معرفی و دانلود کتاب صوتی والدین سمی

عکس جلد کتاب صوتی والدین سمی
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی والدین سمی

کتاب صوتی والدین سمی نوشته‌ی سوزان فوروارد، درباره پدر و مادرهایی‌ست که به خاطر الگوهای تربیتی غلط، مخرب و آسیب زننده‌، فرزندان‌شان را دچار مشکلات روحی و درونی فراوانی می‌کنند که تا بزرگسالی نیز ادامه خواهند داشت. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز راهنمایی مناسب برای کسانی‌ست که می‌خواهد این کمبودهای عاطفی را درون خود ترمیم کنند.

درباره کتاب صوتی والدین سمی:

آیا زمانی که کودک بودید، پدر و مادرتان به شما گفته‌اند که بد یا بی‌ارزش هستید؟ آیا آن‌ها از تنبیه بدنی استفاده می‌کردند؟ آیا به خاطر مشکلات مختلف والدین، شما باید از آن‌ها مراقبت و حمایت می‌کردید؟ آیا اغلب از پدر یا مادر خود می‌ترسیدید؟ یا آن‌ها با شما کاری انجام داده‌اند که باید از دیگران مخفی نگه داشته شود؟ اگر شما هم تجربه چنین اتفاقات سخت و تلخی را داشته‌اید، کتاب والدین سمی (Toxic Parents) به شما کمک می‌کند تا این الگوهای مخرب نهادینه شده در درون‌تان را درمان کنید و به اعتماد به نفس، قدرت درونی و استقلال عاطفی دست یابید.

البته بسیاری از افراد همچنان در زمان بزرگسالی نیز از سوی والدین خود آسیب می‌بینند؛ عده‌ای از پدر و مادرها هنوز با فرزندان خود مانند یک کودک نابالغ رفتار می‌کنند یا با تهدید و ایجاد عذاب وجدان فرزند خود را کنترل می‌کنند یا حتی ممکن است آن‌ها هیچگاه احساس کافی بودن و مناسب بودن برای والدین خود نداشته باشند. به همین خاطر سوزان فوروارد در کتاب والدین سمی، با بررسی سوژه‌های مختلف راهکارهایی مناسب برای درمان و بهبود شرایط شما ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توانید از گذشته تلخ خود عبور کنید و زندگی جدیدی را رقم بزنید.

به بیان دیگر، والدین بذرهای ذهنی و عاطفی در درون کودک خود می‌کارند و به مرور در وجودشان نیز رشد پیدا می‌کند. در بعضی از خانواده‌ها این بذرها عشق و احترام و استقلال هستند و بسیاری دیگر از آن‌ها ترس و تعهد و احساس گناه را به فرزندان خود منتقل می‌کنند. در حالیکه شما به سنین بزرگسالی می‌رسید، این دانه‌ها به علف‌های هرز نامرئی تبدیل می‌شوند و ناگهان در موقعیت‌هایی که هیچ گاه فکرش را نمی‌کنید، به شما حمله می‌کنند. این آسیب‌ها نیز ممکن است متوجه روابط عاطفی‌تان و مسائل کاری شما شوند اما در نهایت تفاوتی نمی‌کند آنچه تخریب می‌شود، اعتماد به نفس و عزت نفس شماست.

خانواده نیز به عنوان مهم‌ترین نهاد تربیتی جامعه وظیقه‌ای خطیر و مهم در زمینه رشد و پرورش کودکان دارد و باید بسیار هوشیار بود که روابط میان اعضای خانواده مخرب نشود و الگوهای رفتاری منفی از بین بروند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی والدین سمی:

- من سوزان فوروارد را از مهم‌ترین درمانگران عصر کنونی می‌دانم. (جان برادشاو، نویسنده کتاب وقتی شرم بیمار می‌کند)

- کتابی پویا، قدرتمند و تاثیرگذار. این اثر درک خوبی به شما ارائه می‌دهد و واقعا می‌تواند نجات دهنده زندگی باشد. (ابیگل عزیز ابی ون بورن)

کتاب صوتی والدین سمی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر پدر یا مادر هستید و نگرانی‌هایی برای تربیت فرزندان خود دارید و یا جزء دسته افرادی هستید که در کودکی به خاطر رفتارهای غلط والدینتان آسیب‌های زیادی دیده‌اند، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

سوزان فوروارد را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، یک درمانگر حرفه‌ای و مدرس مشهور بین‌المللی است که کتاب‌های پرفروش و محبوبی نظیر «باج خواهی عاطفی، والدین سمی، مادران سمی و مردان زن ستیز» را در کارنامه کاری خود دارد.

