معرفی و دانلود کتاب صوتی خورشید نیمه شب

عکس جلد کتاب صوتی خورشید نیمه شب
قیمت:
43000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خورشید نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خورشید نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خورشید نیمه شب

فرار و فرار و فرار؛ این است تنها راه نجات یون از دست فیشرمن خبیث. اما مگر آدمی تا کی می‌تواند به فرار ادامه دهد؟... کتاب صوتی خورشید نیمه شب تریلری تحسین‌شده از یو نسبو، نویسنده‌ی مطرح و پرفروش اهل نروژ است. این اثر جذاب از جهاتی ادامه‌ی رمان خون بر برف به شمار می‌رود؛ اگرچه نهایتاً باید آن را داستانی مستقل محسوب نمود.

درباره کتاب صوتی خورشید نیمه شب:

آرتور کانن دویل، خالق سری داستان‌های مشهور شرلوک هولمز، در یکی از آثار خود جمله‌ای با این مضمون گفته: «ابهام تخیل را برمی‌انگیزد و تخیل، وحشت را.» پس بدون ابهام و معما تخیلی در میان نیست، و بی‌تخیل، وحشتی.

اصل فوق نه فقط پایه‌ی کار نویسنده‌ی سری کتاب‌های شرلوک هولمز، بلکه اساس تمام آثار جنایی دست اول است؛ از جمله آثار یو نسبو، نویسنده‌ی اهل نروژ، که اتفاقاً نوشته‌هایش از بسیاری جهات داستان‌های کانن دویل بزرگ را به خاطر می‌آورد.

در مطلب حاضر قصد معرفی کتاب خورشید نیمه شب (Midnight Sun) را داریم؛ رمانی که نخستین بار در سال 2005 منتشر شد و خیلی زود مورد اقبال جنایی‌خوانان در سراسر دنیا قرار گرفت. از جمله مهم‌ترین دلایل محبوبیت کتاب حاضر، سوای مهارت نویسنده‌ در ساخت اتمسفرِ سرد و تاریکِ خاص آثار جنایی، پیچش‌های داستانی شگفت‌انگیز در پیرنگ کار است؛ پیچش‌هایی که مواجهه با آن تیزهوش‌ترین مخاطبین را نیز به شگفتی و تحسین وا می‌دارد.

باید اشاره داشت که این رمان از جهاتی ادامه‌ی دیگر اثر مشهور نویسنده، یعنی کتاب خون بر برف است. اما در تحلیل نهایی، هر دو این عناوین داستان‌هایی مستقل به شمار می‌روند.

خلاصه‌ی داستانِ خورشید نیمه شب از این قرار است: یون، شخصیت اصلی داستان، طی حوادثی ناگوار با فیشرمن، بزرگ‌ترین جنایتکار شهر اسلو، درگیر می‌شود. این واقعه یون را ناچار به متواری شدن می‌کند. اما مگر می‌توان از دست فیشرمن گریخت؟ او و دارودسته‌ی رذلش رد سوزن را در انبار کاه پیدا می‌کنند، یون که جای خود! اما چه اهمیتی دارد؟ یون باور دارد که آدم باید تا آنجا که می‌تواند در حفظ زندگی خود بکوشد؛ حتی اگر شانس اندکی برای موفقیت داشته باشد. به همین خاطر به فرار ادامه می‌دهد، و در این مسیر، گذارش به محیطی کوهستانی در نزدیکی‌های قطب می‌افتد...

نکوداشت‌های کتاب صوتی خورشید نیمه شب:

- اثری سرگرم‌کننده با شخصیت‌هایی دوست‌داشتنی. (Los Angeles Times)
- نسبو مثل یک فرشته می‌نویسد! (The Philadelphia Inquirer)
- یک تریلر مملو از هیجان‌. (Booklist)

کتاب صوتی خورشید نیمه شب مناسب چه کسانی است؟

از تمام دوست‌داران ادبیات جنایی دعوت می‌کنیم شنونده‌ی رمان صوتی خورشید نیمه شب از یو نسبو باشند.

با یو نسبو بیشتر آشنا شویم:

یو نسبو (Jo Nesbo) جنایی‌نویسِ مشهورِ اهل نروژ است. او که در سال 1960 به دنیا آمده، این روزها 62 سالگی را پشت سر می‌گذارد. آثار نسبو تاکنون برنده‌ی جوایزی گوناگون (از جمله جایزه‌ی ادگار) شده و فروشی خیره‌کننده در سراسر جهان داشته‌اند. از میان کارهایی که از وی به فارسی ترجمه شده، ما مطالعه‌ی عناوین پیش رو را به شما توصیه می‌کنیم: «خوب بر برف»، «شبح» و «خورشید نیمه شب».

در بخشی از کتاب صوتی خورشید نیمه شب می‌شنویم:

همان جا خیره به سقف دراز کشیدم. بعد از کفن و دفن که دیگر خوابم نمی‌برد، والیوم خوردنم شروع شده بود. نمی‌دانم معتادش شده بودم یا نه، اما بدون آن خوابم نمی‌برد. تنها چیزی که می‌توانست مرا به خواب ببرد خستگی بیش از حد بود.

