معرفی و دانلود کتاب صوتی نشخوار ذهنی

عکس جلد کتاب صوتی نشخوار ذهنی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نشخوار ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نشخوار ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نشخوار ذهنی

کتاب صوتی نشخوار ذهنی یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های روان‌شناسی به قلم اتان کراس است. در این کتاب شنیدنی نشخوارهای ذهنی را می‌شناسیم و شیوه‌ی مهار آن را فرا می‌گیریم. وقت آن رسیده که با کنترل وراجی‌های ذهنمان زندگی مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنیم. گفتنی‌ست این اثر در سال 2021 نامزد دریافت جایزه گودریدز شده است.

درباره کتاب صوتی نشخوار ذهنی:

مگر از صدای درون هم گریزی هست؟ از آن آدمک جیغ‌‌جیغویی که هر لحظه سروکله‌اش در ذهنمان پیدا می‌شود و به نظر می‌رسد از او هیچ راه گریزی نیست. همان صدایی که تبدیل می‌شود به نشخوار ذهنی و آرام‌آرام انقدر بزرگ می‌شود که همه‌ی وجودمان را تسخیر می‌کند. اتان کراس (Ethan Kross) به ما اطمینان می‌دهد که می‌شود آسوده‌تر زندگی کرد؛ او در کتاب صوتی نشخوار ذهنی (Chatter) راه‌هایی را برای خلاص شدن از این خوره‌ی درونی نشانمان می‌دهد.

بعید است تا به حال اصطلاح «نشخوار ذهنی» به گوش شما نخورده باشد؛ اصلاً فرض کنیم اینطور است؛ حتی اگر با این اصطلاح آشنا نباشید، حتماً به آن دچار شده‌اید؛ حدس زدن این که نشخوار ذهنی چه معنایی دارد چندان کار دشواری نیست. از اسم آن می‌توان فهمید به این معناست که یک موقعیت ناگوار را چندین و چند بار در ذهنتان مرور کنید؛ چیزی مشابه تفکری وسواسی. کاری بس عبث که در نهایت نه تنها منجر به زندگی مطلوب‌تر نخواهد شد، بلکه چیزی جز افسردگی و اضطراب را برایتان رقم نخواهد زد.

در کتاب نشخوار ذهنی از این می‌شنویم که چرا همهمه‌های درون ذهن تا این اندازه مهم است. نویسنده پس از پرداختن به این موضوع، راهکارهایی ساده و اثربخش برای کنترل این شیوه از تفکر را ارائه کرده که اگر آن را به کار بگیرید، تغییری اساسی در زندگی‌تان رقم خواهد خورد.

این اثر اولین بار در سال 2021 منتشر شده و تحسین بسیاری از منتقدان را برانگیخته است؛ واشنگتن‌پست، پابلیشرویلکی، بی‌بی‌سی و یو‌اس‌ای تودی آن را بهترین کتاب سال خوانده‌ و بسیاری از خوانندگان ادعا کرده‌اند این اثر زندگی آن‌ها را تغییر داده است. کتاب صوتی نشخوار ذهنی را با صدای علی حقیقی می‌شنوید.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی نشخوار ذهنی:

- نامزد جایزه‌ی گودریدز (2021)
- در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های آمریکا
- نامزد دریافت جایزه کتاب Porchlight
- بهترین کتاب روانشناسی سال از نگاه واشنگتن‌پست، خبرگزاری‌های bbc، cnn، usa today, publisher weekly و بسیاری از مراجع معتبر دیگر!

