معرفی و دانلود کتاب صوتی گلستان سعدی

عکس جلد کتاب صوتی گلستان سعدی
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گلستان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گلستان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گلستان سعدی

کتاب صوتی گلستان سعدی اثر شاعر و نویسنده‌ی نامدار و محبوب ایرانی سعدی شیرازی، مجموعه‌ای از حکایت‌های آموزنده و تأثیرگذار در قالب نظم و نثر است که با صدای زیبا و ماندگار احمد گنجی روایت می‌شوند.

گلستان سعدی یکی از مهم‌ترین کتب اخلاقی و تعلیمی در طول تاریخ است که از یک دیباچه و هشت باب به نظم و نثر تشکیل شده و بنا بر شواهد تاریخی در 6 ماه به نگارش درآمده است. اغلب آثار سعدی کوتاه و به شیوه‌ی حکایت و پندهای اخلاقی هستند. برخی حکایت‌های گلستان نیز بلند و برخی دیگر کوتاه هستند که حاوی شخصیت‌هایی خیالی و حقیقی‌اند.

گلستان سعدی یکی از آثار زیبا و ماندگار ادبیات فارسی است که وضعیت جامعه‌ی زمان خود را از لحاظ فرهنگی و اجتماعی به تصویر می‌کشد. سعدی در این کتاب از پرداختن به تاریخ‌نگاری و تذکره‌نویسی اجتناب کرده و فقط به روایت امور مربوط به زندگی و منش انسان‌های آن دوره پرداخته است. او پس از نگارش بوستان و گلستان، توانست به شهرت فراوانی دست یابد که از نظر منتقدین و صاحب‌نظران ادبی، این کتاب مانند یک معجزه است.

قلم ماندگار و بی‌نظیر سعدی در روایت مفاهیم و حکایت‌های اخلاقی چنان شگفت‌انگیز است که هر‌ انسانی را به خود جذب می‌کند و در قالب آموزه‌های اخلاقی و به دور از نصیحت‌های معمولی و به زبانی هنرمندانه و جذاب است. این اثر آن‌قدر شیرین و دل‌نشین است که برای هیچ خواننده‌ و شنونده‌ای خسته کننده نیست بلکه حاوی مطالبی تازه از زبان حکیمی دانا و فرهیخته است.

گلستان سعدی نتیجه‌ی سفرهای 30 ساله سعدی به سرزمین‌ها و کشورهای گوناگون است. سعدی نثری گویا، جذاب، دل‌نشین و تأثیرگذار را در کتاب‌هایش به کار گرفت و از سبک نگارش او که در قالب نثر مسجع و با محتوای اخلاقی بود شاعران و نویسندگان بسیاری بهره بردند. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از: بهارستان جامی، چهار عنصر بیدل دهلوی، منشآت قائم‌ مقام فراهانی، کاروان فریدون توللی و ... .

کتاب‌های سعدی در مناطق مختلفی مانند هندوستان، آسیای صغیر و آسیای میانه به زبان فارسی یا به صورت ترجمه در دسترس دوست‌داران و علاقمندان قرار گرفته است. او اولین شاعر ایرانی است که آثارش به یکی از زبان‌های اروپایی ترجمه شد.

سعدی شیرازی را بیشتر بشناسیم:

ابو محمد مشرف‌الدین مصلح بن عبدالله بن مشرف با تخلص سعدی شیرازی، شاعر و نویسنده پارسی‌گوی توانا و درخشان ایرانی است که در قرن هفتم در شهر شیراز چشم به جهان گشود. او شهرتی جهانی دارد که بیشتر بخاطر نظم و نثر آهنگین، جذاب و برجسته اوست. او جایگاه ویژه‌ای در ادبیات جهان دارد تا حدی که به او القاب مختلفی مانند پادشاه سخن، استاد سخن، شیخ اجلّ و حتی به‌ طور مطلق، استاد داده‌اند. هم‌چنین او را شاعر شیرین سخن پارسی نام نهاده‌اند.

سعدی مردی حکیم و دانا بود که در طول زندگی خود به نقاط مختلفی از جهان سفر کرد. هم‌چنین او در مجالس مختلفی با اشخاص گوناگونی از هر نوع پایه و جایگاه اجتماعی شرکت کرده و از هم‌نشینی با آن‌ها تجربه‌های بسیار به دست آورده است. دوران زندگی او به لحاظ سیاسی و اجتماعی بسیار پرفراز و نشیب بود زیرا هم‌زمان با حملات مغول بود و زوال مملکت خود را به چشم دید. او خدمات ارزنده‌ای را به ادبیات جهان ارائه کرد، کلیات سعدی که حاوی گلستان (نثر) و بوستان (نظم) است نیز یکی از آثار برگزیده‌ی اوست. سعدی در سال 690 هجری درگذشت.