دوباره ردا را روی سرم کشیدم و چشم‌هایم را بستم. هفتاد ساعت فرار؛ هزاروهشتصد کیلومتر؛ فقط چند ساعت خواب در قطارها و اتوبوس‌ها... باید به اندازه‌ی کافی خسته می‌بودم.

خب، به چیزهای خوب فکر کن! سعی کردم به قبل‌تر فکر کنم. خیلی قبل‌تر. فایده نداشت. یک‌دفعه چیزهای دیگری یادم می‌آمد. مرد سفیدپوش. بوی ماهی. لوله‌ی سیاه کلت. خرد شدن شیشه . سقوط! تمام این افکار را پس زدم و دستم را دراز کردم و نام آن زن را زمزمه کردم.

و بالاخره آن زن آمد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
15 دقیقه
فصل یک
23 دقیقه
فصل دو - قسمت یک
19 دقیقه
فصل دو - قسمت دو
17 دقیقه
فصل سه
17 دقیقه
فصل چهار
10 دقیقه
فصل پنج
15 دقیقه
فصل شش
28 دقیقه
فصل هفت
25 دقیقه
فصل هشت
9 دقیقه
فصل نه
16 دقیقه
فصل ده
22 دقیقه
فصل یازده
17 دقیقه
فصل دوازده - قسمت یک
33 دقیقه
فصل دوازده - قسمت دو
7 دقیقه
فصل سیزده
13 دقیقه
فصل چهارده
21 دقیقه
فصل پانزده
13 دقیقه
فصل شانزده
27 دقیقه
فصل هفده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خورشید نیمه شب
نویسنده
مترجمنیما م. اشرفی
گویندهایوب آقاخانی
ناشر چاپیانتشارات چترنگ
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خورشید نیمه شب

محمدعلی احمدپور
۱۴۰۱/۷/۵
داستان خوبی بود...
خب آدمهائی هستن که هرکاری رو توی لحظه خطر و یا لحظات احساسی بدون فکر ویا
عقل و منطق بصورت ناخداگاه انجام میدن!!!
وبعدش یا توی زندان ویا توی ندامتگاه وجدان خوش عذاب میکشه!!!
اما کسانی هم مثل شخصیت داستان ما هستن....
مواقع خطر حتی برای خودش دستش روی ماشه اسلحه قفل میشه هم
ولی زمانی حاضر میشه
برای کسی که لازم میدونه دست به عمل بزنه. ویادختر کشیش وحتی خود کشیش وقتی میفهمن راه رفته شده اشتباه بوده راه غلط ونادرست خودشون روحتی بااقرار به اشتباه گذشته عوض کنند وهمین هم میشه..
بنابراین من بشخصه بااینکه دستشون حتی دست کشیش بخون آلوده شد از انتخاب راه درستشون در لحظه آخر خیلی خوشم اومد!!!!
Rahil najafi
۱۴۰۱/۱۱/۲۶
واقعا فکر نمیکردم این داستان اینقدر جذاب باشد دوبار خواستم رهایش کنم و کتابهای جذابتری بخوانم اما نشد که نشد هر بار ذهنم درگیر کتاب میشد و برمیگشت تا عطش اشتیاقش را فرو بنشاند و با اشتیاق بیشتری به کتاب گوش فرا میدادم کتابی جذاب با صدایی دانشین و گیرا که توان رها کردن کتاب را نخواهد داشت
یاد کتاب
من افسانه‌ام افتادم روایتی از زندگی
کتاب فراز و نشیبی در هم دارد می‌روی بالا و بالاتر و یکباره فرود می‌آیی حتما پیشنهاد میکنم تا لذت یک کتاب دلنشین را تجربه نمایید
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۹/۲۸
واقعا این داستان را دوست داشتم اما اعتراف میکنم اجرای ایوب آقاخانی طوریست که جذابیت قصه را صدچندان میکنه، حتی عاشق شخصیت کودک قصه میشی و منتظری وارد داستان بشه تا بیشتر بشنوی ازش
ممنون
بانوی شرقی
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
داستان پر از فراز و فرود پر از لطافت و خشونت پر از زیبایی بود و صدالبته صدای دلنشین ایوب آقاخانی این زیبایی را صد چندان کرد
sharare samimi
۱۴۰۲/۲/۲۵
کتاب خوبی بود با غافلگیریهای جالب و یه پایان خوش و یه گوینده عالی
آدرین
۱۴۰۲/۲/۸
این ایوب آقا خانی هست که شنیدن این کتاب را دو چندان لذت بخش میکند
Tayebe Moradi
۱۴۰۱/۸/۲۷
داستانی خوب به همراه گویندگی عالی
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خورشید نیمه شب

برای دریافت کتاب صوتی خورشید نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.