سوزان فوروارد (Susan Forward) به عنوان یک روانشناس و مشاور برجسته در کشور آمریکا در بسیاری از مراکز روانپزشکی جنوب کالیفرنیا فعالیت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی والدین سمی می‌شنویم:

بعضی از والدین سمی همواره یکی از فرزندان‌شان را هدف قرار می‌دهند و او را با خواهر و برادرشان مقایسه می‌کنند. در اصل هدف آنان این است که بچه احساس کند به اندازه کافی یا مثلا به اندازه خواهرش برای جلب محبت والد یا والدینش تلاش نمی‌کند. این انگیزه در کودک باعث می‌شود که هرکاری از دستش برمی‌آید انجام دهد تا والدش او را هم به اندازه خواهرش دوست داشته باشد.

غالبا دیده شده والد نادان این رفتار را زمانی با فرزندش می‌کند که او را قدری مستقل و با اعتماد به نفس ببیند و این چیزی نیست که باعث خوشحالی والد سمی بشود که خواهان فرزندی وابسته است. این والدین غافل از اینند که این روش رفتاری غلط اغلب مانع به وجود آمدن عشق و علاقه واقعی میان خواهران و برادران می‌شود و تازه حس حسادت و رقابت در آنان را نیز دامن می‌زنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۹ دقیقه
مقدمه
۳۱ دقیقه
خود را از میراث نفرین شده آسیب‌های گذشته آزاد کنید
۲۱ دقیقه
قدرت انکار
۳۵ دقیقه
پشت سر مرده حرف نزنیم
۳۲ دقیقه
ویژگی‌های افراد هم وابسته
۲۲ دقیقه
چرا من خودم را به والدینم فروختم
۲۵ دقیقه
مقایسه خواهران و برادران
۴۱ دقیقه
پسرکی که در خانه فراموش شده بود
۳۵ دقیقه
والد یا رقیب
۳۳ دقیقه
والدینی که خالصانه به فرزندان‌شان محبت می‌کنند و از سوی دیگر وحشیانه آن‌ها را تنبیه می‌کنند
۱۱ دقیقه
زندگی دوگانه
۱۵ دقیقه
نظام خانوداه؛ چرا والدین اینگونه رفتار می‌کنند
۳۱ دقیقه
تعادل خانواده
۳۲ دقیقه
من دیگر بزرگ شدم پس چرا در برابر والدینم احساس کودکی می‌کنم
۲۶ دقیقه
واکنش معقول در برابر واکنش خودکار
۳۶ دقیقه
اقدام شجاعانه؛ مواجهه
۲۹ دقیقه
رویارویی با والدین سالخورده و بیمار
۲۶ دقیقه
نامه‌ای به سنگ صبور
۲۰ دقیقه
فارغ التحصیل

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی والدین سمی
نویسنده
مترجممینا فتحی
گویندهسپیده مالمیر
ناشر چاپیانتشارات لیوسا
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی والدین سمی

