معرفی و دانلود PDF کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح

عکس جلد کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح

کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح نوشته‌ی هلن فرو، مقدمه­‌ای هیجان‌انگیز و پرشور برای یکی از قدیمی‌ترین مباحث پیرامون اخلاقیات جنگ محسوب می‌شود که نظریه‌ای بی‌طرفانه­­­ درباره‌ی جنگ ارائه کرده است.

هلن فرو (Helen Frowe) در کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح (The Ethics of War and Peace) مطالب جالبی در رابطه با نظریه­‌های دفاع از خود، دفاع ملی، عدالت پیش از جنگ، عدالت در طول جنگ، عدالت پس از جنگ، وضعیت اخلاقی نظامیان، اصول اخلاقی در خصوص مصونیت غیرنظامیان، ماهیت تروریسم، وضعیت اخلاقی تروریست­‌ها و ... ارائه می‌دهد. هر فصل این کتاب شامل مثا‌ل­‌ها و خلاصه­‌ای از آن فصل همراه با نتیجه‌گیری است تا به تفهیم موضوعات برای شما کمک کند.

هلن فرو را بیشتر بشناسیم:

هلن فرو دستیار آموزشی پژوهش‌­های علمی فلسفی والِنبرگ در دانشگاه استکهلم است. او در این دانشگاه مدیریتِ مرکز اصول اخلاقی جنگ و صلح را بر عهده دارد.

در بخشی از کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح می‌خوانیم:

بسیاری از‌نظریه‌پردازان جنگ با اشاره به این مسئله که استثناهای دیگری برای ممنوعیت عمومی درگرفتن جان‌ها وجود دارند به دنبال توضیحی برای مشروعیت بخشیدن به کشتن هستند. در برجسته‌ترین مورد از آن‌ها، این استثناء دیده می‌شود که کشتن یک مهاجم در دفاع از خود یا سایر افراد مجاز شمرده می‌شود. اکثر ماها تصور می‌کنیم که در شرایطی که زندگی‌مان مورد تهدید قرار می‌گیرد تلاش برای دفاع از خودمان مجاز است حتی اگر این کار با وارد کردن ضربه شدید یا حتی کشنده به مهاجم انجام شود. به‌علاوه، به‌زعم ما افرادی که در برابر چنین حمله‌ای از ما دفاع می‌کنند حتی باوجود کشتن مهاجم به قهرمان محبوب ما تبدیل می‌شوند؛ بنابراین اگر این مورد مطرح شود که کشتن در جنگ شکلی از کشتن باهدف دفاع از خود است، می‌توان این موضوع را توضیح داد که چرا کشتن در جنگ مجاز شمرده می‌شود.

ایده جنگ به‌عنوان دفاع از خود تأثیر عمده¬ای بر تفکرات بی‎طرفانه جنگ در کشورها داشته است؛ اما ارتباط بین جنگ و دفاع از خود آن‌چنان هم واضح نیست زیرا هیچ توافق کلی میان فیلسوفان یا نظریه‎پردازان قانونی در خصوص این مسئله وجود ندارد که چه موقع یا چرا دفاع از خود مجاز است. گذشته از آن، پیرامون این مسئله نیز هیچ توافقی وجود ندارد که تفسیر ارتباط بین جنگ و دفاع از خود باید چقدر قوی باشد. بااین‌وجود، ازآنجاکه بسیاری از‎نظریه پرداران بی‎طرف جنگ به وجود برخی روابط بین جنگ و دفاع از خود اذعان کرده‌اند، توجه به برخی از موضوعات اصلی در تشریح تأثیرگذاری مشروعیت دفاع از خود ارزشمند خواهد بود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: دفاع از خود (خود پدافندی)
فصل دوم: جنگ و دفاع از خود
فصل سوم: شرایط عدالت قبل از جنگ
فصل چهارم: جنگ‎های منصفانه
فصل پنجم: شرایط عدالت در طول جنگ
فصل ششم: وضعیت اخلاقی نظامیان
فصل هفتم: ایمنی غیر‎نظامیان
فصل هشتم: چالش‎ها برای ایمنی غیر‎نظامیان
فصل نهم: وضعیت اخلاقی تروریسم
فصل دهم: تروریست‌ها، شکنجه و نظریه جنگ منصفانه
فصل یازدهم: جنگ از راه دور
فصل دوازدهم: عدالت پس از جنگ
منابع
واژه نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح
نویسنده
مترجممهدی ابراهیم زاده
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۶۵
زبانفارسی
شابک978-622-248-050-9
موضوع کتابکتاب‌های علوم نظامی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح

برای دریافت کتاب اصول اخلاقی جنگ و صلح و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.