نکوداشت‌های کتاب صوتی نشخوار ذهنی:

- یک شاهکار به تمام معنا! (آنجلا داک ورث، استاد روانشناسی دانشگاه پنسلوانیا)
- این مجموعه داستان جذاب، قدرت ما را در مهار افکار مثبت و منفی خود، از طریق گفتگوهایی که با خود داریم، به تصویر می‌کشد. (CNN)
- ایتان کراس نسخه نهایی و تکمیل‌شده‌اش را در مورد چگونگی هدایت صداهای ذهن‌مان در این کتاب ارائه می‌دهد. (دنیل اچ پینک، نویسنده)
- در مورد صدای درونی ما چیزی بسیار اسرارآمیز و حتی فوق العاده وجود دارد؛ کراس ایده‌های خوبی در مورد نحوه مدیریت این صدا دارد. (نیویورک تایمز)

کتاب صوتی نشخوار ذهنی مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید راه‌هایی را برای رهایی از نشخوار ذهنی بیابید، این کتاب صوتی برای شماست.

با اتان کراس بیشتر آشنا شویم:

اتان کراس را از برجسته‌ترین متخصصان مدیریت ذهن در جهان می‌نامند. آثار او در حوزه‌ی مدیریت ذهن از جمله پرفروش‌ترین آثار در این زمینه است. از جمله جوایزی که کراس موفق به دریافت آن‌ها شده می‌توان به جایزه‌ی دانشگاه میشیگان اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی نشخوار ذهنی می‌شنویم:

عملکردهای اجرایی، پایه و اساس توانایی ما در هدایت افکار و رفتارهای ما در مسیر دلخواهمان هستند. آن‌ها توسط شبکه‌ای از نواحی پریفرونتال مغز که در پشت پیشانی و بین گیجگاه قرار دارد حمایت می‌شوند و کارشان این است که هر زمان فرایندهای غریزی برای فعالیت‌های ما کافی نباشند و ما نیاز به هدایت خود آگاهانه‌ی رفتارهایمان داشته باشیم، وارد عمل شوند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا اطلاعات مربوط به هر موقعیت را در ذهن خود نگه داریم (حافظه کاری بخشی از عملکردهای اجرایی است)، اطلاعات غیرضروری را فیلتر کنیم، عوامل حواس پرت کن را مسدود کنیم، با ایده‌های مختلف بازی کنیم، و به آنچه مورد نیاز است توجه کنیم.

آن‌ها همچنین به خود کنترلی ما کمک می‌کنند برای مثال مقاومت در مقابل وسوسه‌ی جستجوی کلماتی که به آن‌ها نیاز نداریم. به طور خلاصه، ما بدون عملکردهای اجرایی قادر به فعالیت‌های روزمره نیستیم. دلیل این که مغز شما نیاز به این نوع رهبری عصب شناختی دارد این است که فعالیت‌هایی از قبیل توجه کردن، استدلال منطقی، تفکر خلاق، و انجام وظایف روزمره اغلب نیازمند خروج مغز از حالت خودکار و ورود آن به حالت خودآگاه است. این فرایند نیازمند تعداد زیادی از عملکردهای اجرایی شماست و از طرفی ظرفیت این کارکردها محدود است. همان طور که یک کامپیوتر موقع باز کردن برنامه‌های زیاد، سرعتش کم می‌شود، عملکردهای اجرایی ما نیز با افزایش فشار تقاضا، ضعیف می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۶ دقیقه
پیشگفتار
۴۶ دقیقه
فصل اول: چرا با خود صحبت می‌‌کنیم
۶۰ دقیقه
فصل دوم: وقتی صحبت با خود، به ضررمان تمام می‌شود
۵۷ دقیقه
فصل سوم: زوم اوت
۴۹ دقیقه
فصل چهارم: وقتی من، تو می‌‌شود
۵۲ دقیقه
فصل پنجم: قدرت ویرانگری دیگران
۴۹ دقیقه
فصل ششم: از بیرون به درون
۷۳ دقیقه
فصل هفتم: جادوی ذهن
۲۰ دقیقه
ابزار
۳ دقیقه
تقدیر و تشکر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نشخوار ذهنی
نویسنده
مترجمشاهین غفاری
گویندهعلی حقیقی
ناشر صوتی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نشخوار ذهنی