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۲/۱۶
بسیار کتاب زیبا و پرمحتوایی هست، پرسشنامه‌های بسیار کارآمدی در متن کتاب وجود داره، اما تا پایان بخش‌هایی از کتاب که ویژگی والدین سمی، دسته بندی شده بود، احساس تنهایی و سنگینی شدیدی، روی قفسه سینه و ذهن می‌کردم، تک تک ویژگی‌ها رو بر شمرده و اثراتی که در دراز مدت و در طی چند دهه، روی فرزندان یک بود، خانواده گذاشته توضیح داده بود. بسیاری از این موارد رو در دنیای اطرافم بارها و بارها به چشم دیدم که به صورت سینه به سینه به همدیگه منتقل می‌کنیم، آموزش میدیم و چه بسا فکر می‌کنیم کار درستی هست و از آسیبی که در دراز مدت بر روح و روان دیگری خواهد گذاشت، بی‌خبریم!
گاهی ممکن هست با جملات و رفتارهای مشابه والدین سمی، حتی در سطح اجتماع و در محیط‌های رسمی‌تری هم مواجه بشیم. اینکه محدوده و مرز دنیای ما با جهان اطرافمون چندان واضح نیست و گاهی حتی برای کوچکترین انتخاب‌ها و خواسته‌های فردی مثل انتخاب رشته تحصیلی، انتخاب شغل، انتخاب شخصی برای ازدواج و...، تحت فشاری فراتر از تحملمون، از جانب والدین رسمی و یا والدین غیر رسمی، شبه تعمیدی و اجباری نهفته در دل عرف، مواجه میشیم، به لحاظ روحی و روانی، اتفاق بسیار فرساینده‌، انرژی گیر و در عین حال اجتناب ناپذیری هست که با مثال‌های بسیاری در این کتاب به آن پرداخته شده است.
نکته دردناک‌تر در این نقطه متمرکز هست که گاهی خواسته‌های والدین ژنتیکی به لحاظ عرفی در تناقض با خواسته‌ی حاکم بر ذهنیات والدین غیر رسمی و شبه تعمیدی نهفته در دل اجتماع اطراف ما قرار می‌گیره و فشار روحی و روانی بر یک شخص رو در محیط زندگی شخصی و اجتماعی به مراتب سنگین‌تر می‌کنه. دلسوزی‌ها و صلاح خواهی‌هایی که گاهی نهایتا افراد رو منزوی‌تر، خسته‌تر و تنهاتر می‌کنه.
نازيلا هادی نژاد
۱۴۰۰/۲/۳
این کتاب شدیدا به والدینی که چه فرزند کودک دارن و چه نوجوان توصیه میکنم زیرا این کتاب رفتار والدین را از دیدگاه فرزندان بررسی میکند و می‌توانیم عواقب رفتارهای خشونت آمیز و اشتباه خود را در آینده فرزندانمان ببینیم. این کتاب چشم من را در مورد بعضی از برخوردهایی که انجام میدادم و نمیدانستم صحیح است یا نه باز کرد. هر چند این کتاب برای کمک به افراد بزرگسالی نوشته شده که از والدین خود آسیب دیده‌اند ولی برای والدین امروز که فرزندان کودک و نوجوان دارند هم فوق العاده و شاید ضروری است که گوش کنند و راهنمای خود در امر تربیت فرزندانشان کنند
فرزانه شیخی
۱۴۰۱/۱/۱۲
این کتاب بسیار بسیار عالی بود واقعا استفاده کردم، این کتاب برای همه چه از لحاظ اینکه درگیر والدین سمی بودیم ورومون اثرات مخرب گذاشتن چه از لحاظ اینکه ما خودمون جزء والدین سمی هستیم بسیار کاربردی هست وواقعا ارزش مطالعه کردن داره، کمک میکنه به شناخت خوبی از خودمون برسیم وعادت‌های اشتباه خودمون رو که ناخودآگاه باهاش درگیربودیم وازشون اطلاعی نداشتیم بشناسیم واصلاحشون کنیم وجزء والدین سمی نباشیم و بعد مطالعه میتونیم ارتباط سالمتری با والدین وفرزندان خود بگیریم
ahmadi ahmadi
۱۴۰۰/۲/۲۷
بنده مشترک اپلکیشن دیگری بودم ولی تعریف کتابراه را از دوستان خیلی شنیده بودم، امروز نصب کردم و خیلی راضی هستم چون کامل و ساده هست. درباره کتاب هم فعلا قسمتهای اول رو شنیدم ولی بنظر بنده کیفت صوت و صدای گوینده واضح و رسا هست، در ضمن آن قسمت دادن امتیاز و بن تخفیف واقعا در این شرایط اقتصادی عالی هست. ممنونم از عوامل کتابراه
سپیده رضایی
۱۴۰۰/۵/۱۲
این کتاب بیشتر به درد عزیزانی میخوره که کودکی سختی رو با والدین اذیت کننده‌ای داشتن و به طور کامل درکشون میکنه و بهشون راهکار میده که چی کار کنن که از این حالت دربیان و اما برای خودم که این مورد رو نداشتم باعث شد ببینم حتی‌ی برچسب زدن الکی رو بچه چه تاثیری تو آینده و حالش میتونه داشته باشه چه برسه به برخورد فیزیکی
