵ دقیقه
فصل هفتم
۱۴ دقیقه
فصل هشتم
۲۱ دقیقه
فصل نهم
۳۲ دقیقه
فصل دهم
۲۸ دقیقه
فصل یازدهم
۱۴ دقیقه
فصل دوازدهم
۲۴ دقیقه
فصل سیزدهم
۲۹ دقیقه
فصل چهاردهم
۱۲ دقیقه
فصل پانزدهم
۱۹ دقیقه
فصل شانزدهم
۱۵ دقیقه
فصل هفدهم
۲۲ دقیقه
فصل هجدهم
۲۸ دقیقه
فصل نوزدهم
۹ دقیقه
فصل بیستم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و یکم
۱۲ دقیقه
فصل بیست و دوم
۳ دقیقه
فصل بیست و سوم
۲۰ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۱۴ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۶ دقیقه
فصل بیست و ششم
۱۷ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۲۱ دقیقه
فصل بیست و نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خدایان تشنه‌اند
نویسنده
مترجمکاظم عمادی
گویندهسید مهرداد ضیایی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۲۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند

نیما امیدفر
۱۴۰۰/۱/۲۰
اطلاعات خوبی از دوران انقلاب فرانسه، و تعصبات وحواشی آن زمان به دست میدهد، آناتول فرانس نویسنده شهیر فرانسوی نیاز به تعریفی ندارد، اما پیشنهاد میشود قبل از مطالعه این کتاب، خوانندگان محترم اطلاعات عمومی از انقلاب فرانسه، حزب‌ها و رهبران و... به دست بیاورند تا فهم کتاب عمیق تر باشد
Belal Muhammadi
۱۴۰۰/۵/۶
شما را بە خدا، یکی نبود این کتاب بینظیر رو از دست این گویندە دربیارە، متاسفانە کتاب از چشمم افتاد 😑
بیتا معیریان
۱۴۰۰/۲/۲۴
اجرا اصلا خوب نبود بسیار یکنواخت، کسالت آور و غیر قابل فهم
حیف
aras mastan
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
اجرای خوب و ترجمه‌ی نه چندان خوب
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند

برای دریافت کتاب صوتی خدایان تشنه‌اند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.