مرجان کشاورز
۱۴۰۱/۱۱/۱۹
من حدود 300 کتاب از کتابراه مطالعه کردم، امشب 19 بهمن 401 دارم با توجه تمام این کتاب رو گوش میدم و فهمیدم در این همه کتاب دنبال این مطلب بودم... نشخوار ذهنی چیزی بود که من دنبالش بودم، ولی دنبال یه اسم دیگه میگشتم، مثل خودگویی، صحبت با خود، چگونه با خودم حرف بزنم...
ممنونم اول از کتابراه و دوم از
خودم که تا پیدا کردن و رسیدن به این مسأله درونی خودم از دنبال کردن مسأله‌ای که آزارم میداد دست نکشیدم.
کنترل خود، کنترل ذهن، کنترل خشونت، کنترل زندگی ذهنی و خیلی چیزهایی که در درون خود میگذره.
به شمایی که داری نظرات رو میخوای توصیه میکنم بی هیچ تعللی تهیش کن و گوشش بده.
Reza Nazifi
۱۴۰۱/۴/۲۱
کتاب خوبی بود
از نظر گویندگی ریتمش به نطرم کند بود من مجبور شذم سرعتش رو ببرم بالا گوش بدم
چند تا نگنه داشت که جالب بود
یکی استفاده کردن از اسم خود ادم بذای مخاطب قرلز دددن که تجربه خوبی بود برام
دومی بحث تاثیر طبیعت بر کاهش استرس‌ها
و سومی و مهمترش تاثیر بازگویی اتفاقات تلخ در افزایش و حتی
استرس‌ها بیناریعای روحی و جسمی که معمولا برعکسش توصبه میشه
یعنی همه جا میگن در مورد اتقاق بدی که افتاده میگن باید صحبت کرد
ص م
۱۴۰۱/۱۰/۱۸
سلام، با تشکر از کتابراه، کتاب نشخوار ذهنی که مولف آن اتان کراس می‌باشد. نوشته ایست که مطالب عمیق علمی در حوزه مدیریت ذهن را با زبانی روان، ساده که قابل درک و فهم برای همه سطوح علمی ست را بیان کرده. مثال‌های واقعی و بررسی‌های میدانی در این کتاب برای درک بهتر موضوعات مطرح شده جذابیت کتاب را دو چندان کرده است. خواندن این کتاب را به همه کسانی که میخواهند فرمانده ذهن شان باشند، با تاکیدتوصیه می‌کنم.
رضا ***
۱۴۰۱/۵/۲۲
تا الان پیشگفتار و دو فصل کتاب رو گوش دادم.
واقعا خیلی با خودم کلنجار رفتم تا به خاطر صدای گوینده همون اول کار کتاب رو کنار نذارم.
به خاطر محتوای کتاب و تعریفی که ازش شنیده بودم تحمل کردم و الان دیگه خیلی برام آزار دهنده نیست.
محتوای کتاب خوب و (ضمن احترام به گوینده) صدای گوینده کتاب واقعا نامناسب و مخصوصا در ابتدای کتاب غیرقابل تحمل است.
Mahdiye Rezai
۱۴۰۱/۴/۳۰
چند نکته در مورد این کتاب برام‌جالب بود و مهم‌ترین اون این توصیه کتاب که در مورد مسائل بد و ناراحت کننده صحبت نکنیم چون همیشه توصیه میشه که مطالب بد رو بازگو کنید تا از نظر احساسی تخلیه بشید ولی در واقعیت تکرار مسائل ناراحت کننده خودش باعث استرس میشه توصیه میکنم این کتاب رو گوش کنید
maryam mafakheri
۱۴۰۱/۷/۱۳
آقای اتان کراس ضمن روشن کردن جنبه‌های خوب و بد نشخوار ذهنی، راه‌های عملی برای جلوگیری از اثرات منفی آن می‌دهد. از آن کتابهایی است که چندین بار خواهم شنید. با تشکر از آقای علی حقیقی که با صدای خوب و درست خوانی " نود و هشت درصدی"🙂 واژه‌ها، شنیدن کتاب را خوشایندتر کردند.