در کل کتاب مفیدیه‌ی بار گوش دادنش ضروریه
Nazanin M
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
ااین کتاب به بررسی ریشه مشکلات ما در تربیت و برخورد نامناسب والدین می‌پردازد و از این جهتکه شما رو با یکسری مشکلاتی که در بیشتر افراد وجود دارد مواجه کرده ودلیل آن‌ها رابررسی میکند کتاب مفیدی است اما در این کتاب تقریبا هیچ راهکاری برای حل آن ارائه نکرده و همانطور که نویسنده درانتهای کتاب عنوان میکنه باید به کتاب بعدی نویسنده رجوع کرد
فاطمه طوسی
۱۴۰۰/۱۱/۵
کتاب عالیه. گوینده هم عالیه
درسته این کتاب برای کسی که والد خوبی نداشته گفته شده و اثرات والد سمی روی کودک رو گفته ولی والدین هم با مطالعه کتاب و دیدن اثرات تربیتِ بد روی کودک رو بفهمن و برای فرزندانشون از تربیت صحیح استفاده کنن.
من خودم فرزند کوچک دارم و رهنمون‌های کتاب خیلی برام مفید بودش ممنونم از کتابراه
Sara Bordbar
۱۴۰۰/۹/۲
ما پدر و مادرها که بچه داریم واقعا بیش از هرچیزی باید روی شخصیت و بعد اجتماعی فرزندمون کار کنیم چون توی مدرسه هیچ چی بهشون یا. نمیدن، فکر میکنم این کتاب خیلی بتونه بهم کمک کنه، به این امید خریدم کتاب رو که اول بتونم مشکلات قبلی خودم رو حل کنم و بعد به تربیت بچه هام بتونم کمک کنم. ممنونم از کتابراه
علی یزدان پناه
۱۴۰۰/۵/۱۵
درود بر شما
این کتاب را پیشنهاد میکنم به تمام دوستانی که با مشکلات زیر دست و پنجه نرم می‌کنند!
مشکل ارتباط با دیگران، عدم اعتماد بنفس و عزت نفس، افسردگی، تنش با همسر و بچه، عدم کنترل خشم.... که تمام این مشکلات ریشه در کودکی شخص دارد. این کتاب فوق العاده ست از دست ندهید / تشکر
K ک.اکبری
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
سلام
کتاب در واقع یک جلسه روان درمانی برای والدین و کودکانی است که به دلیل تربیت و تعاملات غلط با والد دچار ضربه‌های شدید شده و شکست‌های زیادی را تجربه کرده‌اند.
کتابی عالی از خانم فوروارد است که امیدوارم آثار مثبت آن دمادم به زندگی ایشان اضافه شود. ارزش مطالعه متعدد را دارد. تردید نکنید.
علم ایران
۱۴۰۱/۳/۶
شخصاً بنظرم برای جامعه ایرانی بطور کامل قابل استفاده و مطرح کردن نیست، اما خب برای یکبار شنیدن و پیدا کردن دید کلی بد نیست، و این مطلب که نحوه برخورد والدین در دوران کودکی بر نوع رفتار، روحیه و نگرش فرد در بزرگسالی موثر هستش کاملاً بدیهی و پذیرفتنیه
تینا منصبی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتاب به خودی خود کتاب درجه یکیه
میتونی ساعتها باهاش اشک بریزی
میتونی روی شخصیت خودت کار کنی
میتونی در آینده والدین بهتری باشی
میتونی ساعتها گوش بدی و‌خسته نشی
و همه اینا با نه تنها با نویسنده بلکه با صدا و لحن گوینده معنا پیدا کرد.
بسیار لذت بردم.
علیرضا حقانی
۱۴۰۰/۳/۴
برای یادگرفتن رفتار با بچه هامون بعنوان پدر و مادر و شکوفا کردن استعداد‌ها و رسوندن فرزندانمان به بلوغ شخصیتی بعنوان یک فرد مفید در جامعه بشرط عمل ونه فقط حرف مطالب این کتاب بی نظیره
مهسا کشاورزی
۱۴۰۱/۱/۳۱
یکی از بهترین کتاب‌هایی که خوانده ام. با خواندن بعضی فصل‌ها در روبرو با حقایقی که بعد از ۴ دهه از گذران عمرم تازه متوجه آن‌ها شدم اشک ریختم. خواندن آن به درک بسیاری از موضوعات کمک می‌کند و کاملا مفید است
بهناز زیورعالم
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
بدون شک یکی از بهترین کتابهایی بود که تا به حال مطالعه کردم از کتابراه سپاسگزارم به خاطر چنین موقعیتی که در اختیار مخاطبآن خودش قرار داده گویندگی متن عالی بود و صدای دلنشین ایشان تاثیر گذاری رو چند برابر میکرد
مشاهده همه نظرات ۷۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی والدین سمی

برای دریافت کتاب صوتی والدین سمی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.