در قسمتی از کتاب صوتی گلستان سعدی می‌شنویم:

دو امیرزاده در مصر بودند یکی علم آموخت و دیگر مال اندوخت. عاقبة الاَمر این یکی علاّمه عصر گشت و آن دگر عزیز مصر شد. باری توانگر به چشم حقارت در درویش فقیه نظر کرد و گفت: من به سلطنت رسیدم و این همچنان در مسکنت بمانده است. گفت ای برادر شکر نعمت باری عزّ اسمه مرا بیش می‌باید کرد که میراث پیغمبران یافتم یعنی علم و تو را میراث فرعون و هامان رسید یعنی مُلک مصر.

من آن مورم که در پایم بمالند
نه زنبورم که از دستم بنالند
کجا خود شکر این نعمت گزارم
که زور مردم آزاری ندارم

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
نمونه 5
۲۹ دقیقه
دیباچه
۲۰ دقیقه
باب اول - بخش اول
۳۱ دقیقه
باب اول - بخش دوم
۲۴ دقیقه
باب اول - بخش سوم
۲۱ دقیقه
باب اول - بخش چهارم
۲۵ دقیقه
باب دوم - بخش اول
۲۵ دقیقه
باب دوم - بخش دوم
۲۸ دقیقه
باب دوم - بخش سوم
۱۸ دقیقه
باب سوم - بخش اول
۲۰ دقیقه
باب سوم - بخش دوم
۲۴ دقیقه
باب سوم - بخش سوم
۱۶ دقیقه
باب چهارم
۲۸ دقیقه
باب پنجم - بخش اول
۲۵ دقیقه
باب پنجم - بخش دوم
۱۸ دقیقه
باب ششم
۲۳ دقیقه
باب هفتم - بخش اول
۲۸ دقیقه
باب هفتم - بخش دوم
۲۳ دقیقه
باب هشتم - بخش اول
۲۴ دقیقه
باب هشتم - بخش دوم
۲۰ دقیقه
باب هشتم - بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گلستان سعدی
نویسنده
گویندهاحمد گنجی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گلستان سعدی

Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۳/۵
بسیار عالی و کاری در خور تشویق است چون هم اکنون بسیاری حوصله خواندن کتاب‌های خطی را ندارند و خوبی این نوع از کارها این است که همیشه در دست رس هستند. و درختان کمتری نیز قربانی میشوند این اثر بی نظیر به نظر من یکی از صدها یا شاید هزاران آثاری باشد که همچون گنجی بی پایان توسط ایرانیان فرهنگ ساز به جهانیان ارایه گردیده است به امید معرفی دیگر آثار فرهنگی بزرگ همچون شاهنامه رباعیات خیام و....
سوگند یونسی
۱۳۹۹/۱۲/۱۴
صدای استاد احمد گنجی فوق العاده‌ترین صدایی هست که شنیده‌ام و چنان گویش و لحن بی نظیری دارند که شنونده را مجذوب خود میکنند.
زیبایی گلستان سعدی با این صدای فوق العاده چندین برابر شده.
بی نهایت لذت بردم از این کتاب صوتی بی نظیر...
موسیقی‌هایی هم که در کتاب بود عالی و دلنشین بود.
ممنونم از کتابراه عزیز♥️
شکوفه احمدی
۱۴۰۰/۱۲/۵
صدای آقای گنجی و نحوه خوانش و ادای کلمات، مکث و... به طور صحیح و عالی هست، نثر و نظم کتاب‌هایی مثل گلستان نیازمند درک هستند بنابراین در کتاب صوتی باید درست ادا بشه تا شنونده اذیت نشه، گلستان هم اثری هست که هیچوقت قدیمی نمیشه و خوندنش البته برای هر فارسی زبان واجبه از نظر من، خود کتاب صوتی هم فضای دلنشینی داره و خشک نیست.
سعید بیگی
۱۳۹۹/۲/۱۱
با عرض سلام و احترام من اعتیاد شدید به کتاب و کتابخوانی دارم با بالا رفتن سن و سالم خیلی عصبی شدم که چند سال دیگر نمیتوانم کتاب بخوانم با آمدن کتابهایی صوتی حالا نمیتونم حین مسافرت و حتی رانندگی هم بدونه سردرد گرفتن کتابهای صوتی گوش بدهم ودیگر به هیچ وجه عصبی نیستم
رحیمه محرمی
۱۴۰۰/۶/۲۳
چقدر زیبا خوانده شد... فکر نمی‌کردم این همه سلیس و ساده و شیوا خوانده بشه و من هم بتونم از متن‌های سنگین قدیمی لذت ببرم اولین بار بود داشتم سعدی گوش می‌دادم پیشنهاد میکنم هر وقت وقت کردین باز هم گوش بدین چون در این صورت که می‌تونید پند موجود در اون حکایت رو یاد بگیرید... فوق العاده زیبا بود
سهیلا صفری
۱۳۹۹/۲/۵
حضرت سعدی که نیازی به تعریف ندارند. اما در مورد نسخه صوتی گلستان: کیفیت صوت و موسیقی‌ها بسیار خوب است. راوی با صدایی بسیار زیبا و دلنشین و بسیار با تسلط کتاب را روایت می‌کند. سپاس فراوان از تهیه کنندگان کتاب و همچنین کتابراه امیدوارم به زودی کتاب صوتی بوستان سعدی رو هم با همین راوی ارایه کنند.
Mehdi Nik
۱۴۰۱/۲/۲۵
روایت گلستان با صدای زنده‌یاد گنجی انتخابی خیلی خوب و جذاب بود. کاش فرصت می‌یافتند تا آثار منثور فاخر دیگر را هم روایت کنند. در استفاده از موسیقی بی‌کلام کمی زیاده‌روی شده و صدای خواننده هم بهتر بود بکار نمی‌رفت.
به نظر می‌رسد تلفظ برخی کلمات، عبارات و اشعار عربی هم خالی از اشکال نیست.
فرشته ش
۱۳۹۹/۱/۲۵
این کتاب را باید در تمام عمر از وقتی خواندن یاد میگیری تا اخر عمرت بخوانی و لذت ببری از ۱۰۰ تا از کتابهای راز موفقیت و شادکامی و زندگز بهتر عالی تره
امیر عبدالله زاده
۱۳۹۹/۳/۲۰
با سلام. تنها ایراد این اثر خواندن تصنیف باتحریر وصدای تقریبا بد خواننده در بین خوانش متن میباشد. میشد این تصانیف نباشد تا اثری تاثیر گذارتر پدید آید. ما درتولید داشته‌های گرانسنگ فرهنگی خود حداقل سرمایه گذاری‌ها را میکنیم. بقول دکتر شریعتی: «بهترین حمله وتخریب یک سوژه، بدترین دفاع از آنست». ما ثروت فرهنگی خودرا با تولیدات بد نابود میکنیم
حمید رضا هاشمی
۱۳۹۹/۱/۲۱
کاش توان از بر کردن گلستان و بوستان را داشتم،، عالی بود،، صدای خوب دنبال خودش میکشد شنونده را
مهدی نظری
۱۳۹۹/۱/۲۱
دوستان کتاب ارزشمند با گوینده مناسب بسیار دوست داشتم
Soghra Nouri
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
من این کتاب صوتی رابارهاوبارها گوش داده‌ام وهربار ازمطالبش چیز جدیدی یاد گرفته‌ام لازم به توضیح نیست که کتاب گلستان حاصل سالها سفر وتجربه سعدی است واز بزرگترین ومعروف‌ترین کتابهای ادبیات فارسی می‌باشد.
zahra hrd
۱۳۹۹/۲/۲۰
اینقدر شیرینه این کتاب که هر لحظه‌اش یه لبخند مبشینه رو لباتون. هر فارسی زبانی باید این کتاب رو خونده باشه. من به شخصه از موسیقی و صدا گوینده به شدت لذت بردم و اوقات خوشی رو برای من رقم زد. تو خریدش شک نکنید
فرشته پرواز
۱۴۰۱/۱/۱۳
گویندگی احمد گنجی در کنار گلستان از این کتاب یه اثر فوق العاده ساخته. شنیدن پندهای سعدی با صدای گرم گوینده پر از حس خوب و مثبته شنیدنش رو بهتون توصیه میکنم امیدوارم مثل من از شنیدنش لذت ببرید
Gh Trs
۱۴۰۰/۵/۲۴
بسیار لذت بردم، با اجرای زیبای استاد زیباتر هم شد، شاهکار ادب پارسی برای وجود همچنین شاهکارهای از بزرگان این سرزمین است می‌باید به فارسی حرف زدن و ایرانی بودن بالید. با سپاس فراوان از نشر این اثر
مشاهده همه نظرات ۱۲۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گلستان سعدی

برای دریافت کتاب صوتی گلستان سعدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.