س موسوی
۱۴۰۱/۵/۴
صدای گوینده واقعا اعصاب خرد کن هست. وسط خوندن مث آماتورها وول میخوره، سر میچرخونه صدا میره. اسمهارو اشتباه میگه
کتاب دیدگاهای خیلی متفاوتی ارائه میده که اگر عمل کنید آدمو خیلی منصف تر میکنه توی ارتباطاتمون
چند بار باید کتابو از اول گوش بدم تا همه ش یادم بمونه
شهره ولایی
۱۴۰۱/۷/۱۸
کتابی بسیار ارزشمند و علمی که با روشهای بسیار ساده و کار آمد امکان تغییر زندگی را، از طریق کنترل گفتگوی درونی آموزش میدهد
خوانش کتاب مناسب برای انتقال مفاهیم مهم کتاب میباشد و به درک بهتر کمک میکند
من این کتاب را به همه دوستان صمیمانه پیشنهاد میکنم
رضوان ابطحی
۱۴۰۱/۵/۱۴
از این جهت که بهش فکر میکنم ما انسانها بعضی مواقع از روی محبت به همدیگه بدی میکنیم. مثلا وقتی حال دوستمون بده ازش میخوایم جزیئات بیشتری به ما بده. به شخصه خودم فکر میکردم این روش خوبیه ولی روش خوبی نیست و باعث میشیم حال دوستمون بدتر بشه.
اشرف چراغی
۱۴۰۱/۱۰/۱
سلام و سپاس
این کتاب دید جدیدی نسبت به درون انسان باز می‌کند ما را با وجود خود آشنا تر و نزدیکتر میکند
به خیلی از سوالاتی که مربوط به گفتار‌های درونی است پاسخ می‌دهد و امتیازات و مضرات این نوع گفتگو‌ها را برای ما بیان می‌کند
ساناز جلیلنژاد
۱۴۰۱/۹/۷
نمیدونم مطالب این کتاب برایم انقدر خسته کننده یا غیر جالب است یا صدای بی روح و یکنواخت گوینده واقعا برام خسته کننده است مخصوصا صدای خشکی دهانش اعصاب خرد کن است در هر صورت از خرید این کتاب صوتی پشیمان شدم.
mahnaz hosseini
۱۴۰۱/۲/۲۴
متاسفانه یک کتاب خوب توسط یک گوینده نامناسب داره خوانش میشه. گوینده انگار داره یک رمان میخونه از طرفی سن گوینده با نویسنده همخوانی نداره که خیلی آزار دهنده هست به دل نمینشیند. مطالب کتاب بسیاز زیبا و مفید هست.
morteza banaei
۱۴۰۱/۶/۱۱
نظرات رو خوندم یه کم در مورد گویندکی،، دوستان کم لطفی کرده بودن، من که همیشه کتاب صوتی گوش میدم براحتی و خیلی خوب با صدا و نحوه خوانش گوینده ارتباط گرفتم
سامان
۱۴۰۱/۵/۲۳
کتاب بسیار خوبی است و بر اساس آزمایش‌های علمی است و نویسنده راهکارهای مناسبی ارائه داده است صدای کتابخوان هم خوب است ممنون ازشما👌🙏
Mahsjan
۱۴۰۱/۳/۲۸
هر چی از این کتاب بگم کمه یه کتاب خیلی خوی و قوی... خیلی دقیق به اشتباهاتمان که باعث نشخوار فکری می‌شود می‌پردازد و همه اینه همه براساس تحقیقات و علم است
مشاهده همه نظرات ۴۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نشخوار ذهنی

برای دریافت کتاب صوتی نشخوار ذهنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.